Główne objawy raka jajników u kobiet

Zawartość:

Raka jajników u kobiet, jest jedną z najbardziej powszechnych chorób. Jest to trudne rozpoznano wczesnych etapach. Wielu pacjentów są zaskoczeni diagnozę, twierdząc, że oczywistych oznak wskazuje na istniejącej patologii, nigdy nie zauważył. Ale statystyki pokazują, że nawet z corocznego przeglądu istnieje ryzyko, nie tylko w celu wykrycia nowotworu.

load...

Istnieje kilka metod wykrywania raka jajnika, ale żaden z nich nie ma nawet zagwarantować rozpoznawaniu guza w pierwszym etapie. Po pierwsze, jest to ultradźwięki. Faktem jest jednak, że w początkowej fazie guz jest mały, a więc są często mylone z łagodnych nowotworów. Nawet w tym przypadku jest konieczne, aby czuwać. Dość często zwykła torbiel bez właściwego i terminowego leczenia mogą zmieniać swój charakter nowotworu złośliwego.

Po drugie, wiele kobiet stosuje wczesnej diagnozy, na podstawie krwi ogrodzenia i wykrywania, a tym samym białka CA 125. Ale to jest konieczne, aby zastanowić się, co zrobić ze wszystkimi rodzajami nowotworów można go wykryć. Często zdarza się, że w zależności od wielkości nowotworu. W tym przypadku, proporcja ważnej: duży guz wydzielają większe ilości białka, mniejszej – w niewielkiej ilości. Jednak w tym przypadku metoda ta jest bardzo trudna do nazwy dokładne. Jednak ze względu na jej stosowanie jako sposobu monitorowania odpowiedzi na terapię oraz identyfikację raka jajnika, nawrót po zabiegu, to jest niezbędna i pokazuje wiarygodnych wyników.

Należy pamiętać, że ciągle robi to nie ma żadnego sensu. Wynika to z faktu, że agent 125 znacznik może zmieniać swoje znaczenie w zależności od wielu czynników. Należą do nich: ciąża, cykl menstruacyjny, zwłóknienie lub endometriozy.


Powrót do spisu treści

Główne typy choroby

Akceptowane zapewnić cztery etapy raka jajnika. Nowotwór ten może wpływać na jedną stronę lub obu naraz.

Pierwszy etap charakteryzuje proliferacji nowotworu bezpośrednio tylko w jednym lub obu jajnikach. W tym przypadku, guz nie pozostawia miejsca na ogniska pierwotnego. Po zakończeniu drugiego etapu jest najczęściej obserwowanym raka, który wpływa addycyjnych jajowody, macicę, odbytnicy, nawet. Ale wszystko to odbywa się w obrębie miednicy.

load...

W trzecim stadium raka jajnika rozprzestrzenia się do narządów jamy brzusznej powierzchni, w niektórych przypadkach, nawet w węzłach chłonnych. Obecnie jest to jednoczesne choroba jest wodobrzusze. W 80% przypadków rozpoznanie choroby następuje właśnie w tym okresie. W czwartym etapie widział rozległe przerzuty, które rozprzestrzeniły się do narządów wewnętrznych praktycznie wszystko. Jest teraz dość łatwe do wykrycia guza palpacyjnie.

Można wyróżnić trzy typy nowotworów w zależności od jego specyfiki.

Nowotwór, który wpływa głównie kobiety poniżej 30 lat i ma wyraźny manifestacji w formie dwustronnych zmiany chorobowe jajnika, posiadający chropowatość, dużą gęstość i mały rozmiar, zwany raka śluzówki macicy lub podstawowej.

Wtórny nowotwór często rozwija się z łagodnych torbieli. Jego wymiary mogą być bardzo różne: od bardzo małych, prawie niezauważalne, aby dość znaczne rozmiary. Wewnętrzna zawartość jest stan niepodobne. Istnieje smazkopodobnoe substancji, śluz lub przezroczyste wodniste cieczy można zaobserwować. W taki guz nowotworowy rozwija się, gdy kobieta ma poważne torbielak i rozrastania są typu brodawkowatego.

Rak jajnika z przerzutami mogą wynikać z absolutnie każdego dotkniętego rakiem narządów. Ten typ rośnie bardzo szybko i ma charakter złośliwy. Najczęściej dotyczy obu jajników. I ujawnił jakie przerzutów raka, takie dość wcześnie rozciąga się otrzewnej miednicy, tworząc lumpy węzły nowotworowe.


