Grzyb w łazience? Choroba jest uleczalna!

Czy wiesz, że cierpią nie tylko ludzi, zwierzęta i rośliny? Niestety, dom, w którym żyjemy, też mogą zachorować. Najczęstszą dolegliwością w naszym domu – forma grzybicze. A najbardziej narażone miejsce dla niego w domu – łazienka. To w ogóle nie jest zaskakujące. Łazienka – najbardziej wilgotnym pomieszczeniu, ale nadmierna wilgoć i słaba wentylacja jest najlepiej nadaje się do wygodnego istnienia formy. Grzyb w łazience jest w stanie zatruć nasze istnienie, nie tylko w przenośni, ale też dosłownie, bo to jest szkodliwe nie tylko ściany, ale także dla tych, którzy mieszkają w tych murach.

load...

Formy (jak wszystkie grzyby) zwalnia do debaty środowiska, które wraz z powietrzem oddycha człowiek. Raz wewnątrz ludzkiego ciała, zarodniki mogą wywołać kaszel, katar, nudności, bóle i bóle reumatyczne, alergiczne choroby skóry, a nawet astmy. Więc jeśli odkryli grzyba w jej łazience, a następnie natychmiast podjąć środki, aby je wyeliminować.

Przyczyny i objawy

Formy (pleśń) rozwija się na powierzchni porowatego betonu, farb, kamieni i tworzyw sztucznych. Puszki zarodniki pleśni w dużych ilościach, jest zawsze obecna w powietrzu. Pierwsze na surowej powierzchni, rosną do najlepszych wątków i zacząć aktywnie rozmnażać. Idealne warunki formy – temperatura powyżej 20 °, a wilgotność jest powyżej 90%. Bardzo często forma wpływa na ściany w łazience o złej izolacji i niedostatecznej wentylacji.

Zewnętrzny objawem formy – czarnej, szarej (brązowych) plam a punktem ścian, sufitu, w połączeniach pomiędzy płytkami. Mold – to nie tylko zaniedbany pokój i zapach stęchlizny. Grzyb niszczy budowy i materiałów wykończeniowych (prawie do ziemi), powodując pęknięcia w ścianach betonowych, tynków i farb obierania i nieuchronnie prowadzi do konieczności naprawy.

Terapie

Aby pozbyć się pleśni w łazience, konieczne jest, aby zniszczyć samego grzyba, i stworzenie warunków do jego istnienia niemożliwej. Zwalczanie grzybów musi odbywać się w kilku etapach.

load...
  1. Krok pierwszy. Pozbycie się wilgoci. Aby to zrobić, wszystkie źródła wilgoci musi być usunięta. Przede wszystkim, hydraulika (rury, zawory, WC) muszą być w dobrym stanie – a mianowicie, nie przeciekać. Ponieważ obecne zawory lub WC już zwiększyć wilgotność. Ponadto, rury z uszkodzonym izolacji zebrano kondensat, co prowadzi do nadmiernej wilgoci.
  2. Krok drugi. Organizacja wentylacji. Jeśli nie ma odpowietrznik (lub jest zatkany) w łazience, a drzwi są zamknięte ciasne, pokój słabo wentylowane (wentylowane lub wcale). Exit – do czyszczenia wentylacji, zainstaluj brakujące wentylator w łazience, często wietrzyć.
  3. Krok trzy. Hydroizolacyjne. Malowania ścian i sufitów w łazience trzeba tylko wodoodporny farby, które chronią powierzchnię z nadmiarem wilgoci. Przed wykładania ścian i przepływy potrzebne do przetworzenia ich powłokę przed działaniem wody.
  4. Krok czwarty. Zniszczenie grzyba. Jest to najbardziej pracochłonna faza leczenia. Aby rozpocząć suszenie ścian i strumienia. Wykorzystaj ten potężny suszarki lub grzejników. Jeśli grzyb jest już dokładnie rozliczane w łazience, może być konieczne, aby usunąć cały zakres od ścian, sufitu i podłogi. Następnie należy traktować wszystkie powierzchnie antyseptyczne, a powietrze jest przeciwgrzybicze natryskowe (dostępne w handlu sprzętu i konstrukcji). Jednak ta faza leczenia warto rozważyć bardziej szczegółowo.

