Hemoroidy leczenie w czasie ciąży

Hemoroidy w czasie ciąży jest jednym z najczęstszych niedogodności przyszłej mamy kłopoty. Hemoroidy występuje u około każdej innej kobiety w ciąży, ale, niestety, bardzo niewielu z nich zwraca się do lekarza, czując silne poczucie wstydu. Jednak to nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ choroba może trwać tyle bieganie i skomplikowany kształt strumienia, który będzie przekształcić życie kobiety w czystej tortur. I leczyć byłoby znacznie trudniejsze – najprawdopodobniej potrzebować operacji.

load...

Niedawno lekarze wierzyli, że hemoroidy to nic innego jak żylaki położonych w odbyt. Jednak najnowsze badania pokazują, że nie ma rozszerzenie żył i przepastnej Cells – naczyniówki splotu położonych w otworze odbytu.

Jak hemoroidy nie są zazwyczaj rozpoczyna swój rozwój tak po prostu, bez pewnych czynników wyzwalających. Takie czynniki wyzwalanie rozwoju hemoroidów nie jest tak mało – Należą do nich:

 • Siedzący tryb życia, który nosi nazwę bezczynności medycyny.
 • Obecność w diecie tłustych i pikantnych potraw, picia napojów alkoholowych.
 • Nadwaga ludzkiego pacjenta, przy czym obecność w wątrobie oraz chorób żołądkowo-jelitowych.
 • – czynniki genetyczne predyspozycje genetyczne do choroby.
 • Ciężka praca fizyczna, zwłaszcza te związane z podnoszenia ciężkich.
 • Kobiety w ciąży, zwłaszcza w jego drugiej połowie – po piątym miesiącu.

Bardzo często, hemoroidy, nie nęka kobietę po raz pierwszy daje o sobie znać go w czasie ciąży, zwykle w drugiej połowie, gdy wielkość brzucha matki oczekującej zaczyna gwałtownie wzrastać. A w przypadku hemoroidów dała o sobie znać, a przed ciążą, to na pewno będzie odczuwalny z nawiązką. Nawiasem mówiąc. Lekarze mówią, że kobiety, które zaszły w ciążę ponownie około pięć razy częściej niż nieródkami, doświadczane przez wszystkich „uroków” choroby.

Przyczyny hemoroidów u kobiet w ciąży

Bardzo często kobiety w ciąży zapytać lekarza na pytanie, dlaczego są tak podatne na rozwój hemoroidy. Ich pytanie nie jest pozbawione sensu – istnieje wiele okoliczności i cech fizjologicznych organizmu kobiety w ciąży, co czyni ją bardzo wrażliwa i podatna na rozwoju hemoroidów. Jakie są te powody?

load...
 • Zwiększenie rozmiaru macicy

Tak szybko, jak dziecko rośnie, macica zwiększa rozmiary. Z tego powodu, normalnego przepływu krwi w dolnej części ciała, a przede wszystkim w narządach miednicy, w znacznym stopniu utrudnione. W wyniku tego, nieżyt tworzy ściany zmniejsza napięcie naczyń. Oczywiście, splot naczyniowy, znajduje się w odbycie, nie zawaha się rozwinąć. Tłumaczy to fakt, że większość z hemoroidów daje o sobie znać w drugiej połowie ciąży, kiedy macica staje się wystarczająco duża.

 • Zaparcie

Jak wiecie, kolejny bardzo palącym problemem dla kobiet w ciąży ma zaparcia. Można je znaleźć w więcej niż połowa wszystkich kobiet w ciąży. Że zaparcia są głównym czynnikiem, który prowokuje do rozwoju hemoroidów. Ze względu na nagromadzenie kału jest silnym hiperprzeprostna ścianki odbytnicy, jest stała podrażnienia ścianek splotu naczyniowego, które są umieszczone bezpośrednio pod błoną śluzową.

To właśnie dzięki tej stałej mechaniczne podrażnianie błony śluzowej stolca i rozpoczyna rozszerzanie się ciał jamistych. W ten sposób zaczyna się rozwojowi hemoroidów. Jeśli zaparcia nadal rozwijać, hemoroidy, odpowiednio, będzie się rozwijać. Przebieg choroby u kobiet zaczyna się pogarszać.

 • Siedzący tryb życia kobiety w ciąży

Innym czynnikiem, prowokując rozwoju hemoroidów jest siedzący tryb życia, który prowadzi większość kobiet w ciąży. Ze względu na to jest również bardzo zmniejszony dopływ krwi do narządów miednicy, już utrudnione przez ciągle naciskając na niego wzrosła w rozmiarze macicy. Nawiasem mówiąc, siedzący tryb życia w czasie ciąży jest obarczona wieloma negatywnymi konsekwencjami. Pamiętaj, że ciąży – nie jest chorobą, i przenieść przyszła mama jest nadal konieczne, choć bez większego fanatyzmu.

 • Wysiłku podczas prób

Czasami zdarza się, że kobieta przez cały okres ciąży z powodzeniem udało się uniknąć rozwoju hemoroidów. I w bardzo końcowym punkcie ciąży – w czasie porodu, hemoroidy, to daje o sobie znać. Co do zasady, we wszystkich przypadkach jest to w dół łożyska podczas ciąży. Podczas prób wielokrotnie wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej.

