Griffin – pies z „małym silnikiem”

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl patrząc na te śmieszne psy – Domovyata! Zadarty nos, przebiegłe oczy, a nawet z wąsami i brodą. I ukryte za taki nietypowy wygląd pogodnym usposobieniu i wyjątkowego męstwa. Więc kim są gryfy? Zapoznajmy się z nimi dokładniej: co płowy pies, skąd pochodzi i co to oznacza.

load...

Gryfy historia, albo trzy w jednym

Gryfy – grupa skał. Obejmuje ona Brussels Griffon, belgijski Griffon i brabansky Griffin (Petit Brabancon). Genealogia tych psów pochodzą z Belgii, gdzie byli na początku 15 wieku. Różne źródła opisują różne wersje pochodzenia i hodowli gryfów.

W wersji podstawowej jest to pies myśliwski (jeden z nich psy, inni policjanci). Skały te zostały stworzone specjalnie dla myśliwych we Francji, a ich wygląd został utworzony z uwzględnieniem miejscowych warunków klimatycznych oraz cech polowania.

Inna wersja twierdzi, że początkowo przyniósł gryfy do zwalczania gryzoni. Jak doskonałe szczur-łapacze były trzymane w domach zwykłych, rzemieślników i kupców.

Ale niektóre źródła podają, że Gryfów – arystokracji ulubionych. Cenne małe psy były symbolem elegancji i niezastąpionym towarzyszem dla pań z wyższych sfer.

load...

Spory o ich pochodzeniu nie ustępują aż do teraz. Urodzą się w nich prawdziwe, czy nie – nie wiadomo. Ale wszystkie gryfy (i Brukseli oraz belgijski i Petit Brabancon) są tak podobne, że genetycznie nie przestają zadziwiać nawet profesjonalnych trenerów psów.

Genetyka gryfy lub Cuda psów

Faktem jest, że ta sama matka, a nawet w tym samym miocie może urodzić się na raz wszystkich trzech gryfów ras! I ustalić, które szczenię rasy jest tylko w kolorze i rodzaju wełny (i – bliżej miesięcy życia). Warto również zauważyć, że rodzice szorstkowłosy rodzą Górny i „Bristly” dzieci. Podczas gdy futro gryfy nie przynoszą potomstwo.

Ciekawe i metamorfoza kolorem. Na przykład, Petit Brabancon może być czerwony, czarny i czarny podpalany, Bruksela – tylko czerwony, a belgijski Griffon – czarny lub czarny podpalany. Więc daj Petit Brabancon szczeniąt wszystkich kolorach, ale dwie czerwone rodzice będą tylko potomstwo imbir. I Bruksela Griffons dać Brabancja tylko czerwone i gryfy. Dlaczego? Riddle …

W odniesieniu do danego gatunku w hodowli nowoczesnych gryfów. Nie ma również konsensus. Uważa się, że w ich żyłach płynie krew i King Charles Spaniel i pinczer małpi i teriery irlandzkie i Yorkshire, a nawet mops. Niektórzy eksperci twierdzą, że pies okrągłe oczy i zadartym nosem pysk dostał go od gryfy mopsy.

Ale co by krew płynęła w nich albo, gryfy bardzo przeciwieństwie do wszystkich innych psów i zaskakująco podobne do siebie. Jak odróżnić Gryfami?

Griffons rasy, lub takie podobne, ale różnią

Wszystkie gryfy – mały i energiczne psy. Mają okrągłe wyłupiaste oczy, zadarty nos spłaszczony i silną konstytucję. Różnią się kolorem i rodzaju włosów.

Bruksela płowe włosy i może być tylko kolor czerwony.

Belgijski Griffin również twardej powłoki, ale jego kolor może być czarno-czarno opalenizny.

Ale Petit Brabancon – gładki czarny, czerwony lub czarny podpalany Griffin. I może on mieć miksovogo kolor (czerwony z czarnym i brązowym). I Brabant ma brodę i wąsy.

Belgijski Griffon Brukseli i jego ciekawy wygląd przypominający skrzyżowanie psa z małpą. Petit Brabancon – Zdjęcia (tylko karykatura) miniaturowy bokser lub chudego mops.

Oprócz podobnym wyglądzie wszystkich Gryfów są również ten sam znak.

Charakter gryfa, lub energiczny intelektualnej

Griffin ma zrównoważoną psychikę i uległego naturę. Inna inteligencja i dowcip. Bardzo energiczny na spacery. Uwielbia biegać i bawić się. W tym samym czasie podróży (w samochodzie, pociągu lub samolotu) zachowuje się cicho i subtelnie.

Griffons są bardzo czuły i wierny pies. Stara się być zawsze blisko właściciela. Bardzo emocjonalny. Czuję nastrój właściciela. Oni dobrze dogadują się z dziećmi. Oni dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Czyste, łatwe do edukacji i szkoleń. Nie agresywny, ale oni zbyt nieśmiałe nie można nazwać. W skrócie, idealny pies dla każdej rodziny.

Wśród braki można zauważyć tylko gryfów chrapanie (chrapanie dobrze są we śnie). Chociaż nie jest to szczególnie charakter i anatomii.

Cechą pielęgnacji należy zauważyć konieczność przycinania (dwa razy w roku). Chociaż, na przykład, Petit Brabancon nie wymaga takiej opieki.

Ale, pomimo faktu, że pies ten można nazwać idealnym towarzyszem, to nie jest odpowiednie dla każdego.

Kto powinien rozpocząć gryfy lub podobieństwa znaków

Gryfy mają pogodne usposobienie i niespożytą energię. Dlatego każdy z griffons (Belgia, Bruksela) lub Petit Brabancon nie pasuje osoba ponury, melancholijny i zamknięte (choć takich ludzi lepiej jest nie mieć żadnego psa). Ale wszystkie gryfy są idealne jako przyjaciel rodziny.

A jeśli rodzina ma dzieci, tym lepiej przyjaciel niż Griffin dla dziecka po prostu nie znaleźć. Potrafi biegać i grać, nigdy nie zaszkodzi dziecku, a zniewaga nie będzie.

Dla osób starszych, też, Griffin będzie idealnym towarzyszem. Są dobrze wychowane na spacery, nie szczeka na przechodniów, nie działają po kotów i ptaków.

Gryfy – idealne dla fanów sportowych psów. Petit Brabancon zmieścić nawet osoby z alergiami, którzy marzą, aby mieć psa – Właściciele twierdzą, że gryfy bez wełny, bez zapachu w domu tego psa tam.

Więc jeśli Twój zwierzak staje Griffin, brodaty lub gładkim Petit Brabancon, na pewno znajdziesz wspólny język z niego. I ta mieszka duszek z „małego silnika” na pewno się nie tylko ulubieńcem wszystkich gospodarstw domowych, ale także rodzaj maskotki komfortu i dobrego samopoczucia rodziny.

load...