Gloxinia: aksamitny luksusowy dzwonów na okna

Zawartość:

Plantatorzy te nie mogą ignorować takie jasne i piękne przedstawicieli roślin w pomieszczeniach, które są gloxinia. Ich duże pąki zachwyci ich właściciele zobaczyć pełnowymiarową jeden lub dwa razy w roku i tworzą rzeczywiście przypominają dzwon z delikatnym aksamitnych płatkach. Niewątpliwie uprawa gloksynia – proces czasochłonny i wymaga cierpliwości. Ale w wyniku dostaniesz prawdziwą perłę swojej rodzinnej szklarni.

load...

A teraz kilka ogólnych informacji o tym, co dokładnie jest to roślina w przyrodzie. Należy zauważyć, że w klasyfikatora gloxinia roślin związane tropikalnych ziół wieloletnich i krzewów. Mają korzenie w postaci bulw łuszczących się. Ich trzon prosty, liście są rozmieszczone naprzeciw siebie. Kwiaty są dość duże pojedyncze pąki, które pochodzą z zatok. Naturalne siedliska tej rośliny jest prawie całe terytorium Ameryki. Środowisko naturalne Reprezentantów opisane rodziny można znaleźć w skalistej okolicy nad brzegami rzek i cienistych lasów.

„Dzikie rośliny dom rodziców

Teraz w jego hipnotyzujące piękno kwiatu gloksynia mogą korzystać każdy z nas, jeśli express chęć rozwiązania tego egzotycznego gościa między innymi instancjami swojej zielonej kolekcji. Najbardziej popularny jest kilka odmian tych aksamitnych dzwonów. Ale wszystkie one pochodzą ze skrzyżowania dwóch głównych typów gloksynia – Royal i piękne. Zgadzam się, nawet kombinacja imion słownika sama nawiązuje do bardzo skutecznego wyniku selekcji. Naukowcy naprawdę udało się doprowadzić niezwykle pięknych gatunków roślin. Jakie są tak zwane „rodzice” tych popularnych piękności wewnętrznych?

Królewski gloxinia (lub gloksynia regina) to roślina zielna. To zagęszczony łodyg, których długość mieści się w dziesięciu centymetrów, a czterech do sześciu par owalnych kształcie serca pozostawia do dwudziestu centymetrów. Głównym kolor liści ciemno zielony i wzdłuż żyły łatwo widoczne światło serebrinka. Pąki przypominają opadające dzwony, są one umieszczone na długich nogach i dotrzeć do siedmiu centymetrów średnicy. Kwitnienie gloxinia lato królewską i na koniec okresu aktywnej części nadziemnych usychają i opadają. W zimie jest w stanie spoczynku, a na wiosnę produkuje nowe pędy.

load...

Gloxinia (lub Gloksynia speciosa) stanowi również rodzaj trawiastych roślin. Od dawna szeroko, zwężające się na końcach i jednolicie kolorowe zielone liście z krótkimi ogonkami. Kształt i odcień pąki zależy od odmiany. Istnieją kwiaty z prostego i oborchatym kończyny corolla, opadanie, lub odwrotnie, w górę, czerwony z białym, fioletowym, blady róż, niebieski, fioletowy i tak dalej.

Cechy kwitnienia i choroby gloksynia

Jeśli roślina jest uprawiana właściwie zgodnie z warunków niezbędnych do opieki nad nim, a następnie po pojawieniu się czwartej pary młodych liści można zobaczyć pąki. Ich ilość i jakość zależy od wielkości bulwy i najważniejszych treści zakładu. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnych uprawianych odmian hybrydowych „Brokade” lub „Avanti”, prawdopodobnie będzie mógł ponownie cieszyć się ich ponowny rozkwit kiedy pierwszy odbyła się na wczesnym etapie rozwoju roślin.

Aby to zrobić, należy odciąć łodygi i liście, pozostawiając tylko dwa centimetric ucieczki. Wkrótce zobaczysz, że boczne gałęzie gloxinia dać tzw drugi-wzrost. One produkowane pąki kwiatowe-dzwony mniejsze niż to było w pierwszym rozmiarze czasowym. Należy zauważyć, że ponownie kwitną nie są wszystkie odmiany tej rośliny.

Najczęściej właściciele różnego rodzaju gloksynia w obliczu faktu, że zakład został uderzony licznych chorób. Głównym i najbardziej niebezpieczne z nich to:

 • Zwarzyć
 • Gnicie bulw
 • Fusarium
 • Szuler
 • Mączniak
 • Pitioznaya i szara pleśń i inne atak grzybów, wirusów, bakterii i zakażenia

Wiele chorób spowodowanych nieprawidłowym podlewanie, podmokłe lub skażenia. Często kwiaty padają ofiarą pasożytami – roztocza i wciornastków. Jako środków profilaktycznych i leczniczych, kwiaciarnie eksperci zalecają stosowanie leku o nazwie fitosporin i fundazol. Ale równie ważne jest, aby stosować się do szeregu obowiązkowych przepisów dotyczących zawartości gloksynia.

