Ficus benjamina jest chory: niewłaściwej pielęgnacji lub postaci nieobliczalny?

Wśród kolegi Pokój rodzinny mulberry Ficus benjamina – jeden z najpopularniejszych przedstawicieli drzew i krzewów Ficus rodzaju.

W środowisku naturalnym (Indie, Chiny) osiąga on dwadzieścia pięć metrów, udomowione odmiany w sprzyjających warunkach mogą rosnąć do dwóch lub trzech metrów. Główną zaletą tego wiecznie zielonego drzewa – jego szeroka korona z dużą ilością błyszczących zielonych lub pstrych liściach. I tak główną cechą większości dolegliwości, które nękały ficus będzie warunkiem jego liści. A jeśli warunki życia nie będzie odpowiadał swój zakład, to przede wszystkim Ficus reagować na upuszczenie jej bujną koronę.

load...

Natychmiast chcę ostrzec początkujących ogrodników – prawie wszystkie choroby są związane z niewłaściwą konserwacją i opieką ficus. Aby uzyskać więcej informacji na temat włączania treści Mówiliśmy już w innych artykułach, które można znaleźć na naszej stronie internetowej, więc dzisiaj będzie koncentrować się tylko na konkretnych punktów, które mają wpływ na zdrowie Ficus benjamina.

Czynniki wpływające na zdrowie Ficus benjamina

Pierwszym powodem Ficus Benjamina można zresetować pozostawia naturalne starzenie. Każdy liść tej rośliny żyje około trzech lat, a następnie żółkną i opadają. Ale proces aktualizacji korony nie jest zwykle ostry i ogromny: od czasu do czasu jeden lub dwa lub trzy dolnego liścia starych zastąpione nowymi. Jednakże, jeśli duża liczba żółtozielony lub niespodziewanego, „łysienie” kufer, jest to wezwanie do działania!

Co robić? Przeprowadzenia gruntownego oględziny instalacji. Zidentyfikować naturę żółknięcie liści: zielony kolor stracił cały arkusz lub tylko końcówkę, a może były brązowe plamy, liście są skręcone lub tylko suche? I która strona większy zażółcenia? Spójrz pod liśćmi – może powodować choroby są szkodniki owadzie. Należy zwrócić uwagę na stan gleby: jeśli rot lub może wyschły korzenie nie pachnie? Im bardziej skrupulatne Państwo sprawdzić Ficus Benjamina, tym dokładniejsze będzie twoja diagnoza, a więc leczenie będzie wybrać odpowiedni.

load...

Oto, jak różne czynniki wpływają na zdrowie zieloną zwierzaka:

  • Oświetlenie

Blade lub żółte, następnie Spadek liści z boku cień? Oznacza to, że roślina nie jest wystarczająco słoneczny. Umieścić garnek bliżej okna lub dodać sztuczne oświetlenie.

Pojawienie się brązowych plam, a następnie żółknięcia liści od źródła światła, najprawdopodobniej oznacza, że ​​ficus dostaje oparzeń słonecznych. Cień słoneczny okno lub przenieść garnek do drzewa w pewnej odległości od niego.

  • Temperatura

Zdarza się również, że od rys i skręcone liście więdną – to dzieje się przy niskiej zawartości temperaturach. A może Twój pot jest zbyt ciasny dla zimowego zimnej oknie lub stojąc przy otwartym oknie. W tym przypadku leczenie będzie oczywisty – zwiększyć temperaturę powietrza i nie umieścić roślinę w sposób przeciągów.

Ze względu na nagłe zmiany temperatury lub nagłe zmiany warunków oświetleniowych (na przykład, na wiosnę będzie natychmiast umieścić ficus balkon) małe wodniste żółte plamy na liściach są uformowane, które prowadzą do śmierci cały arkusz, aw ciężkich przypadkach – i tylko ficus. Ficus Benjamina przystosowanie się do zmieniających się warunków powinno być stopniowe wprowadzanie świeżego powietrza do dwóch do trzech godzin w ciągu tygodnia. W ten sam sposób na jesieni należy stopniowo przystosować się do treści wewnętrznej.