W czasie, gdy główka dziecka przechodzi przez kanał rodny, splot naczyniowy odbytnicy narażone na silną presją, a czasem nawet urazy. I zwrócić uwagę na następujący wzór – im dłuższy okres prób – wyższe ryzyko hemoroidów. Trzeba powiedzieć, że jest szczególnie trudne dla tych młodych matek, które mają do czynienia z tą chorobą, przed lub w czasie ciąży.

Objawy chorób hemoroidy

Hemoroidy to choroba dość podstępne – i większość jego głównym niebezpieczeństwem jest to, że w początkowej fazie, nie objawiać. I to było we wczesnych etapach leczenia choroby przynosi najbardziej pozytywny efekt. Jednak, aby go wykryć we wczesnym stadium może tylko czasami podczas następnej zaplanowanej kontroli lekarza – ginekologa.

Jednak w miarę postępu choroby zaczyna dostrzegać wczesne objawy hemoroidów, stopniowo nasila się w przypadku, gdy choroba nie jest zdiagnozowanych natychmiast, a nie od razu konieczne leczenie rozpoczęto. Podejrzewać obecność hemoroidów i natychmiast skonsultować się z lekarzem, który wybierze optymalnego schematu leczenia, w ciąży kobieta powinna wiedzieć, jakie są objawy tej choroby:

 • Ból podczas defekacji

Jednym z pierwszych objawów choroby zwykle jest pojawienie się bólu w odbycie, najpierw podczas wypróżnienia, jak i choroby – i spokój. Szczególnie silny jest ból w przypadku, gdy przyszła mama cierpi na zaparcia – każda podróż do toalety dla kobiet w ciąży staje się rodzajem testu wytrzymałości.

 • Pojawienie się hemoroidów

Natychmiast po wystąpieniu bólu rozwija Inną charakterystyczną cechą charakterystyczną hemoroidy – hemoroidy w odbytnicy, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. I jest o wiele bardziej narażone na rozwój węzłów wewnętrznych, które są zlokalizowane w błonie śluzowej. Prawie po każdym wypróżnieniu pojawiają się te tereny na zewnątrz, ale po jakimś czasie znowu wyciągnąć wewnątrz.

Nieco mniej, ale nadal istnieją również hemoroidy zewnętrzne, które znajdują się w skórze wokół odbytu. Nawiasem mówiąc, przynoszą matki oczekującej znacznie mniejszy dyskomfort niż wewnętrznych komponentów. Jak hemoroidy choroby znacznie zwiększa rozmiary, wielkości ziarna grochu, dużej wielkości śliwki.

 • Swędzenie i pieczenie

Inną charakterystyczną cechą dość dostępność hemoroidy u kobiety ciężarnej jest okresowe występowanie silnego świąd i pieczenie w okolicy odbytu. A większość z tych niewygodnych uczuć może być powielony wielokrotnie w przypadku gdy kobieta zużywanej ostrym produktów. Mimo że nie są hemoroidy nie są najlepsze jedzenie dla matki – powinny one zostać całkowicie wykluczone z diety kobiety ciężarnej.

 • Krwawienie

W takim przypadku, jeśli kobieta w ciąży zauważył na papier toaletowy lub bieliznę śladami czerwonej krwi, to musi również zacząć się martwić. Jest szeroko objawem hemoroidów. I większy rozmiar w hemoroidów, tym silniejsze krwawienie. W żadnym wypadku nie wolno ignorować ten problem, ponieważ jest stale postępuje. Lekarze wiedzą wiele przypadków, kiedy to w wyniku takiego krwawienia matki oczekującej opracowane niedokrwistości z niedoboru żelaza.

 • Naruszenie jelita

Hemoroidy często pociąga za sobą pewne naruszenia prac na części jelita. Przyszła mama może skarżą się na uczucie niekompletnego wypróżnienia, wzdęcia, wzdęcia i inne dolegliwości w jamie brzusznej.

 • Hemoroidy zakrzepica

Jednym z najgroźniejszych powikłań, które mogą doprowadzić do zablokowania hemoroidy – skrzepy krwi węzłów hemoroidalnej. Jednocześnie nie jest to ostre zespoły uszczelniające – dotyk są bardzo szczelne, najmniejszy dotyk do nich powoduje silny ból, skóra wokół nich staje się czerwony i pęcznieje. Oprócz tego wszystkiego, to jest na tyle silny, by podnieść się temperaturę ciała, gorszy ogólny stan zdrowia i samopoczucie kobiet w ciąży.

W ciężkich przypadkach, hemoroidy mogą wypaść i zostać naruszone. Podobne zjawisko jest niebezpieczne rozwoju martwicy i nazywa ostre hemoroidy. W takich przypadkach, przyszła mama powinna być bezzwłocznie chwili zgłosić się do lekarza – chirurga, który zapewni niezbędną w takich przypadkach, doraźnej pomocy medycznej.

