Hartowanie dzieci – przyczyniają się do przyszłości!

Ostatnio, zdrowy styl życia staje się coraz bardziej – i bardziej popularne. W niektórych przypadkach, ludzie wybierają zdrowy tryb życia, bo to jest teraz modne, w drugim przypadku – ponieważ oni troszczą się o swoje zdrowie. Ale bądź co bądź, w każdym przypadku, zdrowy styl życia – jest to naprawdę dobry wybór i doskonałą alternatywą dla medycyny i leków.

load...

I wiele osób zaczyna żyć zdrowo z całymi rodzinami. Jednakże, jeśli dopiero zaczynasz, najprawdopodobniej, będzie nieuchronnie pytanie do myślenia – twardnienie dziecka. Potwierdzają to nie tylko przez zwolenników zdrowego stylu życia, ale także lekarze – pediatrzy.

Jednakże, hartowanie dziecka – bardzo delikatny proces. Niewłaściwe działania nie tylko wzmocnić zdrowie dziecka, ale wręcz przeciwnie, może prowadzić do poważnych chorób. Dlatego przed rozpoczęciem twardnienia dziecka, rodzice powinni przygotować się do niej poprzez nabycie niezbędnej wiedzy.

hartowania dzieci

Bardzo często rodzice są proszeni o w jakim wieku można zacząć przeprowadzać twardnienie dzieci. A lekarze odpowiedzieć jednoznacznie – nie ma limitu wieku dla procedury odpuszczania jest prosta – po prostu nie istnieje. Zacznij hartowania dziecko może być niemal w każdym wieku – nawet od pierwszego dnia pojawienia się dziecka na świat. W zasadzie, jest to najlepsza opcja.

Ale, oczywiście, dzieci potrzebują delikatny sposób odpuszczania. Pierwszą rzeczą, którą musisz zacząć robić – jest umożliwienie dziecku brać kąpiele powietrzne. Aby to zrobić, należy pozostawić dziecko nago na pewien okres czasu. Co do zasady, tym razem powinno być około 10 minut.

load...

Jednak konieczne jest, aby obserwować szereg różnych środków ostrożności, aby chronić dzieci przed niebezpieczeństwem jest prosta:

  1. Temperatura. Temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym dla niemowląt w trakcie pierwszych dwóch tygodni może być mniejsza niż 22 -23 stopni. Temperatura powietrza musi być zmniejszona o jeden stopień na dzień, zmniejsza się stopniowo do 18 ° C. Ściśle przestrzegać kolejności do pokoju było otwarte powietrze, ale bez przeciągów – należy wietrzyć pomieszczenie na 15 minut przed kąpieli powietrznych.
  2. Czas kąpieli powietrznych. Nie mniej ważny jest fakt, że jest to niezbędne do prowadzenia takich basenów. Lekarze bardzo nie polecam zrobić to tak szybko, jak okruchy obudził – nie lubić bardzo podobne. Ale na jawie taka procedura prowadzi do zachwytu prawie wszystkie dzieci, bez wyjątku.
  3. Rachunkowość dla zdrowia dziecka. Jest bardzo ważne, aby kąpiele powietrzne powinny być oceniane jako niemowlę zdrowia. Jeśli nawet najmniejszy szczegół swoich strażników, lepiej powstrzymać się od prowadzenia kąpiele powietrzne, aż stan dziecka ustabilizował. Do takich przypadków należą: gorączka, nadmierne zmienność nastrojów i niepokój malucha gospodarstwa szczepienia przed lub w dniu rzekomych kąpieli powietrznych.

Również w pierwszym roku życia dla pomyślnego hartowania wystarczy regularne i wystarczające długie spacery na świeżym powietrzu. Lekarze zalecają chodzenie z dzieckiem co najmniej dwa razy dziennie. Spacer jest zależny od pory roku i temperatury powietrza. Latem spacer może trwać w nieskończoność, a zimą, pod warunkiem że temperatura powietrza na zewnątrz nie jest poniżej -10 – około pół godziny.

