Finlandia – kraj niewyobrażalnych kontrastów

Zawartość:

Kontrowersyjny Finlandia każdej porze roku jest bardzo różnią się od siebie: noc polarna zima ustępuje lato polarnego.

load...

Sielanka wiejska i prowincji pełnego życia miasta. Wschód i Zachód. Zimna góra ośrodków narciarskich i tropikalnych ciepłych kąpieli.

W tym małym, ale unikalny kraju przyciąga tysiące turystów każdego roku przyciąga unikalnych muzeów, zabytków, zamków, ośrodków narciarskich rekreacji. Szczególnie atrakcyjne w Finlandii atrakcji przyrodniczych, niemal nietknięte przez człowieka postępu.


Powrót do spisu treści

Ośrodki narciarskie w Finlandii

Finlandia – nie jest to kraj górzysty, ale narciarze na całym świecie zdają sobie sprawę z tego. Ponad sto ośrodków narciarskich zachwyci wczasowiczów duży zestaw usług oraz szereg propozycji, z których główny – dobrze zorganizowane stokach narciarskich. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo turystów, jak reszta tego rodzaju wiąże się z większym ryzykiem dla zdrowia i życia ludzkiego. Jasne światła w ciemności – głównym składnikiem bezpieczeństwa fińskiej miejscowości. Wszystkie stoki są wyposażone w wygodne windy, która ułatwia turyści.

load...

Oprócz dobrze wyposażonych stoków i ośrodków w Finlandii oferty wczasowiczów do odwiedzenia restauracji i kawiarni, sklepów, sal gimnastycznych i basenów. Nawet kąpiel w tropikalnej oazie nie jest obca fińskich terenów rekreacyjnych. Hotele, pensjonaty i małe wygodne domy, znajdujące się obok stoków, obniżyć koszty pieniędzy i czasu na drodze do nich.

Finlandia jest krajem, gdzie tylko rozwijanie sfery wakacji narciarskich. Lista ośrodków jest stale aktualizowana. Na przykład, niedawno zaczął przyjmować gości w największym centrum ośrodków narciarskich – Levi. To miejsce słynie z doskonałej obsługi oraz nowej generacji dobrych zjazdach. Ośrodek otrzymał status międzynarodowy. Liczne rozrywki, domki i hotele są skoncentrowane w jednym miejscu. Wyjścia reniferów safari Snowshoe, snowboard park, stoki dla dzieci, wędkarstwo i wiele innych ofert centrum Levi.

Himos – kolejny duży ośrodek narciarski na zboczach malowniczych gór. Ten ośrodek jest najbliższa lokalizacja na granicy Polski. Himos Szczególnie podoba fanów sportów ekstremalnych z powodu różnic wysokości, które osiągają 140 m, a długość niektórych trasach, rozciągniętych na prawie kilometr. Wszystkie trasy mają różne poziomy trudności i są wyposażone w windy. Dlatego w centrum kurortu będzie interesująca zarówno dla dzieci i początkujących, jak i doświadczonych sportowców.

Laavuori odnosi się do uciekania się do starych mieszkańców, mają własną historię i tradycje. Tutaj Finlandii co roku organizuje międzynarodowe zawody w skokach narciarskich i narciarstwa biegowego. Stoki narciarskie są wyposażone nie jest gorsza niż w modnych kurortach. Dla tych, którzy lubią jeździć na nartach działają zorganizowane trasy narciarstwa biegowego 60 km. Specjalna stok freestyle, różnice wysokościach do 100 metrów i wyposażone wyciągów prowadzi koniecznie interesuje amatorskich i utrwalonych tradycji jakości usług.

Finlandia słynie z uzdrowisk. Wszystkie z nich na raz, a ty na to. Na przykład, rękę. – Ośrodek narciarski z najdłuższej trasie, o długości 1 km i 300 m różnic dużych wysokościach, jest 201 m Ośrodek takh ma podobne cechy jak za rękę i prowadzi okresowo organizuje Mistrzostwa Europy w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Fińskie Centrum Katinkulta oferuje nie tylko zimowe wakacje, ale kąpiele rajskiej, położone w tropikalnej oazie. Kontrast mroźne szczyty i otaczającej ciepło tropików będzie obowiązkowe, aby utrzymać turystów w dobrym tonie.


