Gdzie znaleźć inspirację?

Nie czekaj inspiracji. Za to konieczne pościg z pałeczki. (Jack London)

Wszelkie oszczędny człowiek wie, że zawsze będzie dzień, kiedy opuszcza go natchnienie. Cóż, nawet jeśli praca – to tylko hobby; W tym przypadku można po prostu czekać pływów odpowiednie pomysły i emocje. A jeśli jest to praca, a absencja muza może zaszkodzić wiarygodności i portfel? Dla pisarzy, dziennikarzy, artystów, projektantów i ludzi wielu innych zawodów Entuzjazm jest nie tylko pożądana rzecz, to jest integralną częścią procesu twórczego. I jak znaleźć inspirację w takiej sytuacji, kiedy pilna potrzeba twórczego pomysłu, a umysł ma nic?

load...

Jeśli są zdewastowane, idee nie przyjdzie do was. Artystów i pisarzy, nawet tych, którzy są w zenicie swej sławy, czasem przez wiele miesięcy lub nawet lat w stanie twórczego kryzysu z całkowitym brakiem inspiracji. Co można zrobić jak najszybciej doprowadzić stan podniecony, gdzie można podjąć nowe pomysły, które pomogą stworzyć arcydzieło?

Szukasz pomysłów i inspiracji

Przede wszystkim (i to jest chyba najważniejsze!) Musisz wypełnić duchową pustkę. Musimy zacząć patrzeć na świat innymi oczami. Codziennie trzeba mieć oczy otwarte, aby zauważyć coś, co wcześniej nie zwracać uwagę. To powinno być otwarte dla wszystkich możliwości; jak się pojawiają, kiedy uczenie się nowych i ciekawych rzeczy, które rozszerzają się nasze horyzonty i wyjście poza zwykłą strefę komfortu. Jest tak wiele sposobów, w jaki można to zrobić. A przede wszystkim – wyłączyć telewizor wreszcie; będzie to dobry początek. A potem można zrobić wiele! Mamy teraz tylko inspiracją, a my byliśmy w stanie znaleźć Ci tak wiele sposobów, aby znaleźć inspirację, że będziemy je teraz wyliczyć:

