Genera w wodzie

Od początku lat 80-tych na całym świecie zaczęły się szerzyć niezwykły sposób dostawy – w wodzie. Metoda ta nazywana jest West „Polski”, ponieważ został stworzony przez naszego rodaka i współczesny I. B. Charkovskim. Metoda ta polega na tym, że owoc spada z macicy przez kanał rodny nie jest w powietrzu, a także w środowisku wodnym. I to znacznie ogranicza wpływ czynników zewnętrznych na noworodka.

load...

Ważne jest również, że w środowisku wodnym matka jest w miłej, komfortowej stanie i łatwiej jest kontrolować napięcie macicy. Prawie wszyscy, którzy rodziły w wodzie powiedzieć, że takie porody dają poczucie „niezrównanego szczęścia.” Dźwięki zgodzić, nieco dziwne, ale trzeba wierzyć, każde słowo. Dzieci urodzone w wodzie i zaczął płynąć od pierwszych dni życia, pokazując cuda zdrowia, rozwoju fizycznego i psychicznego. Idą od 6-8 miesięcy, nie boją się zimna, wcześnie zacząć mówić i doskonałe w szkole.

Francuski położnik Michel Odent studiował zalety porodu w wodzie, przy użyciu „baseny”, czyli małą wannę. Po otrzymaniu wyników z kilkuset urodzeń, opisał je w swojej książce „The New porodu Narodziny”. A gdy nawet subtelne Francja narodził się w wodzie, cały świat zareagował na nową metodę z szacunkiem.

Zalety dostarczania wody

Zalety porodu w wodzie brzmieć dość przekonujące, ale z reguły korzystne są tradycyjnym dostawy. Niemniej zainteresowanie porodu w wodzie nie osłabia.

Woda – najbardziej skuteczne, tanie, tani i wygodny sposób, aby złagodzić ból pracy. Wszyscy pamiętają zasadę Archimedesa, zgodnie z którym na ciało zanurzone w cieczy, siła popychanie proporcjonalna do sumy stłumione te płyny ustrojowe. Mówiąc najprościej, woda podnosi kobietę. Kiedy kobieta w czasie porodu zanurza się w basenie, to prawie nie czuć swoje ciało, jak woda wspiera jej kości i mięśnie. To uwalnia energię do macicy. Mięśnie bioder, pleców, brzucha i narządów oddechowych relaks. Im bardziej kobieta w czasie porodu jest zanurzona w wodzie, tym większa ilość ona naciska, tym bardziej zrelaksowany i jego tkaniny. Ci, którzy tolerują bolesne narodziny na plecach, szczególnie zadowolony, aby otrzymać taką niemal natychmiastowe, ulgę. Kiedy mięśnie pleców są rozluźnione, jest rozluźnienie tkanek wewnętrznych, co pozwala dziecku swobodnie poruszać.

load...

Stres i niepokój podczas porodu spuście zwiększone wydzielanie hormonów, co może powodować negatywne skutki dla matki i płodu. Do ochrony żywotnych narządów w organizmie stres odbiera macicę jako majątkowych ważnego ciała. Jeśli przepływ krwi jest zmniejszony macicy, dziecko może cierpieć z powodu braku tlenu. Pomoże to uniknąć ciepłą kąpiel.

Skurcze w wodzie postrzegane nachylone fali. W wodzie, kobieta na własną rękę, a może improwizować bez żadnych ograniczeń. Woda pozwala jej ciało do podjęcia wszelkich postawę, dzięki czemu można wybrać ten, w którym skurcze powodują najmniej dyskomfort. W wodzie, kobieta, odpręża umysł i może poddać się instynktem, wolne od stresu zewnętrznego. Kiedy znajdziesz się z powrotem w basenie, to sprawdzić samemu. Dive działa jako stały masaż całego ciała, który stymuluje receptory w skórze, powodując nerwowe buty systemowe przyjemne odczucia i blokuje sygnały bólowe sposób. W wodzie, kobieta w pracy czuje się zupełnie wolna i może wybrać najbardziej wygodną pozycję do porodu.

Oto niektóre obserwacje i zalecenia dla tych, którzy chcą spróbować rodzić w wodzie. Oczywiście, ktoś pragnie mieć wystarczającą ilość wody. Można to zrobić jedynie pod nadzorem lekarza, biegle niezbędnej techniki.

