Fizjologia porodu

Rodzaje jako fizjologiczny proces wydalenia płodu w macicy jest podzielony na trzy okresy:

Okres ujawnienia

Pierwszy okres – okres otwarcia (ekspansji rozszerzenie) rozpoczyna się progresywne skurczów macicy i otwarcie końca. Czas trwania jego indywidualnych dla każdej kobiety w ciąży: w pierwiastek kobiet, jest to zwykle 9-12 godzin, wieloródek – 5-7 godzin, z możliwością szybkiej dostawy, okres ten może być skrócony do 2-3 godzin.

load...

W warunkach niezbędnych do wydalenia płodu, szyjki wygładzony (lub przerzedzania) tworzą ujawnienie ujawnia zewnętrzną szyi usta kanał rozerwanie koperty.

Na tydzień przed porodem szyjka macicy jest wysoki i do tyłu; stopniowo przesunęła się w dół i do przodu. W nieródkami znacznym stopniu wygładzania zwykle następuje przed znaczącym poszerzeniem szyjki macicy. U wieloródek szyjki macicy jest zwykle wygładzone i ujawnił w tym samym czasie. Wygładzanie jest określana przez badanie pochwy i oceniane jako procent. „Zero procent wygładzanie” – szyjka jeszcze nie zaczęły cienki; „50% wygładzanie” – szyjka jest rozcieńczona do około połowy; „100% wygładzanie” – szyjka jest całkowicie rozcieńczać. Stopień otwarcia oszacowano przy obserwacji i mierzona w centymetrach. Gdy szyjka ujawniono tylko grubość palca, – 1 cm średnio – około 5 cm i przy pełnym ujawnieniem – 10-12 cm, głowy płodu (największa część owocu) może przechodzić całkowicie przez taki otwór.

Główne siły expulsive – walka, powstają niezależnie od woli matki i wystąpić spontanicznie pod kontrolą hormonalnych i innych czynników fizjologicznych.

Skurcze nadal przerwami w odniesieniu do dostaw, skracanie włókien mięśniowych trzonu macicy i rozciąganie szyjki macicy. Każda fala przechodzi skurcz, osiąga maksimum, po czym stopniowo osłabieniu, co pozwala na pewien czas, aby rozluźnić macicy. Na początku bólów porodowych może być odczuwany jako tępy ból lub skurcze menstruacyjne. Te początkowe skurcze charakteryzują się zwykle (lecz nie zawsze) krótki i nie jest zbyt silny, trwający od 30 do 40 sekund, w odstępach co 15-20 minut. Niektóre rodzaje, jednak zaczynają się częste i dość silne skurcze. Wraz z rozwojem procesu porodu poczujesz skurcze więcej w jamie brzusznej lub w jamie brzusznej i dolnej części pleców i ból pleców nie może nastąpić i między skurczami. Pod koniec pierwszego okresu skurczów zazwyczaj bardzo intensywny i trwa przez 90-120 sekund w odstępach zaledwie 2-3 minut.

load...

Skurcze jakości (intensywność, czas trwania) szacuje się za pomocą specjalnych urządzeń – monitory, które oprócz wskaźników aktywności zawodowej, rejestrowane i tętna płodu.
Jeśli monitor nie jest obecny, walka po prostu policzyć, określając ich długość i miejsca ich z stoper, a ich moc – na napięciu macicy podczas porodu, kładąc rękę na brzuchu ciężarnej.
Do czasu pełnego rozwarcia jest zazwyczaj otwarty owodniowym bańki i przedłużyć Water Front.

W pierwszym etapie pracy, dzieli się na trzy fazy : utajenia aktywnych przejściowe. Każda faza ma swoje własne cechy fizjologiczne i emocjonalne.

faza utajona – najdłuższy, walka rzadziej i mniej intensywnie niż w kolejnych fazach. Szyja jest wygładzona i ujawnione na 2 – 4 cm i 5 cm możliwe w tym czasie, to lepiej nie być sam, spróbuj się uspokoić i być rozpraszany przez cokolwiek .. Rozmawiać z przyjacielem, słuchać muzyki, i tak dalej ..
Przyjdzie czas, kiedy nie będzie w stanie odciągnąć od walk – ich wzrostem częstotliwości. Staraj się oddychać powoli, to jest czas do szpitala.

Faza aktywna – stają się bolesne skurcze, lecz wytrzymania trwać minut lub dłużej w odstępach 3-5 minut. Nie ma odwrotu, tylko czeka na zakończenie procesu. Jesteś bardziej skoncentrować się na jego walk, postęp może wydawać się bardzo powoli, a walka sił potrzebnych więcej.
Twoja pewność siebie i optymizm może przywrócić wiadomości, które zostały przeniesione do nowego stanu.

