Główne miejsce turystów w Austrii

Zawartość:

Europa jest tradycyjnie jednym z głównych centrów przyciągania głównego strumienia turystów z całego świata, w tym w Polsce. Pomimo faktu, że nie jest wystarczająco duża liczba plaż i innych miejsc do biernego wypoczynku, jest to mały kraj z wielką historią przyciąga miłośników kultury, sztuki i historii. Jeden taki kraj Austria – miejsce narodzin tak wielkich artystów jak Mozarta, Schuberta, Haydna, Straussa i wielu innych. Tylko że wystarczy chcieć, aby tam pojechać i zobaczyć zabytków Austrii.

load...

Kolejną integralną cechą Austrii, oczywiście, są Alpy. Ośrodki górskie są gotowe na przyjęcie dużej liczby osób, które chcą nauczyć się jeździć na nartach i tych, którzy po mistrzowsku jest jazda na nartach czy snowboard. Można wybrać dowolny ulubiony ośrodek: intymną, zatłoczony, młodzieży i seniorów. Doświadczeni instruktorzy pracują w różnych grupach wiekowych. Więc idź do Austrii mogą być rodziną. Dla osób podróżujących przez Austrię w lecie, spacery górskie są dostępne przez alpejskie łąki do zbierania pachnących kwiatów i ziół.
Powrót do spisu treści

Austria Atrakcje

Aby odwiedzić wszystkie, trzeba bardzo dużo czasu. Na przykład w Wiedniu sam, oprócz muzeów, galerii, parków i kościołów, jest ogromna liczba teatrów, ogrodach, kościołach, salach koncertowych i innych zabytków architektonicznych.


Powrót do spisu treści

Katedra św Szczepana w stolicy Austrii

Jednym z głównych miejsc, które trzeba odwiedzić podczas pobytu w stolicy Austrii jest Katedra św Szczepana, nazwany na cześć pierwszego męczennika chrześcijańskiego, którego tłum młotkiem kamienie bezpośrednio na oczach św. Nawet w czasach takich państw jak Austro-Węgier, na jego terytorium nie powinno być pojedynczy lub kościoła dzwonnica, której wysokość nie przekracza wysokości południowej wieży katedry św.

load...

Ta katolicka katedra została zbudowana po raz pierwszy na początku 12 wieku, ale sto lat później z powodu straszliwego pożaru spalił całą katedrę. Po tym nie jest rekonstrukcja budynków, który został konsekrowany już w 1263. Po prawie wieku w miejscu, gdzie teraz jest bardzo południowa wieża, położono pierwszy kamień gotyckiego kościoła.

Zakres nowej katedry zadziwił wszystkich. Nowe mury zostały zbudowane na starej katedry, więc stało się terenem bardzo nadproża. Sweep z wież na terenie katedry św był taki, że południowa wieża, której budowa trwała prawie 74 lat, mimo wszystko było gotowe, ale na północy – i pozostał niedokończony.

Ale to jest to drugi co do wielkości dzwon w Europie.

Od starej katedry przetrwało tylko kilka fragmentów witraży i zachodniej elewacji. Dodatkowo, katolicka katedra jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Austrii, jest to budynek, który pamięta pewne historyczne wydarzenia. Na przykład, podczas jednego z bombardowań Turków w ścianie południowej wieży tkwi jądro, które jest nadal w nim.

Katedra utrzymuje symbolicznego pochówku członków królewskiej dynastii Habsburgów, tu miały miejsce w pogrzebie wielkiego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta, a ostatni cesarz Austro-Węgier, Franz Josef. Jego ostatnie miejsce spoczynku oto wszystkie opatów. Katedra św Interesujące jest przy tym, że jest ikona Matki Bożej Pec. Według legendy, w ciągu dwóch tygodni od oka przedstawionej na ikonie Matki Bożej łzy płynęły. To wydarzenie miało miejsce tylko w czasie wojny z Turcją. Z tarasu widokowego, położony na terenie katedry, oferuje wspaniałe widoki na miasto.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, katedra dzielnie wytrzymał wszystkie rodzaje ataków, w tym przypadku kolejność komendanta miasta, zdecydowano się zniszczyć centrum miasta. Szabrowników następnie podpalili sklepach i sklepy zostały splądrowane przez nich. Rozprzestrzenianie się ognia i katedra. Dach z tego powodu upadł, a największy dzwon Pummerin złamał i wpadła do Wieży Północnej. Wnętrza zostały również zniszczone, w tym duży organu romantycznej.

