Gotowanie kaczkę na patelni

Zawartość:

Pieczona kaczka danie zawsze uważana była za bardzo uroczysty i elegancki.

load...

Główną ozdobą wigilijnego stołu jest uważany za kaczkę. Tak, i każdy inny świąteczny posiłek to danie wykorzysta szyk, elegancja i niepowtarzalny. Jak wybrać i gotować ptaka? Jakie są cechy i czy istnieją pewne sztuczki w ten pozornie prosty proces?


Powrót do spisu treści

Jak wybrać kaczkę?

W zależności od tego, gdzie jest on kupił tuszy drobiu, zależne od możliwości wyboru. Oczywiście, gdy kaczka jest kupiony w supermarkecie, to pytanie tylko na pożądanej wielkości i wagi kaczki. Większe i cięższe zrębowej, tym więcej tłuszczu będzie gotować ptaka. Ponadto, przy zakupie pakowane kaczki w sklepie należy zwrócić uwagę na to, co jest na sprzedaż lub bez podrobów. Holenderskie lub polskie importowane tusze są zwykle osadzone wewnątrz worka podrobów, co jest bardzo korzystne i wygodne, ponieważ mogą one być wykorzystywane do gotowania zupy lub innych potraw.

Znacznie bardziej skomplikowane oferuje szeroki wybór kaczka na rynku. Tu trzeba mieć pewną wiedzę, że kupiony ptak był wysokiej jakości i smaczne w końcu. Świeża kaczka ptak powinien mieć odcień żółtawy i wyraźnie widoczną tkankę tłuszczową. Określić otłuszczenia może być w ilości tłuszczu pod ogonem. Zbyt dużo tłuszczu podczas gotowania kaczki będą mieć zły smak, a więc lepiej jest wybrać niezbyt gruby ptak, ale nie cienkie, co może być trudne i raczej suchy. Skóra powinna być gęsta i lepka, a część w przeciwieństwie do mięsa kurczaka, aby mieć jasny kolor czerwony.

load...

Innym ważnym punktem przy wyborze ptaka – zwrócić uwagę na proporcje tuszy. Wartość jest długością nóg. Jeśli są one nieproporcjonalnie krótki w stosunku do korpusu, tak, że gdy rośnie kaczki nadziewane hormonów, a tym samym do wytwarzania mięsa może dać smaku leków. A w jego skład takiego mięsa mało przydatne dla organizmu.

No, oczywiście, tusza jest po prostu zapach. Zapach w żadnym wypadku nie powinny być nieaktualne lub kwaśny. Jeżeli kwas daje, a następnie moczone tuszę, ponieważ Ptak był chory lub mięso już zaczęły się pogarszać. Wszystkie te proste znajomość pomocą selekcji kupić zdrowe i świeże kaczkę tuszy.


Powrót do spisu treści

Funkcje gotowania

Więc kupiłem kaczka, to jest teraz konieczne dla prawidłowej obsługi i przygotować do smażenia na patelni. Istnieje kilka charakterystycznych cech. W przeciwieństwie kaczki kurczaka gotować trudniejsze, ponieważ pierwotnie była grubsza i twardsza, a ponadto charakteryzuje się bardzo specyficzną silny zapach.

Aby rozpocząć tuszy zaleca singe. Pióra kaczki trudne i konopi, z których prawie zawsze pozostają. Dlatego też, nie leń się ponownie nagrać ptaka na ogień, można uczynić skórę gładką i miękką kaczki, które, oczywiście, wpływ na smak gotowej żywności. Podczas cięcia jest zalecany do cięcia i usuwania ogona kaczki. Jest to preparat ma bardzo silny zapach, który nie każdemu się spodoba.

Ponadto, uprzednio przetworzone mięso powinno być nieco pomarinovat, z tym, że stanie się bardziej miękka, delikatniejsza i w związku z tym czas trwania będzie nieco zredukowane. Marynata jest absolutnie proste. Kaczka trzeba natrzeć solą i pieprzem, płaszcz z majonezem i odstawić w sosie na pół godziny lub więcej. Tak przygotowany mięso jest całkowicie gotowy do procesu sporządzania, będzie musiał tylko wybrać odpowiedni i tani sposób – czy to jest a la carte kawałki smażonego lub smażone całej tuszy.

Kaczka duszona z jabłkami

W tym sposobie wytwarzania osnowy jest cięte na porcje. Powinien on być solą i pieprzem i odstawić do marynaty na chwilę. W tym czasie, wyczyszczone duże cebule i pokroić w drobną kostkę. Podobnie, parę małych strzęp obrane jabłka odmiany kwaśne.

Na patelni podgrzać potrzeba kilka łyżek oleju roślinnego. Wiele nie trzeba przesyłać, ponieważ sam kaczki jest bardzo tłuste i w procesie smażenia ogrzewa się z odpowiednią ilością tłuszczu. Przygotowane kawałki kaczki pieczona, aż pięknym złoty kolor. To nie trwa zbyt długo i sprawdzić miękkość mięsa i prażone całkowicie zbędne, ponieważ jest to tylko wstępny etap przygotowania potraw.

