Fitness w domu: plusy i minusy samokształcenia

Zawartość:

Ostatnio, siłownia w domu zyskuje popularność wśród mężczyzn i kobiet. Niedawno grupa ekspertów w sondażach wśród ludności dowiedział się, co jest część osób zaangażowanych w sport, robi to bez wychodzenia z domu. Jako procent od „domu” sportowców tyle i osób ćwiczących na siłowni: bardzo interesujący fakt został ustanowiony. I choć istnieje teoria, że ​​za pomocą ćwiczeń w domu jest praktycznie niemożliwe, aby budować mięśnie i do pełnego zaangażowania się w życie – będzie sukces, jeśli jest mało czasu i chęci.

load...

Fitness w domu nie musi kupować dużej ilości drogiego sprzętu sportowego i oprogramowanie CD z mistrzów olimpijskich; wystarczy poznać i stosować się do podstawowych ćwiczeń i nieskomplikowanych prostych programów mających na celu wsparcie kobietom piękną sylwetkę i prawidłowej masy ciała. Wiele z tych ćwiczeń, wiesz więcej z lekcji wychowania fizycznego w szkole, a niektóre z nich zostały już zrobione, jeśli kiedykolwiek odwiedził siłownie.

W każdym razie, wszystko i zawsze podziwiałem kobiety, które chciały być piękne, a robi to sam. Ale wtedy nikt nie zatrzymuje się Państwo dołączyć do grona tych dedykowanych kobiet!

Liczne powody do ćwiczeń w domu

Powody, dla których kobiety wolą do treningu w domu, dużo, jedna z nich może być oszczędności. Nowoczesne centrum fitness – duży kompleks z wieloma siłownie, gabinety masażu, basen, kort tenisowy, bar, który sprzedaje białko trzęsie i zapewniają szereg innych usług high-end. Ale taki luksus nie jest dopuszczalna dla każdego. Zwłaszcza jeśli jest to sieć siłowni rozrzuconych po całym kraju, a to jest dość popularne – płatność za abonament w takim miejscu jest podejmowana w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, a to nie jest tanie!

load...

Drugim powodem może być przypisane do braku czasu treningu w siłowni. Z reguły dotyczy to kobiet z małymi dziećmi, czy harmonogram prac, który jest dość długi. Wtedy perspektywa robi w domu, nawet bardzo dobry – jest to okazja, aby zaangażować się w dowolnym czasie w ciągu dnia, aby dać tym sporcie dużą ilość wolnego czasu, a także okazją do eksperymentowania.

Ale w klasie głównej posiada własną negatywną stronę. Jeśli, na przykład, wybrał domu sprawność fizyczna utrata masy ciała, potrzeba takich działań jest ogromna siła woli, bo codziennie trzeba przekonać o konieczności wykonywania ćwiczeń z obciążeniem wzrasta. Wykonywanie dobrze w swojej siłowni, po prostu trzeba pójść za przykładem innych, czy można kupić abonament na kolejne sześć miesięcy – będzie to wielka zachęta. W walce z nadwagą ważne – postawy i sposobu wykonania, więc z czasem to przyjdzie do ciebie pewność siebie i chęć do angażowania się.

Drugim minusem obejmować możliwość zranienia ćwiczeń samodzielnie, bez doświadczonego trenera lub instruktora. Ważne jest, aby nie iść zbyt daleko, a te ćwiczenia gdzie masz wątpliwości, to lepiej nie wykonywać. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje nawet pewien rodzaj teorii na temat tego, co wykonuje i jakiej porze roku najlepiej jest robić, robi domu odchudzanie fitness. Na przykład, jesienią jest lepiej iść do aerobiku, aw okresie zimowym zrobić autosugestia i trening siłowy. Na wiosnę trzeba skupić się na ramionach i klatce piersiowej, a latem określonymi w pełni sił i obejmować możliwie największą grupę mięśni w treningu.

Ćwiczenia fitness w domu

Teraz jest czas, aby rozważyć podstawowe grupy ćwiczeń.

Pompek

  • Pompek

W tym ćwiczeniu, nie trzeba mieć żadnego sprzętu sportowego i specjalistycznego sprzętu, i potrzebują tylko płaską powierzchnię – podłoga. Jest on skierowany na rozwój ramion, mięśni klatki piersiowej i ramion. To ćwiczenie w domu fitness jest po prostu niezastąpiony. Dla kobiet będzie najbardziej odpowiedni do następnej pozycji: od szerokości dłoni ramion, kolan w położeniu poziomym wzdłuż korpusu ponadto zrobić oparcia na kolana w płaskiej powierzchni (podłoga), przy czym poprzeczne ramiona obu nóg i próbie podniesienia korpusu do góry.

