Ficus Kinki: opieka bez kłopotów

Zawartość:

Rośliny gumowe zawsze były dość popularna roślina doniczkowa. Popularność figi nie tylko ze względu na ich imponujące, a czasem nawet egzotycznych i elegancki wygląd, ale również względną wytrzymałość, odporność na choroby i różnych gatunków i odmian. Jednak różne rodzaje fig, i różne wymagania w zakresie opieki i konserwacji.

load...

Dlatego konieczne jest, aby dowiedzieć się więcej o jaki rodzaj ficus rośnie w domu i jak dbać o nich. Ale przedmiotem naszej dyskusji dzisiaj Ficus Kinki, znany również jako drzewo figowe. Spróbujmy dowiedzieć się, jakie cechy odróżniają tę roślinę od swoich braci, czego potrzebuje opieki i jakie problemy mogą pojawić się w trakcie wzrostu kwiat krajowego.

Opis botaniczny

Ficus Kinki jest niczym zmienności (CV) na znanej i bardzo popularnej Ficus benjamina. To karłowate odmiany, różniące się nie tylko wielkością, ale także kolor liści. Liście ficus Kinki kolorowe, jasnozielonym kolorze, obramowane sałatki lub kremowym granicy; mała i wąska (ich długość wynosi około 4 cm). Macierzystych ficus Kinki zdrewniałe, gałęzie pionowe – opadające.

Kolebką Kinki Ficus benjamina – tropikalnych regionach Afryki Zachodniej, Australii i Azji. Należy do rodziny morwy. Idealnie podatny na cięcie i tworzenia koronowego. Ceniony za swoje niewielkie rozmiary i specjalnej dekoracji. Stosunkowo wymagająca opieki.

load...

Warunki przetrzymywania

Głównie na tym miniaturowym ficus trzeba stworzyć komfortowe warunki życia. I te warunki powinny być jak najbardziej zbliżone do naturalnych – tropikalnych.

Ficus benjamina Kinki odnosi się do lekkich kochający rośliny, więc trzeba zachować je w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Pożądane jest, że podczas gdy światło rozproszone. Chociaż rośliny kauczukowe mogą łatwo tolerują bezpośredniego światła słonecznego podczas gorących letnich miesięcy powinny one być pritenyat od palących promieni. Ponadto, rośliny kauczukowe bólu reagują przepływu gorącego powietrza, chociaż są to rośliny ciepłolubne. Dlatego też, w doniczce powinna być umieszczony z dala od grzejników i grzejniki. W tym samym czasie, minimalną temperaturę, w której ficus czuje się dobrze i nie powinna być niższa niż 15 stopni Celsjusza.

Należy pamiętać, że roślina jest pożądane natychmiast wybrać stałe miejsce, jak ficus permutacji reaguje jak bolesne. Jeśli w puli z kwiatem, aby przenieść z miejsca na miejsce, liście ficus może zacząć spadać. Liście spadają i przepływa zimne powietrze. Dlatego od przeciągów to miniaturowy Ficus także być chronione.

Przy wilgotności w zakładzie nie ma specjalnych wymagań. Wygrywa toleruje suche powietrze i mieszkanie czuje się świetnie w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności. Należy jednak uważać, aby nie tworzyć dla swoich zielony domowych warunkach ekstremalnych i utrzymać poziom wilgotności w pomieszczeniu jest umiarkowany. Chronić roślinę przed przepływem podgrzewaczy powietrza i od czasu do czasu spryskiwać roślinę i pocierać jego liści – to, co potrzebne do komfortowego życia.

Pielęgnacja

Jedną z głównych zalet tej malutkiej pstrych drzew – względna prostota obsługi. Ficus Kinky nie wymaga uwagi i bardzo starannej opieki. Regularne, terminowe podlewania, przesadzania jako niezbędne, okresowe karmienie – to jest właśnie to, co leży troska mało wymagające rośliny. Jednak dla celów estetycznych drzewo należy wyciąć tworząc koronę. Ale powiemy później. Tak, dbanie o rośliny w domu.

  • Podlewanie

Jedynym wymogiem do nawadniania – ostrożność. Kiedy podlewanie jest niezbędne, aby upewnić się, że gleba w doniczce nie jest pereuvlazhnyat. Małe pojemniki, w którym rosną rośliny kauczukowe domowego, przyczyniają się do powolnego odparowania wilgoci z ziemi i podmokłych w puli może powodować gnicie korzeni, jak również występowanie chorób grzybiczych.

