Grzejniki wodne: Funkcje urządzenia i czubkach wyboru

Zawartość:

Mieszkańcy miast są stale do czynienia z problemem jak woda off. Gdzieś w tych czasach nie trwają długo, ale są przypadki, w których ludzie muszą żyć w dyskomfort przez kilka tygodni. Ile niedogodności przynosi – elementarne nie może wziąć prysznic! Co możemy powiedzieć o tym, kiedy dzieci w mieszkaniu, uważając, że nie ma ciepłej wody jest nie do pomyślenia? W takich przypadkach, kocioł ratunkowej. O tym, jak wybrać podgrzewacz wody, dziś porozmawiamy.

load...

Zalety podgrzewacze wody są oczywiste. Pozwalają one nie są uzależnione od dostaw ciepłej wody lub harmonogramów niepełnosprawnymi, można w każdej chwili móc wziąć kąpiel lub prysznic. Dziś wybór grzejników jest ogromny, wszystkie mogą być podzielone na trzy grupy: Grzejniki wody gazowe, elektryczne grzejniki wodne i elektryczne podgrzewacze wody. Nauczmy się o nich wszystko w porządku.


Powrót do spisu treści

Gazu podgrzewacz wody (kolumna)

Początku, nie trzeba się obawiać o nazwie „gejzer”. Nie mówimy o urządzeniach, które wcześniej stał w mieszkaniach kosmicznych „Chruszczow”. Nowoczesne urządzenia gazowe są zasadniczo różni się od starego, i mają swoje szczególne zalety, a przede wszystkim jest to stylowy wygląd i wysoka wydajność.

Ogólnie, podgrzewacz gazu w oparciu o wspólne właściwości praktycznie nie różni się od elektrycznego. Jeśli weźmiemy pod uwagę niektóre z jego funkcji, można mieć pewność, że nawet coś lepszego. Na przykład, wiele już wycelował ekonomiczną pracę, z uwzględnieniem taryf nakładanych na gaz.

load...

Co trzeba skupić, wybierając gejzerów? Przede wszystkim na sile. Jeśli na przykład masz zamiar użyć ciepłej wody w tym samym czasie w kuchni i w łazience, należy kupić jednostki o dużej mocy (24 kW). Jeśli nie jest to konieczne, to zdecydowaliśmy się na średniej mocy podgrzewacza (18-19 kW).

Należy zwrócić uwagę na firmy produkujące, dając pierwszeństwo znanych europejskich marek. Zwykle grzejniki te są wykonane z wysokiej wytrzymałości, wysokiej jakości materiałów, obdarzoną szereg zalet. Tylko podgrzewacz gazu o wysokiej jakości jest automatyczny układ zapłonu i płynną regulację reżimach temperaturowych. Równie ważna jest niezawodność. Zauważ, że nawet gazowych podgrzewaczy wody najwyższej jakości są optymalne dla cenie, co czyni je znacznie bardziej atrakcyjne dla klientów.

Czy to prawda, że ​​taki grzejnik gazowy jest bardzo wymagająca w pielęgnacji i tam z nim jest dużo kłopotów? To właśnie o przestarzałe wersje można powiedzieć, że to, że potrzebne do sekwencji operacji: włączyć samej kolumny, skręcić w kierunku rączki, zapalić zapałkę. Z nowoczesnymi jednostkami tym łatwiejsze – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie zaczyna działać.

Drugie nieporozumienie, z powodu której wiele odmówić kupić gazowych podgrzewaczy wody – jest strach przed wybuchami. Praktyka stosowania takich urządzeń udało się udowodnić, że wybuchnie tylko stare kolumny, które już straciły znaczenie. Jednak monter nadal zaleca się okresowo sprawdzać kolumnę gazu, aby uniknąć problemów w pracy urządzenia.

Zagazowanych również mało prawdopodobne. Palnik zapłonowy są wymagane w celu przeciwnie, aby zapobiec wyciekom, co zatrucie. Sama nie gaz osiągnie palnika przed zapala się, gdy rura gazowa jest pokryta specjalną klapkę ochronną. Zawór an_3 jest wyzwalany, jeśli gaz nie pali. Biorąc pod uwagę wszystko, co zostało powiedziane wyżej, możemy być pewni, że obecna kolumna wyeliminować wyciek gazu.

Jest to niemożliwe, nie mówiąc już o design – wielu ludzi wierzy, że głośniki są w mieszkaniu miasta wyglądają straszne, psuje wnętrze. Jest to kolejne nieporozumienie. Nowoczesne głośniki stylowy wygląd, zwięzłe, mieć formę, która jest odpowiednia dla każdego projektu z mieszkania w mieście lub dom.

Jednak istnieją pewne problemy w procesie eksploatacji. Na przykład fakt, że kolumna nie jest już czasem być uwzględnione. Dlaczego tak się dzieje? Co do zasady, wszystkie firmy w produkty żywnościowe, których ważność jest przeznaczony dla sześciu do dwunastu miesięcy. Zgodnie z tym, problem można rozwiązać w bardzo prosty sposób – wystarczy wymienić baterie.

