Hamster Jungar – opiekuńczy dla miniaturowych gryzoni

Zawartość:

Chomiki nie tracą na popularności jako zwierzęta domowe. To jest bardzo kuszące, aby mieć dom zabawy i zwierzęcia sprytnego, który jest tak mały, że mieści się w dłoni, a poza tym, aby zadbać o tych zwierząt jest bardzo prosta. Nawiasem mówiąc, zwierzęta domowe chomiki nie są jednolite. Tutaj też ma swoją własną rasę, której przedstawiciele mogą być puszyste i gładki, jednolity kolor lub barwny, duża czy mała. Większość małych chomików gospodarstwa domowego – Jungar lub, jak się je nazywa, dzhungariki.

load...

Wiele osób uważa, że ​​opieka nie jest konieczne dla takich dzieci. Wystarczy, aby je nakarmić, ale od czasu do czasu do czyszczenia klatki. Jednak te potencjalni właściciele chomiki nie żyją długo. Zwierzęta chorują, stają się powolne i przestają zadowalać ludzi z jego śmieszne wybryki i prowadzenia działalności gospodarczej. Dla chomików i sami to życie nie jest przyjemnym doświadczeniem. Ale dość kompetentny i nie uciążliwe opieka dzhungarikom i zapewni komfortowe istnienie dziecka obok mężczyzny. Więc jak prawidłowo dbać o małych chomików Dzungar?

Jak zacząć dzhungarikov?

Wiele właścicieli chomików Dniach Ostatnich Jungar są mocno przekonani, że to małe zwierzę po prostu potrzebował towarzystwa. Dlatego natychmiast nabyć parę chomików, wygodne klatki dla nich, i wszystkie niezbędne urządzenia: Drinkers, dozowniki, domów i innych urządzeń. Nie każdy jednak wie, że nie trzeba dzhungariki towarzyszy. Ponadto, każdy chomik Jungar żyć w ich oddzielnej klatce! Tutaj są indywidualistami.

Jednak to nie jest kaprys, ale ze względu na charakter cechą tych zwierząt. W naturze żyją samotnie, tak samotny w niewoli, nie czyni ich życie jest nudne. Wręcz przeciwnie, w przestronnej klatce bez sąsiadów dzhungariki czuć się swobodnie i komfortowo. Ale wymuszone koniecznością dzielić terytorium z innych chomików nie dzhungarikov agresywny i niespokojny.

load...

W większości przypadków, zawartość jednej komórki z kilku zwierząt prowadzi do prawdziwie tragiczne konsekwencje. Chomiki zaczynają dzielić przestrzeń życiową, organizuje walki, które kończą się nie tylko obrażenia, ale także śmierć zwierząt. Jednak istnieją przykłady całkiem pokojowego współistnienia Jungar chomików. Ale ostateczny wybór będzie jeszcze musiał dokonać ciebie. A jeśli jesteś zdecydowany na zakup więcej niż jednego chomika, dla każdego zwierzaka, przygotować oddzielną klatkę. Nawiasem mówiąc, klatka dla tych dzieci też muszą być wybrane na podstawie ich stylu życia.

Który kwadrat wybrać?

Pielęgnacja Dzhungarian chomik zaczyna z zakupem odpowiedniej komórce i akcesoriów do niej. Hamster czuć się komfortowo, to wymaga dość dużej klatki o wymiarach 60h30h30 centymetrów. Fakt, że chomiki Jungar są bardzo ruchliwe i spędzają dużo czasu w serii i treningów. Należy zauważyć, że bar w klatce na chomika powinny być rozmieszczone poziomo. Wtedy chomik nie będzie działać tylko na podłodze klatki, ale także wspiąć się na pręty, zarówno w barach ściennych.

Poza dużymi komórkami potrzebny jest specjalny miskę wody, miskę do paszy, dom i kołowrotek. Jest to średnia minimalna wymagana żadnej chomika domu. Dzhungarikam aktywny i nie będzie kolidować z dodatkowego sprzętu do ćwiczeń: drabiny, sekcja tuneli. Poza tym dobrze jest zapewnić kupalkoy komórek i kamień do szlifowania zębów, które mogą być mineralny lub kreda. Wszystkie te akcesoria można kupić w sklepie zoologicznym, a niektóre z nich i zrobić swoje ręce.

Istotnym elementem obudowy jest dżungarski komórki chomika zaróbkę. To proste – aby dopasować wypełniacz dzhungarikov wyjątkiem wełny. Vata po prostu niebezpieczne dla tych zwierząt, ponieważ jego maleńkich włókien można skręcać nogi i ciało, zakłócając przepływ krwi, powodując obrzęk i martwicę. W przypadku innych rodzajów wypełniaczy, chomik będzie czuć się komfortowo nawet w klatce z żwirek. Specjalne wypełniacze bardzo często celulozowy, węgiel drzewny i kukurydzy. Ponadto, może być stosowany jako wypełniacz konwencjonalnych wiórów, skrawków papieru toaletowego lub ręczników papierowych. Nawiasem mówiąc, najnowsze chomiki same materiały są zadowoleni użyć do budowy gniazda.

