Ficus: rodzaje i charakterystyka roślin egzotycznych

Ficus – jeden z najbardziej popularnych roślin uprawianych w warunkach otoczenia. W tej chwili, rodzaj Ficus ma około dwóch tysięcy gatunków. To duże drzewa o szerokich liściach i rośliny okrywowe gumowymi, które mają małe liście i hang-Downing, i wiele innych. Na najbardziej popularne wśród ogrodników odmian tych roślin chcemy powiedzieć.

load...

Gatunki Ficus

W domu, uprawiane trochę więcej niż dwadzieścia zimozielonych i liściastych podgatunków tej rośliny. Wszystkie rodzaje różnych kolorach liści, ich kształtu, struktury i innych niuansów. Miejmy zrozumieć trochę więcej szczegółów, co do których podgatunków i odmian figi są najbardziej popularne dziś, a także określić ich różnice.

Figowiec sprężysty

Takie ficus jest najczęściej. Jest skromny dom w treści, szczególnie podgatunek mają zielone liście. Ponadto rośliny gumowe oczyszczają powietrze, co czyni ją idealną roślinę do mieszkania w mieście. Powietrze otaczające listowia, wzbogacone w tlen, a następnie rozciąga się w całym pomieszczeniu. To tylko rośliny guma gumowe, które mają duże liście, niemal kapryśna, a więc wymagają więcej uwagi.

Benzoes

Ficus tego podgatunku poszczególnym uszkodzony liści Ficus jest uważany za najbardziej popularne. Jest liderem w liczbie odmian z liści o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Benjamin oddziały ficus chylić się trochę, co sprawia, że ​​roślina bardziej atrakcyjne. Końcówki liści nieco wypatroszone, który pozwala tworzyć rodzaj „kroplówki”, aby spuścić nadmiar płynu, który spada na liściach.

Ficus benjamina ma wiele odmian, takich jak Natasha, nuda, Starlight, Hawajów i innych. Jednak wszystkie one są w formie podobnej do płaczących drzew, które osiągają kilka metrów wysokości. Różnią się one znowu kształt i kolor liści. Jest uważany za najbardziej atrakcyjne odmiany barwne.

load...

Benjamin kocha konsystencję. Wymyślony, aby zmienić roślin z jednego miejsca do drugiego, należy umieścić roślinę gumy do okna o tej samej partii, jak wcześniej. W przeciwnym razie bardzo szybko można zauważyć, jak odpadnie liści. Rodzaje różnorodny ficus trzeba być dość ciepły, dobrze oświetlony obszar. Nie zapomnij umiarkowane podlewanie i utrzymać odpowiedni poziom wilgotności.

Ficus lira

Podgatunek Ficus ma falisty liści, które w swej formie jest wyraźnie przypomina liry czy skrzypce. Na liściach – wytłoczonym wzorem zielonkawych żyłek na ciemnym tle. Liści może wynieść do pięćdziesięciu centymetrów długości (ale mimo dużych rozmiarów, wyciąć ficus nie może). Dziś szczególnie popularne odmiany Bambino i Compacta.

Pamiętaj, że rośliny kształt liry gumowe jak samotność – nie ma potrzeby, aby umieścić go w pobliżu innych roślin. Takie drzewo byłoby idealnie pasuje w dużym pokoju z dużą ilością miejsca. Po prostu należy zwrócić uwagę na fakt, że nie jest w bezpośrednim świetle słonecznym, inaczej drzewo będzie cierpieć.

Ficus rośnie w kształcie liry, ważne jest, aby upewnić się, że zimą temperatura w pomieszczeniu, w którym był, nie spadnie poniżej dwunastu stopni. Ważne jest, aby spełniać innych warunków opieki dla tej rośliny. W związku z tym konieczne jest przestrzeganie reżimu nawadniania – grunt musi wyschnąć przed uzyskaniem kolejnej porcji wody. Ficus kształt liry paszy potrzebnej w okresie od wiosny do wczesnej jesieni, co dwa tygodnie. Okresowo spryskać liście i wytrzeć gąbką. Przeszczep wykonywane tylko wtedy, gdy system korzeniowy jest całkowicie wypełnia naczynie. Wykonując te proste zasady, będzie w stanie rosnąć różne rośliny, które już dawno zdobył miłość plantatorów kwiatowych.

Ficus Binnendika

Ta roślina szybko rosnące z pięknymi wąskimi, lekko błyszczących liściach. Ficus nie tolerują nawet tymczasowych zmian temperatury, a tym bardziej nie tolerują przeciągów. Chronić go przed zimnem. Nazwa odmian tej rośliny jest znany jako Ali. Niektórzy nazywają to fioletowy krwawnica ficus, a wszystko dlatego, że pozostawia trochę jak liści wierzby.

