Ficus: pielęgnacja, konserwacja i reprodukcja

Zawartość:

To po prostu tak się stało, że ficus jest uważany za symbol paleniska i dobrego samopoczucia. Nawet w dawnych czasach ludzie wierzyli, że wraz z pojawieniem się w domu ficus wyglądał komfort i wypędził złe duchy. A related odbioru ficus, po prostu nie liczą! Na przykład, jeśli młoda kobieta zaczyna dbać o drzewa ficus, i będzie rosnąć bujnie, więc wkrótce dom będzie dzieckiem.

load...

Obecność ficus w młodej rodziny jest kluczem do wielkiej miłości. Mówią, że ficus daje zaufanie do swojego właściciela, łagodzi napięcie i może absorbować negatywną energię. Dzisiaj zdecydowaliśmy się powiedzieć, jak dbać o ficus Nataszy, aby uzyskać wszystkie pozytywnej energii w domu, o którym tak dużo mówi.

Ficus – pochodzi z tropikalnych częściach świata, takich jak Azja i Afryka. Wszystkie z nich pochodzą z rodziny morwy i zatrudnia ogromną liczbę gatunków. Ficus Natasha to krzew z podłużnych zielonych liści, które osiągają długość 8 cm i szerokości 5 cm. Dzieło rośliny kwitną drzewa kauczukowe rzadko lub wcale, a tego rodzaju figi dotyczy tego ostatniego.


Powrót do spisu treści

Ficus Natasha – pierwsze dni w domu

Ten ficus nie zatwierdzi stałe przemieszczeń, więc rośliny muszą natychmiast określić stałe miejsce, pożądane jest, że bezpośrednie światło słoneczne nie spadnie z powrotem. Ficus Natasza nie musi jasne światło, to będzie bardzo wygodne w pewnej odległości od okna. Podczas umieszczania akumulatora UWAGA lokalizację lub podgrzewacze – sąsiedztwo z nimi ficus niepożądany. I nie zapominaj, że projekty mogą zniszczyć kwiat!

load...

Zazwyczaj jest to dość bujne ficus korony i opieka zakłada regularne potrząsając rośliny, aby umożliwić przepływ powietrza między liśćmi. W celu utrzymania wymaganego poziomu wilgotności produkować regularne rośliny natryskowych. Procedurę tę należy wziąć wody w temperaturze pokojowej i prowadzi się ją dwa razy dziennie.

Jeśli jesteś właścicielem ficus sklepu, a następnie natychmiast po roślina jest przyzwyczaić się do nowej lokalizacji (zwykle trzy tygodnie), powinno być przeniesione do nowej ziemi. Nie bój się, jeśli po przyniosły roślinę, zacznie spadać liście. Jest to normalny proces adaptacji. Że zdał jak najszybciej, po prostu zachować opryskiwania i podlewania regularnie Ficus.
Powrót do spisu treści

Organizujemy regularne podlewanie

Nie ma określonego harmonogramu do podlewania roślin. Musisz przejść do wilgotności glinianym grudki, a on w różnych porach roku, w zależności od warunków wyschnie inaczej. Ficus nie akceptują suszę, dlatego muszą być podlewane tak, że gleba nie ma czasu do wyschnięcia. Ale to nie znaczy, że woda powinna być w puli.

Podlewanie najlepiej jest wykonywać w kilku etapach procedury, a następnie można sprawdzić, że gleba jest całkowicie nasycone wilgocią. Jeżeli po upływie pół godziny po podlaniu na patelni jeszcze nadmiar wody, muszą być osuszone.

Do pielęgnacji i podlewania ficus Natasha poprawnie, należy zwrócić uwagę na wodę do nawadniania. Zimna woda z kranu jest w stanie zniszczyć system korzeniowy kwiatu, jak zresztą każdy jego przechłodzenia. Oczyszczalnie muszą odstania i wodę ogrzewa się do temperatury pokojowej.


Powrót do spisu treści

Kiedy i jak nawozić ficus Nataszę

Odpowiednie podlewanie – to nie jest cała opieka ficus. Jeśli roślina nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych, to zaczyna spadać liście i gałązki cieńsze. Aby wygląd krzewu nie cierpi, to koniecznie trzeba nakarmić. Zazwyczaj kupiłem nawóz w wyspecjalizowanych sklepach i wprowadzać do gleby wiosną i latem, gdy roślina jest w aktywnej fazie wzrostu.

Zaleca się podawania raz w miesiącu, nawóz organiczny, a po minerału. Ciekły koncentrat rozcieńcza się wodą i aplikuje się do gleby podczas nawadniania. Należy przeprowadzić odpowiednią dawkę wymienionego w produkcji nawozów, lub jej nadmiar może prowadzić do wzrostu różnych grzybów, które powodują różne choroby rys.
Powrót do spisu treści

Powielanie ficus Nataszą

Jeśli opieka ficus jest poprawna, to roślina rośnie, a tam jest pragnienie, aby go propagować. Korzystny okres ten jest uważany za wiosną i latem. W tym czasie, z powodu naturalnego okresie wzrostu, korzenie sadzonek powstają znacznie szybciej.

Rozmnażanie jest przez sadzonki Ficus, który zbiera się w następujący sposób: Wybierz najsilniejsze pędy, których pień jest już sztywna, nie młody i zielony. Uchwyt musi być od 2 do 4 liści z nerki, nie więcej. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że przeszczep może zostać utracone z powodu nadmiernego odparowywania wilgoci. Cięcia sadzonki umieszcza się w zbiorniku z wodą. Po raz pierwszy aktywnie emitować biały sok, więc woda powinna być często zmieniane i nie pozwolić mu zasnąć. Po krótkim okresie czasu na sadzonek produkowanych korzenie, po których mogą być sadzone w ziemi.

Można ukorzenienia sadzonek natychmiast po podcięciu. Z tego też należy dokładnie umyć cięte sadzonki z soku mlecznego i pozostawić do wyschnięcia. Następnie trzeba sadzić sadzonki w doniczce z mokrego piasku, i udał się do procesu szybciej się na nich pokryte jar. Gdy sadzonki zakorzeniły i produkowane nowe liście, butelka może być usunięty. Opieka dla młodych roślin jest taka sama jak zwykle dla ficus: regularne podlewanie i spryskiwanie wiosną i latem.

Teraz już wiesz, czego szukać Natasha gumy zakładzie nie jest bardzo trudne. Tak, bardzo szybko Twój zakład będzie prawdziwą ozdobą domu i chcemy dbać o niego dał ci tylko radość!

load...