Haft Rococo – hołd dla mody lub urok klasyki?

Haft Rococo – elegancki technika, która wywodzi się ze stylu sztuki rokoka (curl, umywalka), która ukazała się we Francji na początku XVIII wieku. W tym charakterystycznym haftem wyposażony sztuki i łatwa, a co najważniejsze – luzem i znaczenie.

load...

Dziś, hafty Rococo odradza się i jest powszechnie stosowany nie tylko do zdobienia odzieży i tekstyliów domowych, ale do dekoracji okolicznościowych kart upominkowych i paneli ściennych. Ulga, łatwość wdrożenia i zdolności do tworzenia trójwymiarowych Obrazy haftowane na różnych materiałach odróżnia tę technikę od innych rodzajów haftu.

Podstawą sztuki rokoka

W sercu haft rokoko są specjalne szwy ozdobne. Głównym odbiór tego typu hafty – naviv kiedy gwint jest wielokrotnie skręcone igłę, tworząc w ten sposób loki o różnych kształtach i rozmiarach. Te zwoje są tworzone haftowane wzory. Zasadniczo, technika Rococo haftowane kwiaty – róże i stokrotki i uzupełniać ich różnych węzłów, jagody i liście.

Szew z igły i nici navivom wstrzyknięto do tkanki od wewnątrz, a gwint jest wyciągnięta do przodu do końca. Następnie nowy przebicie długości ściegu (tak, aby koniec igły wszedł do pierwszej nakłucia) i górną częścią nitki igłowej jest nawinięty (od końca igły do ​​nakłuwania), przy czym gwint jest przeciągana przez naviv roboczej. Otrzymany zwój umieszcza się na tkaninie i zamocowane z igłą do nakłuwania w tkaninie wewnątrz.

Narzędzia i materiały

Haft Rokokowa wybrane igły oczko i drążek, które mają tę samą średnicę (grubość). Ma to na celu zapewnienie, że igła jest łatwo przeszedł przez ranę ściegu nie odkształcone cewek nie tkwi w navive. Długa i gładka cholewka igły należy również dopasować grubość przędzy do haftowania.

load...

Głównym warunkiem udanych haftu – dopasowanie tkaniny i nici. Cienkich nici jedwabne nici odpowiednie do tkanki płucnej. Haft na grubości tkanin i dzianin się grube i ciężkie nici wełniane, cienkie taśmy. Nie stosować do kruchej nici do haftowania rokoko i przędzy o szorstkiej powierzchni. Najprostszym rozwiązaniem – do wątku elastyczną i twardą skręt, który doskonale utrzymuje kształt curl.

Rokokowe techniki haftu

Rococo haft ślady ran na kilka sposobów: węzeł pętli ściegu.

  1. Ścieg prosty – curl-naviv. Jej długość jest odległość pomiędzy punktem wprowadzania igły w tkankę i punkt wyjścia wstęgi. Ścieg prosty ilość navivov musi być równa długości ściegu, plus kilka navivov.
  2. Pętla – rodzaj rokoko ściegu. W przeciwieństwie do ściegu pętli wymaga znacznie więcej navivov że przed ustaleniem równomiernie rozmieszczone na wątku.
  3. Węzeł – punkt ścieg z minimalną navivov kwota, która kończy się w tym samym miejscu, gdzie zaczyna.

Najczęstszymi elementami haftu rokoka – rozeta, rumianku i jagód.

Rumianek – kwiat z prostych szwów, jego środku – węzeł. Guz jest przymocowany w środku, a następnie wprowadzić igłę w środku płatka stokrotki górze. Nić nawija się igła i posiadający cewki rozciągnięcia. Koniec otrzymanego kolumnie naviva przyciągane do środka kwiatu, trzymając igłę. Zatem haftować wszystkie płatki kwiatu.

Shanker odbywa się dokładnie na tej samej zasadzie, ale różni się od rozmieszczenia stokrotki loki. Jej płatki nie promieniować od centrum i złóż rozdarty spirala, naśladując płatków tej róży.

Dla „jagody” gwint roboczy naviv na obu końcach igły. Ostatnia runda odbywa się w postaci ośmiu. Gwint jest zabezpieczony jest ściegu od góry do dołu.

Szwy hafty, liście navivy ściśle ułożone w postaci liścia pożądanego rozmiaru i kształtu.

Sztuczki z rokoka

  • Naviv ruchu wskazówek zegara, może prowadzić do rozwarstwienia i gwintu stożkowego ściegu;
  • Naviv dalej skręca w lewo i nić ścieg może zbyt mocno;
  • Skręcone kręgi na igłę trzeba trzymać mocno nie wirować;
  • Rozciągając nić przez cewki i mocowanie ściegu, trzeba wykonać uzwojenia, więc nie pełzanie z dala;
  • Haft, aby uzyskać objętość i jednolity, każdy nowy wić jest umieszczony jak najbliżej do poprzedniej.

To mogą być ozdobione haftowanym dzianin i odzieży dżinsowej, bielizna stołowa, haft na nich nie tylko kwiaty, ale ozdoby lub zarejestrowanego monogram. Sprawdź samouczki wideo i warsztaty. Rococo – haft skomplikowane na pierwszy rzut oka. Gdy pojawi się pierwszy ścieg, to wszystko idzie jak po maśle. Korzystanie z gotowych motywów i wymyślając własne kompozycje można przekształcić dowolną rzecz z tych niezwykłych technik hafciarskich.

load...