Jesteś już na sali porodowej, postarać się komfortowo. Można spróbować presję na dolną część pleców i do okładów zimnych lub gorących na dolnej części brzucha, pachwin i dolnej części pleców. Ale można go rozwiązać z lekarzem lub położną. Idź do łazienki, co godzinę, ponieważ pełny pęcherz jest niewygodne i powolne skurcze. Często zmieniać pozycję, chyba że jesteś bardzo zmęczony i potrzebuje odpoczynku czy skurcze nie podążają jedna za drugą tak często, że nie mają czasu, aby przejść; spróbować chodzenia i siedzenia, raczej niż leżąc w łóżku. Niektóre kobiety popełniają błąd pozostały nieruchome w łóżku dla wszystkich pokoleń. Leżący może wzmocnić skurcze i ból spowolnić rozwój porodzie. Z pomocą grawitacji, stojąc lub podwyżką przynajmniej na chwilę. Można przeplatać z pozostałej działalności. Ważne jest, aby uzyskać ciecz, więc pić niczego po każdym ataku lub ssać landrynki. Twój postęp jest oceniany przez wygładzenie i ujawnienia szyjki macicy, a także ruch dziecka.

Najważniejsze teraz – na relaks podczas skurczów, spróbuj nie jest szczególnie napięta, oddychaj powoli.
Przechowywać ćwiczenia uspokajające i oddychaniem. Teraz jest dobry czas, aby uzyskać maksymalne wsparcie ze strony swojego partnera, który może chwalić swoje wysiłki, pocierać plecy i nogi, policzyć co 15 sekund walki, aby pamiętać, że trzeba przejść, aby dostarczyć wodę do toalety i zobaczyć off. Relaksacja jest teraz – najważniejsze. Szczególnie starać się nie męczy podczas porodu.

Lepiej zachować oddycha powoli, a to pomaga się zrelaksować. Jeśli oddychanie jest utrudnione, jeśli nie można oddychać powoli lub nie może skoncentrować się na oddychaniu i odpocząć, nawet po wielokrotnych prób, przełączyć się na oddechu (Rapid) powierzchni. To może dać dodatkową moc.

Faza przejściowa – najtrudniejsze dla większości kobiet rodzących. Skurcze częściej i dłużej, nacisk na miednicę więcej i fizycznych i emocjonalnych uczuć mocniejszych. Szyjka macicy otwiera się na przestrzeni ostatnich 1 lub 2 cm, główka dziecka opuścił macicę i jest zmuszony w dół kanału rodnego i narodzin idą w okresie łożysko-down. Stosunkowo krótka faza przejściowa trwa zazwyczaj pięć do dwudziestu walki. Te skurcze są najdłuższe wszystkim czas dostawy, śledzić z najkrótszym odstępie czasu. Najprawdopodobniej będziesz zmęczony, niepokój, rozdrażnienie, całkowicie wchłaniany w jej próbach radzenia sobie ze skurczami. Intensywność przejście jest niemal oszałamiająca i trzeba znaczną pomoc, aby przejść przez ten etap.

Faza ta, faktycznie, że przejście z pierwszego do drugiego etapu. Nie tylko w końcu ujawniła szyjki macicy, ale dziecko zaczęła się poruszać w dół. Głowica wymyka się szyjki macicy i pochwy. Twój organizm wykazuje pewne oznaki drugim okresie, choć z medycznego punktu widzenia, pracy jest jeszcze w pierwszym okresie. Być może trzeba będzie radzić sobie z nowymi, bardzo intensywnych uczuć. Na przykład, membrana może być podrażniona przez mimowolne skurcze, zwiastunów urodzenia. W rezultacie, można rozpocząć czkawka czy czkawka. Można zauważyć, że wstrzymując oddech i wysiłku podczas każdego skurczu. Nazywa się to „parcie na daremnych próbach”. Często występują nudności i wymioty. Ciśnienie głowę dziecka przez ścianę pochwy do odbytu mogą być odczuwane jako hypercatharsis lub ból powodują w dolnej części pleców i bioder. Nogi drżenie, odbijające w organizmie i obfite wyładowania krwawego śluzu z pochwy wykazują zwiększone ciśnienie w dół. Skurcze mogą być nieregularne, z podwójnym szczytem ostatnie 90-120 sekund z 30 sekund przerwy Pomimo siły skurczów i bólu w fazie przejściowej – można zasnąć między nimi, jeśli organizm próbuje zapisać dodatkową energię do walki.