Powrót do spisu treści

Zabytki stolicy Finlandii

Nie tylko ośrodki narciarskie mogą pochwalić się Finlandia. Istnieją inne nie mniej ciekawych i różnorodnych atrakcji. Fińska stolica Helsinki – – po prostu się na relaks i rozrywkę. Jest to idealne miejsce dla miłośników rozkoszy architektonicznych. Pomniki Miasto zachwyci gości z jego lokalizacji: interesujące i zabytków znajdują się blisko siebie. A jeśli trzeba jechać do odległego miejsca od środka, a następnie przyjść z pomocą transportu publicznego, który jest uważany za najlepszy w Europie.

Zwiedzając Helsinki z wczasowiczów nie ma niesamowite poczucie podróży w czasie. Stwarza to wrażenie wyjątkowej architekturze stolicy Finlandii, który zawiera różne style. Spacerując po mieście, można zauważyć, płynne przejście kierunków architektonicznych raz do drugiego. German style „Art Nouveau” korzystnie przydziela Helsinki z innych krajów europejskich. Budynki miejskie są prawdziwym ucieleśnieniem estetyki i modernizmu. Wraz zgromadzonych tu eleganckie, organiczne kształty, komfort i inteligentnego projektu.


Powrót do spisu treści

Architektury atrakcje Helsinki

Do najciekawszych należą:

  • Parliament House, muzeum „Kiasma”, Opera Narodowa, Pałac „Finlandii”.
  • Plac Senatu.
  • Powiat Air.
  • Sąsiedztwo Katajanokka.
  • Sąsiedztwo Käpylä.
  • Sąsiedztwo teologiczną.
  • Ruoholahti.

Senat Square – centrum administracyjnym fińskiej stolicy. I to jest główną atrakcją turystyczną i symbol Helsinkach. Unikalny zespół budynków w stylu neoklasycystycznym, zaprojektowane z wyszukaną symetrią i prostotą. Państwowa Rada, Biblioteka Narodowa, katedra i budynek Uniwersytetu – cztery główne budynki Plac Senatu, godne uwagi turystów. W pobliżu placu znajduje się pasaż handlowy i Esplanade Park wypoczynkowy. Tutaj można kupić pamiątki i odpocząć przed nowym przechyłki kapitału fińskiego.

Liczne atrakcje w stylu secesyjnym wykonany Helsinki „Perłą Bałtyku”, a środek architekturze tego nurtu w Europie. Miękkie krzywe i motywy kwiatowe w dekoracji znajdują się w oddzielnych budynkach, jak iw całych obszarów, całkowicie zaprojektowane w tym stylu.

W muzeum „Kiasma” i jego eksponaty wykracza poza zwykłe muzeum sztuki i postępuj zgodnie z najnowszymi trendami w sztuce. Zbiory, oprócz malarstwa i fotografii, prezentowanych instalacji, mediów i sztuki wideo, performance’u, tańca i teatru. Konstrukcja budynku muzeum został wykorzystany przez ideę złotej sekcji. Wszystkie elementy techniczne są ukryte w ścianach. Światła światło ukryte w specjalnych struktur, tworząc w ten sposób miękkie rozproszone światło.

Materiały do ​​dekoracji wnętrz muzeum wybiera najprostsze: białe ściany sztukaterie i stropy żelbetowe, malowane na czarno. Ściany hal wystawowych mają łukowaty kształt lub umieszczone na ukos w odniesieniu do całego pomieszczenia. Współczesna sztuka najlepiej wyraża się prostotą form i faktur: aluminium lampy ścisłą formę, chromowane poręcze. Czyste linie projektowe salonach więcej niż czyni się wyjątkowo ozdobne architektoniczne budynku jako całości. I, oczywiście, nie możemy ignorować Cafe Muzeum. Przyciąga gości niezwykłą podświetlany sufit „poślizg lód”.


Powrót do spisu treści

Budynek parlamentu – obiekt dziedzictwa narodowego

Monumentalna budowla jest symbolem niepodległości i demokracji w tym kraju. Przy projektowaniu pomnika architekta (Johan Zygfryd Siren) ustanowiony jedności sztuk pięknych, budownictwa i rzemiosła fińskich ludzi. Od pomysłów projektowych okazało artystycznego i architektonicznego pracy i własności publicznej w Finlandii. Wnętrze jest wykonane z funkcjonalnego uproszczenie, charakterystyczne dla stylu Art Deco. Kiedy projektanci dekoracji próbowali używać tylko materiałów krajowych, wyrażając w ten sposób niezależność kraju.