Aby stać złoty ptak garnka wlewa cebulę i jabłka. Wszystko to jest smażone na pięć minut, aż do zmiękczenia masowych owocowych i warzywnych. Bądź pewien, że sos jest spalony zaczęło. Gdy cebula lekko brązy i jabłka uruchomić sok w garnku, należy zalać szklanką bulionu i zamknąć pokrywę z naczynia ugaszony około 20 minut. Następnie dodać 200 g kwaśnej śmietany, sól i pieprz do smaku, wszystko dokładnie wymieszać, tak aby kawałki kaczki całkowicie nawilżone tworzą sos. Danie pokutować na małym ogniu przez kolejne pół godziny.

Na dodatek do kaczki gotowane więc można złożyć tłuczone ziemniaki lub ziemniaki gotowane bulwy. Posypać świeżymi ziołami i zalać sosem, w którym przygotowane kawałki drobiu. Kaczka okazuje się bardzo delikatne, smaczne i nie jest zbyt tłuste.

Ptak, palone cała

Zasada nienaruszonego osnowy smażenia na patelni pod wieloma względami podobny do sposobu wytwarzania wyżej opisanych fragmentów. Czy to czasu zajmie kilka. W tym celu podjęte wypatroszone kaczki przetarł mieszaniną soli i pieprzu wewnątrz i na zewnątrz, w razie potrzeby, powlekane z majonezem i marynowane w ten sposób w temperaturze pokojowej przez około godzinę.

Duck mogą być smażone tak po prostu, ale można nadziać się. Do farszu wybrane kwaśne owoce: jabłka, cytryny, pomarańcze, śliwki i tak dalej. Na przykład, weźmy tradycyjną recepturę farszu z jabłek. Dlaczego kwaśne owoce? Ze względu na fakt, że kaczka jest bardzo tłuste i ostateczna naczynia, odpowiednio, otrzymuje się za gruba i ciężki do trawienia, kwasy owocowe częściowo maskować smak tłuszczu neutralizacji pewnej ilości tłuszczu zwierzęcego, co jest bardzo korzystny wpływ na trawienie.

Więc, pokroić na duże kawałki jabłek ułożone wewnątrz tuszy, a skóra jest szyte nićmi lub zakontraktowanych wykałaczkami. Lemon można przeciąć na pół i umieścić połówki jednego kawałka. Na gorącej patelni smażone pierwszy powrotem do złotego koloru. Potem kaczki smażone i przerzucony na brzuchu. Następny bulion dodatek do góry, pokryte pokrywką i ugaszony około godzinę, aż gotowane, czasami trzeba dodać płyn.

Gdy mięso jest już prawie gotowy, należy zadbać o estetycznej formie gotowych potraw kulinarnych. Aby to zrobić, gotowe kaczka jest pokryta ze wszystkich stron z mieszanką słodko-kwaśnym kilka łyżek soku jabłkowego i łyżka żadnego zacięcia. Następnie smażyć na dużym ogniu osnowy w gorącym tłuszczu z obu stron przez kilka minut, aby dać wyraźny złoty kolor.

Sos dekoracji i funkcje do paszy tabeli

Ale nie na tyle, aby usmażyć mięso. Konieczne jest, aby ugotować bardziej odpowiedniej dekoracji i sos. A poza tym piękne do stołu do tego pyszne danie był zaskoczony i pod wrażeniem gości i krewnych. Klasyczne danie na pieczona kaczka jest uważany ziemniaki. Może być puree lub cały gotowane bulwy, jak już wspomniano powyżej.

Jeśli kaczka jest pieczona w całości, to jest określone w centrum dużego półmisku, otoczona ułożone gotowanych bulw ziemniaka. Wszystko to podlewane sosem i posypać świeżymi ziołami lub zamrożone. Jeśli podany z puree ściągnął, może to być miły położyć koło, tworząc ziemniaka boczną. Udekorować dodatkami może być keczup i majonez.

Szt porcja kaczki lepiej służyć bezpośrednio w płytkach, kładąc kawałek boku kaczki w centrum dodatkami i sosem podlewania. Sos słodko-kwaśny, które doskonale uzupełnia smak wszelkich potraw mięsnych najbardziej odpowiednich do dań z pieczonej kaczki. Przygotowanie go jest proste. Aby to zrobić, posiekaną cebulę i ząbek czosnku trochę Passer na maśle, uzupełniane z kieliszkiem wytrawnego wina i łyżką octu jabłkowego. Główną atrakcją tego sosu – pół szklanki soku pomarańczowego lub ananasowego. Cała masa jest solony do smaku i marnieje na małym ogniu przez 15 minut. Dla gęstości, można dodać łyżkę skrobi łyżką.

Oczywiście, przygotowanie kaczki na patelni – to proces dość skomplikowany i długi, ale wynik jest warte wysiłku. Te proste recepty będą użyteczne dla ludzi, którzy chcą być rozpieszczany kaczka, ale nie są w stanie gotować ptaka w konwencjonalny sposób na blasze w piekarniku lub w specjalnym utyatnitsu. Smacznego.

load...