Gry dla dzieci na wakacje: jak zorganizować imprezę

Zawartość:

Do dnia narodzin dziecka praktycznie wszystkie matki są przygotowane wcześniej: piec piękne i pyszne ciasto, zrobić sałatki, ozdobione plakaty z pokoju, bale, itp Często jednak kobiety zapominają, że jeden zestaw stół nie zawsze jest wystarczająco zabawy dla dzieci. A jeśli nie przygotowują gry, konkursy, goście festiwalu może po prostu nudzić. Dlatego rodzice powinni również rozważyć scenariusz imprezy, biorąc pod uwagę wiek, zainteresowania, dzieci.

load...

Mamy bawić bardzo małe dzieci, od dwóch do czterech lat

Dzieci w tym wieku jeszcze nie rozumieją znaczenia wielu słów, rzeczy. I jest mało prawdopodobne, będą pamiętać, że wakacje jako takie. Ale to nie oznacza, że ​​taki dzień odbędzie się w kręgu znudzonych dorosłych. Zaprosić same dzieci i nagrać wszystko na wideo, robienia zdjęć. W przyszłości, gdy dziecko kończy 18 można przedstawić dysk lub album ze zdjęciami. Rewizji zabawne momenty, kiedy byłeś dzieckiem i przenoszenie maluch, dorośli i rozwiniętej osobowości będzie interesująca.

Aby rozpocząć zdecydować, ile osób będzie. Należy pamiętać, że dzieci są mało prawdopodobne, aby usiąść przy stole bez osoby dorosłej. Małe dziecko zaczyna działać w górę, jeśli nie ma obok mama. I nie zapraszać zbyt wielu ludzi, jak tłum nieznajomych ciotki i wujowie mogą odstraszyć zarówno urodzin i jego gości.

Dress code – to kolejny, więc trzeba zwrócić uwagę. Możesz zaprosić rodziców, aby umieścić dzieci w bajkowy i postaci z kreskówek. Jeśli wszystko się w zwykłych strojach, kupić specjalne czapki, gwizdki, maski, karty i inne akcesoria, które pomogą rozweselić dzieci.

load...

Przy wyborze gry dla najmłodszych, trzeba zrozumieć, że dzieci w tym wieku są niezgrabne. Plus, mogą płakać na nic, jeśli nie podoba im się coś, zostali popychany lub zranić. Dlatego też, od najprostszych zadań, które przyjmują gości weźmie udział łącznie.

 • Pingwin

W tym konkursie trzeba piłek (2 sztuki) i bowling. Więc podzielić dzieci na dwa zespoły, stały się w łańcuchu wiersza. Pierwszy uczestnik chwyta piłkę między jego nogami i zaczął chodzić z nim do gry w kręgle, które powinny być umieszczone dwa metry od niego. Po będzie go ominąć, piłka jest przekazywana do drugiego gracza. I tak dalej, aż do wszystkich biegaczy. W tym przypadku rodzice powinni wspierać dzieci za rękę tak, że nie przypadkowo spadła.

 • Żaba

Podobnie jak w poprzednim przypadku, podzielić dzieci bawiące się na dwa zespoły. Uczestnicy muszą proprygat pewien dystans na szybkości. Zwycięska drużyna zostanie nagrodzona słodyczy, przegranych i cheer słodycze (owoce, ciasta).

 • Zestaw do baniek mydlanych

Jeden z dorosłych zaczyna dmuchać bańki. Problem dzieci – aby je złapać i pożreć. Nie złego się stanie, jeśli zaprosić eksperta, który wie, jak zrobić śmieszne figury. W domu, takie same warunki można zrezygnować rurę i Roztwór z mydła, szampony i wody.

 • Zabawne osioł

Narysować na papierze małego zwierzęcia duży plakat (osioł, pies, balon z kropką w środku – to wszystko zależy od twoich umiejętności i zdolności), zrobić kucyk z kołkiem. Dziecko zawiązać oczy, podać rękę w tym szczegółowo i określić, gdzie się poruszać, więc ją przypięte.

Uczta dla przedszkolaków, jak wydać przyjęcie

Podobnie jak w poprzednim przypadku, udekorować pokój powinien być jasny, niezwykły. Pamiętaj, aby dostać kulki, piec lub kupić ciasto w kształcie małych zwierząt. Na wakacje można zaprosić zarówno dorosłych jak i małych dzieci. Ale należy pamiętać, że dzieci mają siedzieć w oddzielnej tabeli. Każdy powinien mieć swój własny talerz, widelec, kubek. Aby nie martwić się o dania, kupić jednorazowy (plastiku lub papieru). Plus, po świętach, nie będzie musiał umyć wszystko ręcznie.

