Farbowanie włosów w czasie ciąży: „za” i „przeciw”

Każda kobieta marzy, że będzie ona stała się matką. Ale jak wiadomo, w tym samym czasie chcę być szczególnie atrakcyjne. Każda kobieta chce kontynuować jak inni, chce zwrócić na siebie uwagę nie tylko ciąży, ale także piękno. Ponadto, jak wykazano w kilku badaniach, naukowcy z Wielkiej Brytanii, w tym okresie życia kobiety najbardziej poważnie odnosi się do wszelkiej krytyki jej wygląd. Jedną z ciekawych rzeczy staje się pytanie: czy jest to możliwe do farbowania włosów w czasie ciąży? Jeśli czytasz licznych forach internetowych, tajemnice i cud staje się znacznie bardziej niż wcześniej, jak kobieta materii jest podane. Staje się jasne, że nie ma jednej odpowiedzi – jest to możliwe do farbowania włosów w czasie ciąży. Niektórzy użytkownicy, pozornie odnoszące się do niejasnych lekarzy mówić o olbrzymim wpływie zawartych w farbie pierwiastków chemicznych na dziecko. Inne – że żadna farba nie zaszkodzi dziecku lub ciężarną kobietę na tyle, aby wpłynąć na tyle poważnie. Należy pamiętać, że reakcja alergiczna nie odnosi się do tego, co nazywa się zwykle ogromne szkody. W tym przypadku, każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego prostego testu na alergeny w farbie. Przed malowaniem należy nanieść niewielką ilość farby na wewnętrznej zakrętu łokcia, pozostawić na pięć do dziesięciu minut i ocenić stan skóry. Jeśli farba nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, w miejscu jego stosowania będzie miał żadnego śladu, poza lekkim zaczerwienieniem.

load...

Postaramy się dać jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi na pytanie – czy jest to możliwe do farbowania włosów w czasie ciąży. Niektórzy eksperci twierdzą, że substancje chemiczne, które są częścią barwnika lub barwiących szamponem, nie szkodzą ani matce ani dziecku całkowicie. Drugi mówiąc wręcz przeciwnie – wszystkie substancje, które mają tylko malować negatywny wpływ na matkę i dziecko.

Pierwsza grupa daje następujące argumenty: jeśli wszystkie kobiety, które używają farb podczas ciąży, rodzą chore dzieci, a dziewięćdziesiąt procent dzieci bylibyśmy chorzy. Żadne badania do tej pory, co wyraźnie odzwierciedla wpływ farb do włosów na rozwój płodu i wystąpienia zaburzeń i nieprawidłowości w procesie jej powstawania i rozwoju.

Druga grupa naukowców mówi o prawie rakotwórczego wpływu na kobiety i płodu. Są one prowadzone w badaniach wpływu dużej ilości nagromadzonej we krwi soli metali ciężkich. Ale żaden z nich nie uważa, że ​​wszystkie ich przykłady są oparte na dużej ilości soli.

Zarówno, gdy pojawia się pytanie, czy jest to możliwe do farbowania włosów w czasie ciąży nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z wielu czynników, w tym możliwych hormonalne przestoje awarii i zmian w łojowych, potu i innych gruczołów wydzielniczych. Ponadto, cała krew zmienia się struktura wydaje się, że nadmiar elementu, a następnie zmniejsza się prawie do zera. Powinno być jasne rozróżnienie między tym, co chce zrobić kobieta z włosami – malować je w cieniu, który jest podobny do naturalnego koloru włosów, odcień koloru, z których została ona przez długi okres czasu, albo radykalnie zmienić kolor.

load...

Barwienia włosów (lub zmiana koloru)

Naukowcy, którzy badają ten problem, można farbować włosy w czasie ciąży, czy nie, nie powinni bezkrytycznie kupić farbę. Należy pamiętać, że przed zakupem należy dokładnie zbadać jego skład, przeczytać wszystkie przeciwwskazania, etc. Nie patrz na słowa „nie należy stosować w okresie ciąży, porodu i karmienia piersią”, gdyż problem może być pomalowane włosy w czasie ciąży, czy lepiej wstrzymać się, że jest inaczej. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że chemikalia nie może być używany, należy pamiętać – najbardziej „naturalny” i bezpieczne środki są rodzajem farby henny, Basma, jak również mieszaniny. Ale nawet tutaj, jest jedna rzecz: składniki, takie jak składniki promieniotwórczych może absorbować metale ciężkie w stanie naturalnym. Jednocześnie istnieje również problem estetyczny – po farbowaniu henną na włosach nie ma żadnego składu chemicznego farby. Barwienia farb do włosów z amoniakiem jest szkodliwe nie tylko dla zdrowia matki i dziecka, ale dla kondycji włosów. Należy również wziąć pod uwagę oraz fakt, że w czasie ciąży u kobiet pogarsza węch, więc farba może spowodować zadławienie. Odnoszą się do wyboru kolorów jest dość poważny i odpowiedzialny.

