„Finishers” – nowa cardio

Zawartość

W zachodnich źródeł odchudzania z fitness bardziej powszechne termin taki jak „wykańczania”. Nie jest to specjalnie przeszkolone osoby, które ukończą do nudnego treningu i specjalnych kompleksów ćwiczeń mających na celu poprawę wytrzymałości, umiejętności uprawiania pewnych ruchów i wzrostem wydatków na energię. Ogólnie rzecz biorąc, „zwycięzców” – jest to dość kompletna wymiana cardio na siłowni. Albo raczej – niezależny i skuteczny sposób, aby ukończyć szkolenie, tak aby zwiększyć bezpośredni wpływ treningu. W Fitness Power tzw nasz stary znajomy „dobivku” – wykonanie zrzutu zestawów do mięśnia docelowego, lub pracy w rozciągniętym ustawionego trybu. Ale teraz będziemy rozmawiać o tym, jak ukończyć szkolenie, tak aby zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej.

load...

[Powrót do spisu treści]

Dlaczego to nie ma sensu biegać codziennie

To nie jest artykuł zlecone przez odwiedzających prowincjonalnych klubach fitness z 1-2 bieżnie w całym pomieszczeniu. Chodzi o to, że nasz organizm dość szybko dostosowuje się do naturalnych ruchów. W klasycznym plan fitness obejmującej 3 siłowego treningu i 2 kardiosessy, możemy uruchomić co najmniej 5 razy w tygodniu. To prawda, razminki- „Hak” obowiązujące w dniu, długa jog w aerobowe … Czasem jednak zmieniamy ścieżkę na elipsie, ale … około sześciu miesiącach regularnych kardiomanyachestva to wszystko zaczyna działać tylko zwiększyć apetyt.

Co to ma znaczyć? Z biegiem czasu, przydatność rośnie szybciej biegać, kalorie są aktywnie spędzony czas. Dieta – zazwyczaj na poprzednich figurach, a nawet większe. W rezultacie, nasze próby, aby schudnąć poprzez cardio przyczyny lub szeroko dyskutowane w literaturze efekt „szkody” lub metabolicznego, w większości przypadków, wszystkie banalne przejadanie się, cokolwiek, po joggingu. Ponadto systematyczne biegacz fitness, „pierwszy rok stażu” czuje się stabilny, obrzydliwe. Informacja ta, oczywiście, w oparciu o moje osobiste doświadczenia i moich klientów, ale nie wiem jednego znajomego, aby uruchomić każdy dzień, który nie byłby torturowany opóźnioną bolesność mięśni początek i mięśni nedovosstanovleniya nóg i pasa. To prawda, przysiad źle, źle robi i, ogólnie rzecz biorąc, złych wyników energetycznych.

Możliwości są tu dwie – albo przestanie „schudnąć” i zaczynają jeść odpowiednie dla działa poprawnie, to znaczy, stosując około 4 g węglowodanów na 1 kg masy ciała lub więcej, oraz z wyłączeniem deficyt kalorii, albo nadal schudnąć, ale zoptymalizować cardio dziennie władzy,

load...

[Powrót do spisu treści]

Jak mogę dokończyć?

Teorie „wykańczającego” nauki nowoczesnej siłowni nie jest rozwijany. Mniej lub bardziej harmonijne koncepcja jest w American osobisty trener i guru „siły funkcjonalnej” D. Ferrudzhia, ale on w ogóle nie pisze dla utraty wagi i dla tych, którzy chcą poprawić kondycję fizyczną, a operuje takimi pojęciami, jak „zwiększyć siłę” zamiast „odchudzania”. W związku z tym pozostaje tylko jeden sposób – aby słuchać swojego ciała. Więc, kiedy szczęśliwie zauważył, że z cardio na torze lub elipsy po prostu „wypełnia”, albo … nic się nie dzieje, ale aby schudnąć, nadal dążyć, można zatracić się taką opcję:

