Hemoroidy Leczenie główna

Zawartość:

Lek jest przeznaczony dla żył hemoroidy (żylaki hemoroidalnej żyłach) od odbytnicy.

load...

W wyniku tych żyłach powstają tak zwane hemoroidy (węzłach). Mogą być zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Bardzo często, obecność tych składników prowadzi do krwawienia w trakcie przemieszczania jelit. Hemoroidy zewnętrzne są jednymi edukacja wokół odbytu. Ich wielkość może być groch, i może osiągnąć wartości orzech.

W naszych czasach, hemoroidy jest uważany za bardzo częstą chorobą. Może wystąpić z różnych powodów. Hemoroidy są chorzy, zarówno młodych i starszych ludzi. Jednym z powodów może być siedzący tryb życia i nieaktywny tryb życia. Często wynika z zimną hemoroidy odbytu.

Hemoroidy u kobiet może być konsekwencją porodu. Współczesna medycyna pozwala pozbyć się hemoroidów, usuwanie go. Istnieją jednak sytuacje, w których choroba jest ponownie. Jakie są przyczyny tej choroby? Co istnieją główne objawy hemoroidów? I jak leczyć hemoroidy w domu?


Powrót do spisu treści

Przyczyny i objawy hemoroidy

Główną przyczyną choroby jest wysiłek przy jelita. Częste zaparcia mogą być przyczyną występowania hemoroidów, ponieważ bardzo często musimy się sprężyć, aby wypróżnienia.

load...

Nadmierne pełnia, ciąża i poród sama może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby. Siedzący tryb pracy lub odwrotnie stojąca może powodować hemoroidy. Przyczyną choroby może być utrata napięcia mięśniowego. Zwykle występuje w starszym wieku. Przyczyną tej choroby mogą być różne operacje przeprowadzane na odbytnicy.

Objawy są zwykle w przybliżeniu równe. Najczęstszym objawem jest pojawienie się krwi podczas defekacji.

Jednym z pierwszych objawów choroby powinny być traktowane jako nieprzyjemne uczucie w odbycie. Nie może być uczucie ciała obcego, jakby coś przeszkadza. Podczas chodzenia właściwy, mogą być obserwowane w żołądku (korzystnie u dołu). Zaburzenia czynnościowe jelit, którym towarzyszą zaparcia i biegunki, zła dieta – to wszystko tylko zwiększa dyskomfort. Jak rozwija hemoroidy, istnieją jeszcze większy dyskomfort, świąd i krwawienie.

Zatem, krwawienia – to jest chyba najważniejszym objawem hemoroidów. Być może w trakcie defekacji krwawienia, jak również po jej zakończeniu. Ze względu na zastój krwi w szyszki hemoroidalnej braku tlenu występuje. Wskutek żylnej osłabienie ścianki, wyczerpane i rozciągnięte. Obecnie są one bardzo łatwe do zerwania i erozji, z tego powodu, i są krwawienia. Może to być Nieznaczny ubytek krwi i ewentualnie intensywna jak strumienie krwi. Kał cover Krew z góry bez mieszania ze sobą.

Mówi się, że krwawienie z odbytu mogą być objawem innych chorób, na przykład, może być objawem złośliwości wewnątrz odbytnicy. Kiedy to objaw natychmiast skontaktować się z lekarzem, który pomoże uporać się z dokładną przyczynę krwawienia.


Powrót do spisu treści

Ból podczas wypróżnień

Jak już wspomniano, ból może wystąpić podczas i po procesie defekacji, podczas chodzenia, podczas siedzenia. Ból nie mogą być uważane za charakterystyczne dla objawów hemoroidów. Powiedziawszy ból jest zwykle dostępny na związanych z nimi chorób, w tym zapalenia można szczypanie i zakrzepica hemoroidów. I ból może wskazywać na początek ataku ostrego hemoroidy. Ból może pojawić się w przypadku formowania na ścianach szczeliny. Ból może być tak poważne, że pacjent nie może chodzić i siedzieć. I każda aktywność fizyczna (nawet kaszel) może jedynie zwiększyć uczucie bólu.

Hemoroidy mogą towarzyszyć swędzenie w kanale odbytu. Ten świąd jest wynikiem podrażnienia skóry okolicy odbytu podczas rozładowania z śluzowej odbytnicy. Ściany Erozja szyszki hemoroidalnej (węzły) mogą również powodować odczucia swędzenie. To może wywołać podrażnienie skóry rozwoju wyprysku.