Nie zaleca się umieszczenie jednej palecie kilka doniczek z roślinami. Kolor rozproszone światło jest wymagany i bezwzględnie przeciwwskazane w bezpośrednim świetle słonecznym. Dbać o odpowiedniej odległości między stojących w pobliżu roślin. Istniejących instancji nie powinien przesłaniać sobą, potrzebują dostępu do świeżego powietrza. W ten prosty sposób można zapobiec choroba jest dość niebezpieczne, na przykład, aby uniknąć ciemnienia nogi.

Istnieje szereg zaleceń dotyczących aparatury gruntu, który rośnie gloxinia. Powinien on mieć podłoże torfowy i dobrą oddychalność i wilgoci. Gleby przed sadzeniem roślin do nich jest parzona lub traktowane fitosporin. Pozwoli to, aby zniszczyć większość bakterii, infekcje i wirusy, wywołując poważnych chorób gloxinia.

Pamiętaj, że podlewanie powinno być realizowane równomiernie na całej powierzchni gleby, zapobieganie powodziom lub wysychaniem. Znaczące różnice temperatur, roślinę lub na odwrót, ciepło także ujemnie wpływać na zimno osłabić i prowokowanie różnych chorób. Kluczem do udanej hodowli gloksynia w domu są zdrowe materiał do sadzenia i konserwacji zbiorów kwiatowych czystym.

Szkodniki, które mogą spowodować śmierć gloksynia

Roślina z aksamitnych dzwonów są bardzo lubiący wciornastków i roztoczy. Szkodniki te mogą mieć kilka odmian, więc trzeba wiedzieć, co wskazuje na odczyn konkretnego pasożyta. Cyklamen roztocza jest tak mała, że ​​można rozważyć jedynie pod mikroskopem. Jej klastrów na spodniej stronie liści przypominają szarego pyłu. Jeśli gloxinia został zaatakowany przez tego rodzaju kleszczy, gołym okiem można zauważyć następujące niekorzystne zmiany w ogóle w swoim rodzaju:

 • Jest pogrubienie, deformacja i składane z liści
 • Więdną kwiaty lub pąki powstają formy niedojrzałe nieregularnie
 • Wzrost spowalnia
 • Spodnia strona liści jest pokryta rozkwicie
 • Wskazówki shoot są brązowe i wysychają

Jeżeli główną wadą mieszkaniu jest zbyt ciepłe i suche powietrze, nie wyklucza faktu niszczenia roztoczy roślin krzyżowych. Dokładnie sprawdź swoją gloxinia: pojawienie się choroby może być oceniana za pomocą cienkiej wstęgi na jego liści i kwiatów. Uprzejmy gospodyni zawsze być w stanie rozpoznać zagrożenie pierwszy z jego właściwości, na przykład, przez obecność małych białawe kropki na liściach, które później tworzą dirty-żółte plamy. Cechą roztocza pająk jest wysoka prędkość, z jaką skacze z jednego zakładu do drugiego, szybko trafiając wszystkie dostępne kopie.

To pomaga zapobiec pojawieniu się kleszczy częste wietrzenie pomieszczeń i regularnych oprysków z gloxinia wody. Jeśli pasożyty są rozliczane w swoich kolorach, starannie skontrolować instalację i usunąć dotkniętych liści. Następnie w odstępach tygodniowych zrobić trzy owadobójcze traktowania roślin ze specjalnymi preparatami. Jeśli spędzasz czas na leczenie, kwiat może być zapisany.

Dużym zagrożeniem dla gloksynia jest inny rodzaj szkodliwych owadów – wciornastki. Wyklucia z jaj złożonych przez samice z tyłu liści, żerują na ich soku komórkowego, a następnie przejść do gruntu. Dorośli mają skrzydeł, więc łatwe do zastosowania się do wszystkich roślin. Że gloxinia zaatakowany wciornastki pokazuje charakterystyczny wygląd srebrzysty połysk na przedniej powierzchni liści oraz obecność jasnych kropek i łatek. Zielone płytki tracą swój naturalny kolor, brązowieją, usychają i zdeformować.

TRIPS ciężko walczyć. Gloxinia dotknięte im natychmiast odizolować. Jeden środek owadobójczy małe, więc jeden tygodniu procedurę należy powtórzyć. To wyleczyć nie tylko sam zakład, ale także glebę, a także miejsce, w którym był kwiat. Dla większej skuteczności, nie leń gloxinia przeszczepione do nowej ziemi, a przed tym dobry przepłukać system korzeniowy.

Ostrożność i ostrożny stosunek do istniejących zakładów, jak również przestrzegania wszystkich głównych zaleceń dotyczących ich opieki zapewnia głęboką wdzięczność z ich strony w postaci niezwykle pięknych i kolorowych pączków. Ich poglądy będą zachwyceni nie tylko ty, ale również twoje wielu gości. Kocham swoje zielone zwierzęta, a oni odpowiedzieć na to samo.

load...