  • Tygodniową przerwę od cardio wcale. Pamiętasz, jak robisz, gdy wykonywana jego pierwszy miesiąc w hali? To prawda, 7 minut do ogrzania się, trening siłowy, rozciąganie, dom. I bez prowadzenia działalności w wolnych dni. Dobrze, chcesz wybrać się na spacer do sklepów, ale lepiej nie „obciążenie” organizm w przededniu zmian typu szkolenia.
  • Przyszłym tygodniu … możemy zoptymalizować moc i dodać wykańczający. Wynocha z rodzaju planu mnogopovtornye ćwiczeń i nadzbiorami. Absolutnie. Zastrzegamy sobie bazę w trybie zasilania, czyli nie więcej niż 10 powtórzeń, a znaczna liczba podejść. To nie oznacza 3, a co najmniej 6/5. Pamiętaj, że ta osoba parametr podejścia powinno być tyle, aby dostać się działało, ale nie „ubilis” w ogóle. Pod koniec każdego treningu z ciężarami dodać najprostszy „finisher” – wykonać 15-20 powtórzeń tej samej bazie, ale bez wagi i bez reszty. Na przykład, jeżeli szkolenie mieliśmy przysiad, wyciskanie, pociągnąć do żołądka, a ramiączka postawy na „finiszer” robimy szybkich i głębokich przysiadów bez ciężarów, push-up, „Australian” pull-up na niskim szczeblu i całkowite wejście do prasy. „Wyrzuca” 2 okrążenia, wykonując jedną po drugim tych samych ruchów, odpoczynek 30 sekund do wykończenia, jesteśmy wyciągnąć i wrócić do domu.
  • Wolnych dni dodaj starych dobrych czasów „dokładnie” cardio, starają się pracować nad szybkością, z którą rozstał się z biegu w niedawnej przeszłości, a nie wykonywać wyczyny bohaterstwa nie jest najbardziej inteligentny, uruchomiony przez jeden i pół godziny dziennie. 45 minut maksymalnie, ale do uruchomienia, a nie „tchórz”.
  • Kilka tygodni, zaczynają stopniowo zwiększać liczbę okrążeń „wykańczającego”. Tak szybko, jak dotrzeć do 6 rund, przejdź do dowolnej strony z listą ćwiczeń funkcjonalnych i zasięgnąć komplikacji. Albo pójść do trenera i poprosić komplikacji.
  • Ewentualnej progresji i inne – Redukuje liczbę powtórzeń i zwiększenie masy pocisku z tygodnia na tydzień, a zwycięzców zrobić w 2 rundach.

Gdy ten program jest dobrze wyszkolony w trybie zasilania, 4 razy w tygodniu, dzięki czemu plany szkoleniowe dla „płaskiej” zasady. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, nasz stary dobry „Lyuberetskaya” technika „push-pull”. Oznacza to, że w poniedziałek, na przykład, można wyciągnąć, pull-up, prasy wojskowej, przeprostu i coś do prasy. Wtorek – przysiad, wyciskanie, pociągnąć do paska brzucha. Ale w środę – dzień odpoczynku i „długie płaskie” cardio. W czwartek – dnia wolnego, aw piątek – nowy „trzy dni”. Jednak jest to dość trudne, harmonogram, a jeśli istnieją problemy z przywróceniem, można spróbować skrócić cykl – moc poniedziałek i wykańczający, wtorek – Cardio Środa – całkowitego odpoczynku, czwartek – moc i wykańczający Piątek – Cardio, sobota i niedziela – reszta.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór zwycięzców muszą przestrzegać podstawowej zasady – powinny być wielostawowe ćwiczenia, które można wykonać w podejściu 15-20 razy dość szybko. I to nie jest konieczne, aby to było „trudne” ruch z piłką i odkrytą, stojących na podłodze, Ty też możesz „Finish” obciążenie, tak aby uzyskać znaczący efekt treningowy.

load...