Gotowanie sushi w domu

Zawartość:

Jeśli należysz do tej kategorii ludzi, którzy dosłownie nie może żyć bez dania z owoców morza i orientalnych, takich jak rolki lub sushi i restauracji, aby przejść raz, i zbyt drogie, można spróbować ugotować sushi w domu. Housewives twierdzą, że to nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ci, którzy już wiedzą, jak zrobić sushi w domu i uzyskać wspaniały posiłek, którego smak nie będzie gorzej, a nawet lepiej niż w sklepie czy restauracji, twierdząc, że po raz pierwszy, że jest mało prawdopodobne, że ktoś będzie skręcić w prawo i piękne, i smaczne.

load...

Jednak wraz z upływem czasu i praktyki aktywnych każdy może osiągnąć wysokość perfekcji nawet w tak skomplikowanej i żmudnej pracy, jak przygotowanie sushi. Według szacunków kucharzy, którzy tworzą dzieła z ich rąk od morza gotować ten lud może trwać do półtorej godziny. Ale warto, będziesz nie tylko uzyskać pyszne i piękne egzotyczne potrawy, ale również być w stanie zaskoczyć swoich krewnych i przyjaciół, którzy mogą jeszcze nie wiedzieć, jak zrobić sushi i docenią swoje umiejętności kulinarne.


Powrót do spisu treści

Charakterystyka kuchni japońskiej

Każdy wie, że sushi jest kuchnia japońska, która dosłownie wpadł do naszego życia i stała się dla niektórych ludzi w naszym kraju całkowicie integralną częścią prawie codziennej diecie. Niewielu Polaków uważa, że ​​japońskie kobiety nigdy nie dotknął tak poważną sprawę jak gotowanie. Żaden z restauracji, znajduje się w Japonii, nie znajdzie się kobieta gotować.

Te miejsca mocno zaangażowani przedstawiciele silniejszej płci. Że człowiek właściwie przygotowane sushi, zarówno w restauracji, jak iw domu. Wpadli każdej receptury. Ale polska kobieta z powodzeniem opanować tę sztukę. Uważa się ją za profesjonalistów sztuki, jak przygotować sushi w domu.

load...

Przypomnijmy, że ziemia – jest nie tylko bardzo smaczne, ale również bardzo zdrowe danie z egzotycznych krajów.

Dlatego Japończycy żyją znacznie dłużej niż wszystkie inne narody. Chodzi o to, a nie środowiska, należy pamiętać o wypadku w elektrowni jądrowej Fukushima, a jeszcze bardziej katastrofalne straty w czasie II wojny światowej. Japonia widział dużo ludzi, a jedyną rzeczą, która je zapisuje i daje im siłę, to jest zdrowa żywność. I jest jedynym składnikiem długi i zdrowego stylu życia. Aby wyjaśnić ten fakt naukowo dość trudne, ponieważ ryby są bardzo przydatne, jest źródłem białka i nie jest ciężki dla ludzkiego organizmu z żywnością, jest bardzo szybki i łatwy do strawienia.


Powrót do spisu treści

Gotowanie japońskie jedzenie – sushi

Wcześniej do przygotowania sushi poprawnie, trzeba kupić to, co jest potrzebne do sushi. Złożoność w niniejszym przypadku nie powinno mieć w ogóle, ponieważ czas można spędzić bardzo mało, a nowoczesne wyposażenie pozwalają nam łatwo znaleźć potrzebne składniki. A potem, co najważniejsze, co o tym myśleć, kiedy zaczniesz gotować sushi, to jaką przyjemność dać siebie i swoich bliskich.

Sushi można przygotować w świątecznej potrawy, szczególnie dobrze będą wyglądały na stole imprez tematycznych, na przykład, w stylu orientalnym. Ziemia i można je otrzymać jako dzienna posiłku. W każdym razie, zachwyt zaproszonych przyjaciół i wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego warunkiem.
Powrót do spisu treści

Jakie są różne rodzaje sushi?

