Feng Shui studio. Szukamy kompromisu

Zawartość:

Co zaskakujące, ale studio jest uważana za najbardziej udany pod względem tworzenia harmonijną przestrzeń zgodnie z zasadami feng shui. Sędzia dla siebie: tu wszystko jest kompaktowy, dzielnica, zazwyczaj ma kształt prostokąta (bez oddziałów w niepożądaną stronę), a plan tego mieszkania jest dobry i „wygodne” leży siatka Bagua – głównym narzędziem Feng Shui. Więc co feng shui studio jest całkiem możliwe na jej małej przestrzeni życiowej. Zacznijmy od początku.

load...

Siatki Bagua

Jeśli już wiesz, jak korzystać z tego prostego narzędzia, wiesz, jak rozpoznać wszystkie strefy wpływów w swoim domu. Jeśli nie, należy postępować w następujący sposób.

Narysuj plan jego jednopokojowym mieszkaniu i określić jego położenie w stosunku do kardynała. Wziąć kompas, i dowiedzieć się, jakie okna wychodzą na północ. Jeśli kompas dostać problemu, wystarczy spojrzeć na której stronie okna słońce ustawia – Zachód tam. I od tej pory będą zdemontowane. Tak więc, znajdując w jego mieszkaniu na północ, zaznaczyć go w samolocie i zastosowania planu Bagua siatki, wyrównując północną strefę ze swoim północy.

Dalej – prostsze. Nakładając siatkę, widać na pierwszy rzut oka, które obszary wpływów w częściach publicznych domu znajdują. I te obszary tyle aż dziewięć:

 1. Centrum Home – Strefa Zdrowia.
 2. Północna – Strefa Kariery.
 3. Południowa – strefa Fame.
 4. Zachód – strefa kreatywności.
 5. Wschód – strefa rodzin.
 6. Południowy zachód – strefa miłości.
 7. W południowo-wschodniej – strefa bogactwa.
 8. Północny zachód – strefa pomocników.
 9. Północny wschód – Strefa wiedzy.

Teraz pozostaje tylko umieścić wszystkie obszary funkcjonalne domu według stref wpływów feng shui. Można, oczywiście, rozpocznie się natychmiast przenieść meble, przesuwając „Bed miłości” w romantycznej okolicy, i biurko w obszarze zawodowym. Dobrym rozwiązaniem. Jeśli to możliwe, to warto to zrobić. Ale można zrobić mniej ofiar, zachowując koncepcję funkcjonalnego wnętrza.

load...

Czysta energia w domu

Najpierw trzeba oczyścić swój dom ze wszystkich negatywności. Przede wszystkim, możemy pozbyć się śmieci: niepotrzebna i zbędna rzeczy. Mieszkanie, a więc nie jest szczególnie duży, więc dlaczego wciąż zaśmiecać? Przyjrzyj się wokół: Tutaj jest regał, który przestawiać z jednego rogu, to naprawdę potrzebne? A reprodukcji starego muru, na którym zostały wydane w szkole? Ale puste donice, samotny jest siedzący na parapecie? Wszystkie – za burtę. Nie trzeba w „zwykłej” płaskiej dodatkowych rzeczy.

A teraz spójrz na szafę. Wyglądało? I co tam widzisz? Pamiętaj złote fashionistas zasada: jeśli coś tam w szafie nigdy nosić dłużej niż rok, to nigdy nie będzie nosić. Wyrzucić (lub dając) wszystkie podobne przedmioty szafy! Cóż, po szafy chodzić z rewizji dla wszystkich półkach, szafkami, szuflad i stołów. Wiosłował dużo śmieci? Zgadza się. On nie należą tutaj.

Następnie przejdź do zniszczenia drugiego wroga pozytywnej energii – gruzu i brudu. Umyte podłogi, wolne od pyłu i sadzę wolną od sieci rogach. Masz całą tę drogę? Wówczas swobodny przepływ ma nic, aby zapobiec pozytywną energię swojego domu. I to jest dokładnie to, co jest wymagane przez przepisy feng shui.


Aktywacja strefę skażoną

Jeśli masz czyste, śmieci wyrzucony z domu, aby go swobodnie oddychać i łatwo, a następnie spróbuj włączyć punkt do siatki Bagua wpływów. Dla takich dziedzinach kreatywności i asystent „aktywator” będzie metalowe: meble metalowe, figurki, pamiątki, znajdujący się w tych dziedzinach pozytywnie wpływa na energię twórczą i przyczynić się do pomocy z zewnątrz. Wody (akwarium, fontanny) w obszarze Kariery pozytywny wpływ na postęp kariery i wynagrodzenia wzrasta. Doniczki z ziemią w obszarze wiedzy i miłości aktywuje zdolności umysłowych i miłosnych namiętności. Drewno (wszystkie rodzaje) – obszary elementem rodziny i bogactwo, i ognia (świece, na przykład) jest właściwe w strefie of Fame.

Oprócz symbolicznych elementów każdej strefy będzie zbędne do kluczy. Na szczęście – konia, słonecznika, ryby smoka, kota z podniesioną łapą. Miłości – każda para obiektów, łabędzie, sercami, delfinów. Bogactwa: monety, z rogu obfitości i kielich ropucha pieniędzy (ryba). Aby chronić – żółw, lew, nosorożec. Umieść wdzięki w obszarach, które naszym zdaniem „nic nie robić”, a będziesz zadowolony (feng shui).

