Galaretka z owocami przepis: smaczne i zdrowe

Zawartość:

Budyń to tradycyjna potrawa w Polsce, ale przepis jego przygotowania przed trochę inaczej. Przed jego gotowania w fermentowanej brzeczce zbożowych, a dopiero później zaczęły przygotowania skrobi w postaci grubych, a stół ze śmietaną lub mlekiem. Kto może być ugotowany budyń z suszonych lub świeżych owoców lub jagód, syropy, soki. Berry galaretki stosując skrobię ziemniaczaną, które przed użyciem rozcieńcza się syrop, mleko lub gotowane w wodzie i przesączono.

load...

W celu przygotowania grubą galaretki, na 1 litr cieczy potrzebnej 80 gramów skrobi i półpłynnych – 35 gramów.

I w celu poprawy smaku i zachować kolor barwiących galaretki berry dodaną do niej małymi (0,1-0,3 g) kwasu cytrynowego, rozcieńczono zimną wodą. Górna powierzchnia naczyń lekko posypane cukrem, że nie tworzy pianę.

Ten jagoda napój warzony i jest kochany w wielu krajach, na przykład w Niemczech wolą truskawek i malin galaretki, w Europie Zachodniej, adorować słodkie jagody galaretki, podczas gdy w Rosji jak żurawina, wiedząc recepturę, która może łatwo poradzić sobie z przeziębieniem. W każdym razie, galaretka z jagód jest bardzo użyteczny i zawiera wiele witamin, zaleca się stosować u wrzód żołądka i zapalenie błony śluzowej żołądka.

Borówki galaretki jest bardzo skuteczny w zwalczaniu chorób zakaźnych i chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego. Wiśnia galaretki jest doskonałym środkiem antyseptycznym, jak również dobrego środka na zapalenie dróg oddechowych. Napój z owoców jarzębina pomaga w chorobach woreczka żółciowego i wątroby. I gotować smaczne i zdrowe galaretkę, to na pewno się przyda to nasza recepta.

load...

Truskawki galaretka

Składniki:

 • 200 g truskawek
 • Skrobia 3 łyżki
 • 3 szklanki wody
 • 3/4 szklanki cukru

Przygotowanie:

Jeśli zdecydujesz się zrobić galaretkę truskawka, oferujemy Państwu najbardziej przystępny i łatwy przepis. Wziąć truskawki przesunąć dokładnie i wypłukać, a następnie starannie zmielić aż do uzyskania homogenicznej masy. Następnie pozwolić wrzenia wody w niewielkim rondlu i dodać cukier, skrobię rozpuszczony. Po masa zacznie się gotować, starannie wpisać w puree truskawek, szybko wlać do innej misce i przechowywać w lodówce. Należy przygotować drinka, jak galaretka miłość małych dzieci, zwłaszcza jeśli ozdobić go z kilkoma świeżymi jagodami truskawki i podawać ze śmietaną lub mlekiem.

Berry an_1 galareta

Składniki:

 • 400 g malin
 • Skrobia 3 łyżki
 • 4 szklanki wody czystej
 • 3/4 szklanki cukru

Przygotowanie:

Gotować malinowy galaretki, trzeba jak najwięcej świeżych owoców, soku malinowego i pozostawić go na zimnie w misce porcelany. Następnie należy wlać wynikające z wytłoczyn trzy szklanki czystej wody na kilka minut i gotować na średnim ogniu, a następnie powoli spuścić. Otrzymany płyn jest umieszczany na małym ogniu, dodać cukier, skrobię wszystkie zagęszczonymi rozcieńczyć szklankę czystej wody. Jak tylko masa dochodzi do wrzenia, natychmiast usunąć go przed ciepłem, wlać przygotowany wcześniej schłodzonego soku malinowego i mieszać łagodnie. Służyć to jagoda galaretka jest najlepsza z sosem waniliowym lub śmietany.