Masa ciała w pozycji wyjściowej powinny zostać przeniesione z kolan do barków i ramion. Powoli ugnij ramiona i opuść je w dół. Kolanka powinny być przechowywane w tym samym czasie równolegle do ciała. Mięśnie muszą być rozciągnięte. Takie ćwiczenia fitness w domu powinny być wykonywane 10-20 razy, robiąc sobie małą przerwę, a następnie kontynuował ponownie, osiągając łącznie do trzydziestu razy w jednej sesji.

  • Pompek dla początkujących sportowców

Jeśli masz matę do fitness – dobrze, jeśli nie, to będzie musiał wykorzystać jako ściółkę dywan, dywan lub zwykły mat. Fitness dla początkujących musi zacząć od tego ćwiczenia. Przyjąć następującą sytuację: ostrość, leżąc na brzuchu, nogi zgięte w kolanach w tym samym czasie. Zginać kolana, tak, że jednostka pozostaje w położeniu poziomym do podłoża i zagłębia więc nie podnosi w górę i w pasie nie ma uginać się pod ciężarem masy ciała.

Takie ćwiczenia powinny być wykonywane 10 razy w trzech seriach, robiąc sobie przerwę na jedną minutę pomiędzy każdymi dziesięć pompek. W celu skorzystania trochę zmian, tyle do przydatności w domu dla dziewcząt, którzy wykonują pompki, prasy ławki osiągnął liczbę dwudziestu jeden podejścia. Potem możemy zacząć pchać palca do pięty w klasycznej wersji.

Przysiady

Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie jest znane każdemu, a jej celem jest wzmocnienie mięśni nóg. Jeśli dodać do wykonywania tego ćwiczenia dodatkowy ciężar, obciążenie będzie miał na mięśnie grzbietu, tworząc prawidłową postawę i zapobiegając powstawaniu skoliozy. Wykonując to ćwiczenie, najważniejsze – aby o to, że masa ciała nie jest na palcach i piętach.

Podjąć następujące stanowisko: ręce wyciągnięte do przodu, stopy razem. Squat powinny być płytkie, ale tak, aby uda były równoległe do powierzchni, na której stoisz. Jako przydatności w domu dla początkujących to wystarczy wykonać przysiady jako rozgrzewkę, a jako główny stresu. Komplikować ten rodzaj ćwiczeń może być, przyczajony na jednej nodze.

Stoki w różnych kierunkach

To ćwiczenie wygina mięśnie tułowia. Pozycja wyjściowa: stanąć ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, lekko zginanie kolana i skarpetki zorganizować w różnych kierunkach. Zrób ruchu zataczającego, wysyłając jej ciało w górę iw dół. Następnie, opierając się na prawo, zginać prawą nogę w kolanie i umieść lewy prosty, masa ciała powinna spaść na prawą nogę. Ręce w tym samym czasie znajduje się na górze, przyjąwszy postać okręgu, jakby naśladując piłkę nad głową. Takie skłonności zrobić sześć razy w każdym kierunku. To ćwiczenie będzie musiał wejść w kompleksie fitness w domu dla dziewczynek, które marzą o dobrej figury.

Praca z biodra

Pozycja wyjściowa: ciało są teraz biorąc na płaskiej powierzchni po lewej stronie, po prawej stronie zginać w łokciu i lekko windą. Lewa ustawić siebie i polegać na nim, a prawa noga podczas zgięta w kolanie. Teraz powoli podnosić w pozycji poziomej lewej nodze, przy jednoczesnym dążeniu do osiągnięcia maksymalnej wysokości.

Więc trzeba zrobić dwadzieścia pięć razy, a następnie zmień nogi i nadal wykonywać. Z biegiem czasu, trzeba przyjść do wyniku pięćdziesiąt razy, dzięki czemu UPS prawej i lewej stopy na przemian. Fitness odchudzanie domu tylko przynosi tego rodzaju obciążeń elektroenergetycznych, jazda na rowerze z wielu grup mięśni, więzadeł i stawów powracających do dawnej elastyczność i zapobiega powstawaniu rozstępów.

Pobieranie prasy

Istnieje niezliczona ilość ćwiczeń dla prasy. Ten rodzaj ćwiczeń jest bardzo popularny wśród kobiet, bo wszyscy chcą mieć płaski brzuch dokręcone. Istnieje przekonanie, że fitness – ćwiczenia dla kobiet w celu korygowania kształtu i utrzymać piękny kształt, szczególnie w okolicy brzucha i pośladków. I to jest prawidłowa opinia. Potrząsanie naciśnij na co dzień, aby uzyskać płaski brzuch dokręcone osiągnąć poprzez następujące ćwiczenia:

