Gotycki styl ubierania

Zawartość:

Gotycki styl ubierania służy głównie dziewczęta i chłopców należących do subkultury młodzieżowej gotowy. W rzeczywistości, po prostu skopiuj modę, jaka panowała w Europie w XVII-XVIII wieku i został nazwany „neo-gotycka”. Główną cechą tego obrazu jest całkowita dominacja czerni.

load...

Nowoczesny gotycka moda ma niewiele do czynienia z odzieży noszonej przez średniowiecznych Gotów w Europie. Można powiedzieć, że dla powstania takich strojów są odpowiedzialne krucjaty. Ze względu na fakt, że znając czas miał możliwość poruszania się po świecie, poznawanie innych kultur, nauczyć się czegoś nowego, ona opanowała nieznaną wcześniej technologii, a także sposoby dokonywania ubrania.

Gothic słynny umiejętność znalezienia piękny i doskonały w ciemne i straszne. Narodzin tego stylu jest uważany Francja; najbardziej ekstremalna forma to nabył w Burgundii. Gotyckie stroje pojawiła się w średniowieczu w Europie właśnie w momencie, gdy niechciane, w przeciwieństwie ktokolwiek czarownice spalono na stosie, ludzie przeważały nad Kościołem katolickim, a rycerze zostali zdradzeni przez swojego kochanka. Gotyckie ubrania, w rzeczywistości, jak w architekturze, jest piękny właśnie ze względu na jego ciemnej, zimnej i bardzo ścisłego urody.

Styl gotycki w średniowieczu

W momencie pojawienia się tej tendencji w społeczeństwie odzieży zostało podzielone na klasy, stroje, które różnią się od siebie. Na przykład, mieszkańcy nie mogli nosić garnitury i jedwabne suknie, były zakazane i długi pociąg, ale na feudałów rządzących, oczywiście, nie ma zastosowania. To właśnie w tym okresie, jak eksperci sugerują, że Europejczycy w końcu nauczył się szyć, dostosowuje rzemiosło stało się bardziej doskonały.

load...

Pierwsze wzmianki o gotyku pojawił się w wojskowych ubraniach – rycerzy pancernych. Transformacja zwykły sposób rozpoczęła z tej dekoracji. Zamiast ciężkiej kolczugi łatwiej i nieważkości ubrania wykonane z litej stali. W związku z nowymi trendami w mundurze wojskowym, a tam była modernizacja codziennym obywateli ubrania. Tak więc era romański różniły bezpłatny krawiectwo, który jest również nazywany „rubashkoobraznym”. Jego następca, gotycki styl nie tylko przyniósł w modę chudy, wyszukanych ubrań, ale również dał światu niemal wszystkie znane obecnie warianty cięcia.

Naukowcy uważają, że jego ostateczne kontury gotycki strój nabyte w XVI wieku. Ubrania męskie stały się krótkie, a u kobiet był jasny podział w gorsetu i spódnicy, która krawców użyciem wstawki z tkaniny były większe. Sukienki dla pań naszyta z przodu iz tyłu głęboki dekolt, długie rękawy, lekko skierowany w dół. Odzież taka, że ​​elementy czasowe charakteryzowały: ostry kołnierz, a także siebie i mankiet rękawami, buty z długimi nosami forward, których długość może osiągnąć maksymalnie aż o 50 centymetrów, kapelusze z ostrymi narożnikami. Początkowo rzeczy zostały wykonane z jasnej tkaniny, często aksamitny (jest późniejsze cechy gotyku staną się ciemniejsze odcienie).

Podczas gdy mężczyźni nosili dwa rodzaje stroju – długiej i bezpłatne, a także krótkie i wąskie. Druga opcja była bardziej niż popularne wśród młodszej populacji. Od początku XIV wieku średniowiecznych projektantów Styling purpuen – zmrużył krótki żakiet z rękawami lub opadające podłoga, która została połączona z spodnie pończochy. Przedstawiciele rodzin szlacheckich szyte również kotardi – wąski płaszcz. Drugi wariant tego ubioru serwowane Blio – Kurtka zabicia długości talii z szerokimi piętrach.

Płaszcze gdy jest konwencjonalny kawałek tkaniny, złożone i usieciowane na boki, aby wyciąć otwór głowicy. Ubiór ten nazwano szkaplerz, jak gdyby istniał sloty na rękach lub uzbroić, to nazwano opończę.

Jak dla odzieży damskiej, że składała się z kameez i Cotta. Ten ostatni to rodzaj ubioru z wąską górną i szerokości osłona, która wiąże się za pomocą tylnej i bocznej sznurowania. Thalia wykonane wydłużone, a na brzuchu drapowane tkaniny. Istotnym atrybutem kobiecego stroju uznano pętla, choć było wskaźnikiem długości dam szlachty. Na głowicy dziewczynki używane „dwu-rogi” czapki lub ciasto, przypominające rurę usieciowany materiał rozszerzający się w dół i w szczelinę w koronie.

Tak więc, główne elementy garderoby średniowiecznego gotyku były szpiczaste buty i skarpetki, czapki wąski pas wysokiej sznurowania bardzo długich pętli uformowanych w kształt krawędzi zębów ubrań. A mężczyźni – mocno na nogi spodnie, które były bardziej jak pończoch.

Subkultura gotycka w XX wieku

W XX wieku, pojawienie się takich nastrojów na skutek upadku w późnych latach 70-tych pop punkowy styl zarówno w muzyce, jak iw odzieży. Rewolucja, która starała się chłopców i dziewczynek w tym czasie nie udało, tak buntowniczy nastrój młodzież stopniowo zmienił dekadencki. Teraz, zasada „żyć szybko, jak ostatnim razem, i umierają młodo” nikt bardziej odpowiedni, chyba tylko ci, którzy naprawdę nie mają nic do stracenia.

