Goa ciekawostek State

Zawartość:

W naszych czasach, stał się bardzo aktualny wakacje w Goa. Wycieczki organizowane są przez ośrodek przez cały rok. Goa znajduje się na zachodnim wybrzeżu Indii. Graniczy ze stanem Maharashtra (Północ), ze stanem Karnataka (południe i wschód), w zachodniej części Goa jest myte przez Morze Arabskie.

load...

Jakie są atrakcje Goa są tam? W rzeczywistości, są niezliczone.

Goa jest podzielona na Północnej, Środkowej i Południowej terytorialna części. Każda część ma swój własny, niepowtarzalny krajobraz, kolor i infrastruktury. Nie mniej ciekawe zabytki, które znajdują się wokół Goa. Rozważmy najbardziej znanych atrakcji, które warto odwiedzić. Jakie są wyjątkowe?


Powrót do spisu treści

Atrakcje w North Goa

W północnej części Goa stał się popularny już w latach 60-tych 20 wieku. Wiadomym jest, że część nawierzchni gospodarstwie trans-party i wybrali to miejsce społeczności hippie.

load...

Najbardziej popularna plaża Arambol znajduje się w północnej części. Jego popularność zyskał w pięknej słodkowodne jezioro i niepowtarzalnym pięknem skał. Znani atrakcji północnej Goa – pchli targ, który znajduje się w Anjuna. Było rynek ten jest jeszcze w latach 60-tych. Rynek pracy odbywa się tylko jeden dzień w tygodniu – w środy. To jest miejsce, gdzie rzemieślnicy wprowadzają swoje produkty całkowicie ze wszystkich stanów Indii. Na rynku można znaleźć brązu, bawełna, srebro i różne rzemiosła wykonane z drewna.

Ktoś przyjeżdża w Goa, stara się odwiedzić kluby nocne, które jest po prostu w mieście North Goa. Miasto Calangute słynie z życia nocnego, „Mambo” i „Tatos”. Najbardziej popularne i odwiedzane jest uważany za nocny znajduje się w Baga. Club, leżący na szczycie niewielkiej góry, jest największym i nazywa się „Club Cubana”.

Baga i Calangute mają wysoki poziom komfortu oraz europejskiego fornir. Tutaj można znaleźć wiele sklepów z łatwo tanich towarów i sezonowej kawiarni. Istnieje możliwość zakwaterowania w tanich hotelach lub Guest House.

W tej części Goa i jest to jedyny hotel na poziomie kompleks 5 gwiazdek ( „Taj Grupa”). Istnieją również sklepy, restauracje, a także wysokiego poziomu Bole. Należą do nich „Sinquerim Candolim” i „”.

Specjalne kolorowe inne miejsce Fort Aguada. Jest to chyba jeden z najsłynniejszych fortów Goa. Został zbudowany na początku 17 wieku i służył jako przedmurze przeciw ofensyw niemieckich i brytyjskich. To nie zostało zniszczone na przestrzeni wieków. Tak więc, do naszych czasów doskonale zachowane wszystkie 79 dział, w którym prowadzona była obrona i łuki.


Powrót do spisu treści

Atrakcje Centralna Goa

Nowoczesna stolica Goa Panaji rozpatrywane. Mówi się, że Panaji – jest najmniejsza w całej stolicy Indii. Znajduje się na południowym brzegu rzeki z nazwą na Mandovi. Najstarszy i najpiękniejszy jest uważany za starówka, która jest wywoływana Fonteynes. W Fonteynese jeszcze potomkowie pierwszego portugalskiego Live.

Drogie i nowe budynki położone są na wzgórzu Altin. Piękny widok otwiera się, jeśli wspiąć się na szczycie wzgórza, z którego całe miasto widać na pierwszy rzut oka. Widok centralnej części Goa jest Kościół Niepokalanego Poczęcia. To właśnie tu przyszedł modlić żeglarzy, przechodząc do morza.

Bardzo niezwykłe 15-ta-wieczny budynek, który ma ogromne rozmiary. To się nazywa Idalkao Palace mieści się w pałacu Adil Shah dynastii. W 1615 roku został przebudowany i używany jako fort, aby chronić Panaji. Obecnie Idalkao Palace mieści się sekretariat.