Bardzo pomocna spać pod gołym niebem – spróbuj zaplanować spacery, tak by dotrzeć na miejsce w czasie, gdy dziecko do snu. Taki sen jest bardzo korzystny wpływ na cały organizm, a odpuszczanie odgrywa znaczącą rolę.

Pamiętaj, aby stale utrzymywać pokój pewną temperaturę. Pokój dziecka powinien być wyemitowany przez co najmniej cztery razy dziennie przez taką samą ilość czasu. I lekarze zalecają, aby zrobić to przekrój wentylacji, ponieważ zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Niezależnie od pory roku dziecko podczas wentylacji musi znajdować się w innym pomieszczeniu. Ale dziecko może spać i otwarte okno o każdej porze roku – najważniejsze, że nie było żadnego projektu.

Innym doskonałym sposobem odpuszczania najmłodszych mężczyzn – rubdown. Przeprowadzane jest bardzo prosta – po każdej kąpieli. Weź czysty ręcznik, moczyć je w wodzie i wytrzeć całe ciało dziecka. Pierwsze dni temperatura wody powinna być 36 stopni, ale codziennie temperatura wody musi być zmniejszona o dokładnie jeden stopień. Końcowa temperatura wody nie powinna być niższa niż 20 ° C.

Gąbką, a także każdy inny rodzaj hartowania mogą być wykonywane wyłącznie pod ścisłym warunkiem, że miękisz jest całkowicie zdrowy. Na najmniejszego śladu choroby dziecka wszystkie procedury odpuszczania powinna być natychmiast zatrzymany.

Dzieci starsze niż jeden rok

Hartowanie dzieci w wieku przedszkolnym starsze niż jeden rok, to jest łatwiej – liczba zabiegów jest znacznie wzrasta. Jednak w tym przypadku należy kierować się podstawową zasadą – nie szkodzić. Poniżej znajdują się najbardziej podstawowe z nich:

  • Gąbką dziecka

Podobnie jak dzieci, starsze dzieci mogą ocierać. Jednakże, trzeba poświęcić trochę inaczej. Ręcznik lub wilgotną gąbką nasączoną zimną wodą, dokładnie wytrzeć ręce, nogi, plecy, klatkę piersiową, szyję. Następnie ostrożnie przetrzeć skórę suchą miękką ręcznik dziecko, aż do lekkiego zaczerwienienia. I trzeba pocierać skóry w kierunku serca – jak stwardnienie dzieci w wieku przedszkolnym daje widoczne rezultaty.

Temperatura wody na początku hartowania powinna być o temperaturze ciała – 36 ° C. Stopniowo jednak, że jest to konieczne, aby zmniejszyć – przez stopni w dzień, nie więcej. W rezultacie konieczne jest obniżenie temperatury nie niższej niż 18 dla dzieci do lat siedmiu i 15 stopni dla dzieci w wieku szkolnym.

  • Wylewanie dziecka

Po dziecko jest w pełni przystosowany do utwardzania, można przystąpić do kolejnego etapu hartowania – douche. Wylewanie – bardzo skuteczny środek do hartować dziecko z jeszcze większym sukcesem. Ale oblewania również niesie ze sobą zwiększone ryzyko dla zdrowia dziecka, więc trzeba przestrzegać pewnych zaleceń lekarskich. Hartowanie dzieci w wieku przedszkolnym wymaga szczególnej opieki.

Wlewając w żadnym wypadku nie można zrobić w przypadku, gdy dziecko było zimno – na przykład, gdy temperatura pomieszczenia jest zbyt niska, lub jeśli dziecko niedawno wrócił ze spaceru. W celu przeprowadzenia zalaniu, skóra dziecka powinna być gorąca. Najbardziej optymalny czas do nalewania – od razu po kąpieli. Najpierw wylać dziecka z ciepłą wodą, a następnie – cool.

W żadnym wypadku nie podlewać dziecko spod prysznica – w tym celu konieczne jest użycie dzbanka lub filiżanki. Pierwszy oblać dziecko z powrotem, a następnie – w klatce piersiowej i brzucha, a po – nóg. Jednak nie rozciągnąć tę procedurę dla więcej niż jednej minuty – w przeciwnym razie dziecko może być elementarny proste.

