Filozofia projektowania kuchni: co lepiej kupić kuchenkę gazową

Doświadczenie pokazuje, że można wyposażyć kuchnię lub jako „produkcji”, pralnia, lub jako przestrzeń dla przyjemności. Utylitarny podejście pozostaje w przeszłości. Staje się to istotne, aby dostosować przestrzeń kuchni, łącząc estetykę, ergonomię, wzornictwo i komfort. Ponieważ można zmieniać koncepcyjne wnętrze kuchni z wykorzystaniem urządzeń gospodarstwa domowego. Rzeczywiście, zawiera dużą ilość różnych rozmiarach i modułów funkcyjnych – powierzchnię elektrycznych i gazowych, kraty, stożków, etc., które mogą być łączone ze sobą w dowolnej kombinacji w stylu .. Ale centrum całego tego przepychu technologicznego jest jeszcze płyta – nowoczesna wersja domu, który od czasów starożytnych była przedmiotem szczególnej uwagi.

load...

Ogień od wieków służył ludziom. Gotowanie bez niego jest absolutnie niemożliwe. Od tego czasu, w ciągu wieków do domu przeszedł wiele zmian, ale niewiele się zmieniło w podstawowej zasady: ogień nadal jest używany do gotowania. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co piec gazowy jest lepiej kupić. Co oni wyprzedza zmiany? Co one przeszły metamorfozę w ostatnich latach?

Należy pamiętać, że mówimy tu o nie powierzchnie grzewcze i piece, mianowicie kuchenki gazowe. Więc na początek jest, aby zrozumieć, co jest piec. Definicja ta jest często używany w celu oddzielenia i powierzchnię grzejną i struktury, w którym piec jest zbudowany pod panelem. Ale piec – są ze sobą powiązane w jednym pakiecie w piekarnik i płytę grzejną.

Niebieskie światło

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rurociągu może być wniesiona tylko do budynków mieszkalnych, których wysokość nie więcej niż jedenaście pięter. Kraj prywatnych domach nie ma takich problemów. Nie jest możliwe, aby przynieść do domu gazu z rurociągu centralnego i kupić butle gazowe oprócz płyty. Ale wtedy trzeba wziąć pod uwagę inne przepisy, które dotyczą i Apartamenty w miejskich wieżowców. Sprzęt gazowy na obowiązującymi przepisami nie powinny być umieszczane w pomieszczeniach, w których wysokość stropu nie przekracza 2,2 m. Dodatkowo w tym pomieszczeniu musi być wydechowy odpowietrznik i naturalne światło, a okno powinno być zawsze z oknem. Co więcej, wydaje się odgrywać rolę, a wewnętrzną objętość kuchni. Do płytki z dwoma palnikami powinny mieć co najmniej 8 mł, a dla chetyrehkomforochnoy – 15 mł.

Ale jeśli twój dom spełnia wszystkie wymagania wymienione powyżej, będziesz mieć dostęp do wszystkich zalet korzystania z kuchenką gazową. Przewaga gaz główny – jego niski koszt w porównaniu do energii elektrycznej. Po tym wszystkim, statystyki kuchenek gazowych użytkownicy spędzają na ich wykorzystanie, średnio dziesięć razy mniej pieniędzy niż właściciele elektrycznych.

load...

Należy zauważyć, że natychmiast kuchenki rozmiar nie różnią się znacznie od siebie. Ich standardowe wymiary i odpowiadają gabarytów mebli kuchennych. Ich wysokość jest zwykle 85 cm, głębokość – 50 do 60 cm, a szerokość – od 50 do 90 cm.

Plusy i minusy korzystania z kuchenek gazowych

Jedną z zalet już omówione. Ten niski koszt energii. Kolejną zaletą kuchenek gazowych w porównaniu z elektrycznym jest to, że nie ma specjalnych wymagań co do pojemnika, który może być używany do gotowania. Na przykład w kuchenkę elektryczną z myślą o maksymalizacji wykorzystania ogrzewania jest lepiej używać naczyń o płaskim dnie. Na kuchence gazowej, można gotować w kotle, co jest bardzo wygodne do przygotowania wielu smacznych potraw. Ważną zaletą jest fakt, że może, według własnego uznania, aby dostosować stopień ogrzewania. Również, między innymi, jedzenie gotowane na otwartym ogniu, wydaje się o wiele smaczniejsze.