Kongres Palace „Finlandia” – kolejna perła Helsinkach. Turyści powinni pewnością sprawi oglądanie atrakcji na liście prowadzącego. Pałac budynek jest wieloaspektowy integralność szeregu indywidualnych form sześciennych. Fiński architekt i projektant Alawar Alto wyodrębniony szerokości wieży z dachem skośnym, tworząc przestrzeń rezonansową, co poprawia akustykę kongresów halowych. Każda część budynku nie jest kaprysem, a do bezpośredniego użycia. Alawar Alto – zagorzałym zwolennikiem funkcjonalizmu – zaprojektowane nie tylko sam budynek, ale także projekt wnętrza. W rezultacie opuścił prac architektonicznych sztuki, która przyciąga wszystkich turystów. Według projektanta wszystkie detale we wnętrzu pałacu „Finlandia” to obciążenie funkcjonalne, a nie tylko służyć jako dekoracyjny ornament.

Atrakcje Helsinki zdecydowanie powinien dokonać nowoczesny kościół w teologicznych. Luterański świątyni wykute bezpośrednio w skale granitowej, a światło wchodzi do pokoju przez dach kościoła. Z kopułą budynku przypomina latający spodek wylądował na skale. Ze względu na konstrukcję kamienia, budynek posiada niezwykłą akustykę. Kościół ten jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Finlandii. Oszałamiający wnętrze kościoła nie jest do opisania słowami. Światło przenikliwe znad gry z miękkimi refleksami na nierównych kamiennych ścian i podłogi. Goście powinni koniecznie odwiedzić Helsinki Temppeliaukio z unikalnym świątyni.

Uspienski Katedra w Helsinkach nie przejdzie któregokolwiek z polskich turystów, ponieważ jest największym Cerkiew spoza Europy Wschodniej. Katedra została zaprojektowana przez polskiego architekta Gornostaev i pokazuje polską wpływ na historię Finlandii. Czerwona cegła świątyni i trzynaście złocone kopuły są wykonane w stylu bizantyjsko-polskiego i korzystnie przeznaczonych na tło architektoniczne Helsinkach.


Powrót do spisu treści

Historyczne pomniki Finlandia

Finlandia Turyści powinni zwiedzić wyspę Seurasaari. W muzeum, znajduje się na wolnym powietrzu, które pomogą lepiej zrozumieć tożsamość fińskich ludzi. Organizatorzy Muzeum zgromadziło na wyspie zbudowanej ze wszystkich prowincji Finlandii. Wnętrze 85 budynków w pełni oddaje atmosferę XVIII – XX wieku, istniała w kraju. W lecie do pełnego zanurzenia w atmosferę dawnych czasów i najlepszy jego percepcji w zakresie produkcji zwierząt i ptaków. Sympatyczni przewodnicy, ubrani w stroje narodowe, spędzić wycieczkę muzeum, organizujemy pokazy rzemiosła. W święta odbywają się koncerty. Aby dowiedzieć się więcej na temat tradycji Finlandii, jego mieszkańców, konieczne jest, aby odwiedzić wyspę Seurasaari.

Uwagę turystów jest związana przyciągnąć kolejny zabytek Finlandii. Suomenlinna Twierdza jest częścią głównych atrakcji kraju jako przykład europejskiej architektury militarnej. Może to być osiągnięte w ciągu 20 minut promem, który odbiega od Rynku (centrum Helsinek). Budowa statków jest dziedzictwo kulturowe fińskich ludzi. Twierdza zaszczytne wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest co oglądać: muzea, tunele, ściany, armaty, stocznia i wiele ciekawych rzeczy. Zmęczeni turyści mogą odpocząć w przytulnej kawiarni. Istnieje również prywatny browar. Luzem programu orientacji obejmuje historyczne i różne wielojęzyczne wycieczki.

Turyści, którzy odwiedzili Finlandii zapamięta ten wspaniały kraj i sprzeczne z unikalną architekturą, zabytkami światowego dziedzictwa i ośrodków narciarskich.

load...