Fitball dla niemowląt: ćwiczenia na fitball dla niemowląt

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla ludzi w każdym wieku, ponieważ wszyscy wiemy, że ruch – takie jest życie. Aby rozpocząć zaszczepić miłość do sportu i aktywności fizycznej, nie trzeba czekać, aż dziecko jest Kripen’ka wzrost i stanąć na nogi. Zaczynają gimnastyka może być bardzo pierwszych tygodniach życia i pomoże w fitball dla niemowląt – cud piłki i unikalny symulator w jednym pakiecie, który przyniesie okruchów i rodzicom wiele radości i dobra.

load...

Zawartość:

Oprócz pieluchy, pieluchy, grzechotki i zabawki fitball to idealny prezent dla matek i ojców nowo wykonane, zwłaszcza, że ​​będzie nie tylko dla dziecka, ale moja mama dostanie do formy po porodzie. Fitbol nazywany najbardziej radosny, humanitarny i mądrego trenera dla dzieci, i nie ma powodów, dla takiego zaszczytnego tytułu.

Korzyści ze szkolenia fitball

Fitball – duża piłka kolor, wynaleziony w latach 50-tych ubiegłego wieku przez szwajcarskiego fizjologa Susan Klyaynfogelbah ćwiczeń rehabilitacyjnych pacjentów z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego, urazy rdzenia kręgowego. Jednak tylko jedna funkcja rehabilitacji nie zatrzymał, aw ciągu kilku lat cud Piłka wziął zaszczytne miejsce wśród najlepszych trenerów na siłowniach. A jakie korzyści może przynieść nowonarodzone Fitball?

load...
 • Klasy fitball w celu zmniejszenia wzmożone napięcie mięśni, które można znaleźć w prawie wszystkich noworodków.
 • Wiggle przyczyniają się do rozwoju koordynacji ruchowej i przedsionkowej urządzenia dziecka.
 • Ciśnienia

 • Na brzuchu w połączeniu z wytrząsaniem rozluźnia mięśnie brzucha i poprawia trawienie. Ćwiczenia na fitball – doskonała profilaktyka kolki.
 • Fitball wspiera harmonijny rozwój całego układu mięśniowo-szkieletowego, wzmocnienie wszystkich grup mięśni, szczególnie mięśni pleców. Ponadto, jest to doskonały zapobiegania zaburzeniom postawy. Ćwiczenia z piłką
 • Poprawić funkcjonowanie układu krążenia i układu oddechowego, normalizuje przemianę materii i intensywność procesów trawienia, zwiększa wytrzymałość i wzmacnia organizm jako całość.
 • Noworodek, kołysząc się na fitball, sprawia, że ​​”pasywne” pływanie, do którego przywykli w brzuchu matki, dlatego trening z piłką cud przyniósł mu tyle przyjemności.

Wybór piłki ręcznej ćwiczyć z nowonarodzonym

Na zajęciach z dziećmi najlepszy możliwy wynik jest uznawany diametrom75 centymetrów. Po pierwsze, dziecko jest dogodnie umieszczone na nim, a po drugie, takie kulki będą mogli cieszyć się resztą członków rodziny. Materiał, z którego wykonana jest kulka może być gęsty i jednorodny, bez widocznych stawów. Piłka musi wytrzymać nie menee150 kilograma. Złączka z pewnością być lutowane, w taki sposób, aby nie kolidować z klas. Aby pracować z dziećmi, pożądane jest, aby wybrać piłkę antivzryvnoy system (ABS-Anti-Burst System). A w ogóle to nie jest konieczne, aby zaoszczędzić jak piłki gimnastyczne, więc należy dać do znanych producentów i nabyć kulki tylko w sklepach sportowych.

Ćwiczenia na fitball dla niemowląt

Aby rozpocząć pierwsze badania na piłce gimnastycznej można uruchomić z dwóch lub trzech tygodniach życia, gdy rany pępowinowej dziecka uzdrowionych on przystosowany do domu i ustanowił karmienia reżimu snu i czuwania. Sesje postępowania należy nie wcześniej niż godzinę po karmieniu. Dziecko musi być w dobrym nastroju. Aby zajęcia były bardziej zabawy dla starszych dzieci, można wiązać rytmicznej muzyki, a dla dzieci są idealne spokojna kompozycja klasyczna. Co ciekawe, jeśli można wykonywać ćwiczenia przed lustrem: dzieci uwielbiają oglądać swoje odbicie. Pierwsza lekcja powinna być krótkotrwałe. Daj czas dla siebie i Twojego dziecka dostać się przyzwyczaić do piłki. Siadamy na kanapie lub krześle, umieścić piłkę przed siebie, ukryć pieluchy i delikatnie umieścić piłkę w środku dziecko na brzuszku. Podczas szkolenia niemowlęta na piłkę w żadnym wypadku nie można wyciągnąć ręce i nogi – szanse zranienia, ponieważ nadgarstka i kostki nadal nie silny.