Czasami kolumnę gaz przestaje ogrzaną wodę lub ciepłej wody, ale bardzo słabo. Oto oferta na wady błonę, która znajduje się tuż nad wodą i węzeł nie reaguje prawidłowo na ciśnienie wody. Wśród wad można zauważyć pęknięcia, złoża soli, różne rodzaje zanieczyszczeń. Aby zidentyfikować problem, trzeba rozmontować urządzenie wody i odłączyć go od gazu, a następnie oczyszczone. Membrana została następnie zastąpiona nową.


Powrót do spisu treści

Kocioł – elektryczny podgrzewacz wody

Drugi i najbardziej popularnym rodzajem podgrzewacza wody – kocioł. Jest to rodzaj wymiennika ciepła, co pozwala na ogrzanie wody do 75 ° C i utrzymywać, że ze względu na warunki temperaturowe termostatu, który odpowiada na dany element grzejny – PETN, w tym jej wyłączenie. Teraz rozważmy cechy urządzenia i dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni podgrzewacz wody tego typu.

Kocioł posiada wyraźną przewagę – oszczędność energii. Nie wymaga specjalnego połączenia – wystarczy prosty wylotowego. W dodatku zainstalowanie takiego urządzenia w mieszkaniu, można go używać zarówno w kuchni iw łazience. Wody ogrzanej, do kotła, a nie do kuchenki gazowej, konieczne jest na jakiś czas i nie mogą być wywoływane zwarty. Te dwie wady, które są łatwo kompensowane przez korzyści, które wciąż ma kotła.

Mówiąc o parametrach kotła, należy zauważyć, że w ostatnich latach zaczęły produkować modelu bardziej kompaktowy, wygodny rozmiar, który będzie pasował nawet najmniejsze pokoje. Kotły takie mogą być umieszczone nawet pod zlewem, że zrobił bardzo wygodne. Kiedy wybrać te podgrzewacze wody, należy zawsze zwracać uwagę na parametry, więc nie niedogodność powstało.

Nie zapominaj, że kocioł wymaga specjalnej konserwacji. Od czasu do czasu oczyścić elementy ogrzewania wody, która z powodu złej wody będzie kamieniem. Ponadto, konieczność okresowej wymiany anody magnezu w celu zapobiegania korozji zbiornika wewnętrznego.

Sam kocioł – termos bezpośrednich analogii. Ze względu na izolację termiczną zachowuje ciepło, oszczędzając w an_3 sposób energię. Jeśli podgrzać wodę wieczorem, rano będzie jeszcze gorący. Można niezależnie regulować temperaturę wody: wysokich temperatur, a w tym procesie, w celu rozcieńczenia go w zimnej wodzie lub tylko podgrzać wodę do średniej temperatury.

Wybór kotła, koncentrując się na wydajności. Gdy objętość zbiornika począwszy od dziesięciu, piętnastu litrów, takie urządzenie będzie tylko wystarczająco do mycia naczyń i prania. Ta opcja nie jest dla ciebie i masz kocioł do kilku razy dziennie, aby wziąć prysznic? Zatrzymać wyboru na urządzeniach od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu litrów. A jeśli nie można sobie wyobrazić bez wieczór gorącej kąpieli, a następnie kupić pojemność kotła 150 litrów. Główną zasadą przy wyborze urządzenia – rozważyć ich osobistych potrzeb.

Objętość – nie jedynym kryterium, na którym chcesz zwrócić na dobór kotła. Obecnie istnieje podgrzewacze wody, pracuje nad kilkoma źródłami energii. Co do zasady, stają się właścicielami domków i domów, gdzie system grzewczy jest autonomiczny lub scentralizowany. Jednak na mieszkanie zakupu takiego urządzenia nie ma sensu.

Inna konstrukcja i kotły. Są poziomej lub pionowej, w zależności od tego, gdzie i jak chcesz umieścić. Jednakże, jest to coraz bardziej popularne kotły pionowe, które są zwykle umieszczone w łazienkach i toaletach.
Powrót do spisu treści

Wybór TEN: mokre lub suche?

Ten – an_3 element grzejny podobny warnika obniżono do wody. Jedyna różnica w wielkości. Elementy grzejne są na sucho lub na mokro; który z nich jest lepszy i to jest znacząca różnica? Być może widzieliście te czajniki, element grzewczy, który – cała podłoga, nie spirala. W przybliżeniu taka sama sytuacja suchym Tan, w którym elementy grzejne znajdują się bezpośrednio za ścianami zbiornika, ogrzewając go, a nie wodę.

W związku z tym wymagania w zakresie jakości wody i jej są ograniczone, ponieważ element grzewczy nie jest bezpośrednio w kontakcie z nim. Ponadto, nie ma PETN skala, która szybko zniszczy urządzenia i zmniejsza jego funkcjonalność i wydajność. A co najważniejsze, w przypadku suchej Taine nie istnieje prawdopodobieństwo rozpadu że grozi, że ludzie mogą i wchodzą pod napięciem, przy użyciu kotła.