Po wojnie kościół został odrestaurowany przez wolontariuszy, a w 1948 roku dach został naprawiony. Prace konserwatorskie prowadzone do dnia dzisiejszego. Aby to zrobić, należy użyć różnych narzędzi, w tym narzędzi średniowiecza i nowoczesnej technologii komputerowej. Zamiast zniszczone organu pożaru w 1960 roku powstał nowy body-gigant, największy w kraju. Rejestruje 125, 10 tys rury i 4 rzędy klawiatur z pedałów.


Powrót do spisu treści

Kościół Pamięci na cześć cesarzowej Elżbiety

Znany na całym świecie jako Księżniczka Sissi, Cesarzowa Elżbieta Bawarii stał się jednym z najpopularniejszych ludzi w austro-węgierskim cesarskiego przedstawiciela rodziny. Wielu członków tej rodziny, jak również mieszkańcy sądu, nie podoba mi się cesarzową. To, co sprawia, że ​​podróże Elizabeth, spędzają dużo czasu z dala od swoich rodzin, z pałacu.

Cesarz Franciszek Józef jest bardzo miły dla żony, a to w dużej mierze wyjaśnia fakt budowy w Austrii Kościół Pamięci, który jest jednym z najwyższych. Kościół został zbudowany w 1901 roku ku pamięci cesarzowej Elżbiety. Znajduje się na górze Schneeberg. Dotarcie tam jest bardzo trudne, ponieważ został zbudowany na wysokości około 2 km nad poziomem morza. Chodzi tylko wyjściowy, z którego można dostać się tu w transporcie, jest miasto Puchberg am Schneeberg. Stąd, według specjalnej cog kolejowych odchodzi.


Powrót do spisu treści

Największym koncertowej na świecie

Jako miejsce narodzin największych postaci w świecie muzyki, Austria nie może dać palmę obecności największej otwartej przestrzeni na koncerty. Scena morza w Bregenz znajduje się tuż nad wodami jeziora Bodeńskiego. Po raz pierwszy został zbudowany po II wojnie światowej, w 1946 roku. Pierwsze oświadczenie, usłyszał tutaj, była poświęcona Mozarta, jeden z jego wczesnych oper wystawiano tutaj. Po pewnym czasie zdecydowano się przebudować i poszerzyć scenę publiczność, a liczba tych, którzy chcą odwiedzić to miejsce stale rośnie. W połowie 20 wieku nie było pokoju 6 tysięcy widzów, ale w latach 80-tych. Była to kolejna rekonstrukcja, a liczba miejsc ograniczona.

Każda produkcja jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest tworzony w warunkach szczególnych, jeżeli różni się od reszty pomieszczeń atmosfery, ale również fakt, że każda nowa opera otwiera tutaj po drugiej stronie dla widzów. Ponadto, specjalne, unikalne dekoracje zbudowane dla każdego ustawienia. W różnych okresach na scenie w Bregenz publiczność przywitała „Aida” Verdiego, „Tosca” Pucciniego i innych arcydzieł światowej muzyki.

Tylko tutaj można zobaczyć parę który przybył tu w sukniach wieczorowych z diamentami i kapelusze. Ale mogą bezpiecznie jeździć na katamaran w celu zabicia czasu przed rozpoczęciem opery. Przy okazji, aby dostać się do prezentacji nie jest tak łatwo. Bilety, których liczba jest ograniczona do niewielkiej liczby miejsc w „korytarzu”, rozchodzą się niemal natychmiast. W rezultacie, nad jeziorem z przepięknym obrazem, który dopada umysły i wyobraźnię nawet najbardziej doświadczonych koneserów opery.

Nie można pozostawić w telefonie komórkowym, a także otwarte parasole. Drugi warunek jest bardzo ważne dla takiego kraju jak Austria, ponieważ deszcze nie są rzadkością. Jak tylko zaczyna padać, produkcja zostanie przerwane. Należy jednak zauważyć, że jeśli deszcz przestał operę w pierwszym etapie, a następnego dnia Twój bilet jest ważny. Jeśli już rozpoczął drugi akt, wszystkie obowiązki organizatorów uznaje się za spełniony przed publicznością. Ale nawet to nie stać się przeszkodą dla prawdziwych fanów muzyki, to miasto jest odwiedzane przez tłumy melomanów.


Powrót do spisu treści

Kolej w Alpach – Semmering

Istniejące otoczony najbardziej spektakularne pasma górskie i szczyty w Europie, Austria wielokrotnie starał się stworzyć przyjazny dla użytkownika formę transportu, za pomocą którego byłoby możliwe bez większych trudności dotarcia do regionu zdalnego oddzielone od centralnej części pasma górskie. Najbardziej udany projekt z tych, które zostały zaproponowane jest Semmering kolejowy. Otwarty w połowie 19 wieku, był pierwszym, którego trasa została prześledzić ponad gór. Od tego czasu nie tylko sposoby, aby podróżować przez Austrię, ale jego wygląd znacznie się zmienił.