Procedury lecznicze

Przede wszystkim, należy ustawić źródło grzyba. Tak. Sam grzybów (grzybni), mogą być w danym kryjówki – pod wanną na ściankach płytek szwów i złączy pod tynkiem. A to, co widzimy na ścianach – ciało, widoczna część grzyba. Usuń paleniska prosty sposób mechaniczny – skrobanie i wypolerowany. Jeśli źródłem formy jest trudno znaleźć, wystarczy, aby oczyścić wszystkie dotkniętych obszarach łazienki. Dotykając ścian jest niezbędne do identyfikacji wszystkich luk, aby je odkryć i oczyścić z ziemi. Spleśniały fugi między płytkami, niezbędny do całkowitego usunięcia, a jeśli płytka przesuwa się od ściany, a następnie usunąć płytek siebie.

Po tym, wszystko, czego potrzebujesz, aby umieścić gołe „zapalić” z budową potężnych suszarki lub grzejników. Wrzącej wody nie pomoże! Ciepło musi być sucha! Ściany leczyć za pomocą środków antyseptycznych i hydroizolacyjnych. I po raz kolejny dobry ogrzać całą łazienkę.

Leki ich zastosowanie

Pierwsze oznaki pojawienia się pleśni i niewielkich zmian może starać się wyeliminować za pomocą dostępnych narzędzi, które są dostępne w arsenale każdego gospodyni. Nadtlenek wodoru, ocet istotą i wybielacza. Traktuj je wszystkie obszary dotknięte, wstępnie oczyścić plamy pleśni.

Oprócz tych „leki” może być również stosowany i inne znane i sprawdzone sposoby – BLUESTONE, alkohole przemysłowe stężonym roztworze wybielacza. Ale trzeba przyznać, że specjalne preparaty są dziś bardziej dostępne i na pewno bardziej skuteczne.

Takie urządzenie jest bardziej niż wystarczający dla wszystkich specjalistycznych sklepach (Nawiasem mówiąc, są wykonane na bazie siarczanu, chloru i alkohol). Skonsultować się z ekspertami i uzyskać lekarstwo zabić grzyba. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na: skuteczne środki powinny zawierać składniki przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Ponadto, nie zaszkodzi dowiedzieć się, jak te narzędzia interakcji z materiałów wykończeniowych: płytki, farby, farba, grunt, emalii.

Pierwsze leczenia, należy chronić swoje ręce i dróg oddechowych, w gumowych rękawiczkach i maskę przeciwpyłową. Więc nie tylko chronić się przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych, ale również od sporów grzyba. Jednak wszystkie powyższe może zapewnić tylko tymczasowy efekt, jeśli nie podjąć środki zapobiegawcze w celu pojawienia się grzyba.

Zapobieganie chorobom

Aby zapobiec tej choroby w łazience powinny:

  • Utrzymanie wilgotności nie wyższej niż 60%. W tym celu należy usunąć wszelkie przecieki i suchość okresowo (ciepła) pomieszczenia.
  • Zapewnić dobrą wentylację. Aby to zrobić, wykonaj projekt w otworze wentylacyjnym lub umieścić wentylator (klimatyzacja), a często przewietrzyć łazienkę, zostawiając drzwi otwarte (okno).
  • Przy naprawie materiał powlekający i wykorzystanie uszczelniająca wodoodporny (odrzucający wodę).
  • Przy pierwszych oznakach grzyba do podjęcia natychmiastowych działań w sytuacjach awaryjnych: czyste, suche, leczyć!

Przestrzeganie tych zasad pozwoli uniknąć plagi pojawienia się pleśni. Podstawowa wiedza na temat metod zapobiegania i walki pomogą odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pozbyć się pleśni w łazience. Niemniej jednak, niech grzyby w domu będzie tylko w formie potraw grzybowych i marynat, jak wydaje się w formie wyłącznie z drogich odmian „blue cheese”. I nic więcej!

load...