Fitness w domu: przydatne wskazówki

Zawartość:

Fitness nadal zyskuje na popularności jako jeden z najbardziej skutecznych technik do utrzymywania kształtu w formie sportowej. Ze względu na pewne okoliczności, nie każda dziewczyna może iść do drogich klubów fitness, gdzie zajęcia odbywają się w specjalistyczny sprzęt wraz z wykwalifikowanych trenerów, którzy opracowują program fitness dostosowane do Twoich potrzeb i cech postaci. Ale to nie znaczy, że fitness jest dla Ciebie niedostępna. Właśnie dla takich przypadków i opracował fitness w domu, który, jeśli właściwe podejście da wspaniały efekt.

load...

Korzyści z ćwiczeń w domu

Pomimo faktu, że zatrudnienie w siłowni jest z natury bardziej wydajne, ćwiczenia wykonywane w domu, mają swoje zalety, pierwszy z których – To, oczywiście, niski koszt. Nie ma potrzeby kupowania drogich karnety fitness. Jeśli obliczenia ostatecznej kwoty nie funduszy, może się okazać, że będzie to tańsze tylko do zakupu specjalistycznego sprzętu do domu.

Drugą zaletą – to oszczędność czasu. Dla tych dziewczyn, które mieszkają bogatej barwne życie, czasami trudno jest poświęcić czas na wycieczkę w klubie fitness, więc zajęcia fitness w domu są idealne dla nich. Można bezpiecznie dysponowania własnym czasem i nie myśleć o tym, że abonament wkrótce „Burn”. W przypadku dużych miast z kobietami trzeba powiedzieć o koszty podróży, co również pociąga za sobą dużo pieniędzy.

Trzecia zaleta – komfort. W domu można odpocząć jak najwięcej i ćwiczyć bez rozpraszania przez inne czynniki. Rzeczywiście, w fitness klubach zazwyczaj gromadzą się skręt na symulatorach, zbyt wielu ludzi wokół i głośna muzyka to nie wszystko.

load...

Wszystko to może drażnić i wpływać na skuteczność pracy. Ponadto, dla niektórych dziewczyn, które właśnie zaczął chodzić na zajęcia, jest niezwykłe i niewygodne robić ćwiczenia w pełnym widoku doświadczonych sportowców. O niekończących się kolejkach pod prysznicem i nie może mówić!

A tu w domu o wiele łatwiejsze. Można odtwarzać muzykę, że tylko jak wybrać pokój, który Ci bardziej komfortowe i bardziej wygodne do noszenia ubrań, które nie będą ograniczały ruchów – Wolność! Tak, i wszystkie urządzenia, które trzeba, należy tylko do Ciebie. Próbować nowych ruchów i ćwiczeń do regulowania tempa ich realizacji – wszystkie te szczegóły zależą tylko od Ciebie. Cóż, po zakończeniu treningu, można od razu wziąć prysznic.

Wady fitness w domu

Oczywiście, dom posiada sprawność i oczywiste wady, które związane są przede wszystkim z motywacji. Na przykład, dla kobiet o słabej woli i słabej motywacji działań wewnętrznych w domu nie zrobi wiele dobrego. Tacy ludzie, a potem leżał cały „jutro” lub nie starają się wykonywać ćwiczenia z dobrą zaangażowania. Jeśli wiesz, że nie organizują się, że lepiej jest iść do centrum fitness – tak wejść do stałego reżimu treningowego będzie łatwiejsze.

Bo robi fitness w domu, postawić sobie jasne cele. Jest lepiej, jeśli będziesz się szczegółowy plan swoich zajęć na tydzień lub miesiąc – ważne jest, aby dążyć do pewnych niewielkich osiągnięć, a dopiero potem można dojść do czegoś większego! Jeśli kluby fitness takie badania zostały już rozplanowane, dom trzeba będzie zadanie przejęcia.

Aby takie zajęcia w mieszkaniu nie jest znudzony, można wprowadzić tak często jak w szkoleniu wszystkich nowych ćwiczeń, lub po prostu zastąpione przez pewien zbiór lekcji innym. W przeciwnym razie klasa może się nudzić po kilku tygodniach, a podmuch sportowy zauważalnie zanikać.

Sprzęt do treningu fitness

Przede wszystkim ważne jest, aby powiedzieć, że trzeba dla siebie miejsce zajęć. To będzie wystarczająco dużo miejsca po dwóch metrów. Oczywiście, byłoby miło sprawności zostały przypisane określonym pomieszczeniu, jeśli pozwala mu swój dom lub mieszkanie. Nie zapomnij kupić garnitur jogging – nie ma potrzeby podejmowania stare, niewygodne ubrania i buty.

Nawet jeśli finanse pozwalają zrobić, nie spiesz się na zakup drogiego sprzętu fitness. Na początku oczywiście będzie wystarczająco dywan i krzesła, ławki, hantle i innych ciężarów. Jeśli w ciągu miesiąca, aby wykonać ćwiczenia w domu nie znudzi i chęć poprawy ciała wzrośnie tylko można pomyśleć o tym, jak zakup dodatkowych towarów sportowych.

