Grudniowiec – kwiat zimowe

Ten houseplant zaskakująco przypomina o Kopciuszku. Dokładniej, jego niepowtarzalny przemienienie, kiedy idzie na bal do Króla. Lato Grudniowiec – Flower nijaki, jego obwisłe zielone gałązki mają dekoracyjną odwołania i wyglądać blado w porównaniu z innymi roślin doniczkowych.

load...

Ale jak tylko przychodzi świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok, roślina pokryta jest luźne pąki, które w czasie, staje się jasne kolory o nietypowych kształtach.

Gdy większość roślin doniczkowych są w fazie snu i odpoczynku, Grudniowiec kolory blaze na parapecie soczystych odcieniach latem. To dla tej rośliny jak plantatorów z doświadczeniem i nowi chętni decembrist kwiatem kupować lub rozwijać własną rękę, za pomocą sadzonek.

Tak szybko, jak każdy dekabrysty połączenia i jego warianty: langusty, Varvarina Spit, Boże Narodzenie kaktus, Zigokaktus Schlumberger. Zakład od dawna wiadomo, że hodowcy kwiatów i z tego powodu jest ona często ironicznie zwany kwiat babci.

Historia mojej babci kwiat

Zigokaktus domu, aby znaleźć lasów tropikalnych Ameryki Południowej. Zaskakujące jest to, że jeszcze długo uprawianych roślin doniczkowych pamiętać swoją prawdziwą ojczyznę i kwitną, gdy nadchodzi lato tam, pomimo faktu, że ciężko mróz może stać na zewnątrz.

load...

Naturalny kolor kwiatów Dekabrystów – biały i jasny czerwony. Dzięki pracy hodowców, co roku pojawiają się nowe odmiany i hybrydy. Oni zaskoczyć nawet doświadczonych ogrodników różnych odcieniach. Często można zobaczyć jasny pomarańczowy, koral, kwiaty bzu. Wybór hodowla prowadzona jest w taki sposób, aby z należytą starannością, hybrydy mogą kwitnąć 2-3 razy w roku.

Zigokaktus odnoszą się do lasu kaktusy, rosną w świetle, Dim koronach drzew, deficyt gleby i wysokiej wilgotności. W lasy tropikalne są żadne gwałtowne zmiany temperatury, więc w domu jest również rośliną ich nie tolerują. Aby Grudniowiec czuć się dobrze w domu, konieczne jest stworzenie warunków podobnych do tych, w których jest uprawiana w środowisku naturalnym.

Sekrety pielęgnacji

Powstaje naturalne pytanie, kiedy w domu jest kwiat Grudniowiec: jak dbać o tych roślin doniczkowych? Eksperci nie przypisać je do kapryśny i kapryśna, ale mimo to będzie musiał przestrzegać pewnych zasad opieki.

Musisz wiedzieć, że roślina ta nie będzie korzystać w bezpośrednim świetle słonecznym. Więc nie umieścić go na południowych lub zachodnich parapety z intensywnym oświetleniu. Będzie to spowolnić ich wzrost i spowodować przelanie ostatnie odcinki pędów.

Grudniowiec latem chętnie przenieść na świeże powietrze: na balkonie, loggię lub w ogrodzie na letnią rezydencję. Tylko wtedy, gdy poruszające się rośliny powinny zwrócić uwagę na oświetlenie i organizować pritenenie jeśli to konieczne.

Dekabrist preferuje lekki cień częściowe i będzie dobrze czują się w pobliżu okna za przezroczystą zasłoną. Jednak reżimu temperatury dotyczy bardzo tolerancyjny i mogą rosnąć w temperaturze od 2 do 37 ° C, ale niemniej jednak optymalna temperatura dla uprawy – 18-25 ° C

Podlewania roślin powinno być umiarkowane, jeśli ziemia jest w puli nie wyschnie, istnieje niebezpieczeństwo gnicie korzeni. Szczególnie szkodliwe dla kwiatów nadmiernej wilgotności gleby w niskich temperaturach. Woda do nawadniania muszą być bronione i nie ma potrzeby, aby podlewanie zimną wodą, nawet latem.

Najgorętsza pora roku będzie przydatna do rozpylania dekabrystów. Aby zmyć kurz z pościeli tabelarycznych regularnie korzysta ciepły prysznic. Aby to zrobić, należy zamknąć polietylen gruntowych, aby woda nie dostała się do garnka i przemyć liście.

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy przyszli do domu Zigokaktus – to co roślina – przeżył. Z dobrej opieki, może żyć w domu od 15 do 20 lat, ale musimy pamiętać, że z wiekiem zaczyna nieznacznie pogarszać jej wygląd.