 1. Czytaj książki. Podczas czytania fikcji, nie będziesz być inspirowane jedynie wielkością umiejętności pisarzy, ale będą mogli uczyć się od nich tę umiejętność. Tak, William Faulkner nazwał dla młodych pisarzy czytać tyle, ile się da, a nie tylko czytać klasykę i książek przez znanych autorów, ale także wszelkie inne materiały. „Czytaj pewne i innych, czytać wszystko – i porównywać jak oni to robią i napisać sobie tyle e-mail może być, jeśli masz dobre – .. Czujesz, że nie będzie działać. – Wyrzucić i zacząć pisać na nowo” – nauczał słynny pisarz. Postępuj zgodnie z jego radą i ty!
 2. Przedstawiamy dobre filmy. Czasami można być inspirowane przez słuchanie charakter frazy. Film może też obudzić zmysły i pragnienie, aby wyrazić je w swojej pracy. Nawet piękno krajobrazów przechwyconych w stanie zainspirować nas.
 3. Muzyka inspirowana przez ludzi w każdym czasie. Można słuchać muzyki z koncentracją, a możliwe jest, że muzyka grana w tle podczas pracy. Szczególnie dobre dla intelektu i uczuć Mozarta, ale dowolnej muzyki, która Ci się podoba.
 4. Rzeźba, malarstwo. Jako osobą kreatywną aspiruje do wysokości, nie ma lepszego źródła inspiracji niż wielkiej sztuki. Możesz iść do muzeum, można przejrzeć album ze reprodukcji, a można umieścić zdjęcie swojej ulubionej rzeźby czy obrazy na pulpicie.
 5. Cytaty i wypowiedzi są w stanie zainspirować każdego artysty, a zwłaszcza taki, który pracuje ze słowem. Spróbuj przeczytać – i szybko upewnić się, że moc wielkich ludzi umysł jest w stanie zapalić iskrę inspiracji i ciebie.
 6. Podróż, czy to rejsy światowym lub na wycieczkę do pobliskiego miasta, pozwala na zmianę sytuacji i zobaczyć nowe miejsca, nowych ludzi, nowe zwyczaje. Wszystko to będzie można dostać się do nowych horyzontów i nowych sposobów patrzenia na świat, a to samo w sobie może być najlepszym sposobem wprowadzania w stan twórczej inspiracji.
 7. Poprzez słuchanie rozmów ludzi w dowolnym miejscu publicznym – w parku, w centrum handlowym, w transporcie, w pracy – czasami można usłyszeć kilka bardzo interesujących rozmów. Jeśli jesteś pisarzem i dziennikarzem, te dialogi służyć jako bogate źródło motywów i tematów. Jest to przydatne, nawet nosić notebook spisać natychmiast wysłuchane i wszystkie pomysły, które można napotkać w tym zakresie.
 8. Obserwacje ludzi też może dać dużo ciekawego materiału dla każdego pisarza, artysty, aktora. Można po prostu usiąść gdzieś w miejscu publicznym i patrzeć, patrzeć … To będzie zabawiać, fascynują, budzą swój twórczy impuls. Nie ma nic bardziej inspirującego niż ludzkości!
 9. Chodzenie w przyrodzie nie tylko pomaga pozbyć się zmęczenia. Nie doświadczyli uniesienia? Wyjdź z domu i iść z dala od samochodów i chodników, chodzić tam, gdzie jest otwarte ziemi, trawy, drzewa, pola, wzgórza. Doświadcz piękna wokół siebie, odpocząć – i przepływ inspiracji rzuci na ciebie błogosławionego deszczu. Mówiąc o wodzie: monitorowanie jego przepływu w rzekach, jeziorach, strumieniach dotyka osobę magicznie, uduchowienie i powodujące chęć tworzenia. I Wschody i zachody słońca! A Star! W słowach Vincenta Van Gogha: „Co do mnie, nie wiem dokładnie, ale widok gwiazd sprawia mi sen.”
 10. Ćwiczenia. Czasem banalne zmęczenie nie pozwala nam się skupić i wymyślić coś nowego. W związku z tym, jest przydatny do pracy z alternatywnym idzie natury i aktywności fizycznej; jest bardzo dobrze stymulować mózg.
 11. Własne marzenia czasami może również służyć jako impuls do powstania idei. I nie zdziw się, to prawda! Kiedy patrzymy na nowy temat, nad którymi obecnie pracujemy, aby stworzyć zdjęcie, tworzą słowa, sylwetki i kolory, – zadanie, które stawiamy sobie, zdeponowany w naszej podświadomości. A kiedy jesteśmy spokojnie śpi, nasza podświadomość kontynuuje prace na zadaniu. I bardzo często rozwiązaniem przychodzi we śnie. (Na pewno nie będzie przypominać o Mendelejewa i jego stole, jest to klasyczny przykład!), A zdarza się, że takie świadome i osobiste marzenia „pull” jest niemożliwe, ale bardzo to zrobiło wrażenie na was. Tak – proszę utworzyć specjalny notatnik i zapisywać ich wyraziste sny. Następnie przerzucać nim od czasu czasu. Zobaczysz na własne oczy – wiele niezwykłych pomysłów powstają podczas przeglądania tego notebooka!
 12. Ta sama rola jako zapis snów, może odegrać dziennik. To jest zbyt ogólny i byłoby bardzo gorąco polecam nikomu twórczego zawodu. Napisz inspirować swoje myśli i cytaty; wszystkie pomysły, które przychodzą do głowy, ale nadal nie można wyartykułować je do końca; wszystkie uczucia i emocje, które pozostawiły szczególny ślad na duszy. Wszakże, jak Tołstoj pisał o tym, co jest sztuką? Wierzył, że zaczyna się, gdy artysta będzie mógł przekazać innym uczucia, że ​​doświadczyli siebie i aby inni znosić te same emocje. Dlatego należy zachować regularny wpis w tym blogu od czasu do czasu, aby je przejrzeć. Więc trzeba się urodzić wiele nowych pomysłów.

Czasami twórczej inspiracji może pochodzić z najbardziej nieoczekiwanych źródeł. Najważniejsze – aby wierzyć, że przyjdzie do ciebie!

load...