Objawem hemoroidów wybór śluzówkę odbytu. Również najważniejszą objawem, potwierdzając obecność choroby, należy traktować jako strata stożków hemoroidalnych. Utrata stożków z odbytnicy jest wynikiem stopniowym przesunięciem w kierunku odbytu. Próby przy wypróżnieniu lub długi pobyt w szafie przyczyniają się tylko do tego sposobu.

Istnieje kilka etapów choroby. Tak więc, w pierwszym etapie hemoroidy wypadają tylko podczas defekacji, a po jego zakończeniu niezależnie zmniejszyć.

Drugi etap choroby charakteryzuje się utratą hemoroidów, a nie tylko podczas wypróżniania, ale także w różne aktywności fizycznej. Na tym etapie, węzły nie będą zmniejszenia siebie i wymaga redukcji (działanie mechaniczne).

Na trzecim etapie jest charakterystyczna utrata hemoroidy, nawet przy najmniejszym wysiłku fizycznym, a oni sami nie zmniejszy a.


Powrót do spisu treści

Diagnostyka i leczenie hemoroidów

Diagnoza choroby obejmuje badanie odbytnicy i odbytu u pacjenta. W wyniku tego badania lekarz może wykryć i hemoroidy wewnętrzne. Zdarza się, że diagnoza wymaga prześwietlenia.

Leczenie hemoroidy było praktykowane w czasach starożytnych. W naszych czasach, medycyna poszła daleko do przodu. Nowoczesne sposoby leczenia hemoroidów dzieli się na operacyjny i konserwatywne.

Najczęściej praktykowane konserwatywne sposobu leczenia tej choroby. Jeżeli leczenie zachowawcze nie wyraził swoje wyniki i hemoroidy opracowane do trzeciego etapu, już wymaga operacji.

Choroba może być utwardzana w każdym etapie. Jednak zrozumiałe jest, że leczenie trwa zbyt długo. Koniecznie musi być skomplikowane. Im szybciej skontaktować się z lekarzem na problem, tym łatwiej jest leczyć choroby.

Leczenie zachowawcze jest podzielony na ogólne i miejscowe.

Leczenie ogólne polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń, które mogą poprawić ton żyłach (flebotropowym leków) oraz stymulować mikrokrążenie krwi.

Leczenie miejscowe jest skierowany bardziej na zapobieganiu zapalenia szyszki hemoroidalnej, zakrzepicę, w celu zmniejszenia bólu i zatrzymania krwawienia. Leczenie miejscowe mają działanie przeciwbólowe, gojenie, łagodzi swędzenie stanie, stan zapalny. Generalnie, leki te są przedstawiane w postaci kąpieli, maści, czopki i mikro-lewatywy. Najbardziej skuteczne leczenie skojarzone należy rozważyć, które będą łączyć jako środek lokalnego i preparatów do ogólnego leczenia.

środki znieczulające miejscowo (łącznie) są często stosowane w celu łagodzenia bólu w odbycie, które są prezentowane w postaci maści, czopki oraz żele. Czasami stosowane i nie-opioidowych leków przeciwbólowych, które są w stanie wyeliminować odczucie bólu.


Powrót do spisu treści

Jakie leki nadal stosowany w leczeniu?

Aby wyeliminować ból powodowany przez uformowanych pęknięcia odbytu, stosując różne leki przeciwbólowe spazmoanalgetiki spraye, narkotyki, w ramach którego istnieje nitrogliceryna, specjalne tynki.

Aby wyeliminować krwawienia leki stosowane w formie czopków zawierających epinefryny. Hemostatyczne gąbki kolagenowe stosuje się jako miejscowego leczenia. Jeśli krwawienie jest bardzo silny, nie może być specjalne środki hemostatyczne dożylnych.

Z istniejącymi procesami zapalnymi zalecanej lewatywa zawierającego specjalną substancję, która może zmniejszyć podrażnienie tkanki śluzowej odbytnicy.

Leczenie ogólne obejmuje stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych oraz stosowanie leków flebotropowych.

Niekiedy uważa się za odpowiednie do stosowania antykoagulantów. Z reguły są one podawane w przypadku powstawania hemoroidów zakrzepicy. Przypadki zakrzepicy towarzyszy proces zapalny, który trwa i tkanki podskórnej. W związku z tym leczenie może być ogólne i miejscowe. W takich okolicznościach, najczęściej wyznacza kombinacji leków, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i efekt trombolityczny. Równocześnie zaleca się używać, i maści, które mają działanie przeciwzapalne.