 • Wybrać najlepsze dla Ciebie temperaturę wody (zwykle jest to temperatura ciała lub nieco poniżej). Głębokość kąpieli nie powinna być mniejsza niż 60 cm, tak że woda pokryta żołądek, kiedy kobieta jest na czworakach lub kucki. Aby kąpiel mogła się swobodnie poruszać, powinny mieć szerokość nie mniejszą niż 2,2 m.
 • Najlepszy czas na nurkowanie – początek aktywnej fazie pracy (rozszerzenia szyjki do 5-8 cm). Zbyt wcześnie zanurzenie może spowolnić pracę (może to być przydatne w przypadku, gdy okres utajenia od opóźnionej dostawy, matka jest zmęczona, ale nie mogę spać). Wiele kobiet odkryli wody szczególnie wygodne podczas wydalenia płodu. Ruchy Wolny matki pomóc dziecku, aby ich wyjście, spotkanie najmniejszego oporu. Większość kobiet wykazały, że kiedy walka walcowane prawie bez przerwy, woda przyniosła im pożądaną ulgę. Jeśli czujesz, że skurcze są tak silne, że można stracić przytomność, woda pomoże odzyskać.
 • Silne skurcze, bez wątpienia, jest to sygnał do tego, że czas, aby udać się do kąpieli. Wyporu wody usuwa ciśnienie skurczów. Zamiast dręczącego bólu, wziąć kąpiel.
 • Jeśli aktywny początek pracy zwalniać gdy zanurzony w wodzie, lepiej wyjść z wanny, chodzić, siedzieć na czworakach, aby kontynuować dostarczanie po odpoczynku. Jeżeli walka wznowione z nową energią, możemy ponownie wrócić do swojej przystani wodnej.
 • Woda łagodzi nie tylko ból podczas porodu, ale może przełamać impas zatrzymania pracy. Woda może wznowić walki, na przykład, można zanurzyć się w wannie, rozpryskiwania wody na jej sutki, powodując wzrost stężenia hormonów stymulujących skurcze w organizmie.
 • Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, poród może być kontynuowane w wodzie i po płodowej pęcherza została odkryta. Chociaż w tym przypadku istnieje teoretyczne ryzyko zakażenia podczas badania porodów w wodzie wzrost liczby zakażonych kobiet nie zaobserwowano.
 • Kąpiel nie jest konieczne, aby pozostawić elektromonitoringa płód. Można to zrobić bezpośrednio w wodzie lub poprosić pielęgniarkę, aby słuchać żołądka fetoskopia.
 • Nie myśl, że w wodzie nie czujesz nic. Woda zmniejsza ból, ale nie może go usunąć całkowicie. Co ważniejsze, w jaki sposób można poruszać się w wodzie. Poczuj się jak syrena i zacząć improwizować.
 • Skierowany strumień ciepłej wody może również pomóc w porodzie. Jeśli rodzić w domu, prysznicem lub wanną staną się przyjaciółmi. Czasami to pomaga nie tylko do nurkowania, ale dźwięk spadającej wody. Za pomocą tych dźwięków wyobrazić fale oceanu lub wodospadu.
 • Zanurz się w wannie, kiedy chcesz, tylko nie rób tego bezpośrednio w trakcie walki. Większość kobiet opuścić wodę, gdy przychodzi czas do pchania.

Mogę zatrzymać się w wodzie podczas pracy, nie tylko w walkach, ale po ujawnieniu szyjki macicy?

Przy dostatecznie wykwalifikowanych opiekunów i właściwą organizację pracy w wodzie jest całkowicie bezpieczne. Współczesna medycyna nie jest skłonny zaakceptować nietradycyjnych metod i dopiero zaczyna rozważyć poród wody jako sposób na powrót do natury. Lekarze w szpitalach nie są przyzwyczajeni do myślenia o możliwości korzystania z wody w celu ułatwienia porodu. Może kiedyś rodzić w wodzie będą miały powszechnej akceptacji. Ale gdy ten pomysł należy bardziej do dziedziny fantazji niż rzeczywistość.

Należy pamiętać, że szkoły, które praktycznie woda urodzić bez natychmiastowego usuwania dziecka, może być niebezpieczne. Według ich teorii, dziecko jest jeszcze trochę czasu, aby pływać pod wodą w celu ułatwienia przejścia od łona do świata. Zwolennicy tej metody uważają, że jeśli pępowina nadal jest pulsujący, dziecko otrzymuje wystarczającą ilość tlenu. Ale łożysko zaczyna oddzielać się od macicy po kilku sekundach po porodzie, więc nie może przepływać tlen w ilości wystarczającej do dziecka. Przeciwnicy uważają, że pulsacja pępowiny nie można uznać za znak od odpowiedniej podaży tlenu. Może powinniśmy uczyć się z doświadczeń zwierząt morskich. Wieloryby i delfiny pchania swoich dzieci do powierzchni wody natychmiast po urodzeniu. Niewątpliwie te ssaki mają znacznie większe doświadczenie rodzenia w wodzie, niż ludzi.

Poród w wodzie – nie jest to tymczasowa moda. Z biegiem czasu, będą one miały swoje miejsce w położnictwie.

Ale nie sądzę, że można spędzić wiele godzin cieszyć się ciepłą kąpiel, uzyskać bezbolesne skurcze, a następnie dostać się szybko z łazienki i rodzić. Największy sukces można osiągnąć łącząc efekty ciepłą wodą i ruchów pionowych (spacery, kucki i wsp.).

