Ginger: rośnie dom i ogród

Imbir piwo, herbata imbir, piernik – to wszystko kojarzy się myśli o czymś bardzo Europejskiej (lub odwrotnie, bardzo smaczne orientalne), a nawet do pewnego stopnia, bardzo wróżki. A już na pewno nie na egzotycznych roślin leczniczych, pochodzący z krajów południowych, który przypomina jej pędy bambusa wygląd, a przy okazji, bardzo piękne kwiaty. Większość z nas już są zaznajomieni z imbirem powodu mody na kuchni japońskiej tradycji i służyć plasterki marynowanego imbiru w sushi i rolkach. Znając go jako przyprawa, sprawa „Ginger: rośnie lub kupnie” nie zastanawiające.

load...

Tymczasem, imbir może łatwo stać doniczkowa lub ogród zielony zwierzaka. To jest nie tylko wszechstronny przyprawa i afrodyzjak, ale również jedną z najstarszych roślin leczniczych i kwitnienia. Imbir jest ceniony za niesamowite właściwości korzenia, jak mistyczne mandragorovogo człowieka. Ma zapach przypominający mieszanki mięty i cytryny i palący smak nieporównywalny. Jest ona dodawana do słodkich i gorzkich napojów, dań mięsnych i rybnych, desery i wypieki.

To wygląda samej rośliny, niewiele osób wie, bo był przyzwyczajony do kontemplacji imbir wyłącznie jako świeży lub suszony korzeń lub aromatyzowany proszek. Dlatego miłośnicy postawie eksperymentowania z krytego i podmiejskiego kwiat wręcz prowokuje do uprawy tej rośliny egzotyczne w doniczce lub w ich domku letniskowym. I jak pokazuje praktyka, nie jest to trudne do zrobienia. Imbir może osiągnąć metrów wysokości i kwitną nawet podczas dobrych warunków opieki i właściwych. Zaczynajmy …

Od czego zacząć?

Nasiona imbir nie rozmnażają się z jednego prostego powodu: w jego natura w naturze nie istnieje. Rozcieńczeniu przemysłowej nie daje pełnej nasion. I nie ma potrzeby w tym, jak imbir jest łatwo rozmnażać przez podział kłączy.

Rosnące imbir w domu, aby zacząć od doboru materiału rozmnożeniowego. Aby to zrobić, to jest całkiem nadaje świeży korzeń, który można kupić w produkcji dział prawie każdym supermarkecie. Zakup zakorzenić go do sadzenia, wybierz kłącza o gładkiej i błyszczącej skóry. To nie powinno być zbyt suche lub (co gorsza) peremorozhennym, a co najważniejsze, musi być pąki Sprout (oczy jak ziemniaki).

load...

Przed sadzeniem należy umieścić z powrotem w ciepłej wodzie (na godzinę lub dwie, lub trzy) obudzić kubków do wzrostu. Jeśli masz zamiar umieścić nie wszystko z powrotem, ale tylko część, a następnie cięcie lub powietrze popiół suchy proszek The (węgiel aktywowany). Garnek do tego niezwykłego kwiatka potrzebujemy szeroko jako system imbiru rośnie wszerz. Na dnie doniczki umieścić grubości warstwy drenażowej trzech lub pięciu centymetrów. Przygotować mieszaniny gleby oraz przepuszczalne dla powietrza: grunt trawiasty, liść humus i piasek w równych proporcjach. Teraz roślin korzeń, grzebiąc w ziemi na głębokość od dwóch do trzech centymetrów oczy ku górze, a następnie obficie polać nowo wyprodukowanych łóżko. Jeśli wykonane prawidłowo, po około dwóch tygodniach będziemy mieli pierwsze pędy imbiru.

W trosce o rosnącej imbiru

Po wyjściu z ziemi były zielone pędy, twoim zadaniem jest, aby stać się dobrym i kompetentna opieka dla nich. Imbir – roślina ciepłolubne i woda-kochający. Dlatego podstawowa opieka jest zredukowana do częstego podlewania i utrzymania ciepły i wilgotny klimat w pobliżu zakładu.

Wysusza glebę, w której rośnie imbir jest nie do przyjęcia – doprowadzi to do nieuniknionej śmierci młodych roślin. Woda To, ile potrzeba: mało i często. Po każdym podlewaniu starannie i płytkiej luźnej glebie. Aby utrzymać wilgotność sprayu imbir rośnie każdego dnia (lub co drugi dzień).