Ćwiczenia z dziećmi od 2-3 tygodni do 6 miesięcy

 • Ćwiczenie 1: Swinging na brzuchu

To proste ćwiczenie jest doskonałym trenerem przedsionkowej aparat dziecka, a także pomaga uporać się z jeepa. Połóż dziecko na brzuch piłką tak, że głowy, klatki piersiowej, ud i brzucha otoczona piłkę. Włożyłem rękę na plecach i przytrzymaj okruchy, skakać go do kuli z boku na bok, w przód iw tył, a następnie w kole.

 • Ćwiczenie 2: Swinging na plecach

Po zakończeniu ćwiczenia na brzuch, przewracać dziecka i umieścić go na plecach, a jednocześnie będzie to szczep prasę i próbuje wstać. Trzymając dziecko na brzuchu i piersi skakać go na fitball w różnych kierunkach. To pomaga rozluźnić mięśnie pleców i kręgosłupa microdisplacements profilaktykę.

 • Zadanie 3: „Wiosna”

Dziecko jest brzucha na piłce w dół, a mama i tata, palmy naciskając na plecy i tyłek, aby nierówne, miękki, sprężysty ruch w górę iw dół. To ćwiczenie jest ważne prawidłowe chwytanie nóg dziecka: kostka jest zaciśnięta pomiędzy środkowym i wskazującym palcem i kciukiem wokół nóg zamykany pierścienia. Wykonać „sprężyną” można nie tylko brzuch, ale również na plecach.

 • Ćwiczenie 4: „pchanie”

Połóż dziecko na plecach na łóżku lub sofie, a nogi stawia Fitball, którą instynktownie zaczyna naciskać. Działania towarzyszące, zabawne wierszyki i rymowanki.

Ćwiczenia z dziećmi od 6 miesięcy i starszych

Po 6 miesiącach podstawowych ćwiczeń mogą uzupełniać bardziej skomplikowane, co lekcja bardziej zróżnicowane i promowanie aktywnego rozwoju dziecka.

 • Ćwiczenie 5: Skoki na piłce

Umieść piłkę po ścianie, mocno go naprawić nogami. Trzymaj dziecko przez organ od tyłu, położył go na murawie, demonstrując jak odbijać piłkę i odbić. Skąpe lekcja dużo zabawy! Czytając podskakują w rytm rymowanek i wierszy, w tym samym czasie można rozwijać dziecko i poczucie rytmu.

 • Ćwiczenie 6: „Pimp”

Dziecko leży na brzuchu w dół i fitball spoczywa na długopisy. Unieś nogi dziecka jakbyśmy samochód w rękach.

 • Ćwiczenie 7: „hands-nogi”

To ćwiczenie jest wykonywane w parze z innymi dorosłymi. Dziecko umieścić na fitball brzuchu. Jeden z dorosłych przyjmuje dziecko przez ramiona (lecz nie dla stóp i udo lub podudzie), a z drugiej – za pomocą uchwytów przedramienia. Teraz delikatnie toczyć okruchy przodu (dotknąć piłki tylko stóp) iz powrotem (na piłkę, aby mieć tylko uchwyt i klatkę piersiową). To ćwiczenie wzmacnia mięśnie pleców i zapewnia mocne i kręgosłup.

 • Ćwiczenie 8: „Grab-ka królik”

Aby rozpocząć realizację ćwiczeń może być, gdy dziecko uczy się chwytać zabawkę. Rozłóż na podłodze przed piłką kilka małych zabawek bez ostrych zakrętów. Umieść brzucha niemowlęcia fitball, możemy trzymać się go za biodra i toczyć piłkę do przodu, oferując dziecko złapać królika, kota, kaczki, etc. Zobaczysz jak, próbując zabrać zabawkę, podnosi on jeden, a potem obiema rękami na piłkę i wszystkich działań zamieni się w grze zabawa.

 • Ćwiczenie 9: „jeźdźca”

Połóż dziecko z powrotem do piłki, a następnie, trzymając przedramię, podnosząc go w pozycji siedzącej. Balansowanie na piłce, przytrzymać go w tej pozycji przez kilka sekund, a następnie położył z powrotem na murawie.

 • 0. Zadanie 10: „żołnierz”

Aby rozpocząć to ćwiczenie zaleca się zamknąć ósmą do dziewięciu miesięcy. Dziecko stoi Fitball dłonie na podłodze i trzymać się piłki. Początkowo matka może utrzymywać, stopniowo dając mu możliwość kandydowania w ciągu kilku sekund sam ze wsparcia na piłkę.

Fitball może być bezpiecznie używany jako zwykły zabawki: walcowanie na podłodze lub na ziemi, rzucać się nawzajem. To cud, piłka będzie nie tylko pomóc, aby dziecko silniejsze i bardziej aktywne, poprawić swój sen i apetyt, ale po prostu dać cała rodzina dużo pozytywnych emocji, radości i zabawy.

Fitball dla niemowląt w opcjach wideo

load...