Elementy krawężnika konflikt

Najbardziej kontrowersyjna lokalizacja (pod względem Feng Shui) w studio będzie kuchnia. To gdzie sąsiedztwie dwóch elementów walczące: woda i ogień. Więc starają się „rozcieńczyć” je od siebie tak daleko, jak to możliwe: zlewozmywak i kuchenka, mikrofalówka i lodówka nie powinny znajdować się w pobliżu. A jeśli nie udało nam się zrobić to, co najmniej, aby stworzyć barierę między nimi z drewna (desek, płyt drewnopochodnych, panele korkowe).

Inną możliwość „naturalnego” konfliktu – metalu i drewna sąsiedztwie. Spróbuj rozwiązać takie konflikty i neutralizator do takiej wrogości będzie wylądować rozwodowe kryte roślin rosnących w ziemi i wykorzystać donice w tym charakterze. Ziemia cały elementem bezkonfliktowe i może skutecznie neutralizować nie tylko z metalu i drewna, ale także wodę i ogień.

Oto „śpi” w kolejności (feng shui)

Oddzielna sypialnia w kawalerce, oczywiście, nie zorganizować. Dlatego konieczne jest, aby korzystać z rezerw „Meble”. Meble w domu w ogóle – gospodarze ból głowy. Wielu nie dostarczać, ale niewiele – może nie wystarczyć. Dlatego apartamenty z jedną sypialnią są często używane meble-transformator. Ale Feng Shui, to podejście nie jest mile widziane. Ale jeśli nie masz dokąd iść, przynajmniej przestrzegać zasad:

Nie należy pozostawiać kanapa do spania) (który rozwinął niech w tej formie w domu to tylko na noc. Jednak obracając sofa do łóżka, zadbać o to głowa nie było w pobliżu doniczkowych, w drzwiach lub przez okno, a nawet więcej, my (nawet wyłączony) komputer i telewizor. Nie powiesić lustro w pokoju tak, że odzwierciedlają one śnie (dowolna część ciała).

Aby zabezpieczyć łóżko, użyj ekranów i partycje, między sofą i okna, sofą i drzwi. Jeśli masz małe dziecko, a zatem w łóżeczku, a nie umieszczać go w oknie lub drzwiach i zostały sporządzone z dala od komputera. W skrajnym przypadku, wznosząc baldachim nad szopką i hakiem na ściance bocznej łóżeczkach osłonowych.

Szukamy kompromisu

Dobrym kompromisem dla organizacji przestrzeni życiowej studio będzie jej rejestracji zgodnie z datą urodzenia, a raczej z elementem urodzenia. Aby znaleźć elementu, wystarczy spojrzeć na ostatnie cyfry roku urodzenia:

 • Metal – zero, jeden;
 • Woda – dwa i trzy;
 • Drzewo – cztery i pięć;
 • Ogień – sześć i siedem;
 • Działka – osiem i dziewięć.

Dziwnie, ale w projektowaniu mieszkania na Feng Shui, zgodnie z elementami rządów urodzenia „przez sprzeczność”. Oznacza to, że trzeba użyć zobojętniających kolory i wdzięki.

Element ognia

Kolory drewna i ziemi: wszystkie odcienie zielonego, brązowego, pszenica, wyciszony żółty. Akcesoriów i wyposażenia wnętrz z drewna i metalu. Zdjęć krajobrazów (zdjęcia, reprodukcje, widok z okna). Book (również drewno, między innymi). Ale pamiętaj, że to tylko w umiarkowanych ilościach może wzmocnić swoją „ogień”.

Styl ziemia

Elementy ognia i metalu mile widziane. Woda i drzewa niepożądane. Może być wykorzystywane do uruchamiania elementów do ziemnych białych świec lub lampy ściany z mlecznobiałej odcieni. Kolory – lekkie, złoty, srebrny, czerwony, żółty i pomarańczowy.

Element metalowy

Zrównoważyć ten element z elementami wody i ziemi, a także umiarkowaną ilością drzewa: akwarium, książki, drewniane meble. Kolor – niebieski, jasnoniebieski, błękitny, czarny, brązowy i ochry. Marynistyczne, „woda” wzory, szkło, bursztyn, muszli: to wszystko będzie zrównoważyć i zmiękczają metal.

Elementy wody

Korzystne oddziaływanie na ten element, z drewna, metalu i ziemi. Pamiątki z kamienia i meble, kryształ górski, złoto (mosiądz i miedź), drewniane rzeźby, rośliny zielone, „muzyka wiatru” i dźwięki natury – to aktywuje elementu. Kolorystyka musi zawierać odcieniach fioletu i turkusowym, pomarańczowym i czerwonym.

Element drewna

To aktywuje ognia: świece, obrazy ogień, słońce (Wschody i zachody słońca), jasne światło. Woda jest również niezbędna do zasilania narodzeni pod elementami drzewa: fontanny, akwaria, Seascapes, szkła. I, oczywiście, wszystkie kolory wody i ognia: niebieski, niebieski, czarny, czerwony, pomarańczowy. Wystarczy pamiętać, że w celu zwiększenia jego elementy muszą wybrać tylko jedno (maksymalnie dwa) elementu, a nie sprzeczne ze sobą: albo wody lub ognia.

Opanowanie i wprowadzenie do praktyki feng shui studio, a nie ślepo przestrzegać wszystkich zasad i wytycznych. Wschód od wschodu i harmonijnej przestrzeni życiowej może być dobrze zorganizowana i przepisy europejskie. Najważniejsze jest to, że czujesz się komfortowo. Kompromis zawsze jest czas i miejsce.

load...