W celu normalizacji zaburzeń przepływu krwi w mikrotsirkulyatrnogo charakter i przepisać kwas acetylosalicylowy wraz z dekstran o niskiej masie cząsteczkowej.

Coraz leczenie hemoroidów zawiera dane i specjalne kąpiele ziołowe, ziołowe okłady na obszarze odbytu. Podajniki te można łatwo zrobić w domu.


Powrót do spisu treści

Inne metody leczenia hemoroidów

Współczesna medycyna wita malotravmiruyuschie leczenia tej choroby. Metody te mogą obejmować monopolarnemu koagulacji, krioterapia, koagulacja podczerwień biopolyarnuyu koagulację, skleroterapii doping pierścienie lateks, laser krzepnięcia.

Zabiegi te są przeciwwskazane tylko w przypadkach, gdy nie jest zakrzepica hemoroidów uderzeniami (węzłów), przewlekła i ostra ropnia lub innych stanów zapalnych i chorób krocza i odbytu.

Koagulacja podczerwieni jest odpowiednie w pierwszym lub drugim etapie choroby. CQI oznacza efekt cieplny na hemoroidy, co prowadzi do ich śmierci i są usuwane całkowicie bezbolesne. Po tej procedurze, ból zniknął, a pacjent czuje się dobrze.

Istota polega na zastosowaniu specjalnych cryoprobes krioterapii, które są chłodzone ciekłym azotem. Wskutek hemoroidy procedury są zamrażane i śmierć. Wadą tej metody jest niemożność kontrolowania głębokości wpływu i obrazovavshieya na odmrożone miejsc ran może doprowadzić do uszkodzenia odbytnicy.

Biopolyarnaya krzepnięcia polega szok wpływ na hemoroidy. Wszystkie te zabiegi są wykonywane przez specjalistów.

Powrót do spisu treści

Zalecenia dotyczące leczenia hemoroidów w domu

Aby zapobiec występowaniu hemoroidów, zaleca się po każdym ruchu jelita ostrożnie i delikatnie zmyć z odbytu. Woda powinna być ciepła, a wycieranie odbytu miękką szmatką, delikatnie wprowadzenie go.

Leczenie Home hemoroidów środków i regularne przyjmowanie ciepłych kąpieli. Są w stanie złagodzić ból i swędzenie.

Stosowanie maści znieczulających, aby pomóc złagodzić ból i usunięcia guza. Wśród tych maści hydrokortyzonu.

Wewnątrz ściany domu, może być przeprowadzone, a skleroterapii. Polega ona na wykorzystaniu specjalnych rozwiązań, które promują bliznowacenie tkanek.

W najcięższych przypadkach choroby, i ewentualnego usuwania chirurgicznego utworzone hemoroidy.

Leczenie tej choroby w domu może również zawierać specjalne gimnastyki rekreacyjnej. Ale zanim przejdziemy do siłowni, należy skonsultować się z lekarzem. Czy masz żadnych przeciwwskazań. Trening fitness mogą być różne. Zawiera ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie dna miednicy i odbytu. To może być przekraczania nogi, wszelkiego rodzaju zgięcia i wyprostu, chodzenie z wysokimi biodrach podnoszenia i wiele innych ćwiczeń.

Podczas leczenia zaleca się, aby wykluczyć alkohol, pikantne i słone potrawy. Musisz jeść pokarmy zawierające błonnik.

Powrót do spisu treści

Zapobieganie chorobie

Leczenie hemoroidy w domu zawiera zestaw różnych procedur, miejscowego leczenia różnymi lekami. Możliwe jest jednak, aby uniknąć choroby.

Prawidłowe odżywianie zapobiega tej chorobie. Dzienna dieta musi zawierać świeże owoce i warzywa, zawierające w swoim składzie włókien grubych, zbóż i całego ziarna chleba. Picie więcej płynów (co najmniej 2 litry dziennie). W trakcie defekacji nie powinno być dużo wysiłku.

Gdy nawet najmniejsze objawy choroby powinny być jak najszybciej szukać pomocy u lekarza. A potem, być może uda się uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Jeśli diagnoza nie została jeszcze wydana, to nie jest konieczne, aby samoleczenia, może tylko zaostrzyć tę sytuację. Życzymy dobrego zdrowia.

Polecamy odwiedzić zasób profilu hemoroidy – 

load...