Gleba dla storczyków: przygotowanie roślin do przesadzania

Zawartość:

Orchid jest dość wymagająca roślina. Dlatego hodowcy początkujący często mają do czynienia ze śmiercią kwiatu zaraz po kwitnieniu. Więc jak można tego uniknąć kłopotów? Jak przedłużyć życie tego wspaniałego kwiatu? Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego podłoża dla niego. W tym artykule będziemy mówić jak najwięcej szczegółów o tym, jak wybrać odpowiedni grunt dla storczyków, co ma być i jak kompozycja na przeszczep nie szkodzi roślin.

load...

Jakie są potrzeby uziemienia do storczyków?

Zakup storczyków w sklepie, możemy nabyć lub Phalaenopsis Cymbidium, które są jasne przedstawicieli elefitov rośliny. I zaskakująco, dla rozwoju i funkcjonowania takich obiektów nie potrzebują gleby jako takie. W ich ojczyźnie muszą żyć w trudnych warunkach. Tropikalnych lasów obejmują drzewa o bardzo zwartej korony i elefity umieszczony bezpośrednio na samych drzew, aby być tak blisko jak to tylko możliwe na słońce.

Krzyżując swoje korzenie bagażnik drzewo, kwiat zasilany resztki roślinności w szczelinach kory i zużywają wilgoć z otoczenia, korzyści z tropikalnym klimacie bardzo wilgotnym. Dlatego powietrzne korzenie storczyków są bardzo ważne, ponieważ pomagają zbierać żywność dosłownie znikąd.

Ale dla uprawy głównej glebie jest nadal konieczne, ponieważ nie możemy dostarczyć kwiaty są warunki, do którego był przyzwyczajony do domu. Oczywiście, najlepiej jest nabyć niezbędną podstawę w sklepie. Ale jeśli chcesz gotować samemu, spójrzmy na to, co ziemia może zaspokoić granicą piękno.

load...

Kora, mech, torf i korzeni paproci – te składniki, które są niezbędne do przygotowania gleby. Zawierają one prawie wszystkich substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kwiatu. Moss jest szczególnie ważne, jeśli storczyk jest jeszcze bardzo młody.

Głównym substratem jest lepiej wziąć kory sosnowej, drzewo powinno idealnie niedawno stracił, to taka skorupa jest niska zawartość substancji smolistych. Kory rozdrabnia się za pomocą konwencjonalnych wilczysko (bez noży i dyszy) i zdezynfekowane, provarivaya w kąpieli wodnej przez trzydzieści minut. Przed użyciem kory muszą być dokładnie wysuszone.

Warto zauważyć, że ciasto o niskiej higroskopijności – w czasie gromadzi się nadmiar wilgoci, która może niekorzystnie wpływać na układ korzeniowy orchidei. Aby uniknąć tego problemu, w środku garnka, można umieścić skórkę na duże kawałki. W zależności od rodzaju wielkości kory storczyków mogą się różnić. Jeśli roślina potrzebuje dużo wymiany powietrza, elementy powinny być co najmniej dwa centymetry.

Torf musi mieć grubej fundament stabilnego i zawierają niewielką ilość soli. Nie zaleca się używania pokruszony torfu. Węgiel porządku zwiększa pH gleby, najlepiej reguluje system wodny. Jednak to ma wadę – z czasem gromadzi się sól, która prowadzi do naruszenia równowagi soli podczas podlewania. Dlatego też dodać węgiel powinien być bardzo ostrożny. A jeśli w przyszłości planujesz często karmić rośliny – i wcale pożądane.

Jak przeszczep storczyków: praktyczne porady

  • Po przesadzeniu rośliny w żadnym wypadku nie może zranić korzeniami;
  • Najlepszym garnek do storczyków jest pojemnik plastikowy;
  • Korzeni podziemnych jest konieczne, aby zapewnić dobry drenaż i cyrkulację powietrza. W tym celu dno garnka pokrytego ekspandowana glinka i kory drzewnej wylewa się do góry;
  • Gnicie korzeni podczas przeszczepu został usunięty za pomocą nożyczek, a cięcie dezynfekcji roztwór fundazol (jego wytwarzanie może być 2 gramów fungicydu i rozpuszcza się w jednym litrze wody). Otrzymany roztwór umieszcza się na rośliny 40-45 minut;
  • Kora do gleby, najlepiej jest kupić gotowe;
  • Uschniętych łodyg nie przerywaj! Bardzo szybko zwolnić ponownie Orchid pąki;
  • Przesadzić roślinę, nie jest konieczne, aby go wodą natychmiast. Można to zrobić dopiero po sześciu dniach;
  • Ale możliwe jest spryskać roślinę.

Przed przygotować kompozycję do przesadzania, należy skonsultować się z wykwalifikowanym osoby. Pomoże to uniknąć pomyłek. Mamy nadzieję, że nasze zalecenia przyniesie tylko korzyści i storczyki daje wiele nowych, ciekawych kolorach!

load...