Feng Shui w kuchni: zasady dekoracji wnętrz

Zawartość:

W kuchni jest najpopularniejszym miejscem w domu, symbol domowego ogniska. Ona może powiedzieć wiele na temat atmosfery w domu, charakter, myśli, relacje i zdrowie jego mieszkańców. Kuchnia na Feng Shui, aby przyciągnąć bogactwo i dobrobyt rodziny. Aby to zrobić, wykonaj następujące zasady projektowania wnętrz.

load...

Przede wszystkim, trzeba zapewnić komfort i wygodę. Kuchnia na Feng Shui muszą być przestronne, czyste i dobrze oświetlone. Lepsze oświetlenie – w słoneczny. Ale jeśli wielkość kuchni jest bardzo mały i robi się trochę światła słonecznego, a następnie za pomocą sztucznego oświetlenia.


Powrót do spisu treści

Kuchnia an_1

  1. Głównym tematem an_1 – bałagan i śmieci. Stanowią one bałagan swojego życia, prowadzą do pieniędzy i problemy z nadwagą.
  2. Nie można trzymać rzeczy, które nie korzystają: należy je wyrzucić albo dać do kogoś. W przeciwnym razie będą one gromadzić negatywną energię.
  3. Nie należy używać pękniętych filiżanki i spodki z wyszczerbione krawędzie.
  4. Nie przechowuj niedziałających urządzeń. Muszą naprawić lub wyrzucić.
  5. Nie używaj nieszczelny kran. Takie dźwigi nosić pieniądze z domu. Muszą być naprawione lub wymienione.
  6. W kuchni, jak w innych pokojach, zakazane jest umieszczenie nad głową nieporęcznych przedmiotów. Symbolizują one problemy, które mogą nagle upaść.
  7. Nie można zlewozmywak, zmywarka do naczyń, pralkę i lodówkę, które stanowią wody, umieszczonego w pobliżu kuchenka i kuchenka mikrofalowa – pożar wcieleniu. W tym przypadku elementy wody i ognia będą kolidować ze sobą, co prowadzi do ciągłych kłótni między członkami rodziny. Aby zharmonizować energię i zapewniają korzystne feng shui kuchnia powinna być umieszczona drewniany obiekt pomiędzy tymi obiektami: będzie on pełnić rolę mediatora i neutralizuje ognia i wody.
  8. Nie można mieć wejście do kuchni w przedniej części drzwi, ponieważ energia pochodząca z zewnątrz, będzie szkodzić dobru i pieniądze popłyną z domu. Jeśli masz sprawę, a następnie umieścić w pobliżu drzwi kuchennych jakiś jasny obiekt jako rozrywkę: ekran, statuetki lub kwiatka.
  9. Jest to niepożądane zostawić ostre rogi w kuchni. Spłaszczyć je z okrągłymi przedmiotami, na przykład te, w odniesieniu do zbóż lub roślin wewnątrz pomieszczeń.

Powrót do spisu treści

Do wymogów aranżacji kuchni

Kuchnia powinna idealnie zajmują południową część domu, połączony z ogniem, czyli wschodnia związana z drzewami. Najbardziej niekorzystnym położeniu kuchnia – północna część domu. Nie zaleca się wyposażyć kuchnię w środku domu, w pobliżu wejścia. W pierwszym przypadku, pasażerowie będą często kłócą, aw drugim pieniądze szybko opuścić rodzinę.

load...

Jeśli Twoja kuchnia komunikuje, że jest konieczne, aby usunąć wyjście awaryjne lub oddzielić je, na przykład, za pomocą bufetu, niską ścianę lub kwiaty, a na przeciwległej ścianie powiesić lustro. Nie mogą być umieszczone obok kuchni łazienki i wc, jak w tym przypadku, wszystkie zgromadzone pieniądze zostaną zmyte wodą. Jeśli nie jesteś w stanie przełożyć układ pokoi, feng shui oferuje miejsce przy wejściu do kuchni gongu wiatru lub kryształ. Neutralizują one negatywną energię i przekształcić je w pozytywne.

Idealny do stosowania w kuchni pastelowych odcieniach. Kolor kuchnia feng shui nie powinny być widoczne. Korzystnie zwrócić kuchnię w zielony, żółty, brązowy, pomarańczowy i bieli. Nie zaleca się stosować czerwone i niebieskie odcienie. Ponadto, czarnym i niebieskim, symbolizujące wodę, nie mogą być stosowane w południowej strefy – strefy pożaru, a kolor Metal – we wschodniej części drzewa kierunkowym.

Wszystkie przenikliwe instrumenty (noże, widelce, nożyczki) muszą być przechowywane w zamkniętym pudełku: one powodować negatywne Sha energii. Energia ta prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Stół powinien być okrągły lub owalny. Niedaleko niego znajduje się parzystą liczbę krzeseł. Wszystkie półki szafek muszą być zamknięte. Najlepszym materiałem do oczyszczania – ze stali nierdzewnej (element metalowy), który niszczy szkodliwą energię.

Feng Shui zaleca, aby ozdobić rośliny kuchennych, przyciąga pozytywną energię qi. Nie można ozdobić pokój z suszonymi lub sztucznymi roślinami: są martwe. Pożądane jest, że w kuchni nie było miskę owoców. Doskonale owoce są pomarańcze, symbolizujące szczęście i dobrobyt. Wystrój Feng Shui Kuchnia doradza przy użyciu numeru 9: 9 pomarańczy, kubki 9, 9 terminarz na suficie. Jest symbolem szczęścia.

Idealna umieszczenie lodówki – w strefie południowo-wschodniej i południowo-zachodniej. Eksperci feng shui zaleca się umieścić na dolnej półce lodówki lustrze. To mnoży liczbę produktów.


Powrót do spisu treści

Piec – symbol dobrobytu

Głównym przedmiotem kuchni – kuchenka, który jest symbolem dobrobytu, królowa kuchni i jej serca. Wskazane jest, aby umieścić go w pobliżu południowej ściany, zdominowany przez ogień. Nie można umieścić piec w rogu lub w pobliżu okna. Jeśli nie spełniają tego wymogu, pieniądze wyparuje. Najlepszy ze wszystkich płycie prowadzącej w środku domu, a co najgorsze – przy głównym wejściu: wszyscy mieszkańcy odczują niedobór pieniędzy.

Piec musi być zawsze idealnie czyste, jak całej kuchni. Jeśli coś pójdzie nie tak w swoim życiu, to przede wszystkim zrobić kilka płyt czyszczących, a zauważysz poprawę razu.

Idealnym rozwiązaniem jest układ płyty, gdy stoi przy kuchence widziałem nikogo, kto wchodzi do kuchni. Ale jeśli nie można to zrobić, a następnie powiesić na płytki lustrzane. Konieczne jest, aby wykorzystać wszystkie palniki. Pożądane jest, aby zapalić je po kolei.

Jeśli spełniają powyższych wymagań, kuchnia Feng Shui zawsze będzie korzystne i będzie przyciągać bogactwo domu i dobrobyt.

load...