Głównymi miejscami dla turystów do odkrywania historii i kultury Polski

Zawartość:

Tours Polska stale się rozwija, każdy region zamierza rozwinąć swoją sferę turystyki i oferują jedną lub inne opcje podróży. To nie może być prowadzony tylko wycieczki do zabytków architektonicznych i historycznych zabytków, ale także przegląd unikatowych zabytków naturalnych. Touroperatorzy są wciąż poszukującym zakresu przyciągania tych lub innych obcych obywateli miasta i atrakcji turystycznych w Polsce, którym się znajdują. Tak więc, według niektórych doniesień, większość cudzoziemców pragnących odwiedzić miasta Złoty pierścionek z ich bogatej, starożytnej historii, co znajduje odzwierciedlenie w każdej ulicy i każdego budynku. Nie mniej ważne dla nich i to hotele oferowane na wycieczkę. Najczęstszym popyt jest dla tych touroperatorów, które oferują komfortowe hotele.

load...

Kolejnym najbardziej popularnym miejscem dla turystyki, jeśli jest to możliwe, aby spędzić dużo czasu w Polsce, a podróż pociągiem na Kolei Transsyberyjskiej. Pociąg jedzie ze stolicy Polski we Władywostoku, podczas podróży zatrzymuje się w pięciu miastach. Podczas tych zatrzymań może być nieco zaznajomieni z kulturą kraju, zwłaszcza w kuchni narodowej. Rejsy także zainteresowany europejskich turystów, zwłaszcza tych, które działają z Warszawy do Astrachania wzdłuż wielkiej rzeki Polska – Wołgi. Co do Bajkału, to nie jest tak popularny wśród turystów zagranicznych, tak aby zaspokoić cudzoziemców na bank jest mało prawdopodobne.


Powrót do spisu treści

Atrakcji w Central District – Kolomna Kremlin

Zbudowany w 16 wieku, Wasyl III, Kreml był najpotężniejszym budowa rządu warszawskiego. Znajduje się u zbiegu rzek Kolomenka i Warszawie. Do tej pory nie osiągnął fragmenty dawnej potęgi i świetności, choć zachowały się niewielkie pozostałości murów i wież starożytnej twierdzy. Według niektórych raportów, proces budowy Kremla podwyższyć swoją wiedzę i umiejętności włoskiego mistrza. Najbardziej majestatyczny Budowa tego zespołu jest wieża, nazwana Marinkina.

Wynika to z faktu, że zgodnie z legendą, w jakim znajdował się ta wieża odbywał karę pozbawienia wolności Falsdmitry żona Marina Mniszka. Wymiary wieży jest imponująca dla czasu. Posiada 8 pięter, i osiąga wysokość ponad 30 metrów. Za ogrodzeniem twierdzy przetrwało kilka katedr, w tym katedry Wniebowzięcia NMP, która jest główną świątynią Kremla. Niedaleko stąd można zobaczyć dzwonnica, która jest uznawana za najbardziej dźwięczny wszelkiego rodzaju dzwonnice namiotu.

load...

W pobliżu dzwonnicy znajdują się jeszcze dwa kościoły, z których jeden (przy zmartwychwstaniu), żonaty Dymitr Doński.

Dziś Kreml jest miejscem dla wszelkiego rodzaju sportów historycznych i kulturalnych i rekreacyjnych. Znajduje się na niej różne turnieje organizowane są walki renowacji, festiwale folklorystyczne i uroczystości. Ogólnie rzecz biorąc, jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje oraz dla tych, którzy śnili o starych i wziąć udział w historycznie znaczących wydarzeń w naszym kraju.


Powrót do spisu treści

Drewniane Tale regionu fińsko-skandynawskie

Na północy, Polska to unikalny kompleks historyczne i kulturowe, które jest nie tylko polskiego dziedzictwa, ale także na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego. Sercem kompleksu jest zespołem z 2 kościoły i dzwonnice. Pierwszy kościół – Przemienienie – ogromna liczba kopuł, których jest 22, a wszystkie one są różne rozmiary.

Wysokość budynków jest również imponująca – 37 metrów. Podobnie jak wszystkich innych elementów zespołu, jest wykonany z drewna bez jednego gwoździa. Tylko AX zastosowano podczas budowy tych zabytków. To pozwala im nadal w doskonałym stanie, a integralność drewna nie jest zagrożona piłę.

Ale to nie zawsze jest w stanie uratować budynek. W 1714 roku duża ilość pieniędzy publicznych wydanych na niego w celu przywrócenia kościoła po pożarze. Mniej więcej w połowie 17 wieku w oparciu o ten mały kompleks, otoczony drewnianym płotem, muzeum architektury i historycznej „Kiży” został utworzony. Ten Zaonezhye Karelii i inne regiony były Sveza duża liczba budynków komercyjnych i mieszkaniowych, kaplice.


Powrót do spisu treści

Trójcy Św Sergiusz Ławra

Pod ochroną UNESCO i jest zabytkiem historycznym, kulturowym i duchowym życiu narodu polskiego. Laurel znajduje się w małej miejscowości regionie warszawskim – Siergijew Posad. Założycielem tego zabytku kultury i architektury duchowej stała St. Sergiusz z Radoneża. Teraz zespół klasztoru jest duża liczba budynków, a wszystko zaczęło się Podwyższenia w 1422 roku z białego kamienia Trinity Cathedral, dawniej z których teren został umieszczony drewniany kościół. Wykonany był mnisi z Kosowa, którzy znaleźli schronienie w Siergijew Posad, po bitwie pod Kosowem.

