Gimnastyka twarzy: opis skomplikowane i skuteczne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia pomagają nam utrzymać napięcie mięśni, dokręcić i szczupłą sylwetkę, ale niewiele osób uważa, że ​​mięśnie twarzy, podobnie jak ciało i mięśnie, potrzebują regularnych ćwiczeń i utrzymać formę. I pomóc w ćwiczeniach na twarz specjalny zestaw ćwiczeń, aby wzmocnić mięśnie twarzy i szyi, a tym samym do zapobiegania i zwalczania zmarszczki, zwiotczenie skóry i drugi podbródek. Systematyczne wykonywanie prostych, ale bardzo skutecznych ćwiczeń, które pomogą zatrzymać młodych, ponieważ aktywność fizyczna wpływa nie tylko mięśnie, ale również ogólny stan: w dolnych warstwach skóry poprawia przepływ krwi do kolagenowych tkanki łącznej skóry i komórek aktywnie wchodzą składniki odżywcze i tlen.

load...

Zawartość:

Ekspertyza w sprawie szkolenia osób

Mięśnie

Zasada działania gimnastyką dla mięśni twarzy

Mięśnie twarzy są aktywne, gdy mówimy, uśmiech lub grymas, radować i smucić. Jednakże, relaks i napięcie mięśni występuje bardzo nierównomiernie, ponieważ nawet we śnie, kiedy czujemy, że całe nasze ciało odpoczywa, człowiek nie jest całkowicie zrelaksowany: Przesuwanie gałki oczne i powieki drgają, kurczy mięśni wokół ust. Nierówna praca różnych grup mięśni twarzy prowadzi do pojawienia się przedwczesnych zmarszczek. W związku ze stałym obciążeniem mięśni przeciążone samych tkankach, w wyniku czego zmiany konturu twarzy i ugięcia zwiotczenie skóry. Aby tego uniknąć, lub powrócić oblicze piękno i młodość bez operacji plastycznej, istnieje kilka prostych ćwiczeń trenować mięśnie twarzy, który jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w każdym wieku, nie zabiera dużo czasu, a co najważniejsze, daje doskonałe rezultaty.

load...

Gimnastyka dla twarzy opartej na przemian ćwiczenia na stres i rozluźnienia różnych grup mięśni twarzy. Ćwiczenia te były znane kobiet zorientowanych nawet w czasach starożytnych, a obecnie są one aktywnie promowany przez takie systemy jak niechirurgiczna plastycznej twarzy „feysbilding” i „samo-liftingu”. Głównym kluczem do sukcesu – regularne i systematyczne. W ciągu dwóch tygodni od aktywnego zatrudnienia będzie zauważalny efekt, które zadowolą i będzie doskonałym bodźcem do dalszego szkolenia: znikają obrzęki i worki pod oczami, poprawia cerę, zmarszczki stają się mniej widoczne, dogonić policzki i podwójny podbródek.

Zintegrowane ćwiczenia dla twarzy

Ćwiczenia do treningu mięśnie twarzy można zrobić w domu przed lustrem, w samochodzie, czekając na wtyczce lub pracy przy komputerze. Najważniejsze – to zrobić codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Dla każdego ćwiczenia, maksymalna liczba powtórzeń jest dziesięć, ale zaleca się, aby rozpocząć z dwóch lub trzech powtórzeniach, a każdy dzień dodać jeden powtórzeń, stopniowo osiągnął dziesięć. Wykonywać wszystkie ćwiczenia nie powinny być wstrzymując oddech, napinając mięśnie jak najwięcej i utrzymywanie napięcia w ciągu 8-10 sekund.

Ćwiczenia dla oczu

Te ćwiczenia mięśni twarzy skierowane są na górnej i dolnej powieki treningu, pozbycie się „kurze łapki” wokół oczu, zmniejszają obrzęki i bardziej wyrazisty i otwarty pogląd.

1. Fix brwi, naciskając palcem wskazującym kości czołowej. Teraz, zmniejszając mięśnie czoło, próbując podnieść brwi, a palce trzymając brwi w miejscu (rys. 4).

2. środkowe palce znajdują się między brwiami nad mostem, lekko nacisnąć. Wskazujące palce umieszczone na zewnętrznych kącikach oczu i pras zbyt mało, ale staramy się nie popełniać fałdy. Jeden śruba oczy dolną powiekę. Jeśli ćwiczenie jest wykonane prawidłowo, powinno być odczuwalne bicie mięśni ocznych. Odpoczywamy powieki i znowu zepsuć swoich oczu, powtórz ruch.

3. W zamkniętymi oczami umieścić trzy palce każdej ręki, tak że ciśnienie palca światło stałe zewnętrznego kącika oka, środkowy – na środku brwi, a ring – wewnętrznego kącika oka. Teraz, przeciwstawiając palce, próbując zeza (rys. 5).

Wzmocnienie mięśni czoła

Ćwiczenia trenować mięśnie czoła może pomóc wzmocnić skroniowo-ciemieniowe, przednie i mięśni usznego, mięsień znajdujący się między brwiami, „dumnych” brwi pripodnimut, aby zapobiec pojawieniu się na czole i między brwiami, zmarszczki i zmniejszyć istniejące.

1. Palm umieścić na czole tuż nad brwiami. Ręka naciskając na czole, brwi są podnoszone i opuszczane w próbie pokonania oporu.