A jeśli wcześniej, aby dotrzeć do portu w Trieście z Wiednia, trzeba było szukać objazdów po oddaniu drogi można to zrobić znacznie szybciej i bardziej komfortowo. A ruch turystyczny ten konkretny trasa nie różniły. Ale organizacja imprezy pozwolił dużą liczbę nie tylko mieszkańców, ale także turystów, aby podziwiać widoki na Alpy i łąk z okna lokomotywy i innych atrakcji Austrii.

Nawiasem mówiąc, zwykła lokomotywa została wybrana jako pojazdu. Nic nowego lub przedsięwzięcie, zarząd lub inne wyborcy nie chcą podjąć. Chociaż później inżynierowie wciąż myśli o tym, jak stworzyć bardziej wydajne lokomotywy. Większość lokomotyw powstały inżynier W. Engert. Jego dzieła stały się biegać i wiele innych linii kolejowych w kraju. Teraz niektóre z nich są wykorzystywane do organizacji turystycznych wycieczki retro.

Budowa linii kolejowej wymaga ogromnej ilości czasu, zasobów oraz, oczywiście, robociznę. Około 20 000 pracowników brały udział w tym wydarzeniu. Podczas budowy drogi kolejowej wzrosła ponad sto nowych mostów, 16 wiaduktów, 14 tunele zostały zhakowane. Nie odpadów w trakcie budowy nie było, a wszystkie tunele wykute w kamieniach użytych w przyszłości do budowy stacji i budynków administracyjnych.


Powrót do spisu treści

Dom muzeum w stolicy Austrii

Wiedeń jest wypełniona licznymi muzeami, w tym domy-muzea. Powstały one w miejscu zamieszkania tych znanych osobistości, takich jak J. Haydna, WA Mozarta, J. Straussa, Beethovena, Freuda i wielu innych. Al.

Dom-muzeum Mozarta

Mozart spędził w Wiedniu wiele lat. W tym czasie zmienił się więcej niż kilkanaście apartamentów. Ale najdłuższy okres swojego życia spędził w Wiedniu na Domgasse dom 5. Apartament na 2 piętrze składający się z 4 pokoi, 2 pokoje, kuchnia. Ten dom muzeum jest również nazywany „Dom Figara”, jak to zostało napisane opery „Wesele Figara”. Przebudowa budynku miała miejsce kilka lat temu (w 2006 roku), a teraz istnieje ogromna ekspozycja, w ramach którego jest obecnie wycofane wszystkie 3 piętra domu. Wystawy i wycieczki prowadzone są w ramach melodii z opery „Wesele Figara”.

Dom-Muzeum Zygmunta Freuda

Słynny psychoanalityk mieszkał w Wiedniu z rodziną do 47 lat. A teraz numer domu 19 Berggasse, gdzie również spędził odbiór swoich klientów, studiował nauki, muzeum znajduje. Tutaj, oprócz pomieszczeń mieszkalnych i roboczych, można zobaczyć i nauczyć się bardzo dużą bibliotekę poświęconą psychoanalizy. Ma 35 tysięcy egzemplarzy. W wyniku prześladowań, umieszczonym na obywateli żydowskich, rodzina Zygmunta Freuda był zmuszony udać się do Londynu w 1938 roku. Razem z nimi przeniesiono oraz licznych artykułów gospodarstwa domowego i profesjonalną pracę psychoanalityka. Dlatego też, w Austrii, widać słynną kanapę, na której w trakcie sesji psychoanalizy Freuda leżał klientów. Muzeum posiada szczególne miejsce poświęca się poczekalnia, który był mały pokój, w którym mieszkanie Freuda zwiedzających czeka na swoją kolej.

Dom-muzeum Beethovena w Baden

To muzeum jest jednym z najbardziej interesujących miejsc do odwiedzenia przez turystów. Ludwig van Beethoven bardzo często w Baden nie tylko do poprawy ich zdrowia, pozbyć się rosnących depresji, ale także napisać kilka prac. To właśnie tutaj, w domu №10 na Rathauzgasse, został ukończony i IX Symfonii jest kompozytor napisał Missa Solemnis.

W mieszkaniu można zobaczyć fortepian, na którym grał kompozytor, łóżko, zdjęcia, akcesoria porcelany, reprodukcje jego dzieł muzycznych.

load...