Grochówka z wędzonym: recepta z długą historią

Grochówka. Takie znajome danie, jak się okazuje, ma długą historię. Jego receptura jest znana człowiekowi od czasów starożytnych: w II wieku pne na ulicach Aten zupy grochowej grecki sprzedanej (i kupił, zapewne). Tak, to pyszne zupa była już bardzo popularne. Grochu receptury zup i setki tysięcy, jeśli nie więcej. Dziś nikt nie może powiedzieć dokładnie to, co w kuchni twierdzi autorstwa, co należy do ludu receptury zupy.

load...

Jest gotowane w prawie wszystkich krajach, a każdy naród ma swój własny przepis. Na przykład, Włosi w Grochówka dodać ser i wino wytrawne, w Mongolii go śmietanę i sok pomidorowy i Ukraina pod koniec gotowania w zupie umieścić kilka ząbków czosnku i skwarkami smalec. Ale swoją drogą, jest tam również Klasyczny przepis przyjęty przez niemal wszystkich kuchniach – to Grochówka z wędzonego mięsa. Prawdopodobnie kombinacja grochu i wędzone mięso smak jest nadal najbardziej i najbardziej udany. To jest takie popularne zupy dzisiaj i będziemy przygotowywać. On i zawartość kalorii nie jest wysoki, a smak jest poza pochwały. Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś kalorii – nie jest pustym frazesem, pamiętaj, że palił jej mały wzrost.

Do przygotowania potrzebujemy następujące składniki:

  • Kotlety cielęce – 1 kg
  • Groch łuskany, a nie masy – 0,5 kg
  • Wędzonka (najlepiej jest wędzone uszy wieprzowe) – 250 g
  • Cebula, średniej wielkości – 4 sztuki
  • Marchew nie są duże – 2 sztuki
  • Ziemniaki – 1 kg
  • Czosnek – 1 ząbek
  • Zielone cebule – 1 pęczek
  • Olej może być oliwa z oliwek – 100 g
  • Sól, liść laurowy, pieprz – do smaku

Przygotowanie:

load...

Przepis Grochówka z wędzonym jest proste, ale wymaga pewnego przygotowania. Aby rozpocząć, będziemy czyszczenia warzyw, umyć się, cielęciny i moczyć grochu. Młoda gospodyni na tym etapie, co do zasady, należy szereg poważnych błędów, co prowadzi do katastrofalnych rezultatów. Groch w zupie lub przekształcając puree lub ciągłym, który nie jest częścią naszych planów. Dlatego też moczenie w sposób bardziej szczegółowy.

Bezpośrednio przed przygotowaniem grochówkę dokładnie umyć przynajmniej pięć do siedmiu razy, w przeciwnym razie smak (jakby smak nie jest, to gatunki) nasza grochówka jest koszmarem. Zostaw to zalane wodą i zapomnieć o nim aż do chwili, gdy nasza recepta przychodzi czas, aby rzucić go w garnku. Uwaga groch trzeba gotować rosół mięsny, który otrzymujemy po ugotowaniu cielęciny, a do tego czasu on właśnie osiągnięty pożądany stan (puchnąć tak jak powinien). Więc, groch płukane i wypełnione wodą, a teraz nadszedł czas, aby gotować mięso.

Gotowanie mięsa powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami. Dlatego kładziemy mięso w garnku i napełnić go zimną wodą. Doświadczony gospodyni zalecamy wziąć zupa grochowa była cielęciny z kością, ponieważ będziemy przygotowywać pyszne zupy. Zupa grochowa okaże się znacznie smaczniejszy po ugotowaniu rosołu z mięsa z kością. Kalorii i wołowiny jest znacznie mniejsza niż w pozostałej części mięsa. Na ogół, w połowie z powodzeniem w wytwarzaniu groszku zależy smaczne bulionu. Więc musimy gotować pyszne zupy.

Przed rozpoczęciem gotowania brzeczki należy do mycia i czyszczenia warzyw. Następnie trzeba pokroić w julienne marchwi i pół kostkę cebula połowę. Raz w rondlu zagotować wodę, zasypiam w jej gotowanych warzyw. Mięso powinno być gotowane z warzywami około czterdziestu minut, od czasu do czasu usuwania piany powstaje. Penk koniecznie strzelać, tak jak gotować pyszne i piękne Grochówka z wędzonego bez usuwania piany, nie zadziała – będzie unosić się grudki szumowiny i wszelkiego rodzaju zepsuć zupę.

Gdy mięso jest gotowe, należy go usunąć i ułożyć na talerzu – powinna ostygnąć. To groch czasu – iść spać wcześniej namoczone groszek w rondlu i gotować rosół z grochu. Tymczasem możemy oddzielić kości od cielęciny, pociętych na małe kwadraty, i napełnił ją w garnku z grochu. Pozostałe marchew zetrzeć na tarce, a my cięcia mięsa, małe kostki. Jak wędliny najlepiej nadają wędzone uszy wieprzowe, ale jeśli tak nie jest, można użyć boczek wędzony, boczek, golonka. Przepis na tę zupę nawet pozwala na korzystanie z kiełbasą. Innymi słowy zupy pasuje do tych produktów, które mają dymny zapach i smak.

Tak, nadal gotować grochówkę. Pokrojone wędzone mięso smażyć na gorącej patelni, olej wstępnie Gulf w nim (około stu gramów). Jeśli używasz wędzonego boczku, to będzie dużo lepiej, jeśli jest ona ogrzewana do trzasków. Jeśli receptura pozwala na korzystanie z kiełbasą, konieczne jest smażyć na złoty kolor. Chociaż mięso pieczone, będziemy wyciąć pozostałe cebulę w kostkę. Cięcie Technologia jest prosta: aby rozpocząć żarówka jest przecięty na pół, wyciąć wynikające połówki poprzecznie paski centymetr tych pasków a następnie pokroić w kostkę.

W dalszym ciągu realizować przepis Grochówka z wędzonego mięsa. Chociaż byliśmy krojenia cebuli, najlepiej wędzone palone, uzyskał złotą skórkę i czekamy na godzinę. A on (ich czas) nadszedł. Zasnąć do smażonych wędzonych cebuli, wymieszać i ponownie smażyć kiełbaski z cebulą. Gdy cebula staje się złoty, umieścić w rondlu, startej marchewki i gotować wszystkie piętnaście minut. Zazharki zaleca się przygotować trochę wcześniej.

Podczas zazharki podchodzi do standardu będziemy wyciąć plasterki ziemniaków i umieścić go na patelni. Zupa powinna dusić przez kolejne dziesięć minut, a następnie ubrany z jego zazharki i zmieszaną, gotować przez kolejne dziesięć minut. Teraz możemy wyciąć zielone cebule, obrać czosnek i będziemy wyciąć kółka. Wszystko to wylano na patelnię umieścić liść laurowy. Wymieszać i niech zupę gotować przez kilka minut. Następnie wyjąć zupę z ognia, przykryć pokrywką i napięty pula dać napar. Wszystkie receptury sprawdzone w praktyce, a nasz groszek kulinarne arcydzieło jest gotowy. Jak widać, gotować nie jest trudne. Bon appetit!

load...