2. Indeks i środkowe palce obu rąk naciskać na początku brwi na mostku, przesuń brwi, jakby zły, tym samym stawiając palce ciśnienia.

3. Marszczy brwi. Następnie, unosząc brwi tak wysoko, jak to możliwe, i otworzył szeroko oczy.

4. Przesuń uszy 🙂 Jeśli ta sztuczka nie masz jeszcze siłę, psychicznie kierują uszy do korony, natomiast aktywnie starają się rozciągnąć i rozluźnić mięśnie górną część ucha. Trzymać i ostatecznie uszy z pewnością zacznie się poruszać, a potem patrzeć, i nauczyć się klaskać uszami.

Ćwiczenia dla

Policzkach. Z biegiem lat, policzki opadają, a jego twarz wydaje się nudny, płaski i zestarzał. Napełnij policzki energię przywrócić swoją objętość i „wdrożyć”, aby pomóc ćwiczenia.

1. Zrób głęboki wdech przez nos. Przez kilka sekund wstrzymać oddech. Zamknięto ich wargi i wydymając policzki, o napięciu poprzez wstrząsy powietrza ustami wydech.

2. Pociągnięcie wargi do przodu i zaokrągla je do „rurki”. Uśmiecha się szeroko, zatrzymując się w tej pozycji przez kilka sekund, a następnie zaokrąglone wargi.

3. W ciągu 10 sekund zwrócić w policzkach, a potem przez 10 sekund napompować je.

4. Prawy policzek, chwyć lewą rękę tak, że część jamy ustnej to naprawić kciuk i na zewnątrz – pozostałe cztery palce. Bierzemy głęboki wdech przez nos i spróbuj się uśmiechnąć, jednocześnie utrzymując palce lewym policzku dłoni w stanie spokoju, przeciwdziałanie skurczu mięśni. Otwarte palce, wydech przez usta. Podobne działania wykonywać lewym policzku (rys. 1).

Gimnastyka wargi

1. Gimnastyka wargi pomoże wzmocnić usta tworząc okrągły mięśni i mięśnie, podnoszenia i opuszczania usta, które wypełniają ich zdolności. Pozwoli to zapobiec kącikach ust niestety zjeżdżać i dokonać elastyczna gąbka, obszerny i uwodzicielska.

1. Zrób głęboki wdech przez nos, wydech przez wydłużoną rurkę wargą, z palcami obu rąk trzymają kąciki ust w miejscu (rys. 2).

2. Wyciąganie usta jakby do pocałunku. Szczep mięśni do granicy warg, policz do pięciu i odpocząć.

3. Szeroko otwarte usta i nadać mu kształt owalny. Dociska górną wargę po zęby i próbuje się uśmiechnąć w kącikach ust. Jeśli wykonane prawidłowo, kąciki ust powinni czuć lekkie pieczenie. To ćwiczenie pomoże podnieść opadające kąciki na ustach.

4. Głośne dźwięki „i”, „o”, „Y”, „S”, upewniając się, że warga nie jest skompresowany i nie rozciągnięta. To ćwiczenie pomoże wzmocnić mięśnie Oris orbicularis, odpowiedzialny za pięknego kształtu i sprężystości usta.

Ćwiczenia

Chin. 6. Ćwiczenia te pomogą uporać się z problemem podwójnego podbródka.

1. Bardzo rzuca głowę do tyłu, relaks dolnej szczęki, usta lekko otwarte. Napinając mięśnie szyi z siły, ale powoli zamknąć usta, jednocześnie naciskając dolną szczękę tak, że dolna warga jest całkowicie odciąć górną (rys. 6). Powtórz to ćwiczenie, aż ból w mięśniach okolicy podbródka.

2. Dociska tylną ręką na brodzie. Staramy się otworzyć usta, kładąc dłoń odporność.

3. Dolna szczęka jest popychany do przodu i zacząć poruszać szczęką na prawo i lewo, zwiększając maksymalne napięcie na skrajnych punktach.

4. Dolna warga rozciągnięcie na brodzie. Maksymalna napinając mięśnie podbródka. Liczymy do pięciu i odpocząć.

Ćwiczenia na szyi

2. Gimnastyka dla mięśni szyi pomogą uporać się z ugięcia i usunąć podwójny podbródek.

1. Podnieś głowę i otwarte usta, jeśli chcemy osiągnąć jabłko wiszące na gałęzi. Napięcie mięśni szyi doprowadzić do granic możliwości. Maksymalne napięcie trzymać przez 5 sekund i relaks.

2. Głowica obraca się na lewym ramieniu bez ruchu. Maksymalne mięśnie naciągowe, policz do pięciu i odpocząć. Powtórzyć ćwiczenia z każdej strony od 3 do 6 razy.

3. Prawa ręka naprawić lewą stronę szyi. Oddychaj, mięśnie szyi jednocześnie ciągnąc w dół, a kąciki odbywa się w miejscu, z jego lewej strony. Wydech przez usta, jednocześnie relaksując mięśnie (rys. 3). Robimy to samo z prawej połowy szyi i ustach.

Zestaw ćwiczeń na szyi i konturów twarzy

Spróbuj wykonać te proste ćwiczenia codziennie przez co najmniej dwa tygodnie, a na pewno zobaczyć i poczuć pozytywne zmiany. A to dopiero pierwszy krok na drodze do piękna i młodości!

load...