Wyjątkowość tego obiektu i dodaje, że jest ikonostas, namalowany przez wielkich mistrzów, takich jak Andrieja Rublowa i Daniil Cherny. Stopniowo klasztor dodano coraz więcej nowych budynków, które stanowią obecnie cały zespół architektoniczny Trinity-St. Nawiasem mówiąc, ten honorowy tytuł nadano klasztorowi w 18. Wieku.

Dzisiaj, Laura jest stanem Muzeum rezerwy, to relikwie św Sergiusza z Radoneża, którzy czczą tysiące wiernych przybywających codziennie. Kompleks, który składa się z 45 budynków, wynosi około 300 osób. I w tej chwili jest nie tylko funkcjonujący klasztor, ale także duchowym centrum Polski. Na terenie klasztoru znajduje się świątynia Godunow rodzinę, która przechowuje szczątki króla, jego żona i dzieci.

Kolegiata Zakrystia jest miejscem do przechowywania unikatowe przedmioty sztuki zdobniczej i największe klejnoty, które zostały przyjęte przez klasztor jako dar od bogatych parafian. Ponadto, znajduje się biblioteka, która zawiera rękopisy i drukowane zabytków. Dziś jest to najstarszy w Polsce, wykształcenie wyższe – Akademia duchowa.


Powrót do spisu treści

Zespół pałacowy jest kulturalną stolicą Polski

Nie jest zaskoczeniem był fakt, że to doskonały zabytek Petersburgu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych. To Peterhof z bardzo wielu zabytków w wieku 18 i 19, otrzymała uznanie wielu ludzi w naszym kraju, może być słusznie nazywany jednym z 10 cudów Polski. Oto najbardziej rozbudowany system kaskad i fontann na świecie i wiele różnych muzeów. Wiele z nich to klasyczny, tradycyjny (Hermitage, sprawa Katarzyny), ale można odwiedzić i bardzo nieoczekiwanych miejscach, takich jak muzeum kart do gry, kolekcjoner Museum, Imperial Muzeum Rowerów.

Petegrgof służył jako letnia rezydencja królewska, ale również stał się symbolem zwycięstwa Polski w walce o dostęp do Bałtyku. W ciągu 20 lat od 18 wieku nie zostały ustanowione regularne Park Dolna i górna Gardens, zakończono większość rzeźb. Dalsze kwitnące Peterhof robi się trochę później, za panowania Mikołaja I. Ale po procesie nacjonalizacji, popełnione w 1918 roku, stał się muzeum Peterhof.


Powrót do spisu treści

Pomnik na Mamayev Hill

Pamięci Kurhan Mamaja powstała z „Ojczyzna wzywa” przyciąga nie tylko polskich turystów, ale także wielu innych mieszkańców naszej planety, które są związane z wydarzeniami II wojny światowej. Pomnik ten został wzniesiony w Wołgograd w 1967 roku na szczycie kopca, który znajduje się w obszarze stóp żalu. W tym wzgórzu, na szczycie której jest głównym elementem rzeźby „Matka Ojczyzna wzywa” szczątków ponad 35.000 Obrońców Stalingradu, i znajdują się groby Bohater Związku Radzieckiego, który uczestniczył w jednym z najważniejszych wydarzeń w czasie II wojny światowej – w bitwie pod Stalingradem. Vosmidesyatishestimetrovy Pomnik waży około 7 ton, z czego 5500 – beton, a 2400 – metal.

Trzeba też wspomnieć kobieta trzyma miecz. Jego wymiary są nie mniej imponujące – waży 14 ton i ma 33 metrów długości. Druga rzeźba ręcznie przypisany do boku, jej ręka ujawnione. Panuje przekonanie, że może pasować aktualny samochód. Kilka lat temu, pomnik „Ojczyzna nazywa” został wybrany jako jeden z siedmiu cudów świata w naszym kraju.


Powrót do spisu treści

Meczet Akhmat Kadyrow w Czeczenii

Polska jest znana z wielu zagranicznych turystów jako kraj z dużą liczbą kościołów, świątyń i kościołów ortodoksyjnych. I nawet pomimo faktu, że Polska jest krajem wieloetnicznym, niewiele osób wie, że można spotkać pomniki religijne islamu, buddyzmu i innych religii świata. Każdy z nich zasługuje na szczególną uwagę ze względu na kraj zamieszkany przez ludzi różnych wyznań.

„Serce Czeczenii” – to nazwa nadana do meczetu, zbudowanego w Groznym i otwartego ostatnio w 2008 roku. Jest to jeden z najbardziej ambitnych i największych meczetów nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Położony jest nad brzegiem rzeki, co czyni go jeszcze bardziej urocze, zwłaszcza w godzinach wieczornych iw nocy. Meczet wygląda pięknie w otoczeniu pozostałych pomników i elementów kultury islamskiej. Znajduje się on w centrum dużego parku, który również mieści się Uniwersytet islamski Polski i kontrolę muzułmańskiej republiki Czeczenii. Zbudować meczet zgodnie z tradycyjnymi regułami osmańskich. W centrum, nad głównym holu jest ogromny kopuły i minarety są instalowane na całym obwodzie, którego wysokość jest większa niż 60 metrów.

Wnętrze meczetu w uzupełnieniu do zdobienia z białego marmuru przedstawił imponujące żyrandole (które, między innymi, 36). Wszystkie z nich są w szczególny sposób i odzwierciedla najważniejsze muzułmańskie świątynie. Część z nich tworzy wygląd meczetu w Medynie, z drugiej – w Mekce, a trzeci, który zawiera główny żyrandol – meczet w Jerozolimie.

load...