Grochówka z trzonem – jest to bardzo, bardzo smaczne!

Zawartość:

Grochówkę receptury z chwytem można nazwać klasykiem. Jak ugotować grochówkę w teorii każdy wie. Jednak nie wszyscy mają dokładnie zorientować się, co jest golonka. Trzon – to nic innego jak część nogi wieprzowe od kolana do „stopy”. Jeśli zwracamy się analogią z anatomii człowieka, jest częścią nogi od kolana do kostki. Shank – tyle mięsa z tusz wieprzowych, ale jednocześnie nie jest także najbardziej tłuszczu. Zatem pierwsze i drugie dania z niej uzyskiwane są smaczne, pożywne i obfite. I grochówkę …

load...

Może być przygotowane z chwytem świeże lub wędzone, dodać aromatyczne korzenie i przyprawy, i można dostać tradycyjny zestaw produktów i uzyskać niezwykle pyszne zupy grochowej. Warto więc szybko nauczyć się przepis na tę zupę.

Grochówka z chwytem świeżych (RAW)

Daje to bardzo pożywne zupy, ale z wyraźnym zapachu mięsa wieprzowego. Aby wyciszyć zapach, umieścić w ziołach zup i przypraw. Będziemy gotować zupę natką pietruszki lub selera korzenia, liśćmi laurowymi i koperkiem.

Składniki:

 • Surowe mięso wieprzowe golonka – 1 szt;
 • Suche groch – 1 szklanka;
 • Ziemniaki – 3 sztuki;
 • Marchew – 2 szt;
 • Pietruszka korzeniowa (seler) – 1 szt;
 • Cebula – 2 głowice;
 • Liść laurowy – 2-3 sztuk;
 • Koperek, sól i pieprz – do uznania.

Przygotowanie:

load...

Aby rozpocząć promoem groszek, wypełnić go ze szklanką zimnej wody i moczyć odejść. Golonka też będziemy się umyć, umieścić go w dużym garnku i napełnić wodą. Ilość wody, w zależności od wielkości naczynia: kostka musi być całkowicie „sink”, a z niej na powierzchnię wody powinna zostać jeszcze pięć centymetrów. Umieść patelnię na ogniu, umieścić go myte korzenia pietruszki (selery) i jedną całość marchewki (po przemyciu, też), niech zagotować wodę i pozostawić do gotować zupę i pół do dwóch godzin.

W tym czasie, Zwrotnica pełni wrzeć, i mięso łatwo oddziela się od kości. To, co zrobimy, usuwając pół godziny goleń z bulionu. Jednak pan jednocześnie pozostawić ogień weźmiemy out z korzeniami rosół, ale umieścić w nim groch, którym będziemy gotować, aż o połowę. Oczekiwanie na prawie gotowanego grochu, umyć korzenie, oczyścić je, a my wyciąć plasterki ziemniaków i marchwi – cienka kostkę. Cebula drobno nashinkuem.

Kiedy groch będzie prawie gotowy, doprawić zupę cebulową pierwsze, zmniejszyć ogień i niech gotować rosół. Następnie wysyłamy w rondlu marchew, rosół gotować znowu czekać i umieścić w nim ziemniaki. Teraz gotować zupę, aż ziemniaki będą miękkie. Gdy ziemniaki są ugotowane, pora zupa z pociętych kawałków mięsa, sól, pieprz i umieścić go w liście laurowe i koperkiem. Grochówka będą smakować jeszcze lepiej, jeśli pozwolić jej zaparzenia.

Uwaga:

Można spotkać przepis, który jest zalecany marchwi i cebuli (czasami mięso) dla tej zupy smażyć na oleju roślinnym. Jednakże, wieprzowina – tyle mięsa tłuszczu, więc nadmiar oleju w Grochówka z trzonem jest naprawdę dziwne.


Grochówka z chwytem wędzonego

Wędzona golonka sama jest bardzo aromatyczny. Dlatego ta zupa jest nie najlepiej użyć specjalnego przyprawy: jak mówią, najlepiej – wrogiem dobrego. Więc cholewka zupa przepis wędzony zawiera zestaw produktów tradycyjnych.

Składniki:

 • Małe gotowane wędzone Golonka – 1 szt;
 • Groch – 1 szklanka;
 • Ziemniaki – 3 sztuki;
 • Marchew – 1 szt;
 • Sól i pieprz – do smaku.

Przygotowanie:

Groch dla tej zupy namoczoną wcześniej (najlepiej na noc), to będzie on gotować o wiele szybciej. Umyte shin umieścić w rondlu i napełnić wodą, jak w pierwszym przypadku, dodamy do groszku bulionu i gotować przez około godzinę. W międzyczasie przygotować warzywa: umyć i obrać ziemniaki i marchew, czyste i posiekać shinkuem cebulę. Ziemniaki pokroić w kostkę, marchew – półkola.

Godzinę później, wyjąć mięso z patelni, włożyć bulion w cebuli i marchwi, dać go do wrzenia i dodać ziemniaki. Podczas warzywami gulasz, pokroić w plastry mięsa i dodać go do miski przez pięć minut, aż gotowane zupy. Dodawanie mięsa, nie zapomnij, aby urozmaicić naszą grochówkę z solą i pieprzem.

Uwaga:

Stopień przegotowanej grochu można zmieniać do gustu: ktoś kocha zupy z grochu, gotowane prawie puree i kogoś takiego, gdy groch gotowane miękkie płatki. Gęstość zupy można również regulować, dodając miskę wody. Nawiasem mówiąc, grochówka z chwytem wędzonej można gotować bez ziemniaków.

W rzeczywistości, zupa grochowa kucharz jest bardzo proste (ale wystarczająco długo). Dlatego, jeśli masz czas i ochotę, spróbuj przepis na grochówkę z chwytem w praktyce. Wynik powinien cię zadowolić!

load...