W naszym kraju zwolennicy metody IB Markowa dołączył do klubu. Nie prowadzi się szereg działań przygotowawczych do porodu w wodzie dostarczonych przez kontrolę medyczną nad porodem. Po urodzeniu, system fizycznej doskonałości dzieci: hartowanie, pływanie (zwłaszcza w zimie w otworze), chodzenie boso po śniegu. Niewątpliwie, idea I. B. Markovskogo powinny być badane, ale inicjatywa w odniesieniu do dostarczania wody jest nie do przyjęcia, ponieważ jest obarczona najpoważniejszych konsekwencji.

łożysko

Trzeci okres – poporodowa (sekwencja), najkrótszy i najłatwiejszy kroku. łożysko może trwać od 5 minut do godziny. Kilka minut po porodzie macica zaczyna spadać ponownie wydalić łożysko. U niektórych kobiet, te skurcze są jak silne skurcze, inni nawet nie zauważają tego etapu porodu.

Podczas pierwszego kontaktu z dzieckiem są uwalniane oksytocynę. Hormon ten pomaga macicy kurczą się w sposób naturalny i zakończyć pracę. Wydzielanie oksytocyny występuje również podczas stosowania dziecka do piersi (z tego powodu, można poczuć spazmatyczne skurcze macicy podczas karmienia piersią w ciągu pierwszych dni po urodzeniu).

Przy podawaniu fizjologicznego porodu urodzeń asystenta pozwala natura zrobić wszystko samodzielnie. Dziecko kładzie się na brzuchu matki do miejsca, w którym łożysko. Pępowina jest zaciśnięta i cięcia po zatrzymaniu pulsujący. Następnie generowany hormonów w organizmie matki przyczynia się do obniżenia macicy, a ona odrzuca łożysko. Jeżeli łożysko jest opóźniony, można przyspieszyć ten proces, jeśli dużo mocno kilka razy.

Gdy aktywne zarządzanie lekarza pracy może zdecydować, że natura działa poprawnie, ale zbyt wolno. Następnie pępowina jest zaciśnięta natychmiast po urodzeniu, matka nazywa się zastrzyk oksytocyny i sztuczne skurcze macicy. Niektóre kobiety preferują aktywne zarządzanie trzeciego etapu, jak w tym przypadku, koniec dostawa szybciej. W większości przypadków, to normalne dostawy bez powikłań samego organizmu do radzenia sobie ze swoim zadaniem. Lekarz może tylko mu pomóc, dając dziecku ssać tyle, ile chce. Nowa matka może zrobić twardy masaż górnej części macicy po porodzie (górnej lub dolnej części macicy znajduje się w pępku), aby pomóc jej cięcie i rodzić do ostatniego.

Możliwe powikłania

 1. Krwotok poporodowy – najczęstszym powikłaniem trzeciego okresu. Jeżeli parturient traci więcej niż 500 ml krwi w ciągu kilku dni po porodzie, potrzebują pomocy medycznej (na przykład transfuzji krwi). Przyczyną krwawienia poporodowego, mogą być: macicy atonia (zmniejszenie napięcia mięśni macicy), szyjki macicy lub pochwy i pęknięcia zachowane łożyska lub jego fragmentów. Z tych trzech powodów atonii macicy jest najczęstszym.
 2. Atonia macicy. Aby macicy wyciąć ci lub lekarz może wydać masaż macicy. Karmienie piersią także przyczynia się do skurczów macicy stymulując wydzielanie oksytocyny w organizmie. Jeżeli środki te nie ograniczają krwawienie, lekarz lub położna może wprowadzić Cię do narkotyków, takich jak oksytocyny, który stymuluje skurcze macicy.
 3. Przerw. łzy szyjki macicy, pochwy lub krocza czasami wystąpić po nacięciu krocza i bez niego. Przerwy muszą być przyszyte do zmniejszenia krwawienia. Czasami również wymagać sterylne gaziki, aby zatrzymać krwawienie z pochwy.
 4. Zatrzymane łożysko. Jeżeli łożysko lub jego fragmenty zachowane w macicy zapobiegają po porodzie skurcze macicy, umożliwiając naczyń krwionośnych w miejscu zamocowania łożyska swobodnie krwawienia. Lekarz ręcznie lub fragmenty wyjąć łożysko i przeprowadzić ich masa macicy. Możesz pomóc sobie poprzez masowanie macicy i piersi daje dziecku. W rzadkich przypadkach, łożysko nie może być oddzielona od ścianki macicy (łożysko przyrost), i jeśli nie jest możliwe zatrzymanie krwawienia wiążąc otwartych naczyń krwionośnych tylko bezpiecznego leczenia rzadkich ale poważne komplikacje mogą być tisterotomiya (macicy).

load...