Imbir kocha światło. Dlatego zapewnić mu wystarczającą ilość światła dziennego, ale chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jak wszystkie organy rosnących, młodych imbir powinny być karmione. Tak dla lepszego wzrostu dodać do swojej diety mineralnych i organicznych (najlepiej kompleks) nawozem dla roślin wewnątrz pomieszczeń. Tutaj, w ogóle, a wszystkie podstawowe zasady opieki nad coraz imbir.

Imbir na Villa Bed

Do uprawy imbiru w ogrodzie, powinno być również początkowo podkiełkowywany dom, zasadził w lutym i marcu. Wiosną i latem rozpocznie on aktywnego wzrostu. Przez ten czas, imbir powinny być przeszczepione do łóżka. Oczywiste jest, że rosną w ogrodzie, nie można kiełkować korzeń i kilka – podczas gdy w ogrodzie swojego zmieni kolor na zielony kilku krzewów imbiru. Od momentu lądowania do momentu pełnego dojrzewania pikantnym kłącza powinny zostać poddane sześciu do dziesięciu miesięcy, w zależności od klimatu: w ciepłych regionach będzie dojrzewają szybciej.

Wykopać korzenie imbiru mają spadać, po liście żółkną i więdną. Jeśli sadzenia imbir w celach dekoracyjnych, na swoich egzotycznych kwiatów, pozostawić korzenie w ziemi na zimę. Wtedy prawdopodobieństwo kwitnienia imbiru w nadchodzącym sezonie wzrośnie wielokrotnie. Jak dbać o rośliny w otwartym terenie jest również nie jest trudne. Należy podlewane (zapobieganie suchości gleby), chronią przed promieniowaniem słonecznym i sprayu.

Żniwny

Pikantny imbir korzenie są gotowe do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem w ciągu trzech do czterech miesięcy po posadzeniu. Ale do tego czasu są one nadal dość małe, mimo że posiada wszystkie cechy smaku i aromatyczne. Wymaga co najmniej osiem do dziesięciu miesięcy, aby uzyskać dobry plon.

Świeże młode liście i łodygi imbiru są również jadalne. Mogą być używane w sałatkach w każdej chwili, ale za duże kłącza angażować się w cięciu nie jest konieczne.

Przechowywać świeże korzenie imbiru może być w suchym miejscu lub w lodówce przez kilka miesięcy. Podczas dłuższego składowania należy kłączy pokruszyć i suszy. Nawiasem mówiąc, wysuszono imbir silniejszy smak i ostry.

Praktyczne porady

Między uprawą imbir na parapecie lub w ogrodzie nie ma zasadniczych różnic. Dla powodzenia tego przedsięwzięcia po prostu zgodne z wymogami dotyczącymi warunków uprawy. Oto kilka wskazówek, z praktyki domu „imbirevodstva”.

  1. Do sadzenia należy udostępnić korzeń skoczków procesów.
  2. W celu ochrony roślin przed chorobami grzybiczymi, korzeń przed sadzeniem leczonego słabym roztworem nadmanganianu potasu.
  3. Imbirowi nie tylko dobrze rosły, a także zakwitły, konieczne jest zapłodnienia potasem (wzrostu) i fosforu (na kwitnienia) nawozów.
  4. Posypać imbir trzeba często: prawie codziennie, a nawet lepiej – kilka razy dziennie.
  5. Najlepszym miejscem do uprawy imbiru – półcień.
  6. Do uprawy domu imbiru można sadzić o każdej porze roku, ale najlepiej jest wykonywać w okresie zimowym.
  7. W temperaturze pokojowej warunki zimującym doniczkę należy oczyścić w chłodnym miejscu, w którym temperatura nie przekroczyła 15 ° C.
  8. Jeśli imbir hoduje się do spożycia przez ludzi, powinna być nawożona nawozach organicznych warzyw korzeniowych (jadalne) kultury.

Jak widać, szczególne trudności uprawy imbiru nie jest. Dlatego, jeśli masz silną ducha eksperymentowania, lub po prostu chcesz spróbować rosną egzotyczne rośliny w domu lub w ogrodzie, imbir jest bardzo nadaje się do realizacji swoich planów uprawnych. Osobiście hodując to niesamowite wspaniałe przyprawy, ty i twoje ego bawić i będzie gotować lemoniadę imbir w lecie i piec pierniki Christmas zimy. I zawsze masz pod ręką jest nie tylko panaceum na przeziębienie, ale także niesamowity przyprawa przebudzenie miłosne pasją.

load...