Powinno się mieć czas na zakupy. Główna ulica handlowa jest ulica 18 czerwca. Tutaj można kupić wysokiej jakości pamiątki, biżuterię ze srebra i złota, projektanci produktu w Indiach, jedwabiu, bawełny, lnu i produkty dla domu i wiele więcej.

Na MG Road, można znaleźć artykuły sportowe i odzież znanych zachodnich marek, takich jak Nike, Levis, Benetton i Lacoste. Pamiętaj, aby kupić orzechy nerkowca, indyjskiej herbaty i lokalny napój o nazwie bagnisty i sprzedawana w piękne pudełko.

Nie daleko od Panaji (9 km) znajduje się w starej Goa, który przed przybyciem Portugalczyków była drugą stolicą Królestwa Bidzhaypura. Stolica wschodnich portugalskich posiadłości Old Goa stał się w 1510 roku Alfonso de Albuquerque. Sprzedaż w Starym Goa w tamtych czasach była prawie taka sama jak w Amsterdamie.

Goa w międzyczasie i stał się ważnym ośrodkiem religijnym. Dziś można jeszcze znaleźć kilka istniejącego kościoła. Wiele z istniejących wcześniej kościoły stały się muzea, chronione przez państwo. Najsłynniejsze są uważane za Mikołaja. Francis Xavier z Asyżu, który jest ważny do dziś i katedry.

Budowa katedry trwała około stu lat, a zaczęło się od króla Portugalia Dom Sibast. Bogate wnętrze katedry wyświetlane życie Jezusa i świętych. Dwie dzwonnice koronowany fasadę katedry, ale w końcu jeden z nich upadł. Drugi dzwonnica znajdował się w największym dzwonem Goa – „Złoty Bell”, który zawdzięcza swoją nazwę dzięki bogatym dźwiękiem.

Kościół św Franciszka Ksawerego jest jednym z najbardziej interesujących budynków Starego Goa. Został zbudowany z powrotem w 1520 roku i przeszedł restrukturyzację w 1663 roku (w Pałacu Arcybiskupiego). Wnętrze kościoła wyróżnia się atrakcyjnością. Sufit i ściany zdobią rzeźbione boazerie i złocenia, a ołtarz zdobią piękne obrazy, napisane na drewno. Specjalna gwiazda kościół był ze względu na fakt, iż posiada niezniszczalne ciało świętego Franciszka Ksawerego. Francis Xavier był założycielem chrześcijaństwa w Japonii, Chin, Cejlonu i innych. Jeden raz w ciągu 10 lat ciało świętego Franciszka narażona jest dla wszystkich, aby zobaczyć (w ciągu 54 dni). Miliony ludzi będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jego ciało.


Powrót do spisu treści

Staw i sąsiedztwo takich atrakcji jak Goa

Największe miasto we wschodniej części Goa jest uważana Ponda. Leży na skrzyżowaniu głównych dróg, które w ostatnich latach pozwoliły mu stać się jednym z najpopularniejszych i najbardziej zaludnionych miast Goa. W stawie sąsiedztwa ma ogromną liczbę świątyń hinduistycznych, które zaleca się koniecznie odwiedzić.

Dwie główne cechy Goa hinduskiej świątyni Śri Mangeś łączy. Został on wzniesiony na cześć bóstwa Mangesh, który jest czczony wyłącznie w Goa. Wygląd kościoła łączy w sobie kilka stylów architektonicznych. Wpływ dowodzi chrześcijańską świątynię znajdującą się na ośmioboczna wieża, dach i fasada balustrady konstrukcji, zaprojektowany w stylu kolonialnym. Elementem kultury muzułmańskiej stoi kopułę świątyni.

Jeden kilometr od świątyni znajduje Mangesh Temple Mahalsa. Jest on położony w małej wiosce Mardol. Mahalsa – Goan wcielenie Sziwy w przebraniu kobiety. Wśród mieszkańców świątynia jest bardzo popularny, Mahalsa uważane są ludzie, którzy wierzą, bogini pokoju.