Wynalazcze Japończycy raczej nie siedzieć nieruchomo i dywersyfikacji prawie wszystko, aby każdy znalazł swój ideał. Jest to przypadek, w Japonii i wyprodukowany elektroniki samochodowej, oraz, oczywiście, żywności i potraw. Jak wiemy, nawet ryż rosną w dużych ilościach i na każdy gust – .. Okrągłe i wydłużone, jasne i czarny, itp Na lądzie nie jest taka sama – kucharzy chętny aby zadowolić gusta i pragnienia każdego potencjalnego klienta i ciągle eksperymentuje z recepturami swoich potraw , A to, nawiasem mówiąc, udaje im się bardzo dobrze.

Zatem Japońskie sushi są następujące typy:

 • Nigiri, który jest również nazywany sprężonego sushi. Są to małe, krótkie kliny ryżu w kształcie palca, który jest położony na szczycie kawałek ryby. W barach sushi, tego typu jest bardzo popularne i są zwykle podawane w parach.
 • Macy, wszystkie są wasze ulubione bułki. Wyglądają one następująco – mieszane z ryb, krewetek lub jakiekolwiek inne owoce i warzywa, ryż, zwinięte w nori arkusz (rodzaj wodorostów). Początkowo rolki wykonać test, a przed podaniem ta rolka jest pocięte na małe kawałki.
 • Chirashi sushi w Japonii są bardzo powszechne i popularne. Ten rodzaj sushi nazywa się samodzielnie. Gdy ugotowanego ryżu określone w małych pojemnikach, na górze, w dowolnej kolejności i liczby ułożonych owoce i warzywa.
 • Czwarty rodzaj sushi – Oshi-sushi, sushi lub tłoczone. Receptura dla tego naczynia muszą wstępnie gotowanej ryby, które mogą być marynowane lub tylko sól. Położyła na najbardziej dnie pojemnika, kolejny mały, nad którymi ryby należy wypełnić po brzegi ryżem. Z góry należy wywierać presję na ubitej ziemi i miały formę jednolitego kształtu. Po pewnym czasie, gotowane danie jest usuwany z pojemnika, przekształcając go w naczyniu z ryb w górę i rovnenko pokroić na kawałki.

Istnieje również kilka rodzajów sushi mieszanej, który jest przygotowywany z gotowanych owinąć ryżu w różnych fragmentów glonów lub, na przykład, w kwadratów cienką omlet, dzięki któremu uzyskali rodzaju egzotycznych potraw jak sushi fukuza. Rezepty ryż, sałatki i farszu na sushi w zasadzie nie różni. Jedyna różnica w sposób formowania gotowego naczynia.


Powrót do spisu treści

Przygotowanie Nigiri-sushi w domu

Jako najbardziej popularne wśród polskich konsumentów są Nigiri sushi, że ich recepta będzie wyglądać bardziej ważne w każdym książki kucharskiej.

W celu dokonania własnej Nigiri sushi, potrzebne są następujące produkty:

 • Ryż do sushi, ziarna lepiej krótkie i zaokrąglone,
 • Ocet ryżowy,
 • Sos sojowy,
 • Filet z ryby – łosoś
 • Krewetki, gotowane z góry,
 • Wasabi (suchy lub pasta)
 • Marynowany imbir,
 • Serek,
 • Paluszki krabowe,
 • Awokado,
 • Ogórek,
 • Zieleni i cytryna na szefa stosowane w razie potrzeby.

Jako narzędzia do przygotowywania takich ciekawych potraw w recepturze należy stosować MAKIS – bambusową matę – i ostry nóż.

Powrót do spisu treści

Jak wybrać odpowiednie składniki do sushi?

Aby przejść do sklepu spożywczego, które zostaną wykorzystane do przygotowania gruntu, konieczne jest w przeddzień procesu. Wybór ocet ryżowy, wskazane jest, aby zdecydować się na japońskiej wersji, ponieważ ma wyostrzająca, słodki smak, doskonale uzupełniając ziemię. Wybrane ocet producenci zachodnie lub chińskie przerywa delikatny aromat i smak sushi. Z powodzeniem może być wybór spadła na Mitsukan octu ryżowego, które można łatwo znaleźć w każdym sklepie kultury azjatyckiej.