Ostatecznie trafia sztywnieje i traci aktywnych oddziałów. Gdyby szczypać, można zachować koronę gruba wystarczająco długo. Szczypanie i pożądane wytworzenie tworzenie sprężyny koronowego. Kolejny zakład może odmłodzić, w celu utrzymania jego atrakcyjności.

Jak zrobić kwiat Grudniowiec?

Największym rozczarowaniem nadaje mu houseplant że odmawia kwitną. Ten problem jest bardzo powszechne, aw przypadku braku wiedzy może stać się nie do odparcia. Jeśli decembrist żadnych sinic lub pomija roczna zima kwitnienie, może to być znak, że nie czułem się czas kwitnienia.

Aby to zrobić, kwiat umieszczony w chłodnym miejscu od końca września do końca listopada ustalić i zorganizować czas wolny od pracy, przy jednoczesnym ograniczeniu podlewania. W tym momencie instalacja nie jest zapłodnione. Następnie kwiat umieszczony w ciepłym i jasnym miejscu, podlewać obficie, pomagając w ten sposób obudzić.

Po pewnym czasie tworzą pąki, i od tego momentu rośliny wymagają szczególnej uwagi. Po pierwsze, w tym czasie nie można zmienić lub obracać pulę. Dekabrystów w odpowiedzi na takie działania mogą przywrócić uformowane pąki. Po drugie, ziemia w doniczce nie wysycha. Ponadto, konieczne jest utrzymanie wysokiej wilgotności przez opryskiwanie roślin dziennie.

Czasem kwitnienia krzew jest jednostronny, czyli pąki pojawiają się na bok. Nie trudno się domyślić, że ta strona była lepiej oświetlone. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby włączyć roślinę, ale można to zrobić tuż przed pąki.

Reprodukcja

Rozmnażanie i odmłodzić Zigokaktus przez szczepienie. W tym celu wyodrębniono wydostawaniu 2-3 skrajnego segmentu. W tym przypadku nie należy używać noża lub nożyczek i trzyma gałąź z jednej strony, a z drugiej strony delikatnie oddzielić następny łodygę. Ta procedura nie tylko pogorszyć stan kwiatka, ale będzie również promować obfite kwitnienie, a kwiaty pojawiają się na młodych pędach.

Wycinki obowiązkowo suszono przez 2-3 dni, po czym są one nieznacznie pogłębione w wilgotnej gleby i przykryto folią polietylenową lub konwencjonalnych banków. Taki prowizoryczny cieplarnianych umieszczone w cieniu, nie zapominając o jej powietrze regularnie. Temperatura powietrza musi 15-20 ° C

Przesadzania zigokakusov

Wszystkie wskazówki przeszczep dekabrystów i jego najbliższej rodziny, zostały zredukowane do dwóch głównych punktów. Ważne jest, że składniki odżywcze gleby, do tych celów idealnych gleb torfowych. Może samodzielnie wprowadzać mieszanki gleby za pomocą torfu, piasku, ziemi i drobne wióry cegły arkusza.

Musi być w doniczce powinna położyć dobry drenaż, to nie będzie miał problemów z wody stojącej i gnicie korzeni. Korzystnie, objętość odwadniania jedna trzecia puli.

Ponieważ system korzeniowy Zigokaktus powierzchowna i dość słaby, więc lepiej wziąć garnki płytkie, ale szerokie. Przesadzanie najlepiej późną zimą po kwitnieniu. Każdego roku młode rośliny są przesadzane, dorosłych – dopiero po 3-4 latach.

Narastający problem

Czasami roślin usuwa skrajne segmenty pędów lub pąków. Najczęściej ten występuje z powodu niewłaściwego systemu nawadniania. Stan dekabrystów mogą więc wpływać jak brak wilgoci, więc nadmiernego podlewania. Ponadto transpozycja kwiatka podczas tworzenia pąków kwiatowych może mieć również negatywny wpływ na jego stan. Pest porażka ma takie same skutki.

Limp liści, ich jasny kolor są najczęściej związane ze zbyt silnym oświetleniu, nieregularne podlewanie i szkodniki. Jeśli obecne na liściach brązowe plamy – znak klęski owadów skalę. Go pozbyć, można użyć specjalnych narzędzi, które są sprzedawane w sklepach kwiatowych.

Choroby grzybowe i bakteryjne objawiają się w postaci plam na liściach, które w końcu usychają i opadają. Eliminuje problemy, takie jak przy pomocy specjalistycznych produktów, ale należy zauważyć, że jeżeli przez kilka dni spokojnie poprawie, należy oddzielić od zdrowych pędów sadzonek i wykorzenić je spróbować, aby nie stracić roślinę całkowicie.

Aby Zigokaktus zadowolony obfite kwitnienie każdego roku, nie trzeba wiele. Szczególną uwagę i miłość roślin – to główne czynniki dobrobytu pomieszczeniach zakładów i dekabrystów – nie jest wyjątkiem.

load...