Feng Shui pulpicie, czyli jak zwiększyć efektywność

Zawartość:

Dzisiaj nie ma, być może, człowiek, który nie wie, co to jest Feng Shui. To starożytna chińska nauka o współpracy energetycznej świata i człowieka. Według niego, dały najbardziej wygodne miejsce swojego istnienia, możemy przyciągnąć do swojego życia powodzenia. Starożytne chińskie przysłowie mówi: „Jeśli chcesz zmienić swoje życie, zmienić w swoim domu dwadzieścia siedem obiektów.”

load...

Sztuką Feng Shui łączy elementy dobrego smaku, zdrowego rozsądku i mistycyzmu. Według tej doktryny, w świecie istnieje siła, która łączy ludzi z otoczenia. Z pomocą tej techniki można uczynić swoje życie bezpieczny i szczęśliwy, a miejsce pracy staje się źródłem sukcesu i dobrobytu. Aby to zrobić, trzeba zorganizować Feng Shui pulpit. Ponieważ prawidłowo zorganizowanie pracy, można poprawić jego wydajność, ułatwia pracę, zwiększyć ilość pracy, która doprowadzi do dobrobytu i dobrego samopoczucia.

Kolor w miejscu pracy

Jednym z najważniejszych elementów, na które należy rozważyć przy sporządzający stanowisko pracy jest jego kolorystyka. Każdy kolor według Feng Shui odzwierciedla pewien rodzaj energii. Kolor wpływa na nasze zdrowie i wpływ na nasze samopoczucie.

Nie należy stosować w miejscu pracy są szare, czarne i białe kolory. Nie harmonijny. Grey jest jedynym rodzajem czerni, co jest zgodne z naukami Chińczyków nie jest kolor w ogóle. Czarny widzimy tylko wtedy, gdy powierzchnia odbija nic ale tylko pochłania światło. Biały kolor jest obojętny, a więc nie ponosi żadnej energii.

Nie stosować w miejscu pracy jest zbyt jasne kolory, ze względu na ich różnorodność ma niekorzystny wpływ na organizm. Nakrapiane, jasne kolory tylko po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę. Jest to stała w tej sytuacji dość męczące.

load...

Podejmowania pracy, wykonaj dosłownie zasadę „złotego” pośrodku. Beżowy, żółty, jasno pomarańczowy kolor, odcień kawy z mlekiem, złote odcienie i ciepłym odcieniu czerwieni, kolor młodych zielonych kojący, delikatny oliwkowy stworzy poczucie radości i bezpieczeństwa. Po zdefiniowaniu kolor, można wybrać kierunek, jak to jest według Feng Shui jest bardzo ważne.

Kierunek i pozycja

Lokalizacja pulpit Feng Shui jest bardzo ważne. Powinien on znajdować się jak najdalej od drzwi po przekątnej. Nie można siedzieć plecami do drzwi. Chińczycy mówią, że ci, którzy siedzą w drzwiach tyłu, przyciągają pecha i kłopotów. Należy pamiętać, że informacje, które wydają się bez znaczenia dla nas, na przykład, stół z ostrymi narożnikami, ostre światło, niewygodne krzesło pompuje energię.

Przy planowaniu stacji roboczej, trzeba postawić właściwą biurko. Wschód kierunek korzystny dla startupów – będzie pomagać energię wschodzącego słońca. Northwest jest korzystne dla tych, którzy dążą do przywództwa, patrząc na odpowiedzialnych stanowiskach. Twórcza energia przyciąga południowo-wschodniej i zachodniej zrównoważony biznes jest dobry. Ściśle południowej sam kierunek może powodować stres i napięcie.

Pulpicie powinno być tak, że to było wyraźnie widoczne od drzwi. To nie powinno przesłaniać ogromny wybór przedmiotów – szafy, krzesła, sejfy. Uważa się, że szczęście można ominąć swoją stronę, jeśli nie będą widoczne od drzwi. Miejsce pracy jest również ważne, aby stworzyć dobrą atmosferę. Skorygować wyposażoną pracy – feng shui na pulpicie – jest kluczem do zdrowia, psychicznego i równowagi emocjonalnej. Nie jest konieczne, aby wycisnąć pulpit do narożnika przycięty, a tym bardziej między szafkami.

Jedną z podstawowych zasad teorii Feng Shui jest zasada pięciu elementów. Ogień, ziemia, metal, woda i drewno są obecne we wszystkim, nie wyłączając człowieka. Te podstawowe elementy może stanowić ciepło i harmonii, wspierają się wzajemnie, lub zniszczenia. A potem w domu iw życiu wszystko idzie na opak. Wszystkie elementy inne niż grunty, poznać ich stronę światła, kolorów, zwierząt, pór roku, trendy, materiałów i form.

Wszystkie pracowników budowlanych wiszące nad miejscem może być źródłem choroby i niepowodzenia. Zdejmij bagażnik i panel dla wszystkich kabli komputerowych i przewodów telefonicznych. Wszystko leży w pełnym widoku przewodów i kabli oznaczać odpływ pieniędzy.