Mokro grzejnik – to samo spiralne, opuszczane do wody. Główny element – Chrom spiralny umieszczony wewnątrz rury miedzianej z piaskiem kwarcowym. Mniej oczywiste – stały kontakt z wodą, odpowiednio, tworzenie wapna grzejnik, płytki nazębnej i wzrost prawdopodobieństwa uszkodzenia. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, taki grzejnik jest również ustępując wyschnięcia.

Powrót do spisu treści

Podgrzewacz wody (elektryczny)

Wreszcie, jeszcze inny rodzaj podgrzewacza wody – elektryczne chwilowe. Zazwyczaj te urządzenia są zainstalowane w tych obszarach, w których używają kuchenek elektrycznych, jak dla jego instalacji nie ma wystarczającej ilości okablowania zasilającego. Jeśli zdecydujesz się na wybór tego typu podgrzewacz wody w mieszkaniu z piecem gazowym, wybrał urządzenie mniej energii.

Istnieje kilka oczywistych zalet: nieograniczona ilość gorącej wody, wystarczy otworzyć zawór. No przygotowanie zaliczka nie jest również konieczne. Nie ma potrzeby w stałej konserwacji. To wystarczy, aby zdecydować się na takim urządzeniu. Ale żeby od razu rozgrzewa się ogromne ilości wody, że ma dużo energii. Może to być tylko wadą podgrzewacza wody.

Zdecydował się kupić taki grzejnik, myśleć o tym, co dokładnie to, czego potrzebujesz. Wszystko, jak w pierwszych dwóch przypadkach: od potrzeb zależy od mocy, która może się wahać od 3 kW do 27 kW. Na przykład, jeśli używamy podobną technikę, aby umyć naczynia lub wziąć prysznic, to wystarczy 8 kW. Ale żeby wziąć kąpiel, to zajmie co najmniej 13 kW – takie urządzenie wymaga specjalnego okablowania o napięciu 380 V. Tutaj z, bez dalszych konsultacji profesjonalny nie może zrobić – to nie jest konieczne, aby go zapisać.

Nawiasem mówiąc, jeśli zamierzasz umieścić to urządzenie w domu na wsi, konsultacja specjalisty jest również nie zaszkodzi. Jeśli wybrał przepływowy podgrzewacz wody prawą, i wybrał najbardziej odpowiednie urządzenie dla Ciebie, gorąca woda będzie dostępny dla Ciebie w każdej chwili.

Cechy podgrzewacze wody:

  • Mały rozmiar;
  • Chwilowe ogrzewanie wody (ilość do kilku sekund);
  • Ogrzewanie z nieograniczoną ilością wody;
  • Łatwy montaż i demontaż;
  • Niezależny od jakości wody;
  • Dobre ceny;
  • Wysoka moc;
  • Trudności w okablowaniu;
  • Działanie skierowane do jednego określonego miejsca instalacji wodociągowej;
  • Ograniczenia dotyczące ciśnienia wody.

Jeśli, pomimo pewnych cech zdecydujesz się kupić podgrzewacz wody, należy zwrócić uwagę na klasę ochrony. Ta informacja wskazuje producent na opakowaniu lub w paszporcie, który jest dołączony do instrumentu. Informacje te są prezentowane w postaci dwóch liter IP i kombinacji dwóch cyfr, np IP31.

Pierwsza liczba – wskaźnik poziomu ochrony przed wnikaniem obcych ciał do grzejnika. Liczba 1 wskazuje ochronę przed wnikaniem dużych rozmiarach (ale nie więcej ramion), 2 – to grubość ochrony obiektów z palca, ale nie więcej. Odpowiednio, 3 – ochrona przed przedmiotami, nie więcej niż 1 tys. I 4 mm, – brak kontaktu możliwe nawet z pyłem.

Druga postać – wskaźnik stabilności obudowy do kontaktu z wodą. 0 – brak ochrony. 1 – ochrona przed kroplami wody, które wchodzą od góry. 2 – ochrona przed deszczem, natrysk wody, gdy kąt wynosi nie więcej niż 60 stopni. Figura 3 jest ochrona przed rozpryskami różnych rodzajów i ze wszystkich stron, i 4 – ochrona przed strumieniami wody, nawet w formie. Należy zwrócić uwagę na takie szczegóły.

Zawarcie zastanowić się, jak wybrać podgrzewacz wody, ważne jest, aby pamiętać, że zawsze należy zdecydować się na urządzenie, które spełnia określone wymagania umieścić na początku. Jeśli potrzebujesz poziomą kocioł, to nie ma sensu, aby uzyskać pionowy i cierpią z problemem, jak to jest strategicznie zlokalizowany. To samo można powiedzieć o grzejnik. Preferują wysokiej jakości bezpiecznych modeli europejskich, która łączy w sobie nie tylko wysoką jakość, ale także przemyślane stylowy design i optymalną cenę. A potem będzie zawsze pod warunkiem bez problemu z ciepłą wodą!

load...