Gzymsy. Wybierz to, czego potrzebujesz

Gzymsy, jak kapelusz dla dżentelmena – oraz wykorzystanie i stylu w tym samym czasie. Jeśli ubrania dla okna w domu powinny być nie rolety i zasłony, możliwe jest wystąpienie takich problemów jak wybór gzymsu. Zakres karniszy jest tak zróżnicowana, że ​​nie jest dobrze wiedzieć, czym one są i jak wybrać odpowiedni gzymsy.

load...

Rodzaje kształtek do budowy

Konstrukcja okapu określony sposób jego mocowania (na suficie lub na ścianie) i różne uchwyty dla zasłon.

  1. Strunowe gzymsy. Ta lekka i praktyczna konstrukcja z jednego lub więcej ciągów nawleczone z sufitu. Są one wykonane z metalu i tworzywa sztucznego. Takie kształtki służą do zasłony wykonane z lekkich materiałów, dalej haczyków. Mogą być stosowane w połączeniu z innymi rodzajami karniszy.
  2. Gzymsy autobus. Jest szczelinowe, w którym poruszają się haczyki z tworzywa sztucznego. Ten wypust jest zamocowany do sufitu i wizualnie zwiększa wysokość.
  3. Bagietki. Ułożone jak karniszy autobusem, ale w przeciwieństwie do nich ma elegancki wygląd i doskonale pasują do wnętrza każdego stylu. Dopasować gzymsy o różnym nasileniu od łagodnego do ciężkiego wielowarstwowych zasłony tiulem. Bagietki mogą mieć różne załącznik.
  4. Mini okapy lub gzymsy „Cafe”. Używany głównie do małych wnętrz. Takie gzymsy są idealne, w przypadku gdy występ jest przyłączony bardzo blisko ściany lub ramy okna.
  5. Systemy i profile podnoszenia. Wykonane z aluminium, mają różne kształty. Wizualnie zwiększając wysokość pomieszczenia nadają się do pomieszczeń o niskich sufitów
  6. Mechaniczne lub elektrycznie sterowany układ – najbardziej zaawansowane gzymsy. Może mieć inny sposób zarządzania.

Oprócz swoich cech konstrukcyjnych, profile dla zasłon różnią się również kształt i materiały, z których są one wykonane.

Rodzaje karniszy w formie i treści

Kształt gzymsu mogą być okrągłe lub płaskie, proste lub zakrzywione. Proste szyny są zamontowane równolegle do sufitu, i są przeznaczone do wygiętych łuków i wykuszami. Klasycznych materiałów do kurtyny – drewno i metal, ale obecnie, że dodaje się więcej i tworzywa sztuczne:

  • Drewniane gzymsy połączyć dobrze urządzone w klasycznym lub rustykalnym stylu, z parkietu i drzwi drewnianych;
  • Gzymsy kowane są niezawodne i trwałe, mają charakterystyczny wygląd i nadają się do każdego wnętrza w stylu klasycznym;
  • Gzymsy metalowe są bardziej nadaje się do nowoczesnych wnętrz;
  • Gzymsy z tworzyw sztucznych są obecnie coraz bardziej popularne; są one tanie i może symulować dowolną materiał: drewno i metal.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gzyms

Podejście do wyboru gzymsu jest konieczne „z wiedzą w tej sprawie.” Nie tylko odpowiedzialne, ale także oszczędny. Pręty draperia muszą być zgodne z ogólnym wnętrz styl, design i rodzaju zasłony. Tak więc, ciężkie zasłony powinny być wybrane trwałe metalowe lub drewniane gzymsy i zasłony wykonane z lekkich materiałów może być zawieszony na okapie z tworzywa sztucznego lub w łańcuchach.

load...

Uważany za najbardziej ozdobne gzymsy okrągłe. Wybierając je, spojrzeć na różnych częściach (pierścionki, klipsy, haki, uchwyty). Ze względu na te części składowe gzymsy mogą być unikalne i element dekoracyjny wnętrza. Dla pokojów dziecinnych odpowiednich kształtek z tworzyw sztucznych, które różnią się różnorodność kolorów i łączy się z jasnymi meblami. Drewniane i metalowe listwy harmonijnie dopasować do wnętrza salonu lub kuchni.

Wybór półkę, należy rozważyć jego zdolność do regulowania przestrzeń pokoju. Aby wizualnie poszerzyć otworu okiennego szerzej wykorzystywać okno gzyms. Aby zwiększyć wysokość gzymsu pomieszczenia jest przymocowany albo do stropu lub bardzo blisko.

I, oczywiście, nie należy pozostawiać bez uwagi na jakość i funkcjonalność tego elementu wnętrza. Na zasłony lambrekiny powinien wybrać potrójne okapu. Dla okna balkonowego – półka z mechanizmem przesuwnym, oraz rolety rzymskie – z podnoszeniem. Haki i pierścienie powinny być łatwe do poruszania się wzdłuż krawędzi, a mechanizmy działały prawidłowo.

Wybór gzymsu nie powinno poprzedzać wybór samych zasłon. Tylko poprzez gotowe zasłony (lub przynajmniej zorientować się, co oni) iść za gzymsu. Mając pomysł na różnorodność kształtów, kolorów i wzorów karniszy, powinieneś być w stanie odebrać to, czego potrzebujesz!

load...