Figowiec sprężysty: oaza w oknie


Zawartość:

Rośliny kauczukowe, istnieje tylko około 800 gatunków, wśród których znajdują się olbrzymie drzewa i nisko rosnące krzewy i pnącza. Najbardziej znanym przedstawicielem tego rodzaju może być uważany za drzewo gumowe – Figowiec sprężysty, który jest znany od czasów królowej Wiktorii.

load...

Były czasy, kiedy jest bardzo interesujące dla dostarczycieli gumy, ale dziś ta roślina jest uprawiana na z celów ozdobnych. Powiemy ci, co jest potrzebne do opieki ficus sprężysty w domu, tak, że w miarę możliwości, aby stworzyć pozytywną atmosferę w domu.

W naturalnych warunkach, ten rodzaj ficus osiąga bardzo imponujące rozmiary, ale jest o wiele bardziej skromne mieszkania i nie ma na celu wypełnić przestrzeń wokół jego korony. Młode rośliny ma jeden pień, ale dorosły ficus nabywa dodatkowe korzenie powietrzne, które dają puszystość drzewa.

Zdarza się, że w Indiach ludzie skorzystać z tej funkcji gumy Ficus i tworzyć za pomocą real life wiszące mosty nad przepaściami. Ficus liści przypominają te ujawnione dłonie. Są w kształcie owalnym, dość duże i skórzaste, są w różnych odcieniach zieleni, ale w każdym razie wystarczająco jasny.


Powrót do spisu treści

W trosce o ficus elastycznej: Charakterystyka zawartości

Biorąc pod uwagę, że to ficus – mieszkaniec wilgotnych tropikach, to nic dziwnego, że jest on bardzo wrażliwy na wilgoć w pomieszczeniu, w którym przebywa. W lecie, ważne jest, aby podlać roślinę dobrze, a zimą to musi być bardzo ostrożny przed wlać, upewnij się, że ziemnych pokój całkowicie wysechł. Obfita wilgoć w lecie nie jest to powód, aby stworzyć mały prywatny bagno w garnku.

load...

Upewnij się, że woda nie stagnacji żadnej ziemi, żadnego palety. Ficus trudno będzie odzyskać po przelewie. Jeśli wszystko jedno pomyłka została wykonana, a roślina jest zalana, to musi być podlewane i przeszczepione natychmiast kornevinom tak długo, jak nie ma nic mu zagrozić. W ogóle, Ficus kocha zabiegi wodne i pływanie lub regularne spryskiwanie go dokładnie nie przeszkadza. Im wyższa wilgotność powietrza wokół niego, tym lepiej czuje ficus.

W ficus vivo rośnie przez cały rok, a tylko w naszym zespole zimą przybywa egzekwowane okres odpoczynku ze względu na niższe temperatury powietrza i oświetlenia. Więc masz szansę, aby uniknąć tego zjawiska, czy można podać dodatkowe oświetlenie roślin i dostosować współczynnik wilgotności i ciepła. Następnie opieka pozostanie taka sama, jak w lecie (regularne oprysków i podlewania), a Ficus będzie rozwijać się w sposób ciągły.
Powrót do spisu treści

Gdzie jest ficus?

Ficus chociaż rośliny uważane niskiej konserwacji i utrzymania nie powoduje zbyt trudne dla niego, ale on naprawdę nie zatwierdzi stałych permutacji. Dlatego, jego lokalizacja jest pewien z góry. Lepiej, jeśli będzie to tak jasne, możliwe jest nawet czasami spaść ficus bezpośrednie działanie promieni słonecznych (ale nie więcej niż kilka godzin dziennie). Jeśli w oknie północnym, nie może nawet kurtyny.

Ficus dość tolerancyjna na przeciągi, ale nie czują swoją siłę, a wystawiać zbyt silne podmuchy, ale otwarte okna nie zaszkodzi swojego zwierzaka. W warunkach słabego oświetlenia ficus rozpocząć zbyt dużo ciągnięcie łodygę i tracą swoją atrakcyjność. Międzywęźla wydłuży, liście spadają, a na ogół powolny wzrost.


Powrót do spisu treści

Wszystko przeszczep i karmienie

Młode rośliny są przesadzane co roku będzie to konieczne. Podnieść garnki klasycznej formie, ale należy pamiętać, że rośliny gumowe nie lubią zbyt głębokie „nurkowania”. Gleba dla transplantacji można kupić w każdej kwiaciarni lub stworzyć własną. Jeśli ta ostatnia opcja wolisz wziąć liścia i darni ziemi, piasku i torfu w stosunku 1: 2: 1: 1. Nie jest konieczne, aby dać upust korzenia, a następnie wkrótce nie będą wiedzieć, gdzie umieścić garnek domowym giganta.

Ficus elastyczny jest zwykle podawany w okresie wzrostu rośliny, który jest wiosną i latem. Jak karmienie wybrać dowolny płynny nawóz co dwa tygodnie. Jeśli zima twój roślina rośnie, można kontynuować karmienie tylko zrobić dwa razy mniejszym od stężenia roztworu.
Powrót do spisu treści

Powstawanie korony

Opieka ktoś obejmuje nie tylko tworzenie korzystnych warunków dla wzrostu, ale piękny wygląd roślin. Ficus zwykle wyrasta pień, a nawet w końcu obniżyć jej opadają liście i pień obnażył. Zgadzam się, że nie jest to wygląd.

Zaleca się, aby utworzyć reprezentacyjny krzewu rodzaju wzrost do żądanej wielkości, odszczepić końcówkę (może to być pierwiastek). Po tej procedurze, w kątach liści, nowych pędów bocznych, które później będą tworzyć piękną koronę. W przyszłości, muszą również być cięte do ficus zajęła się jeszcze bardziej.
Powrót do spisu treści

Powielanie figowiec sprężysty

Powielanie następuje przez sadzonki. Z jednej ucieczki zazwyczaj tyle sadzonek, gdyż pozostawia na kłamstwach. Dzielenie powinna wynosić co najmniej jednego arkusza z nienaruszonej oka i pół następującym szczelin.

Kiedy łodyga odciąć, trzeba się go pozbyć emanująca z lateksu. Aby to zrobić, należy umieścić go w wodzie i zmieniać go okresowo dopóki sok nie wykonuje. Aby łodyga szybko zakorzenił sprawiają, że dno małym przekroju cięcia, posadzić je w glebie ogrzewanej i przykryć górną folią.
Powrót do spisu treści

Ewentualne an_6 w opiece

  1. Odpadać dolne liście. To naturalne dla rozwoju pielęgnacji roślin nie powinny być zmieniane.
  2. Liście spadają z całej rośliny. Najprawdopodobniej nie było stojącej wody. Potrzebuje przeszczepu inspekcji lub delikatne i drenaż.
  3. Liście zwijają i uschnie. Niska zawartość jest zbyt niska. Być może zakład znajduje się zbyt blisko szybą.
  4. Końcówki liści stają się suche i brązowe. Przerwania niezbędnej wilgotności: pokój jest zbyt suche. Obejmują w pielęgnacji roślin wymaganych codziennie oprysków.
  5. Nowe pędy są cienkie, a liście stopniowo maleje – brak światła i mocy.
  6. Rośliny kauczukowe mogą być dotknięte przez szkodniki takie jak Wełnowce, owadów skalę i fałszywych skalę owadów.

Jak widać, dbanie o ficus sprężysty jest dość prosta, a roślina ta może być zalecana zbyt zajęty i początkujących ogrodników.

load...