Gęś z jabłkami w piekarniku – przewodnik dla początkujących kucharzy

Zawartość:

Szukasz przepis na gęś z jabłkami w piecu? Znaleźliście go! Nie, nie gęsi, oczywiście, mianowicie przepis. Czy wiesz, dlaczego gęś z jabłkami gotowane w piekarniku – najpopularniejszy przepis w serii podobne? A ponieważ:

load...
 • Po pierwsze, gęś – ptak jest tłusta, a kwaśny smak jabłek obniża poziom tłuszczu, co sprawia, że ​​mięso smaczniejsze i łatwiejsze;
 • Po drugie, gęsi gotowania tradycja przyszła do nas z taką głęboką historią, w której płytki i czegoś nie było, ale tylko piec, gdzie chleb pieczony na parze i kapustę, i, oczywiście, pieczone gęsi;
 • I po trzecie, gęś z jabłkami w piekarniku – to jest tak pyszne, bardzo pyszne i tak proste, że wydaje się cud!

Nie wierzysz mi? Następnie wziąć przepis i spróbować samemu gotować gęś z jabłkami w piekarniku, na przykład w folię. Och, co za wspaniały wynalazek – folia. A oni pochodzić z cudownym folią użyć do pieczenia. Ogólnie rzecz biorąc, folie spożywcze – miękką „dania”, która pozwala gotować sposób danie ducha, ale zachowuje całe bogactwo tej potrawy. Przepis na gęś z jabłkami jest bardzo proste, i będą musiały te składniki do niego:

 • Tusza gęsi
 • Jabłka (5-7 sztuk)
 • Szef czosnku
 • Olej roślinny
 • Cytryna
 • Bazylia
 • Tymianek (tymianek)
 • Majeranek
 • Czerwony i czarny pieprz
 • Sol.

Przygotowanie osnowy

Osnowa jest rozmrażane w temperaturze pokojowej (w mięsie awaryjnego rozmrażania traci sporo płynu i suche). Następnie dokładnie umyć ptaka w letniej wodzie, sprawdzić obecność pniaków z piór i jeśli znajdzie coś bezlitośnie je usunąć. I moczyć tuszy z czystym ręcznikiem i spojrzeć na to z estetycznego punktu widzenia. Nie przeszkadza zbyt długa szyja kikut wystaje z ciała? Jeśli nie, pozostawić na swoim miejscu. Jeśli tak nieatrakcyjne gęsi nadal mylone, a następnie postępować w następujący sposób. Skóra jest ciągnięty od szyi do ciała i to jest bezbronna naga szyi bezlitośnie odcięty. Jeśli przeciąć kark ze skórą, wszystkie soki mięsne popłynie przez powstały otwór. A pozostała część ze skóry „chulochek” nie będzie mięso suche.

load...

Odczep tuszy precz, i sami zaczynają rzucać nad pikantne mieszanki. W misce wlać łyżkę gruboziarnistej soli i dodać pół łyżkę zmielonego czarnego pieprzu i łyżeczkę tymianku. Pieprz z majerankiem (pół łyżeczki) do nacierania stupochke i dodać pikantne mieszanki. Teraz, to aromatyczna sól trzeć tuszy.

Wewnątrz gęsi będzie marynować. Do marynaty czyszczenia pół główkę czosnku i zmielonych goździków. Dodając do niej łyżeczkę soli, łyżeczkę pieprzu i odrobiny oleju roślinnego, aby uzyskać lepką pastę. A teraz ten kleik obficie smaruje wnętrza tuszy i umieścić trochę na zewnątrz, smarowanie olejem mieszaninę czosnku skóry. Birdy owinąć w folię lub plastikowej torbie i pozostawić do marynować przez pół godziny.

Przygotować farsz

Podczas gdy ptak marynowany, trzeba gotować farsz. Z wypełnieniem w naszym kraju, jak wiadomo, wszystko jest łatwe. Nadziewane jego skórkę mamy jabłka. Jabłka są lepiej wziąć trudne. Najlepszym rozwiązaniem – Trudno kwaśno-słodkie jabłka z zielonym i żółtym skórki. Nawiasem mówiąc, że ich wielkość nie ma większego znaczenia jabłka. Duże kawałki można wyciąć mniejsze i małe jabłka będziemy połowę.

Tak, jabłka są obrane, pokrojone na środku z nasion i pokroić w plasterki jabłka o średniej wielkości. Złożyć je do miski, przeciskając się do tego samego soku z połowy cytryny i wymieszać. Teraz oczyścić resztę ząbki czosnku, pokroić każdy ząbek na trzy kawałki i dodać do jabłek. Przyprawione farsz kilka szczypty bazylii, umieścić jak najwięcej czarny pieprz i tymianek i ponownie dokładnie wymieszać farsz.