Jednakże, suszenie mieszanki gleby również nie do przyjęcia. Jeśli roślina jest długi czas bez wody, jej liście żółkną i opadają. Tak więc, podlewanie roślin powinno być umiarkowane, nie podmokłe, a bez niego wysychaniu między podlewaniem.

  • Karmienie

Podobnie jak wszystkie rośliny domowe, Ficus Kinky należy okresowo nakarmić. Fakt, że gleba w puli w momencie zabraknie i roślina zaczyna odczuwać niedobór minerałów. Jednak nadmierna ilość minerałów w glebie jest również niepożądane. W tym przypadku zakład jest również czasami spada liści. Dlatego trzeba nawozić ficus w określony sposób.

Najbardziej aktywny czas do nawożenia – rośliny z uśpienia. Dzieje się tak z początkiem wiosny, gdy Ficus po wakacjach zimowych ją pod drodze wzrostu. Od tego czasu aż do początku jesieni trzeba karmić kompleks domu ficus lub specjalny nawóz raz lub dwa razy w miesiącu. Wraz z nadejściem jesieni karmienia stopniowo zmniejszyć, redukując je do zera i kontynuowanie opieki bez opatrunków.

  • Przeszczep

Transplantacja jest również istotną częścią opieką ficus Kinki. Jak często trzeba zrobić? Pierwszy przeszczep należy wykonać natychmiast po przejęciu zakładu. Podłoża, które sprzedają rośliny doniczkowe nie są odpowiednie do ich stałego uprawy. Dlatego zaraz po dokonaniu zakupu konieczne jest przesadzają z donica w stałym, w pełni zastępując ziemi. Jeśli roślina jest podłoże w sklepie, to zaczyna boleć, zepsucia i krople liści.

Dla pierwszych i kolejnych przeszczepów trzeba wybrać garnków ceramicznych lub plastikowych i wypełnić je z mieszaninami gruntu przeznaczonych pod uprawę figi. Garnek nie powinien być zbyt duży i nie zbyt przestronne. Rośliny kauczukowe są przesadzane co potrzebne, kiedy rosną zbyt wiele. Dlatego częstotliwość zależy tylko od bezpośredniego tempa wzrostu i intensywność ficus zwiększając swój system korzeniowy.

Przeszczep może być przeprowadzona za pomocą sposobu przeładunku, przesuwania roślin w nowym naczyniu, utrzymując starego ziemnych pomieszczenia. W tym przypadku nowa pochvosmesi wypełnić przestrzeń pomiędzy podłożem nierówne i doniczki. Świeżo mielony wylano również na warstwie spustowym i powierzchnią starego ziemnych śpiączki.

Przycinanie

Przycinanie ficus Kinki prowadzi się w celu wytworzenia korony. Zauważ, że ta procedura jest bezbolesna dla roślin. Zwykle ficus odmiany posadzone kilka zakładów w jednym garnku. To pozwala na tworzenie drzewa z bujną liści. W tym przypadku nie tylko korona ficus staje się spektakularne, ale lufa wygląda bardzo niezwykłe – niektórzy przeplatają zdrewniałe łodygi, które z czasem mogą rosnąć razem u podstawy.

Jeśli ficus rośnie sam, to daje możliwość utworzenia zakładu w postaci miniaturowej drzewa. Crohna on na pewno nie byłoby tak bujne, ale jeden karzeł Ficus wygląda bardzo elegancko. W każdym razie, korona drzewa mogą być tworzone bez strachu przez cięcie zbędne gałęzie i liście, i nadając mu pożądany kształt.

Jak widać, Ficus Kinky jest rzeczywiście nie tak wymagający, jak mogłoby się wydawać. W zasadzie można go nazwać niemal doskonały jako roślina doniczkowa opieki dla niego bardzo łatwo. Najważniejsze – nie zapomnij, że rośliny żyją i potrzebują opieki i uwagi. Nawiasem mówiąc, jest powiedziane, że ten dom ficus ma niesamowitą pozytywną energię. Więc jeśli chcesz elegancki, skuteczny i skromny pokój kwiat, zdolność, aby poprawić nastrój, a następnie dać pierwszeństwo karzeł Ficus benjamina Kinki. Nie może się nie udać!

load...