Hałaśliwych sąsiadów: co zrobić, aby połączyć je na zamówienie

Zawartość:

Zgadzam się, jest dość powszechne sytuację: masz ładne mieszkanie, ale myśl, że będzie musiał wrócić do niej po całym dniu pracy, sprawia, że ​​mimowolnie skrzywił. Problem polega na tym, że będąc w domu, jesteś całkowicie niezdolny do wypoczynku. Masz hałaśliwych sąsiadów – co zrobić, jeśli nie mieli tyle szczęścia? Nie ma znaczenia, jaki rodzaj hałasu wytwarzają; najważniejsze, że w ten sposób zaatakować swoją osobistą przestrzeń i nie pozwalają na skorzystanie z prawa do odpoczynku, który wydaje się być dla nas wszystkich są gwarantowane przez prawo. Ale to jest prawo, jak wiemy, nie wszystkie zapisu. I co wtedy zrobić? Czy możliwe jest, aby wpłynąć na kłopoty? Jakie działania należy podjąć, gdzie iść i co do popytu?

load...

Kiedy hałas staje się naruszenie prawa

Najpierw trzeba trzeźwo ocenić sytuację, aby zrozumieć, czy twoi sąsiedzi łamią prawo. Po tym wszystkim, określa zakres dopuszczalnego hałasu; ale widzisz kogoś i skrzypienie komara na nerwy i nie spać! A sytuacja może być inna. Niekoniecznie, że zapobiec hałaśliwych sąsiadów; możliwe jest, że lęk przynosi położony w pobliżu domu budynek, stragany sprzedaży płyt CD z muzyką z codziennym reklamy audio sprzedawanych produktów, na parterze swojego domu restauracji i tak dalej. Dobrze, niech sobie w porządku.

Przede wszystkim pamiętajmy, co prawo mówi o hałas. I stwierdzi, że Dwadzieścia godzina trzecia do siódmej rano, nic nie powinno zakłócać spokoju mieszkańców. Wyjątek „do ciszy prawa” sprawia, że ​​tylko w tych przypadkach, gdzie hałas towarzyszy prac, które są prowadzone w celu wyeliminowania skutków wypadków, różnych klęsk żywiołowych, a także działań mających na celu zapobieganie wszelkiego rodzaju przestępstw. Ponadto, ustawa pozwala przerwać milczenie, jeśli do kultu (np dzwonienie dzwony cerkwi prawosławnej) lub zatwierdzone przez władze odbywają się liczne imprezy kulturalne.

Ważna jest siła hałasu. Tak więc, prawo przewiduje przestrzeganie norm sanitarnych (dopuszczalna granica hałasu), nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Poziom hałasu można zmierzyć, bo to są specjalne urządzenia. „Prawo o hałas” narzuca następujące warunki: w okresie od siódmej dwadzieścia trzy godziny wieczorem poziom hałasu nie powinien przekraczać czterdziestu decybeli. A nocą – czyli z dwudziestoma godzina trzecia do siódma rano – dopuszczalny poziom hałasu wynosi zaledwie trzydzieści decybeli. Skąd pan wie, że w rzeczywistości jest hałas od tego poziomu? Jak to się mówi, wszystko jest względne. Niech nas i porównamy! Prosty przykład: gdy mówi osoba generuje hałas o sześćdziesiąt pięć decybeli. Budzik – jest już osiemdziesiąt decybeli. Dźwięk alarmu z zaparkowane pod oknami samochodu – około stu decybeli.

Oczywiście, jest to nierealne, że każdy dzień będzie ściśle przestrzegać ustalonych norm, uważając, aby nie łamać prawa. A noc nie zawsze musi polegać na całkowitym milczeniu. Jest jedna rzecz, jeśli hałasy występują od czasu do czasu, a co innego – jeśli regularnie. Szczególnie boli, kiedy to kolidować Reszta hałaśliwych sąsiadów. A co zrobić w takim przypadku?

load...

Porozmawiaj z sąsiadami

Generalnie najczęściej dwa rodzaje reakcji na hałaśliwych sąsiadów. Po pierwsze, jest to zły odpowiedź. Muszę powiedzieć, że gniew jest jeszcze nikt nie pomógł rozwiązać pewne problemy. Drugi typ reakcji – akceptować i tolerować hałas i kontynuować. Można by pomyśleć, że jeszcze nic nie można zrobić, a nawet jeśli istnieje „prawo milczenia”, nikt nie będzie spieszyć do pomocy i nie wzrośnie do obrony. W końcu, jeśli znosić hałas od sąsiadów wystarczająco długo, nawet najbardziej pokorny człowiek w końcu przychodzi reakcji pierwszego typu – dostaje zły.

I on i inny rodzaj reakcji są niepożądane, ponieważ przy ich pomocy, nie będzie niczego osiągnąć. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, radzimy uciekać się do prostego i niezawodny sposób: wystarczy spróbować spokojnie porozmawiać z sąsiadami nadmiernego hałasu, który drażni cię. Jeśli tak spokojnie i grzecznie, to całkiem możliwe, że łatwo i trwale pozbyć się problemu.

Może się nawet okazać, że twój sąsiad nie wiedział, że stał się źródłem dyskomfortu dla Ciebie. Na przykład, zestaw stereo ma automatycznego wyłączania w czasie, gdy on jest w pracy. Założyłem mężczyznę – i zapomnieć! I wiem, że nie wie, na co dzień dźwięki pochodzące z jego mieszkania, uniemożliwiając Ci spać po nocnej zmianie. Lub nie spełnia ustanowić stałe do wywołało alarm samochodowy, nie wiedząc, że w dziewiątym piętrze jej doskonale słyszalne.