Początkowo Gotów praktycznie nie do odróżnienia od punków w Dniach Ostatnich – nosili taką samą fryzurę, akcesoria, wolą czarną odzież. Jednak nowe grupy, które pojawiły się na muzycznej Olympus, tworzą solidny mur, który oddziela od siebie subkultury młodzieżowej. Najważniejszą idol pierwszego „neogotov” była grupa zwana „Joy Division”.

Stopniowo, pojawienie się przedstawicieli subkultury stawał się coraz bardziej wyraźny zarys. Młodzież zanurzone w żałobie życia pełnego, myślą, cierpienie i ból, cierpiał swój majątek na ubrania, zbierając stroje wyłącznie w ciemnych barwach. Głównie ich spacery i wiszący stalowy cmentarza.

Innym aspektem, który uważa się moda historyków, miał bezpośredni wpływ na kształtowanie się stylu gotyckim – sadomasochizm. To dzięki nim, że wyznawcy tej subkultury zaczął nosić skórzaną sukienkę z ćwiekami, okucia metalowe, kołnierze, itp. Wiele Gotów w ich życia intymnego praktykowane ostry seks, walenie, wyrażając w ten sposób swoją psychiczną udrękę poprzez cielesne cierpienia.

Istnieje wiele podtypów subkultury:

 • Antyczne Gotów;
 • Od osób prawnych;
 • Wampiry;
 • Renaissance;
 • Wiktoriańskiej i inni.

Jednak wszystkie z nich podkreślał ponury arystokratyczny styl, umiłowanie sztuki, jak i depresyjne nastroje.

Utworzyć obraz

Należy zrozumieć, że aby ubierać się jak goth, i być w duszy te – dwie zupełnie różne rzeczy. Po tym wszystkim, to subkultura nie tylko składa się z pewnych ubrań – to cały sposób życia, które są jej członkami. Jednakże, jeśli z przodu będzie mieć jakiś kostium celebracji lub, na przykład, Helluin, to dlaczego nie po raz, aby zmienić wizerunek? Aby wybrać odpowiedni strój, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Twój strój powinien być wykonany w kolorze czarnym, jeśli odcień cię nie odpowiadał, dać pierwszeństwo ciemnego szkarłatu i purpury. Jeśli chodzi o materiały, to dobry wybór byłby aksamit lub skórzane, koronki lub jedwabiu, a także zwrócić uwagę na Lurex, winyl, brokatu, organzy i tafty.
 • Goth dziewczyna musi być w gorset, który jest noszony na sukienkę lub koszulę. Nie tylko wizualnie zawęzić figurę, ale również nadać mu bardzo kuszący kształt. Także nadające skórzane spodnie, spódnice, maxi lub midi. Outerwear gotowy – to tylko długie płaszcze.
 • Mężczyźni należące do tej subkultury, często wyglądają bardzo kobiece, więc mogą ubierać się w dokładnie te same ubrania damskie. Naturalnie, że umieścić na sukienkę lub gorset nie jest jednak konieczne, noszenie spódnicy nie jest zabronione. Również istotne są skórzane spodnie, czarna koszula, płaszcz do podłogi lub długiej szacie.
 • Obaj chłopcy i dziewczęta, Gotów są masywne ciemne wysokie buty, podobny do „szlifierek”. Odebrać buty wojskowe lub buty z ciężkim platformy buty damskie można zrobić na szerokim obcasie buty.
 • Gotycki styl jest stosowanie wyłącznie akcesoriów srebra lub ze stopu metali nieszlachetnych. Fakt, że kolor biały symbolizuje zimne światło księżyca i doskonale podkreśla szaty lugubriousness gotowy, a bladość twarzy. Piłki, takie jak ozdoby lub krzyże, czaszki zawieszenie smokiem, pająki lub kotów masywny pierścień i dużej sieci srebra, opaski skóry. Na szyi, można nosić obrożę z ćwiekami metalowymi i piercing być odpowiednie do twarzy. Dziewczyny nadają się również mały elegancki kapelusz z ciemnym welon i rękawiczki kabaretki.
 • Wiele Gotów wolą czarny plecak ogromny rozmiar. Mogą być ozdobione ćwiekami, wszelkiego rodzaju paski, barwione atramenty kolorów lub lekko rozdarty.
 • Jednym z głównych elementów gotyckiego obrazu – makijaż. Najważniejszą rzeczą do zrobienia – podkreślić biel skóry. Aby to zrobić, należy użyć podstawy światła i proszek, ale rouge należy wyrzucić. Przenieś oczy dużą ilością czarnego liniowej lub specjalnym ołówkiem, i mogą być stosowane do powiek cienie z dobrym skutkiem. Nakraste warga matowa pomadka w kolorze żałoby, takie jak niebieski, fioletowy lub bordowym. Makijaż jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn jak i kobiet obrazów.
 • Ani Goth wyjdzie ze nie składa się paznokcie. Kolorowy lakier Podnieść ciemną doskonały – czarny. Niedbalstwa spowoduje powłokę, bardziej kolorowe oglądania.

Po stwierdzeniu, z ubrań i makijażu, należy zwrócić uwagę na jej fryzurę. Gotów witamy długie włosy, najlepiej ciemne kolory. Jednakże, jeśli masz świetle charakteru włosa, można po prostu przemalować go w Ashy kolorze, stosując konwencjonalne farbowanie szampon.

Jak widać, zmienić jego wygląd nie jest tak trudne. Najważniejsze – to jest prawo, aby wybrać odpowiedni strój i makijaż. Kolejna rzecz – aby ulegać zmianom w duszy. Ale myślę, że nie trzeba go. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zrozumieć cechy gotyku i tworzenia obrazu, do którego dążycie.

load...