Kissel ze świeżych jeżyn

Składniki:

 • 250 gramów jeżyna
 • Skrobia 60-90 gramów
 • 4 szklanki wody czystej
 • 3/4 szklanki cukru
 • 1 g kwasu cytrynowego

Przygotowanie:

Ten przepis jest najlepsze dopasowanie dla tych, którzy zdecydowali się gotować grubą i gęstą budyń. Do tego trzeba dokładnie oczyścić wszystkie jagody przez drobne sito zrobić, a następnie w osobnej misce odsączyć sok i wstawić do lodówki. Wytłoczyn pozostały po przetarciu wlać trzy filiżanki gorącej wody i umieścić w ogniu. Po gotowaniu rosołu, zdjąć z ognia i odpływu. Następnie konieczne jest, aby umieścić w nim kwas cytrynowy, cukier, skrobia, rozcieńczono 1 kubek wody i doprowadzić do wrzenia ponownie. Następnie dodać budyń gotowego schłodzonego soku z jagód i wlać do małych dań a la carte, lekko posypane cukrem na wierzchu, czyste i chłodne.

Galaretka z czarnej porzeczki

Składniki:

 • 250 g czarnej porzeczki
 • Skrobia 4 łyżki
 • 3 szklanki wody
 • 3/4 szklanki cukru

Przygotowanie:

Ugotować kisiel najlepiej tylko dojrzewające i dojrzałe jagody, to będzie mieć bogaty i piękny kolor. Do tej pętli i płukanki porzeczki i przetrzyj je przez sito. Uzyskana masa włóknista ma wlać dwie szklanki wody i wkłada do wrzenia przez kilka minut, a następnie naciągnięcia. Następnie trzeba bulion dodać cukier i mieszaninę wlać skrobię rozpuszczony. Po wyjęciu budyń z ognia, natychmiast wlać sok napięte, a następnie wlać do miski drinka lub szklanki. Ten przepis na pewno się przyda w środku gorącego lata.

Berry pudding z żurawiną

Składniki:

 • 4 szklanki wody
 • 3/4 szklanki cukru
 • 1 szklanka żurawina
 • Skrobia 3 łyżki

Przygotowanie:

Ten przepis jest bardzo popularne, ponieważ żurawina jest przydatna na przeziębienia. Aby przygotować galaretki i ponownego płukania owoców, a następnie wycisnąć z nich soku. Marc umieścić w szalce wlać 3 filiżanki wrzącej wody i gotować przez kilka minut, należy spuścić następnie bulion. W tym przypadku, będzie można dodać cukier, a następnie rozcieńcza się ze skrobią, a następnie wyjąć z ciepła wlać schłodzonego soku z żurawiny i wlać do misy lodów. Nie zapominaj, że galareta jagoda nie można gotować w naczyniach aluminiowych (w której obejmie niebieski odcień).

Galaretka z jagód agrest

Składniki:

 • 300 gramów agrestu
 • Skrobia 3 łyżki
 • 4 szklanki wody
 • 2 filiżanki cukru

Przygotowanie:

Aby rozpocząć, należy zrobić syrop z wody i cukru, a następnie wlać do niego jagód i nadal gotować aż będą całkowicie wrzeć. To jest możliwe, aby dodać skrobię rozcieńczyć w szklance wody i zagotować napój. Po wyjęciu z temperatury, wlać do małej galaretki Skeet i pozostawiono do ostygnięcia. Post tego deseru mogą być pyszne z mlekiem lub sosem waniliowym.

Generalnie można użyć dowolnego z galaretka soczystych i dojrzałych owoców i jagód. Przepis Galaretka z różnych owoców ma podobne właściwości: ważne jest, aby pamiętać, że przed dodaniem skrobi powinna ona być rozcieńczona w wodzie lub w bulionie i na jego ilości będzie zależeć od gęstości gotowego napoju. Nie zapominaj, że aby utrzymać korzystne właściwości świeżych owoców, trzeba wlać uzyskany sok z nich pod koniec gotowania.

load...