W tym momencie, będziesz wiedzieć dokładnie, co mięśni grupy powinny pracować z wielkim wysiłkiem, na co zwrócić uwagę. Para będzie wystarczające symulatory. Pamiętaj, aby wypróbować wszystkie ciekawe symulatory bezpośrednio w sklepie sportowym, jeśli jest to dozwolone. Jeśli nie, to należy zwrócić uwagę na nich w centrum fitns.

Zajęcia fitness w domu

Oczywiście, do ćwiczeń w domu wymaga specjalnych umiejętności. Można znaleźć całe pętle wideo, które pokazują szczegółowo realizację danego ćwiczenia. Ale w telewizji ma nawet specjalne kanały fitness, które jest bardzo wygodne – włącznik i zrób to! Jednakże, istnieje potrzeba, aby ustawić czas dla niektórych programów.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem – to jest twój DVD-ROM z rozwiniętych zajęć fitness. Zalety DVD, które można w każdej chwili wstrzymać, aby dalej rozwijać ćwiczenia wykonując dodatkowych powtórzeń. Wiele dysków wystarczy kupić. Na ziemi, na przykład ćwiczeń brzucha, drugi – na pośladkach i udach, etc. Podkreślają, że trzeba skomplikowanych ćwiczeń.

Ważne jest, aby wiedzieć, że gdy zaczyna się fitness do użytku domowego, nie będzie więcej niż znajomość terminologii sportowej, a niektóre z zasad, które są podstawą tradycyjnej sprawności. Te informacje można również znaleźć w Internecie oraz w literaturze specjalistycznej, która jest z pewnością dla Ciebie nie będzie zbędne.

Jeśli finanse pozwalają, należy skonsultować się z profesjonalnym trenerem, który uczyni dla was szczegółowe, przygotowane specjalnie dla Was zestaw ćwiczeń. Instruktor weźmie pod uwagę wszystkie cechy kształtu ciała, wieku, stanu zdrowia, oceni masy mięśniowej. Ćwiczenia, które są dostosowane do poszczególnych danych, przyniesie największe korzyści.

Podczas pierwszego tygodnia zajęć, przygotować mięśnie do stresu. Oceń swoje ciało i odebrać zestaw minimalnym obciążeniu dla maksymalnie pół godziny. Drugi tydzień zawiera trochę bardziej poważne obciążenie niż pierwotnie. Nie może już potrzebne dodatkowe pociski, a szkolenie może trwać do czterdziestu minut. A teraz gdzieś w trzecim tygodniu od rozpoczęcia skutecznego treningu fitness.

Standardowe ćwiczenia fitness w domu

Wszelkie trening zawsze zaczyna się robić zwykły klasyczny trening. Trzeba przeprowadzić w zwykły sposób, w stanie relaksu. Nie zapominaj o rozciąganiu mięśni. To nie tylko sprawiają, że ciało szczuplejsze, ale także dać chodu łatwy elegancję.

Pierwsze ćwiczenie, które jest częścią standardowego kompleksu fitness – push. Muszą wykonać trzy sety. Pierwsze dwa – rozgrzewka, do piętnastu minut. Między seriami – kilka minut odstępu. Ostatni, trzeci – praca. Tutaj trzeba pokonać maksymalną liczbę razy. Dokładnie tak długo, jak nie całkowicie wybić moc. W procesie pompek trenować plecy i ramiona. Nawiasem mówiąc, te ćwiczenia są szczególnie przydatne dla osób, które pracują w biurze, spędzając wiele godzin przy komputerze.

Drugie ćwiczenie jest klasyczny – to przysiady. Robi je, należy pamiętać, że ciężar musi zawsze koncentrują się na piętach. Obserwować swoją postawę i utrzymywać proste plecy. Podczas przysiadów uda powinny być równoległe do podłogi. Nawiasem mówiąc, można wykonywać przysiady i na dwóch nogach, a na drugim. Ćwiczenia te wymagają również trzy podejścia, tak jak w pierwszym przypadku. Jedyną różnicą jest to, że w tym przypadku nie jest aktywne szkolenia iz powrotem, i nogi.

I, oczywiście, ćwiczenia dla prasy treningu. To może być wyciągów ciała i nóg, ćwiczenie „nożyczki” – cokolwiek, w zależności od swojego ciała. Skała naciśnij i może być na macie i na ławce. Pamiętaj, że oznaką dobrego treningu – to silne mięśnie dokuczliwy od nadmiernego zmęczenia. Jednak przeciążać się też, nie może – jest zgodne ze środka.

Jak skuteczne są treningi w domu zależy przede wszystkim od Ciebie. Twoich uparty i aspiracje, i, oczywiście, na prawidłowości zatrudnienia. Fitness w domu – jest to świetna okazja, aby doprowadzić swoje ciało w idealnym stanie, co czyni go jeszcze bardziej elegancka i pełna wdzięku. Jeden tylko tyle i chcą wykorzystać swoje umiejętności do maksimum!

load...