W fazie przejściowej w pełni skoncentrować się na dostarczeniu; Nothing Else Matters. Wydawałoby się, że coś jest nie tak. Można odczuwać strach przed walką, a zależność od innych. Możesz myśleć, że przejście będzie trwać wiecznie, a nie będziesz już wytrzymać. Ale, jak trafnie powiedział jeden kobieta „gdy myślisz, że nie wytrzymać więcej podtrzymywać nic więcej.”

Łożysko dół Okres

Drugi okres – okres łożysko-down, lub okres wygnania, zaczyna się od pełnego rozwarcia i
Kończy się wraz z narodzinami dziecka. Do jego top walk osiągnąć znaczną długość i wytrzymałość, jak i szyjki macicy nie jest już zapobiega narodziny płodu, macica stopniowo ściska go z jego jamy.

Chociaż skurcze pod koniec pierwszego okresu porodu znacznie silniejszy i dłuższy niż na początku dostawy, ich siła jest niewystarczająca do pokonania oporu Narodzenia tkanki kanał rodzącym głowy płodu. Gdy głowica jest obniżana do jamy miednicy, włącza drugiej siły partej – próba – mechanizm odruchową, w wyniku czego mięśnie zaciągania przednią ścianę brzucha i przepony i mięśnie krocza, brzuch, udo, szereg innych mięśni, synchronicznie ze skurczami macicy. Kiedy nieskuteczne próby ostro podwyższone ciśnienie w jamie brzusznej i macicy, a więc płodu i przechodzi przez kanał rodny.

Z funkcji wielkości miednicy i kształtu głowy płodu połączony ruchów sprawia, że ​​płód podczas porodu.

Pod wpływem spadków pracy i próby owocowych i jego głowy (w normalnym Previa) wchodzi do jamy miednicy; Występuje tu głowę skrętu. Przejście od głowy płodu przez kanał rodny ułatwione jest w pewnym stopniu zdolności do głowicy do niewielkich zmian w konfiguracji (kości związek ruchomy głowy płodu). Wkrótce próbuje zwiększyć, przestrzenie między nimi są coraz krótsze. Wraz z płodu przez kanał rodny wystąpienia wybrzuszenia matek krokową, która po kilku ujawnionych sromowych szczeliny. W regularnych seksualnych daremnych prób otwarcia szczeliny pokazane głowy płodu, ale podczas przerw głowa cofa i rozszczep sromowy zamyka się ponownie. Kiedy wreszcie głowa płodu przestaje zanikać między próbami, mówić o tym, co się stało głowę wybuch. Wybuchają pierwsze potylicznej, a następnie ciemieniowej guzki, czoło, a potem – twarz. Dla nowych matek jest najbardziej trudnych chwilach odczuwa silny ból. Lekarz i szybka macierzyństwo położna kiedy wstrzymać oddech, aby zwiększyć lub zmniejszyć prób.

Po głowie narodziny wewnętrznej kolei zobowiązuje pas barkowy płód. Wieszak w dół przez kanał rodny i rodzą. Po nich przychodzi łatwo tułów i nogi, ponieważ ich wielkość jest znacznie mniejsza już ur głowę owoców i pasek na ramię. Jednocześnie z powstaniem nóg rozszerzenie „tylny” płyn owodniowy, to jest jasne, może zawierać domieszki krwi, jeżeli znajdują się luki, tkanki kanał rodny.

Istnieją przypadki, gdy płód wielkości (zwłaszcza jego sztuk) jest większa niż wielkość małego zbiornika, przez który musi przejść. Występuje, gdy narodziny dużym dzieckiem i nawet dziecko z normalnej wielkości, jeśli matki zawęzić miednicę. W takich przypadkach możliwe jest dostarczenie przez cesarskie cięcie. Co do zasady, możliwość takiej opcji, aby określić z wyprzedzeniem dostawy, a kobieta w czasie porodu są psychicznie przygotowany.

W drugiej fazie porodu, jak w pierwszym, aktywność generyczny może osłabić – nie ma próby osłabienia. Jednocześnie owoc jakby „Stuck” w jamie miednicy, co zwykle prowadzi do jego niedotlenienia. Kiedy to nastąpi natychmiast zmienia częstotliwość serca płodu. Muszę powiedzieć, że charakter sędzia stanu serca płodu podczas porodu. I słuchać swojego serca w czasie ciąży i porodu za pomocą specjalnego urządzenia przenośnego (jeśli nie w sposób ciągły monitorować kontrolę) lub stetoskop położniczy co najmniej 2 razy na godzinę w pierwszym okresie porodu i po każdej prób – w drugim.

