Golonka z miodem i piwem

Kuchnia niemiecka od wieków słynie z potraw z wieprzowiny. Xego samodzielnych białe kiełbaski! Ale dziś nie mówimy o nich, przygotujemy golonka. Golonka pieczona w piwie – klasyczny niemiecki przepis, z którego wypływają salivating nawet wymagającego podniebienia. Czas na przygotowanie wymaga sporo, ale nie jest to uciążliwe, a proszę mi wierzyć – fakt, że możemy dostać się do finału, to jest warte czasu spędzonego.

load...

Golonka w piwie nie wymaga żadnych rzadkich składników, wszystko jest proste i dość łatwo dostępne.

Główne:

  • Golonka – około pół kilo;
  • Żyć ciemne piwo – jeden i pół litra. Jest żywy, bez chemii w „poltorashka”;
  • Cztery łyżki miodu, gryka lepiej, ciemne;
  • Musztarda jadalna, zaledwie dwie łyżki.

Przyprawy:

  • Liść laurowy;
  • Sól łyżka koniecznie zgrubny;
  • Zioła – rozmaryn, goździki i nasiona kolendry – tylko trochę więcej, nie żałuję;
  • Szef czosnku i czarnego pieprzu.

Od dawna wieprzowiny w Niemczech był najtańszy produktów mięsnych, a głównym odbiorcą wieprzowiny była klasa średnia, mieszczanie. Dlatego w tym przepisie, nie istnieją żadne egzotyczne składniki, które nie są dostępne dla mieszkańców miasta w 17 wieku.

load...

Jednak zacznijmy. Dobrze moja goleń i, jeśli to konieczne, wyczyść oznaczeń. Przy zakupie zwrócić uwagę na na zwrotnicy było tak mało tłuszczu podskórnego i sama skóra była jak najcieńsza.

Shin farshiruem wstępnie przygotowane przyprawy przyprawy nie pożałujesz! Jeśli nie można zepsuć owsianka polskie masło, niemiecki golonka nie cierpi z przyprawami. Cholewka skóra będziemy dokładnie natrzeć solą, wykonane siedem lub osiem przebić nóż, przebija umieszczone w pozostałości czosnku i soli. Nadziewane boczkiem umieścić w rondlu, lekko podgrzać miód zmieszany z przyprawami i zalać im nasz kawałek. Po tym, wlać piwo goleń. Należy pamiętać, że nie jest konieczne, aby wypełnić całkowicie shin, byłaby wystarczająca, jeśli jest w piwnym tylko połowę. Teraz daje jej obciążenia, można wziąć mniejszego garnka, zalać wodą i dnem trzpień stykowy, w taki sposób, pozostawić ją na noc w lodówce.

Porannym golonka dobrze nasączone piwa i ciemnieją. Usunąć obciążenia, ustawione patelnię na ciepło i gotowanie na wolnym ogniu przez 1,5 godziny, okresowe usuwanie pianki, ale nie dotyka samego trzonu. Po 1,5 godzinach przewróci się po drugiej stronie i gotować przez kolejne 1,5 godziny. Marynata powoli gotować dalej, więc trzeba będzie od czasu do czasu dodać trochę wody.

Gdy golonka jest gotowy, aby go z patelni. Chwyt skóry powinny łatwo przebity talerza. Teraz możemy przejść do najważniejszego etapu, upiec.

Przed dotarciem do mięsa, cięte przez nacięcie skóry przekroczył farshiruem i świeży czosnek. W małej ilości gorącego marynaty rozpuścić łyżkę miodu, i roztwór ten jest równomiernie polem goleni. Bezpośrednio przed umieszczeniem podudzie w piekarniku należy smarować musztardą.

Piec ogrzano do 200 stopni, a następnie piec trzpieniem 40 minut, a następnie obrócić go i utrzymać w piecu przez kolejne 40 minut, od czasu do czasu podlewania jego pozostałości marynaty.

Golonka z miodem i piwem jest gotowy, może być podawany z gotowanymi ziemniakami i najlepszych tapas.

Przekąska przepis:

Dwa pomidory i papryki pokroić w plastry, smażyć szybko w niewielkiej ilości gorącego oleju roślinnym, dodać trochę sosu sojowego i tylko kilka kropel sosu Tabasco, umieścić dwie minuty.

Smak jedzenie jest niesamowite – dobrze tenderized, skórka pokryta skóra, golonka sobie trochę słodki, umiarkowanie ostry, unosi się nad naczynia subtelny ducha piwo, wszystko to daje niewiarygodnie ostre połączenie smaku i zapachu.

Niektóre gospodynie cholewka klasyczny przepis może wydawać się zbyt skomplikowany i długi czas. Nie martw się, istnieje sposób, aby przyspieszyć proces gotowania trochę, prawie bez utraty jakości.

W tym przypadku, gotować shin mniej czasu. Zmiany w stosunku do klasycznego przepisu byłoby:

Nie farshiruem podudzie z czosnkiem i przyprawami, a po prostu dobrze natrzeć skórę soli i przebija ją kilka razy ostrym nożem, ale tak, że marynatę zachować wewnątrz trzonu. Ponadto pocierać skóry chili w proszku, chili z może zdecydować się, jeśli nie lubisz ostre. Przyprawy, piwo i marynowanie doby niezmienione. Piany podczas gotowania nie jest usuwany, cała Cook i pół godziny, okresowe obracanie zwrotnicę do rondla. Dalsze uproszczenie zbyt – czosnek nie shpiguem, nacięcia na skórze tylko zrobić wzdłużnie, rub miód musztarda.

Goleni piec w temperaturze 200 ° przez 25-30 minut, po każdej stronie, polewanie marynaty stale. W tym rozwiązaniu, mięso będzie bardziej gęsta, ale będzie łatwo odchodzić od kości, które w rzeczywistości osiągnięty, skóra nie jest trawiony, pokryte szkliwem i stają się elastyczne, danie chili daje niezbędną ostrość. Na ogół zmodyfikowany golonka przepis nie będzie zupełnie inny od klasycznego w smaku, ale w tym samym czasie i złożoności przepisu stało się dużo łatwiejsze.

Bon appetit!

load...