  1. Pozycja wyjściowa: Połóż się na podłodze i ugnij kolana jak najwięcej. Twoja pięta powinna dotykać pośladki. Jeśli chcesz, aby ułatwić proces ćwiczeń, angażują się kogoś z rodziny. Ich rolą będzie trzymać nogi, gdy pochodzą one z podłogi. Ręka, należy mieć szyję i zadrapań. Łokcie, starają się dotknąć kolan. Najlepiej, chcesz wykonać na pyatdesyat ćwiczeń dziennie, ale można zacząć od mniejszej ilości. Nieznacznie zmieniając ćwiczenia, wdrożyć strony mięśni prasy: prawy łokieć będzie starał się uzyskać jego lewą nogę i lewy łokieć, odpowiednio, w prawo. Więc do domu siłownia odchudzanie trzeba zajmować się codziennie, w przeciwnym wypadku wynik nie będzie!
  2. Pozycja wyjściowa: Połóż się na podłodze, a jednocześnie podnieść ręce i nogi, a jego palce próbując dotknąć moje palce. To ćwiczenie wymaga szybkość realizacji i powinny być wykonane co najmniej dwadzieścia razy. Nacisk kładziony jest na, pompa górne i dolne mięśnie brzucha. Ćwiczenia fitness w domu dla kobiet powinny być proste i wykonywane, to zrobi to z przyjemnością i każdego dnia.

Aerobik – dobre do ćwiczeń w domu

Jak zrobić sprawności w domu, coraz dużo zabawy? Oczywiście z pomocą aerobik – różnych ćwiczeń, w tym chodzenia i biegania, skoków i chmielu, wraz z ćwiczeń na wytrzymałość elastyczność, dzięki czemu całą muzykę. Aerobik pomaga nie tylko poprawić kondycję fizyczną, ale również do ogólnej poprawy całego organizmu. Aerobik – fitness dla osób w każdym wieku iz różnym treningu fizycznego.

Bardzo popularne teraz cieszy step aerobik. Ma ona na celu wzmocnienie głównych grup mięśni całego ciała i równolegle w celu zmniejszenia masy ciała i wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego. Płacenie krok aerobik pięćdziesiąt minut dziennie, można stracić dużo energii i spalić dużo kalorii. Plus, z ćwiczeń aerobowych staje się prawdziwą przyjemnością.

Który promuje zajęcia fitness w domu

Dla dobrej kondycji w domu trzeba znać ważne tajemnice swojej organizacji, które są proste i łatwe do wykonania. Rzut głównie koszt swoje zajęcie na cały dzień. To pomoże Ci zrozumieć, co część dnia będzie można zwrócić uwagę na sporcie i nadal wykonywać wszystkie prace w domu. Możesz przeczytać wskazówki i porady na temat sposobów radzenia sobie z innymi kobietami w fitness w domu. Ale najprawdopodobniej, będzie przed wyborem tego rodzaju: obudzić się wcześnie rano, z treningu lub późnym popołudniem. I, oczywiście, nie ma wyjątków w weekend, w rzeczywistości brakuje kilku dniach treningu, jesteś mało prawdopodobne, aby wrócić do niego od poniedziałku.

Jeśli jesteś zaangażowany w domu fitness, ćwiczenia odchudzające nie powinny powodować bliscy mieszka z tobą, niezrozumienia uczuć dezaprobaty lub po prostu śmiać. Powinny one być traktowane ze zrozumieniem swoich lekcji i pomocy w każdy możliwy sposób, na przykład, zbliża się do Ciebie na telefon, czekając na obiad, jeśli czas jest trochę przesunięte wybaczyć i zrozumieć, kiedy świeżo parzonej kawy nie jest spowodowane podziw i radość z faktu, że wziął czas i kawa okazało się nieskuteczne. Takie banalne rzeczy odgrywają ważną rolę dla ćwiczeń w domu.

Fitness w domu, ważne tajemnice, które leży również w zakresie prawidłowości i czasu trwania i intensywność ćwiczeń powinna być pożądane. To może i powinno iść w nałóg, jak, powiedzmy, do mycia i myć zęby codziennie rano. W przeciwnym razie nie osiągnie żadnych wyników. Jak dobrze, można zapomnieć o płatnej subskrypcji na sześć miesięcy naprzód w centrum fitness.

Jeżeli fitness do użytku domowego – ćwiczenia do utraty wagi i utrzymania figur, samoorganizacja i wystarczy. Jeśli treningi wyniesie maksymalnie dwa tygodnie, to jest to dobra dyscyplina i zaufanie do bramki. Stopniowo będzie pochodzić zdolność do planowania nie tylko dzień, ale także ważne spotkanie, czas prywatny. Po zajęciach, poczujesz się młodszy i bardziej energiczny. Zaangażowany w fitness w domu, a płaski brzuch i talia osy będzie gwarantowana!

load...