W przypadku braku jakichkolwiek komplikacji urodziła dziecko dał głośny krzyk – tym razem wyprostować płuca dziecka; dziecko płacze, porusza rękami i nogami. Skóra miała niebieskawo – różowy, w śluzie (szarawy smar, chroniąc skórę przed działaniem płynu owodniowego płodu), obrzęk twarzy.

Po leczeniu podstawowym nastąpi noworodka (. Usunięcie śluzu sterylną skóry gazy, śluz odsysania od zakropienia jamy ustnej i nosa w oku, w celu uniknięcia zakażenia 2% roztworu azotanu srebra, i tak dalej), podwiązania prowadzi się kablem; Zrób to procedurę 2-3 minut po urodzeniu dziecka. Następnie dziecko waży się na specjalnych łusek, zmierzyć jego wzrost, włożył kamizelkę, Swaddled (wszystkie – w warunkach sterylnych), a po stwierdzeniu przez chwilę za nim, wysłanej do oddziału noworodkowego.

Po ustanowieniu oddychania noworodka, lekarz przeprowadza regularne kontrole. Aby ocenić stan noworodka stosowaną metodą opracowaną Virginia Apgar. W niektórych polskich klinikach Apgar akceptowane w innych – ocena parametrów odbywa się bez użycia oceny przez punkty.
Agar ocenę przeprowadza się dwukrotnie – w ilości 1 do 10 minut, 5 parametrów 0-2 punktów.

Dziecko jest oceniana we wszystkich aspektach z każdej wizyty. Pierwszy z nich (minuty) wynik od 7-10 punktów wskazuje, że dziecko jest normalne (noworodki rzadko się 10 znaków, większość dzieci rąk i nóg są niebieskawo jakiś czas, co zmniejsza wartość); zdobyć 4-6 punktów pokazujące łagodny lub umiarkowany depresję; 0-3 pkt – ciężka depresja. Ocena 6 punktów lub mniej oznacza, że ​​dziecko potrzebuje dodatkowej opieki medycznej i obserwacji. Po drugie (10 minuta) ocena jest zazwyczaj wyższa niż pierwsza i pokazuje poprawę w czasie lub w wyniku leczenia. Chociaż wynik Apgar pomaga zidentyfikować dzieci, które potrzebują pilnej opieki medycznej, poprawa ogólnego stanu zdrowia dzieci dostępnych wskaźników. Lekarz lub położna przeprowadzi dokładną analizę noworodka kilka godzin po urodzeniu, aby podać dokładną ocenę stanu jego zdrowia.

Apgar

Połóg

Trzeci okres – po porodzie, lub sekwencja. Objętość macicy po porodzie znacznie zmniejszone. To zajmuje trochę czasu, więc to, że po raz kolejny znalazła ton – oraz narodziny oddzielenie łożyska i to ze względu na jego redukcję. Zwykle zaczynają 5-10 minut po drugim okresie pierwiastki i później – w wieloródek kobiet, ponieważ macicy napięcie mięśni mniej ze względu na rozciąganie wcześniejsze rodzaju. Zazwyczaj ostatni urodził się w 15-20 minut.

Jeżeli łożysko pod wpływem skurczów macicy nie jest oddzielona od ściany i rodzi się w ciągu 20-30 minut, to jest w celu oddzielenia i usunięcia lub wycisnąć w znieczuleniu. Na ściskanie kobiet mających krótkoterminowy dyskomfort.

Po zakończeniu kobiety rodzącej jest nadal 2:00 pozostawione w sali porodowej. Lekarz ma obowiązek sprawdzić łożysko i kanał rodny. Proces oddzielania łożyska (łożyska, łożysko) jest zawsze towarzyszy małej utraty krwi (zwykle, jeśli fizjologicznej utraty krwi – 250-350 ml). Krew niekoniecznie wchodząc tacy ocenić utraty krwi i do podjęcia natychmiastowych działań w razie potrzeby. Powodem krwawienie może być nieprawidłowe mocowanie łożyska do ściany macicy, obniżoną zdolność macicy, uraz kanał rodny. W takich przypadkach podejmuje niezbędne środki: usunąć ręcznie przez nie rodzi się łożysko; lub masowania macicy przez powłoki brzuszne wyznaczyć lodu w obrębie jamy brzusznej (15-20 minut), lek jest podawany, zmniejszając macicy; szyte lub uszkodzenie kanału rodnego. Lekarz obserwuje stabilizację stanu macierzystego (poporodowej) odczytów ciśnienia krwi, tętna, lohiyam (Release krwi i błon płodowych), a sygnał z macicy.