Jest niemożliwe, aby mieć prywatną przestrzeń roboczą, dzięki czemu został on naprzeciwko drzwi, zwłaszcza jeśli otwiera się na pokój, ponieważ w tym przypadku trzeba będzie zaatakować silny przepływ energii, które jest szkodliwe dla zdrowia.

Nie jest konieczne, aby usiąść i do tylnych drzwi, ponieważ jest to bardzo niepokojące i niewygodne położenie. Według Feng Shui jest on nazywany „nóż w plecy”. W tym układzie, uważa się, że można zastąpić, aby zdradzić lub obejście przy jednoczesnym rozwijaniu przez szeregi. Jeśli siedzisz w inny sposób nie jest możliwe, należy umieścić na stole lustro, dzięki czemu można zobaczyć drzwi frontowe.

Nie usiąść i do okna. Tak więc, jesteś pozbawiając siebie wsparcia własnych pracowników i osób wpływowych. Ponadto, w tym przypadku, nawet najbardziej genialny swoich projektów zakończy się niepowodzeniem. Lepiej usiąść plecami do ściany. Jeśli nie jest to możliwe, należy zamknąć okno zasłony. Lepiej siedzieć naprzeciwko drzwi, ale po przekątnej, a nie odwrotnie.

Przestrzeń

Wszelkie niedogodności fizyczne wpłyną na jakość pracy. Powinieneś być w stanie swobodnie przyjść do swojego biurka, a na stole przed nim koniecznie musi być wolna przestrzeń. Symbolizuje ona wizję i możliwości. W przeciwnym razie można się spodziewać trudności.

Jeśli pomieszczenie, w którym pracujesz, bezpośrednio przed tobą jest przegroda, a następnie powiesić na nim obraz kwitnących dolinie lub jeziorze. To będzie wizualnie zwiększyć przestrzeń przed sobą, a tym samym swoją kadencję. Jeśli jesteś w zatłoczonym pomieszczeniu lub na charakter pracy trzeba zrobić dużo gości, można się zmęczyć nich. W celu ochrony ich osobistą przestrzeń, umieścić go na pulpicie niektórzy z was ulubiony przedmiot.

Najbardziej niekorzystna jest miejscem pracy, znajduje się przy drzwiach. To nie ma znaczenia, jaki tytuł tego człowieka – stosunek do niego z zewnątrz zawsze będzie mniej niż szacunku. Tacy pracownicy bardziej zmęczony zamieszania, bo według niego to ludzie stale i rozpraszać odwiedzającym ich pytania. Jeśli miejsce pracy przenoszone z kanału nie można postawić na stole lub jakiś duży jasny obiekt.

Jeśli w pomieszczeniu, w którym pracuje z dużą ilością szafek i regałów z dokumentów roboczych, zmienić go, wyrzucając wszystkie zbędne i przestarzałe. I to jest rzadko używany, zdjąć tylną pokoju. Zatkane i bałagan szafy, regały i półki oznaczać niezdolność do postrzegania nowy, ograniczając swój rozwój zawodowy. Dobre oświetlenie miejsca pracy to doskonały sposób, aby przyciągnąć pozytywnej energii.

Biuro feng shui wymaga dodatkowego oświetlenia, które zapewniają lampkę do czytania. Światło powinno znajdować się bezpośrednio nad lub z nieroboczego, zazwyczaj lewą ręką. Jeśli pracujesz przy komputerze, światło kierunek powinna spaść na klawiaturze. Światło słoneczne, szczególnie w słoneczny dzień, może powodować zakłócenia w pracy, więc należy użyć zasłony lub rolety. Jednak sztuczne światło przekazać nie jest całkowicie niezbędne.

Konfigurowanie tabeli

Jeśli daleko po lewej stronie pulpitu umieścić przedmiot metalowy lub lampę na biurku, będzie przyciągać do Ciebie sukces finansowy.

Jeśli położy się przed tobą na pulpicie swoje zdjęcie na jakiejś prestiżowej konferencji lub spotkania, aktywować więc szczęścia kariery. Strefa prawej pulpicie jest odpowiedzialny za swoich relacjach osobistych i rodzinnych. A jeśli w tym obszarze nie jest problemem, umieścić go postać parowa. Wyposażając swój pulpit, ważne jest, aby uniknąć bałaganu i zamieszania.

W pokoju z czerstwego powietrza nie może być dobre feng shui. Szczęście zawsze opuścić pokój, w którym dym tytoniowy wiszące bezładnie ułożone w dokumentach handlowych, nauczanie meble, gdzie zakurzone okna z brudnymi zasłonami.

Nie możemy pozwolić bałaganu na biurku – zawsze jest czysty i schludny. Gdzie bałagan, istnieje ciągły strumień pozytywnej energii, co oznacza, że ​​nie będzie zdrowie i szczęście. Nie zmieszczą się na stole to papiery miejsce w kosza. Pomoże to, aby skutecznie radzić sobie z palących problemów.

Położenie elementów pod stołem, ważne jest, aby nie mniej niż jest. Nie jest konieczne, aby zaśmiecać nadmiar drutu, pudełka i zmiana jego miejsca buty pod stopami. Uczucie ucisku w nogach prowadzi do tego samego odczucia w głowie. A potem będzie przegap „lot myśli.”

load...