W tym wieku dzieci lubią grać w gry mobilne, aby konkurować. Więc wybrać takie konkursy dla dzieci, w których możemy wziąć udział wszystkie naraz. Nie jest konieczne, aby zorganizować turniej Szachy i warcaby, jak to szybko nudzi. I nie zapomnij, aby monitorować ich działania, więc goście nie mają pokłócił, przyszedł do rękoczynów, a nic w domu nie złamał.

 • Braving

Zazwyczaj ta gra jest postrzegany przez dzieci na „Cheers”. To pomaga zbliżyć, spotkać się i bawić jednocześnie. Tak, wszystkie są w przypadkowej kolejności, ale tak, aby każdy miał miejsca. Mówisz słowa: „Braving fale, fale morskie, dwa, trzy … Sea martwi.” W tym czasie dzieci mogą skakać, spin, tańczyć.

Następnie lider mówi szybko: „Sea (magiczne, zwierzęta, kwiaty), figura stoi w miejscu.” W tym momencie, dzieci mają się zatrzymać i zamrozić, przedstawiających niektóre z morza (bajkowe, zwierzęce, ogród) charakteru. Kto prowadzi, wybiera kilka osób, które przestały po prostu śmieszne, i prosi ich, aby pokazać się z rysunkiem na życie. Najbardziej kreatywne i pomysłowe wygrywa i staje się mistrzem.

 • Krokodyl

Dzieci są podzielone na dwie lub trzy zespoły. Jeden gracz (Master) myśli o słowie i mówi jej drugiego uczestnika. Powinien korzystać z rysunków i oznakowań do zrozumienia, że ​​to było make marzeń. Grupa, która domyśliła więcej wygranych. Średnio dzieci spędzają na takich gier 40-50 minut, po czym zainteresowanie zaczyna zanikać.

 • Stolec

10 uczestnicy biorą 9 miejsc (czyli o jeden mniej niż dzieci), umieść je w półkole. Zawiera muzykę, dzieci zaczynają biegać. Jak tylko kończy się piosenka, wszyscy muszą szybko usiąść. To miejsce było mało, z gry. Plus, jedno krzesło jest usuwany. I tak, aż jeden gracz pozostaje. Zwycięzca otrzyma nagrodę.

 • Hit kosz

Jeśli firma jest mała (nie więcej niż 8-10 dzieci), można zorganizować konkurs zręczności. Aby to zrobić, trzeba będzie wiadro i parę piłek. Każdy z gości ma trafić w cel. W tym przypadku jest ona podana w ogóle o wszystkich trzech próbach. Jeśli za pierwszym razem nikt nie odpadł, przesunąć wózek dalej.

 • Przeciąganie liny

Jeśli miejsce na to pozwala, można zabrać dzieci przeciąganie liny. W tym przypadku liczba dzieci powinna być parzysta, więc nikt nie został ranny, był z gry. Oczywiście, to trzeba podzielić na grupy, biorąc pod uwagę wysokość, wiek, siły dziecka.

Zabawa gry dla uczniów młodszych klas:

Klasy 1-3 – punktem zwrotnym dla dzieci. Chłopcy i dziewczęta nie są już ściśle komunikować się nawet w święta. Zaczynają tworzyć swoje kręgi zainteresowań. I będzie dość trudno zaangażować wszystkich w grze. Większość gości wolą siedzieć w kącie, jak będą się wstydzić. Więc pierwszą rzeczą, którą trzeba przynieść ze sobą teraźniejszość, aby je uwolnić. I dopiero wtedy można przejść do bardziej poważnej konkurencji.

 • Zapoznajmy

Głównym celem tej gry – zapoznanie gości, którzy przychodzą do was na wakacje. Poproś dzieci, tworząc okrąg, a ty, jako master, stać pośrodku. Po pierwsze, przedstaw się i powiedz nam coś o sobie. Nie jest konieczne, aby wynaleźć tyradę na pół godziny. Wystarczy wspomnieć nazwisko, ulubioną kreskówkę niż zdecydować się zrobić, masz jakieś zwierzęta. Następnie rzucić piłkę do innego gracza, który musi również powiedzieć światu o sobie i swoich zainteresowaniach.

 • I wierzyć lub nie wierzyć

Ta gra – jest to kolejny świetny przykład tego, jak można zaprzyjaźnić się z gośćmi w czasie wakacji. Zatem pre-record każdego członka z wielu interesujących faktów. Można to zrobić albo zadzwonił do rodziców, lub tak szybko, jak dzieci przychodzą na święto. Kiedy wszyscy usiąść przy stole, oferują grać.

Uwaga: Pytania powinny być dobre, dzieci, że nie są one postrzegane przez dziecko w ramionach. To prawda, „Piotruś Pan – Vasin ulubiona kreskówka żółw Leonardo Zhenya wyświetlane w dzienniku lub portfelu?”. Źle: „Peter bawi się z jego młodszych lalek siostrzanych”. W drugim przypadku, uczta dla gości może być zepsute, jak obecność kolegów i rówieśników może drwić i śmiać się z niego.