Bądź co bądź, bliźniego świadomie lub nieświadomie zakłócać – spróbuj spokojnie prowadzić swój argument, że koliduje z resztą. Przypomnij mu, że prawo przewiduje dla przestrzegania pewnych zasad ciszy, nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Często mamy do czynienia z faktem, że ludzie wiedzą tylko o potrzebie być cicho w nocy, i że prawo ustanawia ramy hałasu w ciągu dnia – nie każdy wie. Porozmawiaj ze swoimi sąsiadami i spróbować znaleźć rozwiązanie kompromisowe.

Zadzwoń na policję

Jeśli twoje wysiłki, aby rozwiązać wszystkie polubownie nie udało, a następnie poprosić o pomoc do organów ścigania. Prawo jest prawem, a jego naruszenie powinno być karane. Trzeba pokazać, że policja próbowała rozwiązać problem hałasu na własną rękę. Powiedz nam, ile razy jesteś traktowany do sąsiadów i niektórych proponowanych rozwiązań do przełamania impasu. Powiedz nam, i że nie ma hałasu i co zmusza zdarza się dość często. Pożądane jest, że historia była obsługiwana przez świadectwo kogoś z sąsiedztwa.

Najlepiej jest zadzwonić na policję w czasie, gdy sąsiedzi zrobić hałas. Będzie to służyć jako najlepszy dowód naruszenia praw do odpoczynku, które są gwarantowane przez prawo. I policja będą mogli osobiście ocenić poziom hałasu. Wystarczy być przygotowany na to, że potem trzeba czekać do być sporządzone odpowiednie protokoły do ​​podpisania dla nich. Musimy założyć, że to daje trochę przyjemności, szczególnie gdy to się dzieje w nocy; ale to jest porządek, a organy ścigania nie mogą naruszać go.

Co grozi sprawcom obywatelom spokój? Prawo przewiduje nałożenia ostrzeżenia lub grzywny. Wysokość grzywny – od tysiąca do dwóch tysięcy rubli, jeżeli kara jest nakładana na obywateli od czterech do ośmiu tysięcy – dla funkcjonariuszy, a od czterdziestu do osiemdziesięciu tysięcy – osób prawnych.

Iść do sądu

Idąc do sądu – jest ostatecznością. Jeśli raport policyjny nie daje wyników, to idzie do sądu w sprawach cywilnych pomoże Ci zdecydować, co zrobić z hałaśliwych sąsiadów. Niestety, większość ludzi są niechętne do podjęcia takiego kroku, ograniczonego odwołania do policji. Ludzie myślą: „Jeśli nawet policja nie pomoże, wtedy nikt i nie pomaga Cóż, w rzeczywistości, nie działają dobrze na sądy ze względu na fakt, że syn sąsiada lubi muzykę w stylu twardego metalu jest droższy być! ”.

I bardzo dużo na marne, że tak! Prawo jest po Twojej stronie, i znaleźć sprawiedliwość zawsze jest możliwe gwałcicielami. Ponadto, jeśli można sobie wyobrazić, że codziennie przeżywa atak hałasu, narażasz swoje zdrowie na poważne ryzyko? Według badań, stały poziom hałasu we wszystkich osiemdziesięciu decybelach (należy pamiętać, normalna ludzka mowa jest około sześćdziesiąt – sześćdziesiąt pięć decybeli) może dość szybko doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Regularna ekspozycja na hałas ponad stu decybeli może prowadzić do straty i poziom hałasu sto dziesięć decybeli lub wyższej przyczyny kontuzji słuchu. Ale nadal warto wspomnieć zniszczonego układu nerwowego i wadliwe z powodu ciągłego braku snu.

Więc nie zaniedbywać możliwość iść do sądu. Ostatecznym celem – aby zatrzymać hałas, a do tego musimy wykorzystać wszystkie możliwe sposoby. Możesz być zaskoczony, jako skuteczny sposób, aby uspokoić niespokojne sąsiad jeden fakt nazywają go do sądu! Aby wygrać sprawę w sądzie, musisz udowodnić, że jesteś ofiarą stałej nadmiernego hałasu i co twój sąsiad jest źródłem tego hałasu.

Jeszcze trzeba będzie wykazać, że wcześniej starał się rozwiązać sprawę pokojowo i poprosił swojego sąsiada do podjęcia działań w celu ograniczenia hałasu. Jako dowód można pokazać kopie listów, które napisał do sąsiada, opowieściami świadków, nagrywanie dźwięku wykonane z rejestratora i kronika prośby policji. Własne historie o działaniach hałaśliwych sąsiadów będą również brane pod uwagę. Jeśli trzeba było szukać opieki medycznej ze względu na niezdolność do utrzymania dobrej wydajności, powodem tego był brak właściwego odpoczynku, dokumenty z kliniki, też muszą dołączyć do dowodów.

Jeśli dowody za wystarczające, sąd rządzi na swoją korzyść. Jak dokładnie będzie to decyzja – to zależy od poszczególnych sytuacji. Może to być wszystkie takie same kara, odszkodowania za moralne lub materialne (jeśli, na przykład, naprawy, odważył górze sąsiada, to spadł tynk z sufitu) szkody. W niektórych przypadkach, nawet decyzja o eksmisji lokatorów, umyślne naruszenie zasad schroniska.

Ale jeśli nie chcesz, aby komunikować się ze swoimi sąsiadami, będzie tylko jeden – aby dokonać napraw do wzmocnienia izolacji w domu. Będzie to jednak zrobić małą izolacyjność akustyczną w dziedzinie pokoju, ale hałas i hałaśliwych sąsiadów zapomnisz!

load...