Feng Shui: strefa wpływów w domu

Wiesz, że część świata wpływają na organizmy żywe? Na przykład, mech na pniach drzew rośnie gęsty od strony północnej. Południowym stoku mrowiska jest bardziej delikatna niż na północy. Gniazdo mewy na zachodnim brzegu wyspy. Słonecznik podąża za słońcem, odwracając głowę od wschodu do zachodu. Nasz dom, zgodnie z naukami feng shui – to także żywy organizm. I kardynał podkreśla, że ​​feng shui określa obszary, które mają wpływ na nasze życie.

load...

Czasami istnieje wrażenie, że ta starożytna doktryna zawiera elementy magii, a czasami to wszystko jest logiczne i racjonalne. Spróbuj zrozumieć, co więcej dziedzin nauki feng shui – magia czy rozsądek?

Co to jest obszar Feng Shui i siatki Bagua

Feng Shui uczy nas, aby osiągnąć harmonię z otoczeniem, co z kolei może wpływać na bieg naszego życia. Zgodnie z nauką feng shui wszystko, co dzieje się w życiu człowieka można podzielić na dziewięć kategorii. To jest dokładnie to, co jest jego sens i życie jako takie. Jaką kategorii? Ścieżka, miłość, rodzina, bogactwo, zdrowie, dobrobyt, kreatywność, przyjaciół, wewnątrz wiedza i chwała.

Wszystkie te kategorie są w jedną całość i uporządkowane. W jaki sposób możemy zorganizować przestrzeń dzienną sowa, zależy od harmonii lub dysharmonii () wszystkich elementów naszego życia. Okazuje się, że nasz dom może być podzielony na strefy, które mają wpływ na jedną lub innego aspektu życia. I wiedząc dokładnie, gdzie w domu i są położone strefę wpływów w naszym życiu, można spróbować je naprawić.

Narzędzie służy do definiowania stref wpływów w naszym domu o nazwie siatki Bagua. To jest taki magiczny ośmiokąt pokryte wielobarwne na sektorowego (strefy), przywiązany do kardynała. Bagua siatki pomaga zorientować się, która część domu ma wpływ na pewnym obszarze życia. Nawiasem mówiąc, Bagua siatki w formie uproszczonej – prostokąta, składające się z dziewięciu kwadratów, które są dystrybuowane przez Cardinal) (Feng obszarze shui.

load...

Co wpływa feng shui obszar

 1. ścieżka terytorium życie i kariera. Obszar ten ma wpływ na wszystko, co pozwala zarabiać na życie. Strefa sposób definiuje swoje umiejętności do nowych początków i rozwoju duchowego, a także nastawienie do życia jako takiego. Ten obszar – symbol dynamiki wydarzeń w swoim życiu, a ich liczba
 2. Strefa Miłość i Bruck. No, co powiedzieć? W zależności od tego, jak dokładnie obszar organizowana jest w domu, będzie kochał lub nienawidził, żonaty lub pojedyncze, szczęśliwi lub nieszczęśliwi w małżeństwie, pożądane lub nieodebrane w łóżku. W każdym przypadku (tylko zgodnie z zasadami feng shui), obszar ten ma wpływ na związek miłości.
 3. Strefa rodziny lub jak to nazywa „Elder Area”. To odnosi się do wielkiej rodziny – rodziców (i więcej przodkowie), siostry i bracia, ciotki i wujkowie. Zgadzam się, że nie mogą one nie mieć wpływu na twoje życie. I, według psychologów, to jest podstawa, która osoba (świadomie lub nieświadomie) czerpie swoją witalność. Więc swojej spuścizny duchowej i materialnej, relacje z rodzicami i krewnymi są bezpośrednio zależne od organizacji tej strefie.
 4. Riches strefa (Deathly Fortune, dobrobyt). Prawidłowa (lub niepoprawne) organizacja tej strefy określa dobrobyt w domu (przy okazji, nie tylko materialnej) i, oczywiście, pełnię swojego portfela.
 5. Strefa zdrowia. To nie ma sensu dyskutować z faktem, że dobry stan zdrowia jest jednym z podstawowych warunków dla szczęśliwego życia. Dlatego obszar ten jest bezpośrednio związany z naszej siły życiowej.
 6. Strefa pomocników. Określa liczbę chętnych przyjść z pomocą (bezinteresowna i bezpłatnie), a także zdolność do takich działań. I ogólnie dobrego samopoczucia w tym regionie obiecuje terminową pomoc nie tylko od przyjaciół i krewnych, ale także z obcymi, a nawet od rządu (wow!).
 7. Obszar kreatywność. Wpływa na swoje twórcze zdolności i możliwości. Jego właściwa organizacja, które pomogą Ci osiągnąć sukces, zacząć (i zakończyć) nowych projektów, aby wychowywać dzieci (tak, jest to również owoce swojej kreatywności!).
 8. Wewnętrzna wiedza Zone (Kontemplacja albo intuicja). Daje on wszystkie warunki do samodzielnego opracowania intuicyjnego myślenia, świadomości sensu życia. Ponadto, obszar ten ma wpływ na sukces szkolenia i rozwoju inteligencji.
 9. Brainwave Zone (Glory) jest odpowiedzialna za możliwościami siebie, wyrażania indywidualności i uznania wokół swojej oryginalności i niepowtarzalności. Jest to chwała jest w umyśle – dziękuję uznanie jako osoby.

Oto główne dziewięć stref wpływów w swoim domu. W jaki sposób możemy określić, gdzie i który jest strefa?