Dno macicy, można sprawdzić na własną rękę, a jeśli dźwięk jest przywracany dna oka dość delikatny masaż. Kwestia ta powinna być omówione z lekarzem.

masaż macicy : leżąc na plecach, sprawdź dno macicy naciśnięcie na brzuchu powyżej kości łonowej. Jeżeli dno macicy gęsta, że nie powinno się masować, ale jeśli nie czujesz macicy, masaż.
Z jednej strony, grab i napięty masaż kolistymi ruchami w dolnej części brzucha, aż poczujesz, że macica skurczyła się i stają się ciało stałe. To może być bolesne. Jeśli nie można dokonać skurczy macicy, lekarz przepisze niezbędne procedury.

W pierwszych minutach po urodzeniu można poczuć drżenie w nogach, skurcze bolesne macicy (zwłaszcza częste w wieloródek), obrzęk i dyskomfort w krocze z rozciąganiem lub szwy. Ciepły koc odreagować drżenie i lód do krocza zmniejsza dyskomfort i obrzęk. Czy ćwiczenia spowolnić oddech, to pomoże złagodzić ból poporodowy. Nie może być głodny i spragniony – nie dziwi, bo ciężko pracowali i pewnie brakowało lunch lub kolację.

Wcześniej sądzono, że z wyjątkiem czekolady utrzymania sił matek po urodzeniu dziecka nie powinno być nic, aby zabrać ze sobą do szpitala. Teraz przepisy dopuszczają, aw niektórych przypadkach nawet polecam jedzenia i picia podczas porodu nawet jeśli są dokręcone. Oto kilka zaleceń:

  • Jeść mało i często. Nie należy przeciążać żołądka, od urodzenia powolny proces trawienia.
  • Wybierz ładne i łatwe do trawienia pokarmu.
  • Największą ilość energii można uzyskać z węglowodanów. To owoce i soki, zboża, makarony i miodu kursu, który zniechęca długo masz apetyt.
  • Unikaj tłustych i smażonych potraw i napojów gazowanych.
  • Uniknąć odwodnienia, ponieważ może to spowodować powolną dostawy. Podczas porodu, organizm redystrybucji trochę krwi i innych płynów w macicy, więc pić powoli między skurczami. W tym przypadku przydatna koktajl, który można przygotować rodzinę dla Ciebie:
  1. 1/3 szklanki soku z cytryny
  2. 1/3 szklanki miodu na cienki
  3. Sól 1 / 4-1 / 2 łyżeczki
  4. 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej
  5. 1-2 tabletki wapnia (zgniatanie)

Dodaje się wodę do całkowitej odebranej ilości co najmniej litr. Możesz dodać dodatkowe 0,5 litra wody lub swój ulubiony sok.
Być może, ale teraz jest to dość powszechne, to będzie mógł zabrać dziecko i dołączyć go do piersi. Wiele dzieci są gotowe do bani w tym czasie.

Ojciec dziecka, krewnych lub bliskich przyjaciół może również być w stanie zobaczyć noworodka.
Po urodzeniu dziecka, nie może spać kilka godzin. W tym czasie dziecko jest prawdopodobne, aby ostrzec i spokój, i zaczyna odkrywać nowe obrazy dźwięków i zapachów. Jeśli lampka nie jest zbyt jasny, dziecko bardzo starannie analizuje twarz. Możesz poprosić, aby zgasić światło, lub aby chronić dziecko przed jasnym światłem. Kiedy dziecko jest wciśnięty do ciebie, wygląda na osobę, która przylega do klatki piersiowej, a zobaczysz co on jest uroczy i przekonujące.

W niektórych przychodniach, zdrowe niemowlęta nie są wysyłane na oddziale dziecięcym i wyszedł z matką. Konwencjonalne badania i zdrowych noworodków procedury mogą być wykonywane pod nadzorem, a nawet na ramionach matki.
Kilka godzin później, że dziecko zwykle spać głęboko. Początkowe podniecenie, że czułeś się natychmiast po urodzeniu, może ustąpić znużenia – wtórny rezultat ciężkiej pracy. W tym czasie, który jest aktywny, będzie wyglądać po Ciebie i Twojego dziecka. Z reguły jest to praca pielęgniarki lub położnej.

load...