Ale są też pewne wady, które jednak nie przewyższają korzyści. Po pierwsze, musimy przestrzegać podczas korzystania kuchenkę gazową dla czystego powietrza w kuchni i bezpieczeństwa. Po drugie, konieczne jest, aby postępować zgodnie z dań Elementy z tworzyw sztucznych – tak, aby nie spaść bezpośrednio na otwartym ogniu. Cóż, w pracy są trochę bardziej skomplikowane – są trudniejsze do czyszczenia niż elektryczny.

Palniki

Palniki są istotą kuchenki gazowej. Ich liczba i pojemność będzie zależeć od wydajności gotowania. Palniki mogą być od dwóch do sześciu lat, a prawie wszystkie płyty różnią się one w mocy. Najmniejszy – 1 kW średnio – 1.75-2.0 kW i potężny – 2,7-2,9 kW. Praktycznie wszystkie płyty są dwa palniki średniej mocy jedno – i mały – zwiększona. Palniki Naczynia przesyłać do 58% ciepła wytwarzanego przez nią, a reszta jest rzeczywiście na ogrzewanie pomieszczeń.

Zasada działania palnika gazowego jest to, że łączy w pewnej części gazu palnego i powietrza. Gaz będzie się palić, jeżeli stosunek ten w mieszaninie wynosi od 5,3 do 14,2%. Jeżeli dolna graniczna jest nazywany mieszanina „słabe”, a górne granice – „bogaty”. Do zapłonu gazu, oczywiście, trzeba iskry. Układ palnik gazowy jest tak, że przy małej emisji substancji toksycznych zapewnia wysoką wydajność gazu spalinowego. Zgodnie ze standardami w produktach spalania nie mogą być tlenek węgla, niż 125 mg / m, a tlenków azotu – 200 mg / m. Nie jest tajemnicą, że jesteśmy stale zachodzących w sieciach gazowych spadków ciśnienia gazu. Piece gazowe są zaprojektowane w celu uwzględnienia tych różnic: muszą pracować stale na zmiany ciśnienia gazu w przedziale 650-1800 Pa nominalnego tempa 1300 Pa.

Nowe trendy

Zasada działania nowoczesnych pieców gazowych nie różni się od swoich poprzedników. Ale, mimo wszystko, nie można ich porównywać, ponieważ kuchenki gazowe zmieniły się w ciągu ostatnich dwudziestu lat nie do poznania. Ponieważ eksploatacja głównym problemem jest zapewnienie bezpieczeństwa, modernizacji sprzętu i to było skupienie. W efekcie dzisiejsze płyty są wyposażone w bardziej zaawansowany system ochrony przed wyciekiem gazu. Ta tak zwana „kontrola gazu”, który zapewnia automatyczny odcinający gaz jest, jeśli, na przykład, płomień będzie wiać wiatr lub Runaways przeciwpowodziowe produkt. Nie będziemy rozważać zasadę działania systemu. Co ważne, to chroni przed wyciekiem gazu, ochronę zdrowia i życia.

Ale nie wszystkie te innowacje były podobne. Fakt, że zapłon gazu powinno być kilka sekund trzymać zagłębiony wyłącznik zasilania, który nie jest bardzo wygodne. Układ sterowania gazu wymaga, by palnik ogrzewa się do pewnej temperatury być odłączony. Dlatego niektórzy ludzie nie wiedzą, że jest to w jaki sposób system bezpieczeństwa wycieku gazu, wolą kupić płytę bez gazu kontroli, stwierdzając, że nie są one potrzebne.

Ale dla tych, którzy poważnie myślą o własnej pytanie bezpieczeństwa, wybierając co kupić kuchenkę gazową, zalecamy wziąć taki, który jest wyposażony w system bezpieczeństwa. Szczególnie, ponieważ gaz jest kontrola i niekompletne. Na przykład, może to być tylko palnik i piekarnik nie jest kontrolowany. Oznacza to, że przy zakupie konieczne jest wyjaśnienie, co dokładnie jest kontrola gazu systemu i że podlega.

Kolejną innowacją był mechanizm urządzenia zapłonowego, który dziś nie jest zaskoczeniem. Zapłon elektryczny jest regularny i automatyczny. Na kuchenkach gazowych z konwencjonalnego elektronicznego po włączeniu dźwignię sterowania przepustnicą należy nacisnąć przycisk zapłonu, aby wyświetlić iskry. Palniki z automatyką zapalił się automatycznie, gdy uchwyt jest obrócony.

