Ficus Ginseng – cudowne drzewo w stylu bonsai

Zawartość:

A wiesz, że nawet elegancki i znakomity bonsai może być uprawiana przy minimalnym czasu i wysiłku? I pomóc w tym Ficus Ginseng, znany również jako krytym ogrodnictwo ficus drobnoowocowej, Ficus stępione lub żeń-szeń. Ta niezwykła roślina! On po prostu nie ma analogów! Zaskakująco ten rodzaj ficus nasady, który jest podobny do korzenia żeń-szenia lub bajecznym korzenia mandragory.

load...

Rosną sobie bonsai ficus z tobą, oczywiście, nie będzie działać – jest to niezbędne do korzystania z profesjonalnych technik rolniczych. Ale jeśli kupisz lub otrzymać jako dar jest cud drzewo, a następnie łatwo poradzić sobie z jej uprawy. Najważniejsze – aby wiedzieć, jak być dbanie o tych roślinach. To co mamy ze sobą i starają się dowiedzieć.

Funkcje

Ficus Ginseng lub ficus microcarpa (Ficus drobnoowocowej) – jest to dość agresywne zimozielony, który rośnie w stanie dzikim i dwadzieścia pięć metrów wysokości. Pochodzi z Azji Wschodniej i jest znany jako Dusiciel. Oczywiście, dla ludzi, roślina ta nie stwarza żadnego zagrożenia, ale w naturze … W naturze, te ogromne krzaki produkują liczne korzenie powietrzne, które do pni wsparcie splatają innych drzew i utrudniają ich rozwój. W skrócie, uduszona.

Ale ogrodnictwo kryty jest uprawiana jako bonsai ficus – a raczej psevdobonsay. Dlatego też, w naszych domach, wygląda nieszkodliwe małe krzewy raczej dziwaczny wygląd. Ten ficus przez grube korzenie pretensjonalnymi-pni stoi ładną koronę gałęzi z błyszczących lub nieznacznie wskazał owalnych liściach. Ozdobne i owocowe microcarpa ficus, które początkowo mają żółtawy odcień, a następnie nabyć głęboki czerwony kolor.

load...

Egzotyczne wspaniały efekt macierzystych Ficus Ginseng root – nie biorąc pod uwagę naturalną, ale dziełem rąk ludzkich. Pierwszy wysiewa nasiona tej rośliny, a następnie na pędach zaczynają wyglądać jak którykolwiek z pozostałych młodych siewek – podlewane, luźne, cienkie się. Zatem pełni rozwinięte okazy z pogrubionej korzenia, który jest jednak nadal pod ziemią. Należy zauważyć, że na tym etapie uprawy specjalistów stosowanie specjalnych technik rolniczych, pozwala tworzyć pogrubiony korzenie.

Ficus następnie ostrożnie wykopać i pokroić pni (jest ich kilka) z liśćmi. Następnie oczyszcza się z zmielonych korzeni sadzi się w oddzielnych doniczkach, większość korzeni opuszcza podłoże. Z biegiem czasu skóra na nadziemnej części korzenia coarsens i ciemnieje, staje się podobna do kory drzewa. Cięcia powstaje w miejscu Kroon. Ale w ten sposób rośliny dostępne są już w sprzedaży.

Konserwacja i pielęgnacja

Szczególne problemy ficus troska nie tworzyć. Zakład jest w ogóle potrzeby, nisko-konserwacji, ale opieki. Przede wszystkim trzeba stworzyć dla niej komfort cud drzewa. Należy pamiętać, że od razu po zakupie rośliny mogą reagować na zmieniające się otoczenie żółknięcie i więdnięcie liści. W zasadzie, reakcję można uznać za normalny – przedłuża okresu adaptacji. Ale jeśli po dwóch lub trzech tygodni w zakładzie nie został przywrócony w nowym środowisku, należy zwrócić uwagę na to, jak dbasz o niego i czy są zgodne z warunkami.

Twój Ficus trzeba podnieść zacienionym miejscu, dobrze chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jednak w ciemnym otoczeniu ficus również będzie czuć się nieswojo. Najlepszym miejscem dla niego – w półcień. Pamiętaj też, że roślina ta boi się nie tylko bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ale wypływa z suchym gorącym powietrzem. Dlatego, miejsce doniczce powinna być wybrana od grzejników i grzejniki. Lubi ficus i przeciągów. Z tego powodu, że nie zawsze jest to dobre uczucie na parapetach. Najbardziej optymalna temperatura w pomieszczeniu, w którym zwiększenie ficus, będą się wahać od 16 do 22 stopni Celsjusza.

Wszystko to mało wymagająca pielęgnacji roślin jest ograniczona do podlewania. Na przykład, zaczynają rozpylać Ficus musi być od pierwszego dnia jej pojawienia się w domu. A następnie kontynuować spryskać kwiat w dzień lub dwa. Należy nawadnia w miarę suszenia gleby w doniczce, ale nie powinny być dozwolone i suszenia ziemnych śpiączki. Krótko mówiąc, musi być umiarkowane podlewanie i terminowe. Częstotliwość podlewania zależy od temperatury pokojowej, a od wielkości doniczki i wieku rośliny. Więc się kierować sytuacją. Tylko nie zapomnij, że uwilgotnienia gleby jest również niepożądane, jak również jego suszenie.

Każdego roku konieczne jest przeszczep młode rośliny, a gdy podrosną, aby zmniejszyć częstotliwość bezpośrednich raz na dwa lub trzy lata. Po transplantacji, pożądane jest użycie specjalnych podłoży są zakupione lub Przygotowanym PODŁOŻA równych ilości piasku, ziemi i granulatu gliny pikirovochnoy.

Oprócz podlewanie, opryskiwanie, a przeszczep jest konieczne, aby utworzyć koronę rośliny. Ale to wyłącznie w celach dekoracyjnych. Tylko bez przycinania gałęzi Ficus wyciągnę i przestanie wyglądać jak bonsai. Jeśli zamierzamy rozwijać go jako ozdobna kwiat w stylu bonsai, nie bój się przycinać ficus – przycinanie go płynnie. Korona po ścięciu staje się jeszcze grubsze.

I wreszcie, słowo ostrzeżenia. Mass opadanie liści tego gatunku ficus – zjawisko to jest całkiem naturalne. Tylko życie pozostawia okres nieprzekraczający trzech lat. Więc fakt, że nie boją – zastąpić ulotki rot rosną nowe. Ale żółknięcie dolnych liści – sygnał o braku minerałów w glebie. W tym przypadku, instalacja jest niezbędne do zasilania specjalnego lub złożonego nawozu przez dodanie do wody do nawadniania. A jednak jest to pożądane, aby przeprowadzić dolistnego dokarmiania raz lub dwa razy w miesiącu.

Tutaj taki skromny i niezwykły kwiat styl można rozwijać w swoim domu bez większych trudności. Najważniejsze – należy pamiętać, że jak każdy byt żywy, twój zielony zwierzę wymaga opieki i uwagi. Jeśli zależy mu na przeprowadzenie wszystkich zasad, to jest to wspaniałe drzewo cud przez długi czas będzie można rozkoszować się i zaskoczyć swoich gości z niezwykłym wyglądem. Powodzenia!

load...