Jak określić strefę uderzenia

Lokalizacja w domu każdej strefie feng shui może być określona przez siatki Bagua i kompasem. Jeśli kompas nie działa (i to najprawdopodobniej nie jest), to wystarczy spojrzeć na której stronie okna siada lub wstaje słońce. I pamiętając szkole geografii, określić, gdzie w domu północ, południe, wschód i zachód.

Teraz trzeba będzie plan mieszkania lub domu, w którym mieszkasz. Dostać to nie takie trudne. Jeśli mieszkasz w swoim własnym domu, to ten plan, istnieją pewne dokumenty do niego. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu standardowy układ, łatwo zaplanować można znaleźć w wszechwiedzącego Internetu. W końcu, plan może po prostu narysować na kartce papieru tetrad w klatce (łatwiej jest obliczyć wszystkie metrowej centymetra). Teraz weź siatki Bagua, który można również wyciągnąć własne lub pobrać z Internetu i umieścić go na planie domu. Wyrównaj strony świata na płaszczyźnie i na siatce, ale po prostu zobaczyć, jak feng shui strefy znajdują się w domu.

Oczywiście, prawie wszystko na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, można czyhają na nas jakieś niespodzianki. Po pierwsze, może być płaski prostokąt, skomplikowaną postać wystające lub brak rogach. Dlatego niektóre strefy wpływów w swoim domu może być łatwo „uciec” do sąsiadów lub na klatce schodowej. Po drugie, sektor najbardziej wpływowy może również znajdować się, na przykład, na balkonie, na korytarzu lub w WC (w łazience). I po trzecie, może się okazać, że układ z domu po prostu całkowicie jest niekorzystne z punktu widzenia Feng Shui. Co robić?

Pamiętaj, że rozmawialiśmy o magicznych właściwościach feng shui? Więc nadszedł czas, aby skorzystać z tej opcji, aby dostosować stref dotkniętych w domu.

Jak wyregulować i uaktywnić strefy wpływów

Jeżeli którykolwiek z strefy wpływów w domu po prostu nie jest dostępny, eksperci feng shui Bagua zaleca się nałożyć siatkę na planie głównym pomieszczeniu, a także określić, że jest w nim cały obszar feng shui. Jeżeli funkcjonalność pomieszczeń słabo skorelowane z wyznaczeniem stref wpływów, to kłopot też mogą być łatwo usunięte. I rzecz, która włączyć lub ustawić strefę wpływów może być elementarnych za pomocą talizmanów, kolor, światło, rozmieszczenie mebli i symbole pierwiastków podstawowych (drewno, woda, etc.).

 1. Strefa bogactwo – południowo-wschodniej. Aby aktywować strefę chcesz użyć purpurowe i zielone, drzewa i wody (akwarium, fontanny, wodospad). Talizmany z obszaru Wealth – żaglówka, „pływający” w domu (czyli rufa w kierunku drzwi), chińskie monety lub pokój Crassula nazywa drzewo pieniędzy.
 2. Glory Zone – południe. Jej kolor – czerwony, element – ogień (kominek, świece, palnik olejowy), talizmany – piramida, feniks, skręcona muszla, słoń.
 3. Strefa miłości – południowo-zachodniej. Element – masa (na przykład w doniczkach), kolor – cegły i terakota. Maskotki – Para kaczek lub gołębi, kilka delfinów, kissing figurkę chłopca i dziewczynki, dwie poduszki, dwie świece, dwa kryształowe kule, świeże kwiaty, czekoladki, sercach.
 4. Strefa Sztuki – zachód. Na jego aktywacja jest potrzebna i białego metalu (złoto, srebro) kolor. Element – metalowy. Maskotki – muzyka wiatr, dzieci figurki, dzwonki, muszle, podkowy, rośliny domowe z okrągłymi liśćmi.
 5. Strefa asystenci – północno-zachodnie. Korzystne kolory – żółty, biały, złoty, srebrny. Maskotki – podkowy, metalowy dzwon, kryształki, zdjęcia rodziców, egzotyczne krajobrazy.
 6. Kariera Strefa – północ. Kolory aktywacji – biały, niebieski, czarny. Element – woda. Maskotki – ryby, żółwie, chińskie monety, luster.
 7. Wiedza z obszaru – północno-wschodniej. Korzystny kolor – piaskowy, pomarańczowy, żółty. Maskotki – książki, świecie, kryształowe, wąż, Rośliny domowe z spiczastych liściach.
 8. Obszar rodzina – wschód. Jego kolory – zielony, niebieski, brązowy. Maskotki – zdjęcia rodzinne, bambus, smok flet, obrazy wodne.
 9. Zdrowie – centrum domu. Kolory tej strefy – pomarańczowy, żółty piasek. Maskotki – małpa, Czapla, żółwie, bambus.

Oto takie kolory i maskotki można skorygować strefę feng shui. Wystarczy dodać do czegoś, co pomoże wzmocnić obszar oddziaływania. I najważniejszym warunkiem dla strefy wpływów naprawdę wpływa na życie – nie śmieci, gruzu i brudu. Tylko czysty i pusty pokój energia będzie krążyć swobodnie, przyciągając do swojego domu, dobrobytu i pomyślności. Jeśli zrobisz to dobrze (jak naukowcy zalecają feng shui), wkrótce w swoim życiu zmian na lepsze przyjdzie. Najważniejsze – uwierzyć w to!

load...