Bardziej czasochłonne szukać wasabi. Istnieją dwa rodzaje – Seiyo i Sava. Drugim z nich jest zbyt kosztowne, a poza tym w Japonii lub w jakimkolwiek innym kraju nie jest używany. Ale Seiyo bardziej popularny i zawsze jest asortyment każdym sklepie azjatyckim. Wasabi co widać w dwóch różnych formach – pasty i w postaci suchego proszku. Ekspertów zaleca się stosowanie w tym, że proszek, który, jak to jest w przeciwieństwie do pasty nie jest poddawana konserwacji. I ten proces, jak wiadomo, nie jest możliwe bez użycia produktów zagranicznych, ze względu na ich wasabi często zmienia swój kolor, a nawet smak. Zatem dawać pierwszeństwo rozwiązaniu z proszku, który po zmieszaniu z wodą przekształca się całkowicie prawidłowego i bezpiecznego makaronu minut.

Trawiona imbiru, które nazywane kuchni siebie „spalania” jest stosowany do neutralizowania smaku poprzedniego rodzaju jedzenia sushi przed innych tego typu. Przyczynia się on również do odświeżania jamy ustnej.

Jaja ryby stosowane w recepturze sushi jako niepożądanego składnika. Stosowany jest głównie do obvalivaniya gotowych rolek przed podaniem, aby nadać potrawie bardziej piękny wygląd.

Ryby do gotowania receptury jest pożądane, aby wybrać w specjalnych sklepach japońskich – do jego importowanego każdego dnia, i mówi się pierwszy świeżości. Po prostu nigdy nie mrożone ryby jest doskonałym składnikiem sushi i rolkach. Jako wypełnień roślinne są powszechnie stosowane ogórek, awokado, dodaj paluszki krabowe i serek. Jeśli chcesz wypełnić nadzienie można użyć japoński majonez, która ma delikatny smak, a nie jak wszystkie inne gatunki tego sosu, ostry zapach.
Powrót do spisu treści

Przygotowanie ryżu do sushi przepis w domu

Proces ten obejmuje następujące warunki i operacje:

Przede wszystkim wziąć małe, okrągłe ziarna odmian ryżu Nishiki lub Minori, która nie jest zbyt przesuszone, w porównaniu z odpowiednikami długoziarnistego. Na paru gości się spodziewać po około funta ryżu.

Następnie umyć rys. Aby to zrobić, zalać płatki w misce i napełnić go zimną wodą. Ręce masażu trwa ryż w wodzie złuszczają pan_5tavschy ziaren do drobnego pyłu. W celu oznaczenia czystości ryżu może być następujący. Po około dwóch minut, przemywając ją w tej samej wodzie, aby go opróżnić, wlać ponownie i powtórzyć masowanie ziarna. W pierwszym przypadku woda była pochmurno i brudne, po trzecim praniu, albo przynajmniej po czwartym woda jest czysta, co oznacza, że ​​jest w ryżu czystości. Rys wyjąć z miski i suche.

Gotowania ryżu w 1 litrze wody, zgodnie z recepturą z maksymalną cieplnej przez 12 minut po ugotowaniu. Rys gotowe pozostawić do zaparzenia na 15 minut. Następnie dodać do niej 50 ml octu ryżowego, 10 g soli i 30 g cukru.

Powrót do spisu treści

Formowanie Nigiri sushi poprawnie

Technika cięcie ryby Sushi różnych typów znacznie różni się od siebie. Dla Nigiri filety pocięte pod niewielkim kątem około 45 stopni, tak że fragment został wycięty jeden ruch noża. Aby to zrobić, musi być bardzo dobrze szlifować.

Po tym, nawilżają dłonie i przystąpić do tworzenia ziemi. Artykuł 1.5 miarki. L. Ryż i ścisnąć go w dłoni prawej dłoni w kształcie owalu, aw lewej ręce biorąc kawałek ryby. Prawy palec tłuszcze ryb pasty wasabi i naciśnij go rys. Skręć wynikowy nigiri ryby i dociśnij ponownie do jej figury. Ważne jest, aby oddzielanie filet rybny jest podstawą nigiri, to jest, jego wielkość powinna być większa niż ryż owalny. Wszystko gotowe!

load...