  • Wilgotność

Z braku wilgoci pozostawia Ficus benjamina może nagle spaść szybko. I reakcja roślin może być opóźniony, czyli fakt niskiej wilgotności została już ustalona, ​​a liście mogą jeszcze spaść. W takich przypadkach nie jest źle mieć wskaźnik domu wilgoci.

Obecność brązowych zakończeniach liści wskazuje również nadmierne wysuszenie na powietrzu. W celu zwiększenia wilgotności zaleca się stosowanie nawilżacza lub garnek umieszczonej w zasobniku mokrej ekspandowana glinka, a także pamiętać aerozolu ficus z rozpylacza.

  • Podlewanie

Nadmierne podlewanie jest niezwykle negatywny wpływ na ogólny stan rys. Dowodem na to jest przez pojawienie się ciemnych plam na liściach i zgniły zapach pochodzących z gleby. Przy stałych stojących gnije wodnych systemu korzeniowego i zapisać ficus, nie jest prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, ograniczyć podlewanie i zatrzymać spryskać liście. Pamiętaj, że przed każdym podlewaniem ziemia powinna być trochę suche. I wykorzystywać do podlewania ciepły bronić wody, zimna woda będzie powodować spadek temperatury, a liście mogą spaść.

  • Nawóz

Ogólny stan jest zadowalający ficus i nowe pędy są cienkie, małe liście rosną. Dlaczego? Niestety Twoja roślina lub nie wystarczająco dużo światła, lub braku zasilania. W tym przypadku, obróbka jest zwiększenie światła lub inne dodatki mineralne, nawóz ficus.

  • Przeszczep

Jeśli zaczynają się nagie tułowia i żółknięcie liści, zwróć uwagę na wielkość garnka i zastąpić starą glebę. Może korzenie ficus nie jest umieszczona w „domu”, a nawet trzymać z otworów drenażowych. Odbiór pojemnik trochę bardziej stare i zastąpić gleby.

  • Szkodniki

Szkodniki wpływając ficus – przędziorki, mszyce, skala Jose, czerwców mączystych. W zasadzie wpływu na szkodniki roślin w wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności. Charakterystycznymi cechami tego kłopotu jest wygląd liści płyty plamy strajków kleju, taśmy, co powoduje żółknięcie liści, usychają i opadają.

Z przędziorków i mszyc mogą być łatwo usunięte przez wytarcie i opryskiwanie roślin z mydłem lub rozcieńczonego roztworu mieszaniny Bordeaux. Za zniszczenie innych szkodników, że nie wystarczy, potrzeba więcej zabiegów owadobójczych.

  • Zakażenie

Niestety, Ficus benjamina jest narażona, a niektóre choroby zakaźne i choroby grzybowe. Na przykład, mogą być czarne sadzowy grzyba. Korzystne warunki dla zainfekowanych roślin są lepkie szkodniki wylotowymi. Lub mączniak – wygląda jak biała powłoka na liściach, które, gdy ruch jest łatwo oddzielone od arkusza i przeniesionych do innej części zakładu. Sposoby zwalczania chorób grzybiczych obejmuje usunięcie porażone liście i poddano działaniu roztworu środka grzybobójczego korony.

Zgnilizna korzeni – choroba bakteryjna, jest wynikiem nadmiernego podlewania. Konieczne jest zastąpienie gleby i usuń zgniłe korzenie. Kiedy ciężkie przypadki ficus wyrzucane wraz z garnka.

W opinii większości amatorów ogrodników, Ficus benjamina jest bardzo łatwo stracić swoje liście. Do jego niezadowolenie jest zupełnie normalna sytuacja ulegnie zmianie – na przykład, gdy go nosić do domu ze sklepu, a nawet jeśli po prostu nagle garnek z roślin drugiej stronie do światła. Wszelkie stres – i ficus natychmiast resetuje nawet zielonych liści. Spróbuj wziąć to pod uwagę!

Kocham swój zakład, dbać o nich i nie przeszkadzać za nic, i to nie choroba nie będzie się bać swojego domu drzewa. I przez wiele lat, będziesz cieszyć się piękną i szlachetną symbol stolicy Tajlandii – wspaniały Ficus benjamina.

load...