Jest to bardzo wygodne podczas gotowania timer. Kuchenka gazowa z prostego czasomierza tylko ostrzec, aby zasygnalizować, że czas gotowania zależy. Zaawansowane sam czasomierz zostanie automatycznie aktywować w określonym czasie i samej płyty i rozłącza. Jest to bardzo wygodne. Na przykład za pomocą czasomierza do przebudzenia zawsze będzie gotowy do śniadania. Jednak nie jest to mały niuans. Czasomierze są ustawione na bieżącej częstotliwości 50 Hz. Nasze sieci nie zapewniają tej częstotliwości, więc licznik normalnie lub w pośpiechu lub spóźniony. Następnie płyta nie jest wliczone w czasie, który można umieścić w programie. Ponadto błąd może wynosić do pięciu minut.

Pokrycie

Piece konwekcyjne powierzchnia może być pokryta emalią lub z polerowanej stali nierdzewnej. Szkliwa znany trwałości, nie boi związków organicznych, w tym kwasu. Ale może wystąpić podczas eksploatacji chipów.

Powlekanie polerowanej stali nierdzewnej, choć droższe, ale wyglądają bardziej imponujące. Ponadto stal jest praktycznie żadne zadrapania przez długi czas i wygląda jak nowy. Ale to jest bardzo widoczne odciski palców.

Bardzo wygodna powierzchnia ceramiczna. Jest to łatwe do czyszczenia. Ale słodki płyn jest śmiertelne dla niej. Nie tak dawno temu, bardzo mocno reklamowane „gaz pod szkłem”. Teraz te tablice na sprzedaż tam.

Instrument dęty

Elementy grzewcze pieca kuchenki gazowej są gaz i elektryczność. Ostatnio producenci wolą produkować płyty modelowe gdzie płyta gazowa i piekarnik elektryczny. Tendencja ta jest spowodowana tym, że grzejniki elektryczne, z jednej strony, zapewnienie bardziej jednolitego ciepło od gazu, a po drugie, aby regulować temperaturę elementów elektrycznych łatwiejsze.

Ogrzewanie w piecu, w zależności od modelu może być poniżej powyżej, jak również górne i dolne w tym samym czasie. Ponadto, nie jest ogrzewanie podczerwienią, konwekcja (wentylacja ogrzewania), krata i wszystkich ich kombinacji.

Wybór piekarnika, należy zwrócić uwagę na obecność szyn przesuwnych do pieczenia. Jest to konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa – mniej prawdopodobne, że będzie palić. Nieźle jak również, jeśli drzwiczki piekarnika jest izolowany – oprócz szkła bazowego może mieć do czterech warstw izolowane, co również pomaga uniknąć poparzenia.

Ci, którzy używają kuchenki, wiesz, że proces czyszczenia – nie jest łatwym zadaniem. Te niedrogie modele Kęsiskie funkcja samooczyszczania nie jest czysty i powinien być staroświecki sposób – za pomocą specjalnych narzędzi i narzuty. Nowe modele kuchenek gazowych wewnętrznej powierzchni piekarnika pokryte jest specjalną emalią katalityczną, która zapewnia czyszczenie piekarnika: tłuszcze rozkładają się.

Komora gazowa

W przypadku niewłaściwego użycia gazu rodzi wiele problemów. Każdy wie, co grozi wyciek gazu w mieszkaniu. Ale nawet jeśli nie ma wycieków, kuchenka gazowa może spowodować inne problemy. Gdy nieprawidłowe ustawienie palnika może tworzyć tlenek węgla – toksyczne gazy. Dlatego prawidłowe działanie palnika jest bardzo ważne. Czy całkowicie spalany gaz jest określana przez kolor płomienia. Jeśli płomień jest niebieski, wszystko jest normalne. Jeśli płomień płonie nisko i sycząc, następnie powietrze bardziej niż jest to konieczne, a jeśli płomienie sięgające żółty język, wraz z pojawieniem się sadzy, powietrze jest niewielka. Przy wydawaniu nowoczesnych producentów paneli gaz zaniepokojony zapewnienie właściwej mieszanki.

Staraliśmy się powiedzieć o pełni nowoczesnych pieców gazowych i mamy nadzieję, że ci, którzy decydują co kupić kuchenkę gazową, to pomoże Ci zrozumieć wybory, które zapewniają krajowych i zagranicznych producentów urządzeń gospodarstwa domowego.

load...