Jeśli uważasz, że przez skórę głowy do krwi za pomocą barwienia można uzyskać wiele szkodliwych substancji, konieczne jest skrócenie czasu kontaktu z farbą, barwiąc intensywności. Optymalny wariant ciąży – jest podkreślenie lub barwiących. Są to metody barwienia minimalnie wpływa na włosy w momencie styku ze skórą głowy i włosów korzeni. Metody te są łagodne i realną opcją dla wielu matek. Jedyną rzeczą, którą należy mieć na uwadze, w tym przypadku – odwołanie się do mistrza fryzjerstwa. To, co pozwoli uniknąć błędów i nieoczekiwany wynik po farbowaniu włosów.

Drastyczna zmiana koloru włosów

Barwienia w czasie ciąży w celu radykalnej zmiany koloru włosów (na przykład wybrać z płonącego brunetka stać nie mniej kłujący blond) – nie jest najlepszym rozwiązaniem. Obecnie istnieje kilka opcji farbowanie włosów w czasie ciąży, choć też nie można nazwać delikatny. W życiu każdej kobiety są chwile, kiedy po prostu niezbędna, aby coś zmienić. Takie chwile często pojawiają się właśnie w czasie ciąży. Jeśli absolutnie nie ma siły, żeby trzymać, to istnieje możliwość korzystania z trybu kolorów barwiących delikatny. Jeżeli decyzja kolor nie może być wykonany w stosowaniu tego rozwiązania, zabarwienie może być używany w kilku etapach stosując kilka rodzajów farb.

Decyzja ta jest zwykle używany, gdy zmienia kolor od jasnego do ciemnego. Należy pamiętać, że to było takie przejście jest najbardziej bezpieczne pod względem utrzymywania włosy i jej struktury w czasie ciąży. Jeżeli nie jest możliwe zastosowanie wielu kolorów i przejść do barwienia włosów nawet do fryzjera, możliwe jest, aby przeprowadzić procedurę niezależnie. Aby to zrobić, trzeba kupić dwa lub trzy odcienie jednego koloru farby oszczędzając samą firmę kosmetyczną. Powinny one zostać podzielone na trzy lub cztery porcje każdego z nich. Zmieszać jedną część farby i równomiernie na włosach (zgodnie z instrukcją). Wpływ na włosy, podczas gdy koszty zredukowane o około pięć do siedmiu minut. Wskazane jest, aby nie zawinąć głowę ręcznikiem. Dwa dni później, procedurę należy powtórzyć. Będziesz mieć ładny odcień, a włosy zostaną zapisane.

I to jest warte? .. (lub jakie kolory do wykorzystania)

Opinie na rachunku, co farby powinien być stosowany jako najbardziej bezpieczne, nie mogą być dopasowane. Fakt, że każdy ma pewną wartość progową przeniesienia składników chemicznych. My nie tylko dokonać rezerwacji na rachunek rodzaju farby należy stosować w okresie ciąży, ponieważ organizm produkuje dużą liczbę białych krwinek i hormonów. Nie myśl, że ciało jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi substancjami (już na niego) tak szybko jak wcześniej. Układ odpornościowy działa nie tylko dla dwóch osób, ale jest ciągle w pracy, więc nie dać jej stałe dodatkowe obciążenie.

Wielu wciąż zastanawiasz się – można farbować włosy w czasie ciąży farby bez amoniaku . Odpowiedź jest dość prosta. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz czasu trwania kontaktu, a ile tonów postanowili zmienić swój naturalny kolor. Bez względu na to, jaki rodzaj farby, które pomogą Ci podjąć decyzję, aby zmienić kolor, tak szybko, jak jesteś w stanie określić jego przydatność (np akceptowalność zapach oraz wyniki testów dla alergiczność). Mogę kolor moich włosów podczas ciąży farby bez amoniaku – bo nie będzie nierozpuszczalne, bo teraz można dokładnie dobrać farbę i określić kolejność, jak farbować włosy.

Podsumowując wszystko, co możemy wziąć pod uwagę w czasie ciąży

Nie powinno się zrezygnować z okazji atrakcyjny wygląd. Jeśli czujesz się atrakcyjna, to znajdzie wewnętrzną harmonię, zdobyć pewność siebie i równowagi psychicznej. Taki stan nie może jednak wpłynąć pozytywnie na Ciebie i Twojego dziecka. Nie powinno się kategorycznie odmawiają od zwykłych dla ciebie kolor włosów i nie pomalowane w ogóle. To nie może być jedynym rozwiązaniem. Należy skonsultować się z fryzjera w celu kompensaty włosy i nie wygląda niechlujny i nieestetyczne. Wystarczy wyobrazić sobie włosy blond, którego korzenie na dziesięć do piętnastu centymetrów ciemnych.

Przy użyciu farby albo mieszaniny tuszu konieczne jest zwrócenie uwagi na ich skład i zawartość jednego lub innego reagenta lub chemikaliów.

Przedstawiciele firm kosmetycznych są gotowi zaoferować szeroką gamę produktów, od których zawsze można wybrać to, co najbardziej Ci odpowiada pod każdym względem. Pamiętaj, że tylko to, co czujesz do siebie, to będzie przydatne dla Ciebie i Twojego dziecka. Należy zawsze pamiętać, że teraz żyć dla dwóch do dwóch. Dlatego zanim farbować włosy, warto sto razy pomyśleć.

load...