Gloxinia z nasion i bulw: Charakterystyka uprawy

Zawartość:

Gloksynia – kwitnące piękno pochodzi z Brazylii. W Europie doszło w XIX wieku i został nazwany na cześć niemiecki botanik i lekarz Benjamin Peter gloxinia. Gloksynia ma bulwiaste korzenie i dzwon w kształcie kwiatów. Dzwony wieża na długich szypułkach. Najpiękniejsze kwiaty, z frotte tekstury. Nawiasem mówiąc, nazwa kwiatu jest bardzo podobny do niemieckiego słowa „Glocke” (Bell).

load...

Jasne podwójne kwiaty powodować mimowolny podziw. Twierdził on, że roślina umiera zaraz po kwitnieniu, ale nie zdarza się to z należytą starannością. Ponadto gloxinia Blooma zarówno w oświetleniu naturalnym i sztucznym. Co do uprawy kwiatów, to istnieje kilka sposobów: uprawa bulw i rozmnażania nasion. Gloxinia z nasion – proces jest dość czasochłonne, ale efekt jest tego wart. Tak, tutaj mówimy o zakładach hodowlanych i postaram się opisać szczegółowo cały algorytm.

Gloxinia Uprawa nasion

Więc jak prawidłowo sadzić i rozwijać tę tropikalną piękno? Jak na nasiona gloksynia, wszystko zależy od warunków uprawy. Przede wszystkim, oczywiście, oświetlenie i temperatura. Przed sadzenia nasion, określenia temperatury w pomieszczeniu za pomocą termometru pokojowej. Musi wynosić co najmniej 20 stopni. Lampy fluorescencyjne można stosować dodatkowe oświetlenie. Pozwalają one sadzonki wspinać się przez cały rok przy minimalnym oświetleniu.

Rozmnażanie nasion ma swoje osobliwości: sadzonki pojawiają się tylko, gdy istnieją wystarczające światło. Dlatego zaleca się, aby zasiać je na powierzchnię gleby, ewentualnie lekko prisypaya ziemi. Do sadzenia, można użyć zwykłej gleby, jeden, który dotyczy dorosłych roślin. Jest jednak ważne, punkt cząstki gruntu powinna być tak precyzyjnie, jak to możliwe. Przed napełnić pojemnik z gleby, trzeba najpierw przesiać go, a następnie zagęścić.

load...

W ten sposób, materiał jest, z jednej strony na tyle porowata, a na drugiej – zwarta, dzięki czemu nasiona pozostają na powierzchni, aby uzyskać odpowiednią ilość światła. Gleby przed sadzeniem, nawilżyć. Że ziemia nie jest rozwiązana, można to zrobić za pomocą pistoletu natryskowego.

Gdy nasiona sadzi, konieczne jest, aby pokryć je z przezroczystej folii do tworzenia efektu cieplarnianego. Jak wspomniano powyżej, w celu skiełkowanych sadzonek wymagają wystarczającej światło. W związku z tym, powstały cieplarnianych należy umieścić na półce, oświetlonej przez specjalne lampy lub lampy na parapecie okna.

Nie zapomnij sprawdzić temperaturę powietrza w pomieszczeniu, gdzie znajduje się pojemnik z sadzonek – musi wynosić co najmniej 20 stopni, a jeśli to możliwe powyżej. Gloxinia Uprawa nasion zakłada stałą podmokłych z atomizerem. Rozpylanie powinno być w porządku do tego sprayu podczas podlewania trzymać jak najdalej od gleby.

Nadmiar wilgoci może spowodować, że nasiona, które znajdują się na powierzchni, tak uregulować do gleby, to oczywiście jest niepożądane. Jeśli posadzone nasiona w dosyć gorącym sezonie, gleba może szybko schną. Aby uniknąć wysuszenia, konieczne jest, aby stale monitorować stan gleby i, jeśli to konieczne, dodatkowo ją nawilża.

Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, sadzonki pojawią się przez 6-7 dni po siewie. Teraz sadzonki niezbędne codzienne wietrzenie. Powiedzmy, że spędził posypać rano, a następnie – w godzinach wieczornych, otwarte teplichku przez 2-3 minuty do pojemnika świeżego powietrza wprowadzone. O tydzień później czas wietrzenia można wydłużyć do 5-6 minut. A od trzeciego tygodnia otwartego teplichku niezbędnego do 15-20 minut.

Podlewania zmiany algorytmu z trzeciego tygodnia. Teraz, sadzonki nie muszą być rozpylana i pojone metodą kroplówki. Woda jest wstrzykiwana pod korzeniami roślin, za pomocą strzykawki (igła musi być usunięty). Gleba powinna być wilgotna zawsze! Ta zasada jest najważniejsza w rosnący gloxinia.

Jeden miesiąc po zaszczepieniu film jest całkowicie usunięty, a podlewanie nasion gloxinia obserwować w dawnym reżimem. Teraz jednak, nie można wstrzykiwać wodę ze strzykawki (zgadza się, jest dość długa i niebezpieczna dla korzeni młodych roślin), ale po prostu umieścić pojemnik z kwiatami w garnku z wodą przez 15-20 minut. Woda, która nie wchłania się w międzyczasie, musi zostać odprowadzona. Następnego podlewanie jest stworzenie przynajmniej wysychanie ziemi.