Powrót do spisu treści

Główne objawy raka jajnika

Eksperci nie zwalnia dokładne objawy, które mogą wykryć raka jajnika. Głównie wynika to z faktu, że pojawienie się objawów w tej patologii jest bardzo podobne do objawów innych chorób organów wewnętrznych. Najczęściej są one naruszenie procesie trawienia i pełne funkcjonowanie pęcherza.

Aby odróżnić jeden od drugiego, konieczne jest, aby obserwować ich systemu, regularności, wzrost. Zatem główny objawy raka jajników u kobiet:

 • Bóle brzucha, mając spazmatyczny. Ważną cechą: w przeciwieństwie do takiego bólu na ból w trakcie miesiączki;
 • Bóle brzucha, dolnej części pleców, miednicy. Powstają one w wyniku procesu zapalnego i prowadzi kobietę w całym miesiącu, nie tylko w przeddzień miesiączki;
 • Wydzielina śluzowa. Często, są one całkowicie przezroczysta, ale mają nieprzyjemny zapach. Ponadto, nie jest domieszką krwi w nich;
 • Ból lub krwawienie podczas uprawiania sportu / współżycia;
 • Utrata apetytu;
 • Kompletne nudności;
 • Nagłe zmiany w masie, duża, a na krótszym boku;
 • Awaria w cyklu miesiączkowego;
 • Wzdęcia, uczucie pełności i ciśnienia w żołądku;
 • Ostre i częste parcie na mocz;
 • Wzdęcia, niestrawność;
 • Słabość całego ciała;
 • Biegunka, zaparcia na przemian z gwałtownie;
 • Wzrost wielkości talii. Można zauważyć, jako jeden z uszkodzonej części, tworząc w ten sposób asymetrii i równomiernie na całym obwodzie.

Te objawy raka może być przypisany do wielu chorób organów wewnętrznych. Najważniejsze – śledzić ich stałości.

Jeśli nie jest to sytuacja bez zmian przez kilka dni / tygodni, a stan się pogarsza, to znaczy, charakteryzuje się wyraźnym postępem, jest to „dzwonek”, aby odnieść się do specjalisty, i przeprowadzenie diagnostyki.

Powrót do spisu treści

Przyczyny raka jajnika

Raka jajnika u kobiet jest zazwyczaj możliwe jest przewidzenie, czy jest dziedziczna skłonność do takiej patologii. Aby można przypisać nie tylko raka jajnika i złośliwych guzów piersi, macicy, jajowodów. Nie ma wyjątków mogą być choroby przenoszone drogą płciową, zwłaszcza w przypadkach, gdy nie zostały one właściwie leczone lub są w trakcie realizacji.

Niedożywienie, łącznie z występowaniem w diecie tłustych, smażonych potraw z barwniki, substancje rakotwórcze, szkodliwe dodatki mogą być również podatny grunt dla powstawania raka. Często nieregularne życie seksualne jest jednym z objawów raka jajnika. Podatne na tę chorobę, a kobiety, które bardzo wcześnie lub bardzo późno menopauza.

Ewentualnie, wszystkie z tych powodów, może wpływać na występowanie choroby. Prawie co druga kobieta w swoim życiu ma pewien zbiór tych punktów, ale ulega raka jajnika nie jest każda. Co najważniejsze – należy pamiętać, że po 30 roku życia powinni odwiedzić ginekologa do badania, badania krwi.

Warto przypomnieć, że leczenie w większości przypadków z dodatnią dynamiką zaskarżalne do raka jajnika u kobiet, które zostały zidentyfikowane na wczesnym etapie.  Ale na każdym etapie tej choroby jest algorytm przetwarzania. Tak więc, nawet w pierwszym etapie może być rozwiązany przez wszystkie operacyjnie przez usunięcie chorej jajnika albo jajników. Jeśli choroba jest wykrywany w późniejszym czasie, trzeba chirurgii dalszego usuwania i podlegają macicy i owodni, a także wszystkich innych zajętych narządów.

Dość często wykorzystywane chemioterapii i chemioterapii. Metody te utrudniają dalszy rozwój raka. Jednak sposób ten ma wiele skutków ubocznych. Dlatego, aby nie podlegać tej strasznej choroby, trzeba dbać o swoje zdrowie, a co najmniej dwa razy w roku, kobieta powinna odwiedzić ginekologa prowadzącego, w tym postępowania w odpowiednim czasie diagnozy, wyznaczonym leczenia.

load...