W przypadku wylewania jak na wycieranie, temperatura wody powinna zmniejszać bardzo powoli – nie więcej niż jeden stopień na tydzień. Na początku odlewania Temperatura wody powinna wynosić co najmniej 35 stopni, a w wyniku – nie więcej niż 15 stopni. Dość wody lodowej oblał dziecko nie jest również warto – w przeciwnym razie może stać się chory.

  • Zmienny natrysk

Czyli mniej użyteczne Bicze. Może być podjęte dla dzieci starszych niż pięć lat. Jednak ta uzdatniania wody wymaga również stopniowe i konsekwentne podejście. Należy o tym pamiętać i nie spiesz się. W zimie temperatura wody ciepłej fazy prysznicem powinna wynosić około 35 stopni, a w fazie zimno – około 20. Czas trwania każdego etapu powinna być około dwóch minut.

  • Płukanie gardła

To bardzo dobry sposób hartowania dziecko jest płukania ciepłą wodą. Wpadka średnia zasada – po pierwsze, temperatura powinna wynosić około 35 stopni, to musi być zmniejszona o jeden stopień każdy dzień, o ile nie będzie równa piętnastu stopni.

Jak pokazują liczne obserwacje rodziców i lekarzy – pediatrów jak odpuszczanie płukanie kilkakrotnie zwiększa odporność organizmu na różne infekcje. Dzieci, które przez miesiąc lub dłużej pieszczoty gardło zimną wodą kilka razy mniej od rówieśników cierpi na zapalenie migdałków, zapalenie krtani i tchawicy. Tak, i przeziębienia też.

  • Wylewanie Nóżkami

W takim przypadku, jeśli rodzice boją się przeprowadzić kompletną oblewania dziecko lub dziecko jest zbyt bolesne dla niego, lekarze oferują wspaniałą alternatywę – Wlewanie stopy. Do tego trzeba trochę – miskę i wodę. Umieścić stopy dziecka w basenie i po prostu woda przenika przez około minutę. Na początku ugaszenia temperatura wody powinna wynosić 35 stopni, a na koniec – nie więcej niż 10. Po wlaniu starannie natrzeć stopy niemowlę, a potem włożył skarpetek.

Zabiegi powietrza

Odpuszczanie powietrze nie jest mniej przydatny niż zabiegi odpuszczanie wody. Są utrzymywane na tej samej zasadzie wszystkie basenów. Optymalnie, aby uruchomić ten rodzaj utwardzenia na wiosnę, gdy temperatura powietrza jest niższa niż 20 stopni. Wybierz spokojne miejsce, gdzie nie ma wiatru lub bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Rozbierz dziecko do bieliźnie i pozwolić mu grać. Na początku trwania hartowania procedury powinny być równe 15 minut. Stopniowo jej trwania powinna być zwiększona, biorąc łącznie do półtora – dwóch godzin.

Podczas tej procedury, uważnie śledzić stan dziecka. Jeśli zauważysz, że dziecko jest zimno – poskarżył się o to, czy pojawił się gęś – natychmiast umieścić dziecko. W przeciwnym razie wynik będzie taki sam – dziecko może zachorować. Nie jest konieczne, aby poeksperymentować na ciele dziecka.

Nawet przypadkowy spacer w żadnym wypadku nie może być ignorowane. Zdrowe dziecko w wieku powyżej trzech lat powinny być przeprowadzane na ulicy przynajmniej cztery godziny na dobę. Lekarze zalecają dziecka przez co najmniej dwa spacery, dwie godziny każdy. I to jest prawdziwe tylko dla zimnych porach roku – jedynym wyjątkiem jest ciężki mróz, w których temperatura powietrza jest niższa niż minus 15 stopni. W lecie ograniczyć tym samym czasie spacery nie są tego warte – niech dziecko na ulicy, tak długo jak to możliwe.

Jeśli rodzice będą przestrzegać wszystkich podstawowych zasad, na których konieczne jest przeprowadzenie twardnienie dzieci w wieku szkolnym, są one prawdopodobne, aby szybko zauważyć pozytywne rezultaty. Zdrowie, dobre samopoczucie i nastrój dziecka – to dobry wynik!

load...