Uwaga:

Jeśli nie można uzyskać go do wypełniania słodko-kwaśne jabłka, to można go nie tylko dodać sok z cytryny, ale także cytryny, pokroić w kostkę lub plasterki.

Przygotowanie

I tak dwa składniki naszych potraw są gotowe, jeden ostatni krok – gotowanie. Przez dziurę w brzuchu szczelnie wypełnia skórkę osnowy jabłka, popychając je w ręce. Aby jabłek nagle zaczął naciskać w otworze, który był wcześniej szyjka gęś, a teraz było tylko skóra, konieczne jest, aby to zrobić. Weź to skóra „pończochy”, należy przekręcić ją mocno warkocz i ubrany wewnątrz ptaka.

Po gęś faszerowana jabłkami, po prostu trzeba zaszyć dziurę w brzuchu. Proszę nie brać w tym celu nici syntetycznych. Oczywiście, że nie topi się, ale może dać pieczone gęsi nieprzyjemny smak chemiczny. Wystarczy użyć ostrego nić bawełnianą lub dodać kilka warstw konwencjonalnej nici.

Teraz Canvas obrachivaem tuszy z dwiema warstwami folii. Jest to łatwe do zrobienia, jeśli wziąć dwa szerokie arkusz folii, umieścić je na siebie pod kątem i owinąć ptaka zostawić żadnych luk. Przygotowując gęś, jest jedno małe zastrzeżenie. Fakt, że proces wypiekania skrzydła i podudzia będzie wyprostowane (rastopyrivat) i może przebić folii. To nie działo się z nimi muszą być zapakowane w dodatkową warstwą folii (jak okład), a następnie owinąć folią tylko gęsi.

Jako takie, rezerwa ptaka na sześć godzin, a następnie piec w piecu. Jak orientować się w czasie pieczenia? Jest jeszcze jeden popularny sposób obliczyć czas potrzebny. Ale do tego trzeba znać dokładną wagę gęś. Szacuje się, że jeden kilogram masy potrzebny jeden ptaki O’Clock pieczenia w piekarniku. Ogólnie rzecz biorąc, można polegać na tym wzorze i może być wyliczany inaczej.

Pięćdziesiąt minut – za każdy kilogram masy ciała (lub pięć minut na sto gramów), plus kolejne dwadzieścia minut do brązowienia skorupą, plus kolejne dwadzieścia minut, aby przygotować ptaki do serwowania. Tak więc, oczekuje się razem, a następnie ogrzać piekarnik do 200 stopni, a piec gęś ​​w tej temperaturze przez dwie godziny. Następnie zmniejszyć ogień, obniżając temperaturę piekarnika do 180 stopni i piec ptak cały czas pozostały od obliczonej.

Po tym czasie wyjąć patelnię, delikatnie odwinąć folię i zrobić test na przebicie nożem wokół nóg gęsi. Jeśli jasne Sok służy miejsca nakłucia, a następnie mięso jest gotowe. Teraz łyżka zebrać wszystkie ogrzewane olejem i połączyć je w słoiku. Otwarty gęś ponownie pozostawić w piekarniku w temperaturze 200 stopni przez dwadzieścia do trzydziestu minut iw tym czasie kilkakrotnie ostrożnie wlać zbierane tłuszczu. Gus niekoniecznie brązy, a jego skóra jest chrupiące stać, stając się pyszne ciasto.

A teraz pozostaje tylko zastosować gorącą rumiany gęś z jabłkami na stole. Tutaj mamy dwie opcje. Jeżeli istnieje duże naczynie, które pasują całej gęsi i specjalne nożyczki do ptaka tak, że i służą – w całości, jedynie poprzez usunięcie najpierw nić że obszyte otwór w brzuchu. Druga opcja. Usuń skórę, delikatnie usuń farszu i położyć go w misce. Gęś pokroić na kawałki a la carte, i dodać pod górę na półmisku. Około pachnące slajdy mięsne rozkładają farszu.

Tutaj, rzeczywiście, cały przepis, w którym można przygotować tak popularne gęś z jabłkami w piekarniku. I to może być gotowane w otworze, oczywiście, jeśli okaże się tak dużą tuleję lub w naturze. Tylko podczas pieczenia bez dodatkowego „schronu” – folii, lub tulei – osnowa jest wskazane, aby gotować do miękkości. I w tym przypadku zalecana żakiet ptak majonez, śmietana, musztarda i miód. Spróbuj! Gotuj z przyjemnością i życzymy smacznego!

load...