Po około 2 tygodniach siewek trzeba usiąść, ponieważ są one już ściśle współpracuje w tym samym pojemniku. Przygotuj kilka czołgów i zanurzyć się w nich sadzonki tak, że odległość między nimi wynosi 5-6 centymetrów. Miesiąc później, młody gloxinia może „załatwić” na osobnej puli. Wybrać małą pojemność – mniej niż 11 centymetrów.

To wszystko, teraz trzeba czekać na kwitnienie. Pąki pojawiają się w 5-6 miesięcy. W następnym roku, gdy bulwy gloksynia całkowicie się silniejszy, dokonać innego przeszczepu. Garnki wybrać trochę więcej – 13-14 cm średnicy.

Bulwy uprawa gloxinia z

Jeśli zdecydujesz, że rozmnażanie nasion nie jest dla ciebie, możesz zrobić prosty i rosną bulwy gloksynia z zakupu. Zaleca się, aby kupić je w lutym i marcu. Wybór bulwę, należy sprawdzić go – nie powinny być zepsute lub pomarszczone. Wielkość bulw jest również ważna, ponieważ im bardziej, tym więcej składników odżywczych, które zapewnia gloxinia obfite kwitnienie.

Sadząc bulwy jest ważne, aby nie mieszać się górną i dolną część. Górna część ma kształt wklęsły. Czasami jest to możliwe, aby odróżnić nerki, które mają nieprawidłowości formularz lub stłuczki. Z nich następnie pozostawia właz. Dolna część bulwy jest gładkie i bardziej łukowy.

Przed rozpoczęciem sadzenia bulw, umyj je zimną wodą. W celu uniknięcia możliwego zanieczyszczenia kwiatka, to bulwy w stężonym roztworze nadmanganianu potasowego w ciągu 20-30 minut. Gotowa do sadzenia podłoże używane. Na dnie doniczki wlewa odwadniający (gliniec), a dopiero potem na ziemię. Bulwy powinny być sadzone z wypukłą stroną do dołu równo z ziemią lub zakopać go trochę. Następnie bulwa starannie pokryte ziemią.

Po posadzeniu, gleba powinna być zwilżone. Postępować bardzo ostrożnie – woda nie powinna spaść na samej bulwy, w przeciwnym razie może to doprowadzić do gnicia. Podlewanie najlepiej jest wykonywać od dołu, czyli w patelni. Następnie doniczki z rośliną jest umieszczone w dobrze oświetlone ciepłym. Pierwsze pędy nie będzie czekać i pojawi się w miesiąc po posadzeniu.

Pielęgnacja gloxinia

Cóż, teraz wzrosła gloxinia. Teraz musimy mówić o opiece nad nią. W zasadzie nic skomplikowanego o to tam, ale są pewne niuanse. O nich wyjaśnimy poniżej.

  • Podlewanie i nawożenie

Woda roślina musi być starannie, aby upewnić się, że woda nie dostanie się na sam kwiat. Zaleca się używać ciepłej wody do obrony. W żadnym wypadku nie podlać roślinę wodą z kranu! Więc będzie zniszczyć kwiat. Nie dopuścić całkowitym wyschnięciu gruntu – podlewania w razie potrzeby. Od kwietnia do sierpnia, gleba może być karmione. Nawóz stosuje się raz na tydzień. W lecie, należy utrzymać pożądaną wilgotność w pomieszczeniu. Aby to zrobić, co 2-3 dni rozpylać z pistoletu natryskowego powietrze wokół kwiatu, starając się nie dostać się na liściach. Wilgotność powinna wynosić od 70% do 80%.

  • Umieszczenie

Bardzo starannie i muszą być podjęte w celu wyboru lokalizacji dla swojej kwiat. Gloxinia powinien być umieszczony tak, że nie jest w bezpośrednim świetle słonecznym, gdyż może to prowadzić do liścia skaz. Najlepszym rozwiązaniem – aby umieścić garnek na parapecie okna wschodniego lub zachodniego. Tutaj roślina dostanie odpowiednią ilość światła do niego. Temperatura powietrza musi być 20-22 stopni i 10-14 stopni w lecie w zimie. Należy pamiętać, że gloxinia jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury i przeciągi.

  • Choroby i szkodniki

Nie roślina jest odporna na choroby. I gloxinia nie jest wyjątkiem. Jest to szczególnie podatne na inwazję przez różnego rodzaju roztoczy. W celu zapobiegania tej chorobie warto leczenia fitoverm roślinę (można go kupić od detalisty). Lek należy rozcieńczyć w zależności od instrukcji i rozpylania kwiatu. Procedurę powtarza się 2-3 razy w odstępach tygodniowych.

  • Okres odpoczynku

Wraz z nadejściem jesieni, a raczej – w październiku, w gloksynia rozpoczyna okres odpoczynku. W tym czasie należy ograniczyć podlewanie i umieścić naczynie w ciemnym i chłodnym miejscu w temperaturze 10-12 stopni: dobrze nadaje ganku lub altanie. „Sen” gloxinia jest zalecany do wody co 3-4 tygodnie.

Na podstawie powyższego można zauważyć, że nie gloxinia powielanie lub opieki nie jest szczególnie trudne. Wszystkie te procedurami przewidzianymi w życie nawet początkującego hodowcy. Trochę cierpliwości i kwitnienia gloxinia zachwyci Cię swoim pięknem i bardzo szybko!

load...