Temple, a mianowicie, jego wystrój, jest po prostu niesamowite z jego świetności. Tutaj można zobaczyć wysokie okna z okiennic, ogromnymi drewnianymi kolumnami, srebrnym ornamentem, który ozdabia wejście.

Jeden z najbardziej znanych świątyni w Goa jest uważana Shantadurga. Został zbudowany w 1738 roku, za panowania Raja Satarskogo Sassa. Znajduje świątynię w bardzo malowniczym miejscu. To jest zawsze zatłoczone ludzi religijnych i wielu turystów.

Jedna postać żony Śiwy, Parwati jest boginią Shantadurga. Parvati, będąc jednym z najpotężniejszych bogiń, może trwać dość ładny obraz (Shanta) i zła (Durga).


Powrót do spisu treści

Plantacja Sawa i wodospad Dudsagar atrakcji jak Indie

Nie daleko od miasta Sabaudii (6 km) znajduje się plantacja, która pozwoli na zapoznanie się z florą stanu Goa. Zajęte obszar plantacji o powierzchni 40 hektarów. Składa się ona z plantacji jako górzystym regionie, a od płaskowyżu. Umożliwia to wzrost różnego rodzaju roślin i drzewa.

Wycieczka na terenie plantacji trwa około 1,5 godziny. Masz możliwość zobaczenia kokosowego drzewa, drzewa grejpfrut, tytoń, owoce drzewa chlebowego, papaja, Jack ciekawe drzewa – z owoców o wadze do 20 kg. W górach, można zobaczyć rosnące mango, bambus, kakao, ananas, gałka muszkatołowa, orzechy nerkowca. Plantacja Savoy jest doskonałym miejscem, gdzie można kupić wiele przypraw i pamiątek.

Kret, na wschodniej granicy Karnataka i Goa, jest Dudsagar wodospadu. Kaskady wodospadu spada z wysokości 600 m, a następnie przejść przez Kanion Diabła. Wodospad ten jest uważany za jeden z największych w Indiach. Aby go osiągnąć, trzeba przedostać się przez dżunglę. Po drodze można zobaczyć dzikie bawoły, bizony, a około 300 gatunków różnych ptaków.

U podnóża wodospadu znajduje się małe jezioro z krystalicznie czystą wodą, gdzie można popływać.

Na terenie Centralnej i Goa są rezerwy. Jeden z najmniejszych jest uważany Bondla Reserve, o powierzchni 8 kilometrów kwadratowych. Zgodnie z rezerwą na swobodne przemieszczanie się dziki, lamparty, małpy, bawoły, jelenie, żółwie, krokodyle, jeżozwierze. Masz okazję obserwować zwierzęta w środowisku naturalnym. Jest to rezerwat przyrody i ogród botaniczny, a nawet pokój dziecięcy, który stworzył absolutnie wszystkie warunki do stwierdzenia dzieci. Można także jeździć na małym pociągu, który zabierze Cię obok wodospadów, przez dżunglę, obok ruin starożytnej świątyni.

Przez kilka kilometrów w głąb parku aktach jako platformy widokowej, z której można zobaczyć niedźwiedzie, pantery, rysie, jelenie zauważony i wiele innych zwierząt. Najlepiej jest odwiedzić rezerwat późnym wieczorem lub wcześnie rano.


Powrót do spisu treści

Atrakcje w South Goa

W południowej części Goa jest dużo bardziej malowniczy i ciekawy niż północna. W południowej części Indii, znajduje się duża ilość szerokich i długich plaż, gajów palmowych, piskliwym piasku. Obszar ten jest uważany za najbardziej szanowanym Goa. Tutaj znajduje się najdroższe hotele Goa. Warto zauważyć, że infrastruktura południowym Goa znacznie rozwinięta – otwierają nowe sklepy, hotele i kluby są w trakcie budowy. Na wybrzeżu znajduje się wiele kawiarni na plaży, z których wiele oferują owoce morza.