Domy opieki

Obchodzi mieszkaniowego chomika zmniejszoną terminowym klatkach czyszczenie i wymianę wlewu. Miłą cechą dla osób dzhungarikov mogą dzwonić niemal całkowity brak specyficznego zapachu, tak że zawartość domu Zverkov prawie niezauważalnie. Dlatego, aby usunąć całą komórkę, która żyje tylko jeden chomika, tylko raz w miesiącu. Ale to tylko wtedy, gdy zwierzę jest przyzwyczajone do toalety i przypisane do tych celów, kącik w domu. Jeśli zwierzę nie jest tak czysty, wyposażony w WC I nie przypuszczam i zostawiają ślady swoich funkcji życiowych w całej komórce, a następnie trzeba go czyścić częściej. A najbardziej rozsądnym rozwiązaniem byłoby cotygodniowe sprzątanie.

Dla większości komórek trzeba znaleźć odpowiednią lokalizację. Na przykład, nie można umieścić Jungar chomika domu w pobliżu grzejników centralnego ogrzewania, obok TV, komputer, lodówkę. Nie najlepszym rozwiązaniem byłoby chomika i zawartość w klatce na parapecie lub na cokole przy oknie – dla dzhungarikov szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W każdym razie, spróbuj klatce pritenyat przed światłem słonecznym.

Higiena dzhungarika

Uważa się, że troska o dzhungarikami bardzo proste. Zgadza się. Ale to opieka dzieci musi być bardzo delikatny. W rzeczywistości, potrzeba żadnych specjalnych procedur tam higienicznych. To będzie wystarczające obecność w kupalki komórkowy z piasku, zwierzę było w stanie zadbać o ich higienę. Wystarczy tylko okresowo sprawdzać psa do wykrywania ewentualnych urazów lub chorób.

Jeśli chcesz prawidłowo dbać o miniaturowy i aktywny przez naturę dzhungarikom, chomik musi zapewnić warunki dla utrzymania sprawności fizycznej. Jest już wspomniano kół, tunele i schody. Wskazane jest, aby kupić koło z powierzchnią ciała stałego, które nie zranić łapki chomika. W odniesieniu do kąpieli, odpowiedź na nie jest jednoznaczna – nie, nie można pływać dzhungarikov. To jest niebezpieczne nie tylko dla zdrowia tych maleńkich stworzeń, a nawet życiu. Jeśli zwierzę jest głęboko barwiony oczyścić sierść wilgotną gąbką.

Dzhungarikov karmienia

Oczywiste jest, że dla każdego opieki nad zwierzętami nie ogranicza się do praktyk higienicznych. To twój chomik musi być nie tylko czyste i zdrowe, ale w czasie, a właściwie karmione. Należy pamiętać, że karmienie tych dzieci nie komplikować ich opieką. Dzhungariki w żywności bezpretensjonalny i praktycznie wszystkożernych. Mogą one być podane do owoców i warzyw, ziół i zbóż, kurczak, ser i jaja. Jednakże, w diecie powinno stanowić podstawę pokarmu dla gryzoni w dawce 10-15 g na dzień.

Lista dodatek produktów, z których nie odmawiają Jungar chomika:

 • Orzechy włoskie, orzechy laskowe, orzechy ziemne,
 • Nasiona słonecznika, dyni i melona;
 • Pszenica, gryka, płatki owsiane;
 • Jabłka, śliwki, gruszki;
 • Marchew, rzodkiewki, pomidory;
 • Pietruszka, sałata, liści mniszka lekarskiego.

Jednak Twój chomik powinien odbierać i wystarczająco białka. Więc niech się raz w tygodniu, że każdy z tych produktów:

 • Mealworms (dostępne w sklepach zoologicznych)
 • Gotowane kurczaka;
 • Twardo jajko;
 • Niskotłuszczowy twaróg i jogurty;
 • Chudego gotowanej ryby.

W skrócie, prawidłowego żywienia, utrzymania i pielęgnacji zwierzęcia, aby zapewnić wygodne życie. Poczekaj, aż przyzwyczaić chomika na nowym miejscu, dać mu przyzwyczaić się do jego domu i do ciebie. Wkrótce dziecko zaczyna brać z rąk do leczenia, a następnie całkowicie chętnie przychodzą do was w waszych rękach. Oznacza to, że nie ma kontaktu! Nie zapominaj, że zwierzę nie musi być tylko do opieki, ale także do ich kochać. Nawet miniaturowy Jungar chomik potrzebuje miłości i opieki. Pamiętaj, że jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone.

load...