Głównymi przyczynami nadżerek

Zawartość:

Erozja szyjki macicy – jeden z najczęstszych chorób ginekologicznych.

load...

Może to wystąpić u kobiet w każdym wieku, ale często wykrywane po 30 latach.  Główne objawy nadżerek – jest pojawienie się w błonie śluzowej małych wad w postaci ran i owrzodzeń.  To narusza integralność nabłonka i zmniejszenie jej właściwości ochronne.

Objawy szyjki erozji nieobecny lub często wyraża się nieznacznie i nie dotyczy kobiet dostarczane przez długi czas. Objawia choroby podczas rutynowego badania ginekologicznego. Ponieważ rozwój choroby najczęściej występuje w tle różnych zakażeń narządów płciowych, objawy obserwuje się charakterystyczny tych zakażeń: upławy, świąd rodnych, bólu krocza i dolnej części pleców.

W medycynie, że dokonał wyboru 2 rodzaje nadżerek: wrodzonych i nabytych. Wrodzona (lub pseudo) jest ektopia i zazwyczaj występuje u młodych mężczyzn i dziewczynek do 25 lat, którego krew nieznacznie podwyższone poziomy progesteronu. Ten pryzmatyczny z nabłonka pokrywającego szyjki, jest na zewnątrz i jest określana przez badanie fizyczne w zaczerwienienie aksamitnej błony śluzowej. Ektopowe nie uważa się za chorobę, i jest jednym z wariantów normy, ponieważ komórki nie są uszkodzone, i pozbawiać modyfikowane. Zazwyczaj taka obróbka nie jest konieczna. Pseudo żadnych objawów, a kobiety czują się całkowicie zdrowe.

Nabyte (true) erozja – jest to poważna choroba, która odnosi się do łagodnych nowotworów żeńskich narządów płciowych. Patrząc wizualnie określana jako jasnoczerwony miejscu na bladym tle błony śluzowej szyjki działu pochwy. Erozji, nie jest stanem przedrakowym, ale to się dzieje na tle transformacji komórek nieznacznie zwiększa się ryzyko rozwoju raka szyjki macicy. Dlatego też, jeżeli istnieją oznaki erozji szyjki macicy, lekarz przepisze kobiecie dodatkowe badania (kolposkopii, biopsji, Analiza bakteriologiczna rozładowania) i przeprowadza się odpowiednie leczenie. W przyszłości, ci pacjenci powinni być regularnie monitorowane przez ginekologa i cytologię Pap.

load...


Powrót do spisu treści

Dlaczego nadżerek występuje?

Przyczyny nadżerek może być różny. Najczęstszymi czynnikami powodującymi choroby są następujące:

 • Zapalenie charakter zakaźny. Należą do nich przede wszystkim choroby, chorób przenoszonych drogą płciową: moczowo-płciowego chlamydia, rzęsistkowica, rzeżączka, mykoplazmoza, opryszczka narządów płciowych, wirus brodawczaka ludzkiego.
 • Zapalenie natury bakteryjnej.
 • Uraz szyjnego.
 • Zaburzenia układu hormonalnego.

Powrót do spisu treści

Infekcyjne choroby zapalne

Mikroorganizmy są silnymi czynnikami drażniącymi, pod wpływem przegrupowanego komórek nabłonka szyjki macicy, jak również procesów zapalnych i niszczenia jej tkanki, prowadząc do rozwoju nadżerek występuje.

 1. Moczowo-płciowy chlamydioza następuje poprzez połknięcie patogenu choroby – Chlamydia są przenoszone drogą płciową. To ulubione miejsce jest siedliskiem chlamydią błony śluzowej szyjki macicy. U kobiet, główne objawy moczowo-płciowego chlamydiami płoną i swędzenie w okolicy krocza, ból podczas oddawania moczu, upławy. W ciężkich przypadkach może dojść do rozprzestrzeniania się infekcji, rozwój adnexitis (zapalenie przydatków) i niepłodności.
 2. Rzęsistkowica. Po zakażeniu, Trichomonas powoduje zapalenie narządów płciowych. Jednocześnie główne objawy u kobiet należą zaczerwienienie i świąd w okolicy narządów płciowych, pojawienie się piany, silnie pachnące upławy, ból przy oddawaniu moczu. Często rzęsistkowica staje się przewlekłe i powoduje niepłodności kobiet.
 3. Mykoplazmoza i ureaplasmosis – to zakażenie, które często towarzyszą inne stany zapalne, takie jak chlamydia i rzęsistkowicy. Główne objawy infekcji – jest pojawienie się pieczenie i ból podczas oddawania moczu, upławy.
 4. Rzeżączka. Przyczyną choroby jest gonococcus. Główne objawy to: ból podczas oddawania moczu, ropna wydzielina z pochwy.
 5. Zakażenie HPV jest jednym z możliwych przyczyn raka szyjki macicy, w szczególności, gdy jest on połączony z innymi infekcjami. Wywoływana przez wirusa brodawczaka ludzkiego, jest przenoszony głównie przez kontakty seksualne. Pierwsze objawy choroby – pojawienie się brodawek narządów płciowych na genitaliach i zrogowaciałego łusek na śluzu szyjkowego.
 6. Opryszczka narządów płciowych jest spowodowane przez wirusa, który przez długi czas nie może się w swoim ciele. Jednak pod pewnymi warunkami, to prędzej czy później rozwinąć stan zapalny, który staje się przyczyną erozji.

Od pojawienia się erozji szyjki i mogą powodować stan zapalny, nie są przenoszone drogą płciową. Wynikają one z reguły w wyniku obniżenia odporności i różnych zaburzeń hormonalnych i może być konsekwencją niekontrolowanego stosowania antybiotyków.

 1. Bakteryjne zapalenie pochwy. Powodem ich wystąpienia jest naruszenie struktury normalnej mikroflory w pochwie. Główne objawy: świąd i pieczenie w okolicy narządów płciowych, wyciek z nieprzyjemnym zapachem (ryba).
 2. Pleśniawki (Candida). Czynniki będące przyczyną infekcji – grzyby z rodzaju Candida. Charakteryzuje się następującymi cechami: są białe tandetna upławy, świąd, pieczenie podczas oddawania moczu i stosunku płciowego.

Powrót do spisu treści

Inne czynniki przyczyniające się do rozwoju erozji

Erozja może czasami występować ze względu na nieprawidłowości w układzie endokrynologicznym, w szczególności w gruczołach produkujących hormony. Przyczyną choroby może być mechaniczne uszkodzenie błony śluzowej. Wynika to z aborcji, porodu lub ostry seks. To sprzyja rozwojowi erozji i niezdrowego stylu życia, w którym nie jest częsta zmiana partnerów i nieuporządkowany.

load...