Centrum South Goa Margao rozważyć – drugim najważniejszym miastem po Panaji. Jest bardzo popularny sprawiedliwe, a co piątek istnieją dwa duże otwartego rynku, gdzie można kupić wszystko od pamiątek do ubrania. To miasto słynie z pałaców i ogrodów z dużą ilością drzew i egzotycznych kwiatów.

Najbardziej żywe miejsce w South Goa Colva rozpatrywane. A jeśli 10 lat temu, były tylko dwie kabiny, ale teraz masz okazję zobaczyć wiele sklepów, hoteli i restauracji. Wiadomym jest, choć niewielkiej kawiarni-barze przy parkiecie.

Najbardziej romantyczne plaże Goa jest Palolem. Biały piasek, palmy kokosowe – to bogate plaży. Istnieje duża liczba kawiarni, z których wiele jest otwarty aż do rana.

Atrakcją Goa powinny być traktowane jako Morzu Arabskim i rzeki. Bardzo popularne morskie i rzeczne spacery. Jest możliwe, aby podróż na wyspę Grand. Po drodze można zobaczyć delfiny pływanie i można nawet pływać z maską i rybołówstwa, z którego będzie można gotować obiad.

Spacer po pałacu pływającej jest jednym z najbardziej fascynujących podróży. Będziesz miał okazję zobaczyć wiele małych wiosek, kościołów katolickich świątyń hinduistycznych, które znajdują się po obu brzegach rzeki, a także pola ryżowe i gaje palmowe, które zatrudniają miejscową ludność.

Powrót do spisu treści

Zabytki Goa

Aby dojść do Indii po raz pierwszy zdecydowanie polecam odwiedzić Hampi. Stały program trwa dwa dni i jedną noc. Można tu dostać jeepem lub pociągiem. Najbardziej niesamowite miejsce w Indiach uważane są za ruiny starożytnego miasta zwanego Vidzhayanagar, które są daleko od Hampi. Miasto zostało założone przez księżnę telugu i była dawna stolica największego imperium w Indiach.

Hampi zawsze gromadzi ogromną liczbę turystów. Na dzień lub dwa, można zapoznania się z wszystkich atrakcji w okolicy. Głównymi punktami turystycznymi miasta są uważane za wieś Hampi Bazaar i Kamalapuram. Ruiny Hampi można podzielić na dwie główne części – Centrum Royal (położony na południe od Kamalapuram) oraz centrum sacrum (okolice rynku).

Część Hampi, który jest znany jako centrum królewskiego, różni się znacznie od terenach północnych. Ta strona zebrał najważniejsze atrakcje miasta, w tym słonia i Lotus Mahal. Lotus Mahal – budynek ten, który jest bogato zdobione pawilon w strukturze, a ściankami obudowy znany jako Zenana. Jest doskonale łączy ze sobą style islamskich i hinduskich. Struktury Tytuł zobowiązany lotosu pączek, który jest wyryte w środku kopułą sufitu.

Słonia reprezentowane w postaci wielkiej konstrukcji, która sklepionej sali. Wcześniej nie było trzymane królewskich słoni. Nieco dalej na południe jest tzw Royal Centre w zręcznych oczkami wodnymi i różnych świątyń. Jest i Virupaksha – podziemna świątynia, a Royal Bath, ma imponujące wymiary.

Na północ od rzeki nazywa Tungabadra zniszczony zamek, który ma nazwę Anegondi. Znajduje się wśród pól ryżowych. Jest to wspaniałe miejsce, gdzie można spokojnie spacerować i cieszyć się dekoracje.

Jest tu wiele różnych kościołów, wśród których wyróżnia świątynię Hanuman, który stoi na szczycie kamiennego wzgórza.

Atrakcje Goa charakteryzuje się różnorodnością i wszerz. Goa jest uważana za jedną z najpiękniejszych miejsc w Indiach i jeden z najlepszych na świecie ośrodków w Azji na wybrzeżu Morza Arabskiego. To zajmuje dużo czasu, aby odwiedzić wszystkie atrakcje, ale przynajmniej niektóre z nich zdecydowanie polecam wizytę.

load...