Ojczyzna ficus Binnendika – South-wschodniej Azji. Może być uprawiana w domu, w ogrodzie zimowym. Często stosuje się go do zielonego wnętrza, zwłaszcza jeśli jest wykonana w stylu japońskim lub chińskim. Takie drzewo z pewnością doskonale wpisuje się w stylizowanym przestrzeni orientalnym stylu. Uwaga gatunki alii, Amstel Króla i złoto.

Alamo ficus

Ficus naramiennego gatunki rosną dość powoli, jednak, jeśli on zapewnić kompleksową opiekę, on regularnie zwiąże żółtą owoce. Ważne jest, aby zachować prawidłowe i wilgotności, w odpowiednim czasie, aby spryskać roślinę i podlać. Nieco mniej można znaleźć w sprzedaży trójkątnym ficus charakteryzującej się małymi błyszczącymi liśćmi.

Podgatunek ampelnye

Wśród gatunków ficus ampelnyh najpopularniejszego karła. To złamane skrzydło pokój ficus, szybko rośnie. Nie lubił innych gatunków roślin. Native do Japonii i Chin. Jego różnica – specjalny wytrzymałość. Rosną krasnolud ficus konieczne pełzania lub scansorial roślin z cienkich pędach.

Ficus bluszcz ma większe liście, lekko wydłużone. Istnieją formy barwne. Charakteryzuje się wielkie zapotrzebowanie na ciepło i podlewania. Nawet jeśli nie wysusza glebę przez długi czas, roślina może umrzeć. Istotne jest zgodne z wysoką wilgotnością powietrza, która zależy również od rodzaju roślin.

Takie rośliny kauczukowe rosną lepiej w mini szklarni, lub alternatywnie, w akwarium. W tym przypadku maksymalna zmniejszona przesuszeniu ryzyka. To nie będzie zbędne w takim akwarium i mały szkopuł – na jej rośliny pełzanie. Uważaj też na światło – jest lepiej, jeżeli jest rozproszone lub sztuczny.

Rośliny gumowe z krajów tropikalnych

Czasami w domu rosną takich odmian figi, które przypominają butelkę drzew. Zazwyczaj są one dystrybuowane w południowej Kalifornii i Meksyku. Takie rośliny gromadzące wodę z dna, w postaci stałej pogrubionej części trzonka. To właśnie z powodu tej bagażniku ostatecznie lekko gęstnieje i zaczyna przypominać butelkę.

Więc ficus starań, aby zapewnić szerokie garnki, aby zapewnić, że rośliny głęboki drenaż. W systemie korzeniowym garnek nie może przeniknąć głęboko ze względu na zbyt skalistej glebie. W lecie drzewa są podlewane bardziej obfite niż w innych okresach roku. W zimie podlewanie i całkowicie zatrzymać, odnawiając go wraz z nadejściem wiosny. Głównymi przedstawicielami południowej ficus Ficus jest łodygach i Palmer.

Fig (Ficus Carica)

Innym rodzajem ficus, która jest warta obratitt uwaga. To drzewo figowe, lub jak to nazywa, rys, rys. Zgodnie z motywami biblijnymi, figowe liście były dla Adama i Ewy, pierwszej odzieży. Kolebką Ficus carica jest Afryka Bliski Wschód i Południe.

Czasami rośnie w Indiach i Afganistanie, a także w regionie Kaukazu i Morza Śródziemnego. Ten podgatunek jest uprawiana od czasów starożytnych. Nawiasem mówiąc, drzewo figowe jest jednym z sacrum dla muzułmanów. Czcimy figi i buddystów. Wiadomym jest, że owoce z drzewa figowego ten sposób zakazany owoc, o których mowa w Biblii.

Święte i Figowiec bengalski

Sacred ficus rośnie we wschodniej Azji. Jak figi, Ficus tak czczony przez buddystów, którzy wierzą i czynią to w okresie medytacji pod drzewem, Budda przyszedł do stanu nirwany. W Bombaju, jest on powszechnie znany świętą ficus, których wiek sięga trzech tysięcy lat. To drzewo liściaste mogą osiągnąć wysokość trzydziestu metrów. Dno beczki, tworzy rodzaj korzeniami-rekwizytów. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, a powietrze – suche, takie ficus resetuje liści.

I wreszcie, Figowiec bengalski. Jego ojczyzną jest uważany za Indiami i Pakistanem. Sama nazwa rośliny pochodzi od nazwy jednej z części Indii – Zatoki Bengalskiej. W literaturze wschodniej to drzewo jest obchodzony jako symbol nieśmiertelności i odrodzenia, specjalny drzewa figowego świętej, którą chcesz przeczytać.

Jak widać, istnieje wiele form, rodzajów i odmian figi. Każdy z nich posiada cechy, które są ważne, aby uwzględnić taki roślin rosnących w jego domu lub w mieszkaniu. Nie jest to najbardziej wymagająca w pielęgnacji roślin, ponieważ daje mu komfort w warunkach pokoju, na pewno nie będzie problemu. Zamiast ficus daje szybki wzrost i jasne pięknych liści, które są doskonale udekorować swój dom wnętrze.

load...