Hemoroidy leczenie kobiet w ciąży

Oczywiście, w żadnym wypadku nie wolno pozostawiać bez problemu hemoroidy uwagi, bo inaczej będzie zatruwać życie matki oczekującej nie tylko w czasie oczekiwania na dziecko, ale również po nim. Zbyt wiele kobiet odmówić leczenia choroby, obawiając się o zdrowie swojego dziecka, jak błędnie uważają, że stosowanie niektórych środków farmakologicznych może mu zaszkodzić.

Jednak lekarze mówią jednoznacznie, że leczenia hemoroidów w czasie ciąży jest nie tylko dozwolone, ale po prostu niezbędna. Jednak traktowanie kobiet, w oczekiwaniu na narodziny dziecka, posiada własną specyfikę.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zwrócić szczególną uwagę – jest to dieta kobiety w ciąży. Posiłki powinny być takie, aby wykluczyć możliwość zaparcia jako główny klucz do skutecznego leczenia hemoroidów – terminowe wypróżnień. Czynnik ten powinien być brany pod uwagę, dzięki czemu menu.

Główną część diety powinny być idealnie te produkty, które zawierają błonnik w dużych ilościach – mają normalizujący wpływ na krześle cienkiego. Produkty te, otręby pszenne, owoców i warzyw. Jednak staram się nie nadużywać różne zboża – z wyjątkiem jedynego ryżu i gryki, które można jeść w nieograniczonych ilościach.

Równie przydatne właściwości mają, produkty mleczne, takie jak maślanka, jogurt i jogurt. Jednak korzystanie z wszelkiego rodzaju serów, w przeciwieństwie do tego, jest wysoce niepożądane, ponieważ powodują rozwój ciężkiego zaparcia. Nie mniej użyteczne są suszone owoce, takie jak morele i śliwki.

Innym ważnym punktem, który musi zwrócić szczególną uwagę – są to zasady higieny osobistej. Lekarze doradzają przyszłe matki, aby zrezygnować z korzystania z tradycyjnego papieru toaletowego i kupić w aptece specjalne chusteczki. W takim przypadku, jeśli przyszła mama pojawiła hemoroidy zewnętrzne, lekarze zalecają co najmniej raz dziennie, przed snem, czy kąpiele biodrowy z wywaru z rumianku.

Jednak należy zauważyć, że wszystkie te środki są dobre tylko jako środek zapobiegawczy i oprócz podstawowego leczenia. W leczeniu hemoroidów, lekarze stosują różne środki farmakologiczne – Zwykle świecą i śmietany. Poniższa opisze podstawowy schemat leczenia hemoroidów w czasie ciąży, ale nie zapominaj, że wszystkie te informacje są podane jedynie wytyczne – zabieg musi jeszcze mianować się z lekarzem.

W przypadku, gdyby nie udało się wyeliminować zaparcia stosując korekty diety niezbędne do uciekania się do zażywania narkotyków. Dla matki opcja najbardziej optymalny i bezpieczny byłby świece z gliceryną lub Duphalac. Leki te są bezpieczne dla matki i dla dziecka. Mogą być bezpiecznie spożywane jako czekając na pojawienie się okruchy do światła, i podczas karmienia piersią.

W przypadku, gdy macierz oczekującej doświadcza ostrego bólu, gdyż ich stosowanie może zmniejszyć maści lub czopki, które zawierają wszystkie środki znieczulające, na przykład, produkt Anestezol zawierający lidokoina. A od drugiego semestru obrzęku ciążowego i procesu zapalnego można wyeliminować za pomocą takiego preparatu jako Gepatrombin G. Jest absolutnie nieszkodliwe dla kobiet w ciąży i dla matek karmiących.

Jakby hemoroidy trwa dość zaawansowane formy i jest trudna do leczenia, lekarz może zdecydować o powołaniu Detraleks lek. Preparat ten w dużej mierze normalizuje krążenie krwi w naczyniach krwionośnych narządów miednicy i dzwonkami naczyniowych ściany. Jego zastosowanie jest możliwe zarówno w okresie ciąży oraz w okresie laktacji.

W przypadku, gdy wszystkie powyższe środki nie pomogą, czy kobieta poprosiła o pomoc zbyt późno i został zdiagnozowany z obecnością ostrego hemoroidy, może być konieczne leczenie za pomocą leków przeciwbakteryjnych, aw ciężkich przypadkach – natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Jednakże, w zakresie takich lekarzy wolą uciekać się tylko w najbardziej ekstremalnym przypadku kropce. W większości przypadków lekarze starają się zrobić wszystko, co możliwe, aby złagodzić objawy i opóźnić ostre działanie w późniejszym czasie, gdy dziecko się rodzi.

Podsumowując, chciałbym jeszcze raz przypomnieć przyszłe matki – jeśli znajdziesz się hemoroidy leczenie ciąży jest nie tylko możliwe, ale także konieczne. I nie zniechęcaj się na wycieczkę do lekarza na czas nieokreślony – Im szybciej uzyskać niezbędne leczenie, tym szybciej pozbyć się hemoroidów.

load...