 • Szukamy skarbów

Co wakacje bez zgiełku, hałasu i wesoły śmiech dzieci? Tak więc, należy najpierw zadbać o bezpieczeństwo osobiste. Do tej gry trzeba będzie usunąć wszystkie bicia, kruchy i cenny pokoju. Następnie ukryć tajemniczy obiekt w kącie (za szafce, na półce, za kanapą), gdzie nikt nie patrzy. Jako skarb najlepiej jest wybierać zabawki, czekoladki, pudełko czekoladek. Ponadto, nie zapomnij, aby narysować plan pomieszczenia, znakowanie przekrój święte miejsce, i podążać ścieżką – linią przerywaną.

Kiedy festiwal dobiegnie końca, zaprosić gości, aby znaleźć mapę skarbów. Podziel grupę na dwa zespoły, najlepiej z równej liczby graczy. Im i zrobić kilka zagadek, wskazówek, które są fragmenty mapy. Na przykład, można ukryć kawałek biblioteczce. Powiedzieć, że jest to możliwe tak: „przyklejony, szyte, bez drzwi i zamknął otwiera Who – wie dużo.”. Kto odgadnie, będzie musiał przejść i chwycić kolejną wskazówkę. Po oba zespoły będą zbierać przynajmniej część mapy, można wysłać je do wyszukiwania.

Jak zorganizować wakacje prawo

Niestety, nie wszyscy rodzice zrozumieć psychologię dziecięcą. Przy opracowywaniu gry, nie zdają sobie sprawy, że niektóre z nich nie są odpowiednie do wieku, poziomu rozwoju (zarówno intelektualnym i fizycznym). Potem zaczną się zastanawiać, dlaczego święto nie poszło tak jak planowano. Dlatego, jeśli masz cel, aby zorganizować imprezę dla dzieci, należy przestrzegać następujących zasad.

 • Dobrowolność

Nie wszystkie dzieci uwielbiają gry działania, aby uruchomić, do udziału w konkursach. Są dzieci, które wolą siedzieć w kącie, obserwując innych. Takie nie jest konieczne, aby goście uczestniczyć i robić to, co nie chcą. Jeśli próbujesz zmusić dziecko do rysowania, zaczyna protestować, aż łzy i napady złości. A ty nie chcesz zepsuć imprezę zły nastrój? Dlatego dobrowolne – jest pierwszą rzeczą, którą trzeba zapamiętać.

 • Obecność ołowiu

Ostatnio, na imprezach dla dzieci jest coraz częściej można zobaczyć profesjonalnych prezenterów. Tańczą, śpiewają, bawić się z dziećmi, w których uczestniczą wszyscy obecni. I nawet najbardziej nieśmiały dziecko nie będzie siedzieć w kącie, i dobrowolnie przyłączyć się do innych.

Ale nawet jeśli nie są w stanie zaprosić doświadczonego mistrza, mogą stać się tylko ty. Pamiętaj, że Twoje główne zadanie – zapoznanie dzieci z zasadami, organizować grę. Ale to nie znaczy, że wtedy będzie mógł pozostać na uboczu, obserwując dzieci biegają i krzyczą. Musisz być bezpośrednio zaangażowany jako gracz. Nie zapominaj, że – jak partner nie szczebla kierowniczego.

 • Przestrzeń

Urlop nie był nękany przez złamaną wazonie i przestraszony kot, dbać o dostępnej przestrzeni. Jak wspomniano powyżej, należy wyjąć dziecko z niczego, co mogłoby zostać uszkodzone. Słabe, gdy właściciele domów nie pozwalają dzieciom bawić się i puszyć, ciągle powtarzając, że powinniśmy być cicho. W takich przypadkach, nikt nie chce grać.

 • Dostępność nagród

Jeśli cały czas będzie przyznawane tylko do zwycięzców, robisz poważny błąd. Przegrani będą siedzieć na uboczu i ukryć przestępstwo do udanych uczestników. Więc nie zapomnij o nagrody promocyjnych. Na przykład, może to być słodycze, upominki, bale i inne małe rzeczy, które odwracają uwagę od porażki.

 • Różnorodność

Małe dzieci – ludzie rozproszone. Nie mogą usizhivatsya długo w jednym miejscu i skupić się na pewne rzeczy. Więc starają się uczynić grę nie trzeba było długo czekać. W przeciwnym razie ich schłodzenia i tracą zainteresowanie. Lepiej jest zrobić konkursy przeplatane ucztę.

Przestrzeganie powyższych zasad, będzie można zorganizować przyjęcie dla dzieci nie jest gorszy niż profesjonalny. Najważniejsze – aby poczuć nastrój dzieci. I nie zapomnij, aby myśleć „porusza odwrót”, jeśli nagle nie dostaniesz przyciąga odwiedzających. Może to być na kreskówkach telewizyjnych, żywej muzyki i tańca, etc.

load...